Монтаж електрокавоварки

ОСОБЛИВОСТІ КАВОВАРІННЯ НА ПІСКУ

Електричні апарати для варіння кави на піску

Цей пристрійна основі електроплити та прямокутна коробка з вбудованою або надставленою ємністю з піском. Пристрій підключається до електромережі 220V та нагріває пісок. Правильний термозахист оберігає від нагрівання або пошкодження поверхню, де стоїть прилад

Апарат комплектується спеціально підібраним кварцовим піском дрібної фракції та турками.

Корпус кавоварки пофарбований, стійкою до подряпин порошковою фарбою. Колір та фактура підібрані таким чином, щоб створити теплу атмосферу гостинності

Нагрівальний елемент знаходиться під ємностю для піску, що дозволяє значно швидше підготувати апарат до роботи та знизити енергоспоживання.

Терморегулятор дозволяє регулювати температуру піску в межах від 50 до 300°С.Мережевий шнур маслостійкий з армованою вилкою

Можливі неполадки

У добрій половині випадків проблема криється в електричному ланцюзі. Пристрій перестає реагувати на керування, вимикається індикація, конфорка не нагріваються.

Можна виділити низку причин, які можуть призвести до поломки обладнання:

  • несправна розетка;

  • перегорів нагрівальний елемент;

  • від'єдналися клеми;

  • окислилися контакти;

  • вибило запобіжники або автомат;

  • пошкоджений мережевий кабель.

Спочатку перевіряємо напругу мережі живлення. Починати потрібно з розетки: однофазною або трифазною, до якої підключено плиту. При однофазному живленні проводимо один вимір між фазою і нулем.При живленні між фазою та нульовим робочим провідником (має бути 220 В)

Якщо розетка справна, проводимо ті ж виміри на вступному клемнику електроплити. Якщо на ньому чогось не вистачатиме, то винен кабель електроживлення.

Корпуси електроплит заземлюються. Але якщо з якихось причин заземлення відсутнє, то при поломках плит потрібно одразу перевірити, чи не з'явилася на корпусі «фаза». Для цього використається однополюсний індикатор напруги. Так як корпус пофарбований, робити це бажано на капелюшках болтів і конфорках, включивши їх попередньо в роботу. Якщо "фаза" виявлена, то продовжувати ремонт треба з обережністю.

Якщо плита заземлена «б'ється» струмом, то доведеться пошукати дві причини: спочатку - куди зник зв'язок з контуром заземлення, а потім - де електроплити витік.

У випадку, якщо напруга живлення в нормі, потрібно визначити масштаби поломки. Якщо не працює окремий елемент шукати несправність потрібно в її ланцюгу. Якщо не працює вся плита або частина конфорок – буде потрібно перевірити загальні ланцюги живлення. За наявності кількох режимів роботи конфорок потрібно заздалегідь з'ясувати, чи всі вони вмикаються. Для цього потрібен час, тому що конфорки доведеться по кілька разів нагрівати і остуджувати.

Відсутність індикації роботи конфорки який завжди означає, що вона несправна. Можливо, не світиться індикаторна лампа.

Отже, район пошуку звужений до мінімуму. Знеструмлюємо плиту, вийнявши вилку живлення з розетки, та розбираємо її. У переносних плит для цього видаляємо кришку внизу, у стаціонарних – відкручуємо пару гвинтів та піднімаємо верхню кришку.

Робимо зовнішній огляд. Звертаємо увагу на надійність кріплення роз'ємних електричних з'єднань, стан ізоляції проводів, наявність запахів горілої ізоляції та стан поверхонь комутаційних елементів. Частина несправностей визначається саме таким чином.

РЕМОНТ КОНТАКТНИХ З'ЄДНАНЬ

Оскільки струми, що споживаються нагрівальними елементами плити, великі, то й вимоги до якості контактних з'єднань висуваються високі. А з'єднань у кухонній плиті багато: нагрівальні елементи підключаються через перемикачі, а вони з'єднуються між собою в загальний ланцюг.

Комутація проводиться за допомогою роз'ємів, дроти яких приєднуються опресовуванням. Паяти не можна - під дією температури з'єднання зруйнується. Самі рознімання повинні щільно фіксуватися на виводах елементів. Варто їм ослабнути, як тут з'являється перехідний опір. Під впливом струму навантаження воно гріється, поверхня окислюється, порушується контакт. Знайти місце обриву можна по почорнілому роз'єму та обгорілої ізоляції дроту.

Роз'єм доведеться відрізати та замінити новим, а ізоляцію дроту – відновити. Для ремонту проводів в електроплитах ізострічкою користуватися не можна – вона розплавиться та згорить. Для цього годяться спеціальні трубки зі скловолокна.

Другий їхній недолік – якщо гнучкий провід затиснути ще можна, то жорсткий, перетином до 6 мм2 – нереально. Якщо міцного обтиску не вийде - через деякий час доведеться зробити це знову, але знову з новим роз'ємом.

Наконечників випускається багато. Види ізольованих наконечників:

  • РПІ-М Роз'єм плоский ізольований (мама)

  • РПІ-П Роз'єм плоский ізольований (тато)

  • НКІ Наконечник круглий ізольований

  • НВІ Наконечник вилковий ізольований

У плитах застосовуються роз'єми РПІ-М

ДІАГНОСТИКА НАГРІВАЛЬНИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Нагрівальні елементи (ТЕНи) перевіряються мультиметром, навіщо вимірюється їх опір. Воно знаходиться в межах сотень Ом. Низький опір вказує на коротке замикання в ТЕНі (при цьому повинен вимикатися автоматичний вимикач електроплити), нескінченність вказує на обрив елемента. В обох випадках його доведеться змінити.

Конфорки можуть мати 4 вивода, в цьому випадку в них містяться два нагрівальні елементи. Це потрібно для ступінчастого регулювання потужності. Елементи мають різну потужність та різний опір.

ДІАГНОСТИКА ПЕРЕМИКАЧІВ

Робота перемикачів перевіряється мультиметром. Для цього іноді доводиться порівнювати діаграму роботи з сусіднім справним або подивитися на принципову схему плити. Виявлені контакти, що підгоріли, зачищають наждачним папером, розібравши перемикач. Але якщо він сильно пошкоджений, краще замінити елемент на новий. Якщо в плиті є регулятор температури, його контакти теж перевіряються мультиметром. У холодному стані вони замкнені.