Анотація

Ніщо так не сприяє загальному розвитку й формуванню дитячої

свідомості,як знайомство з історією людських зусиль у галузі науки,

відображеної в життєписах великих учених минулого і в поступовій еволюції

ідей. Тільки таким шляхом ми зможемо прищепити молодому поколінню

уявлення про неперервність розвитку й гуманітарну цінність науки


Поль Ланжевен,

французький фізик і громадський діяч

Провідним завданням сучасної професійно-технічної освіти в умовах стрімких змін, що відбуваються у світі, є підготовка робітників, здатних до саморозвитку і самореалізації, спроможних гнучко реагувати на потреби ринку праці, активно впливати на соціально-економічні і культурні процеси. Тому в останні роки особливо помітним стає інтерес до тих освітніх моделей, педагогічних інновацій, технологій і методів, які є найбільш ефективними для забезпечення реалізації цього завдання. Сучасні підходи до професійно-технічної освіти, з одного боку, відображають вимоги до професійної діяльності робітників, до набору професійно-особистісних якостей, якими вони повинні володіти, з іншого — враховують їх індивідуальні здібності, інтереси і пріоритети. Такі підходи орієнтовані на використання останніх досягнень психолого-педагогічної науки і практики.

Науково-дослідницька діяльність здобувачів освіти закладів професійної (професійно-технічної) освіти України є одним із основних чинників підготовки висококваліфікованих робітників відповідного профілю. Науково-дослідницька діяльність – це інтелектуальна праця, спрямована на придбання знань, умінь і навичок. Одна із приоритетних сфер людської діяльності, важливий чинник удосконалення теоретичної, загально професіональної і спеціальної підготовки майбутніх спеціалістів. Розширення наукового світогляду, формування навичок наукового дослідження, вивчення, узагальнення і поширення кращого практичного досвіду всебічно підготовляє здобувача освіти до науково – практичної діяльності після закінчення закладу освіти. Для деяких з учнів курсові, випускні, дипломні, творчі роботи стають стартовою сходинкою в науку.

Здобувачі освіти, які навчаються в професійно-технічних навчальних закладах повинні вміти орієнтуватися в різних виробничих ситуаціях, бути готовими до самостійної праці. Рівень цієї самостійності виявляється при виконанні творчих робіт.

Збірник містить результати практичних та теоретичних досліджень здобувачів освіти Шепетівського професійного ліцею з професії "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування".

Мета збірника - систематизувати дипломні творчі роботи здобувачів освіти з професії "Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування".

Даний збірник розрахований на всіх учасників освітнього процесу.