Вступ

Штучна інкубація має важливе значення в розвитку птахівництва.

З переходом його на промислову основу, спеціалізацію та інтенсифікацію, інкубація стала однією із ланок технологічного процесу виробництва яєць та м'яса птиці. Вона з успіхом проводиться протягом усього року і не залежить від наявності квочок.

  • цілорічна інкубація усуває сезонність відтворення птиці та виробництва продукції птахівництва.

  • дозволяє отримувати для вирощування в потрібній кількості великі партії одновікового молодняку і поліпшувати якість птиці та її продуктивність.

При природній інкубації самиця несе невелику кількість яєць, а потім перестає нестись і висиджує пташенят. Від такої несучкиодер¬жують дуже мало яєць.

  • особливо важливе значення має штучна інкубація для м'ясного птахівництва. Від м'ясних видів птиці майже всі яйця використову¬ються для інкубації з метою одержання великої кількості м'ясного молодняку. За допомогою квочок здійснити це неможливо. Таку ве¬лику роботу можна виконати лише при штучній інкубації.

  • витрати праці на штучну інкубацію і собівартість добового молодняку значно менші, порівняно з виведенням молодняку під квочками.

  • штучна інкубація полегшує проведення племінної роботи. За допомогою неї легко впорядкувати облік походження молодняку, а також індивідуальне виведення, що підвищує ефективність добору і підбору птиці.

Інкубація яєць проводиться у відповідних цехах птахофабрик, спеціалізованих птахорадгоспах та на міжгосподарських інкубаторно-птахівничих станціях (МІПС), які є практично в усіх регіонах України.

Інкубаторій - це приміщення, в якому проводиться інкубація яєць та інші допоміжні операції, пов'язані з нею.