Державна підтримка створення і розвитку індустріальних парків: зарубіжний досвід

Дейнеко Л.В., Романюк І.М.

24.09.2015

Відновлення позитивної динаміки промислового розвитку та інтеграція в світові виробничі ланцюжки можливі лише на основі неоіндустріальної трансформації промислового потенціалу. Важливим і ефективним інструментом трансформації є індустріальні парки.

Світовий досвід доводить, що створення індустріальних парків дозволяє зміцнити вертикальну інтеграцію підприємств, сприяє активному залученню у виробничий процес місцевих фахівців, зростанню обсягів прямих інвестицій, збільшенню обсягів виробництва і експорту продукції. У більшості несировинних економік світу індустріальні парки є важливим каналом державної підтримки промисловості – таким чином держава створює умови для приватних інвестицій у промислове виробництво. В середньому у світі інвестори в 1 га площі індустріального парку інвестують від 1,0 до 5,0 млн дол. і створюють від 20 до 50 тис робочих місць.

Водночас успіх індустріального парку багато в чому залежить від рівня зацікавленості регіональної та місцевої влади і від пакету преференцій, який буде запропоновано учасникам парку.

В таблиці наведено характеристику інструментів державної підтримки розвитку індустріальних парків у зарубіжних країнах.