Безпека праці при експлуатації світлодіодних джерел світла

  1. При монтажі, технічному обслуговуванні та ремонті електропроводок і освітлювальних установок користуються інструментами з ізольованими ручками.

  2. Під час виконання роботи бути особливо пильним.

  3. Усі прилади матеріали а також інструмент розміщувати так, щоб порушення центра тяжіння не призвело до їх падіння.

  4. До монтажу та ремонту електропроводок і освітлювальних установок необхідно пересвідчитись у відповідності номіналів запобіжників напрузі живлючої мережі та номінального струму.

  5. Чистити арматуру світильників та заміняти лампи необхідно при вимкнутій напрузі.

  6. Перевіряти та ремонтувати (на місці) світильники з лампами, пускорегулювальну апаратуру, трансформатори, автотрансформатори і статичні конденсатори при вимкнутій напрузі.

  7. При експлуатації ртутних лампи, робоча температура яких досягає до 400 0С, викручувати лампу із світильника можна лише через 8-10 хв. після відключення.

  8. При використані переносних світильників в приміщеннях з підвищеною небезпекою до 42 В. В особливо небезпечних – 12 В.

  9. При обладнані переносного освітлення використовувати понижуючий трансформатор 220/42 чи 220/12 В. Трансформатор повинен мати надійну ізоляцію обмоток.

  10. Електромонтери повинні бути забезпечені справним і випробуваним підвищеною напругою інструментом. Плоскогубці, кусачки, круглогубці повинні мати на рукоятках ізоляційні чохли, а відкрутки – ручки із ізоляційного матеріалу.

  11. Необхідно запобігати ушкоджень ламп від ударів, струсів.