Вступ

Енергетичні проблеми нашої країни в останні роки все більше загострюються, тут достатньо лише згадати проблеми з постачанням природного газу на початку цього року. Не краща ситуація і в електроенергетиці. Сьогодні половина всієї електроенергії в нашій країні виробляється за допомогою теплових електростанцій, які є одними з найбільших забруднювачів повітря. Сьогодні Україна залишається забруднювачем атмосфери. У перерахунку на кожну тисячу доларів вартості валового внутрішнього продукту, ми викидаємо в атмосферу приблизно 3 тонни парникових газів, тоді як більшість країн Євросоюзу — приблизно 0,2 тонни. Крім того, вартість електроенергії, що виробляється на теплових електростанціях (ТЕС) та теплоелектроцентралях (ТЕЦ), хоч і залишається однією з найдешевших у Європі, але внаслідок постійного росту цін на газ, мазут та вугілля, з кожним роком продовжує неухильно зростати.

Виходом з ситуації для України може бути розвиток відновлюваної енергетики, одним з найбільш перспективних джерел якої є вітроенергетика.

Енергію вітру використовували ще наші предки. З далеких часів принцип роботи не змінився. Відмінність полягає лише в тому, що жорна млина замінили генератором та приводом, які забезпечують перетворення механічної енергії лопатей в електричну.

Установка вітрогенератора вдома вважається економічно вигідно, у випадку коли швидкість вітру перевищує 6 м/с. Монтаж вітряка найкраще проводити на підвищеннях та рівнинах, найкращими вважаються узбережжя річок та великих водойм.