Вступ

Сучасний світ технічного прогресу йде семимильними кроками вперед. Поряд з цим гостро постає питання вирішення екологічних проблем.

У багатьох населених пунктах є фабрики, заводи та інші виробничі споруди, які викидають в атмосферу тонни шкідливих речовин, у водойми скидають відходи і утилізують в землю свої відходи. І такі дії відображаються не тільки в конкретній локалізації, а й на всій планеті.

Сільське господарство створює більший вплив на природнє середовище, ніж будь-яка інша галузь народного господарства. Забруднення навколишнього середовища птахівницькими і тваринницькими підприємствами найчастіше відбувається через недосконалість застосовуваних технологій і технічних засобів, недотримання встановлених екологічних вимог.

Забруднення землі

Більшість підприємств, щоб позбутися відходів, утилізують їх, закопуючи в землю. Звичайно, це негативно впливає на грунт не тільки в області утилізації, а й на території навколо. Як наслідок, овочі і фрукти, вирощені в такому грунті, можуть послужити причиною появи захворювань, які можуть привести до летального результату.

Шляхи вирішення екологічних проблем:

- застосування ефективних способів переробки сміття, а також шкідливих відходів;

- використання безпечного, екологічного палива, яке не забруднює атмосферу;

- введення суворих державних санкцій і штрафів за забруднення води, атмосфери і землі;

- проведення просвітницької роботи та соціальної реклами серед населення.


Найбільш простий спосіб зниження негативного впливу на природу - модернізація та оновлення технологічного обладнання в підрозділах, внесення змін в організацію господарської діяльності, відповідних сучасним екологічним нормам.

Це можливо шляхом впровадження маловідходних і безвідходних технологій, заснованих на включення в господарський оборот всіх сировинних ресурсів, які постійно утворюються і накопичуються в господарствах. Зменшуючи обсяги органічних відходів, газопилових викидів, споживання води та скидання стічних вод, можна знижувати негативний вплив на навколишнє середовище.

Утилізація відходів сільського господарства.

Актуальною є проблема утилізації відходів сільського господарства. Сільськогосподарське виробництво дає відходів на рік 250 млн. тонн, з них 150 млн. тонн припадає на тваринництво і птахівництво, 100 млн. тонн - на рослинництво.

Особливу увагу заслуговує проблема переробки відходів птахофабрик і ферм, велику частку яких становить послід. Величезна кількість птахоферм виробляють на добу кожна до 300 тонн посліду. Своєчасне невжиття примусово-запобіжних заходів з утилізації цих відходів призвело до того, що багато птахофабрики, що розміщаються біля великих міст і селищ, стали чинити негативну дію на санітарно-екологічний стан навколишнього природнього середовища. Стало відбуватися помітне забруднення прилеглих до птахофабрикам рельєфу ґрунтів, водойм, лісів і пасовищ. Зрештою наноситься серйозний економічна, екологічна та соціальна шкода не тільки сільськогосподарським землям, а й жителям сусідніх населених пунктів. Таким чином, більша частина органічної сировини не переробляється, накопичується поблизу птахофабрик, утворюючи «послідні озера» без ознак життя флори і фауни. Пташиний послід, як добриво втрачає свої цінні удобрювальні властивості і складає постійну загрозу екологічному благополуччю населенню і сусіднім господарствам.