Вступ

Виробництво, а також споживання електроенергії з кожним роком стає все проблематичніше для людства. Тому люди починають усвідомлювати, що ставитися до споживання електроенергії свого будинку марнотратно, не можна. Втім, споживання електроенергії можна істотно скоротити. А то й взагалі звести до мінімуму. І для економії електроенергії існує кілька способів.

Нерідко буває так, що йдучи з дому, людина просто забуває вимкнути світло або якийсь побутовий прилад. І весь день просто мучиться в здогадках, не трапився чи пожежа. А адже проблема з такою забудькуватістю вирішується дуже просто. Для цього необхідно в фазному проводі магістральної електропроводки, тобто той, який відходить від електричного лічильника зробити розрив і підключити до цього розриву вимикач, встановлюваний неподалік від вхідних дверей і до якого можна було б легко дотягнутися руками.

У завдання даного вимикача буде входити знеструмлення всього будинку при виході з квартири, чим і буде створюватися економія електроенергії. Правда, в цьому випадку доведеться подбати про попередній установці окремої розетки для холодильника, щоб цей прилад завжди залишався в роботі

Як варіант, можна в кожній кімнаті свого будинку встановити в ланцюг електропроводки виконавче реле і підключити його до датчика руху, який використовується зазвичай в сигналізації. При вході в приміщення датчик включається, дає команду на реле, яке включає світло. Поки в приміщенні є людина або якийсь рух, датчик працює, і світло не вимикається. Досить людині вийти з приміщення, як датчик вимикається і реле гасить світло.

В зв'язку з непростим економічним становищем країни, в умовах, коли за все приходиться платити, постає нагальна проблема в економії всього і всюди. Тобто економія всіх видів ресурсів. В даному контексті ми розглянемо проблему економії електроенергії.

Заходи по економії електроенергії ділять на дві основні групи, де:

  1. Організаційні заходи

  2. Технічні заходи

До організаційних заходів відносимо такі роботи:

  1. Аналіз структури і об'єму енергоспоживання, виявлення втрат, їх причини, шляхи усунення.

  2. Розробка заходів по енергозбереженню.

  3. Впровадження енергозберігаючих технологій.

До технічних заходів відносимо роботи:

  1. По своєчасному виконанню технічного обслуговуванню і поточному ремонту.

  2. По реконструкції, модернізації як окремої машини так і цілої технологічної лінії.