Установка і підключення датчика руху для освітлення

З недавнього часу датчики руху міцно влаштувалися в сегменті електротехнічних пристроїв і використовуються при монтажі АСУ, освітлювальних і слабкострумових (охоронна сигналізація) мереж офісів, підприємств, житлових приміщень як пристрої автоматичного контролю і управління цими системами і мережами.

Робота датчика руху заснована на відстеженні фону ІК (інфрачервоного) - випромінювання і відбуваються в спектрі цього "фонового" випромінювання змін. Як тільки в поле зору датчика з'являється рухомий об'єкт, здатний внести зміни до відстежуваний і фіксується датчиком рівень ІЧ-випромінювання (масивний об'єкт з температурою, помітно відрізняється від температури "фону"), на вихід датчика надходить серія електричних імпульсів (електричний сигнал) - реле автоматично замикає ланцюг.

Датчики типу LM605 використовуються для автоматичного управління внутрішнім освітленням при значній активному навантаженні (велика кількість світильників, потужні світильники), роблячи цей процес простим, зручним і сприяючим енергозбереженню.

У датчику передбачені можливості регулювання часу затримки.

Характеристики:

Основні

Виробник Lemanso

Країна виробник Китай

Додаткові характеристики

Напруга живлення 230 В

Частота (джерело живлення) 50/60 Гц

Навантаження 1200 Вт

Освітленість (діапазон чутливості) <3-2000 люкс

Споживана потужність 0.1-0.45 Вт

Відстань виявлення 6 м

Кут виявлення 120 ° по горизонталі, 360 ° по вертикалі

Висота установки 2-4 м

Колір корпусу білий

Ступінь захисту корпусу IP20

Схема підключення датчика освітлення.

Набагато дешевше виходить придбати датчик руху окремо і підключити їх до прожектору або світильника, а також це значно розширює Ваш вибір, в силу того, що моделей з вбудованим датчиком досить обмежений вибір.

А підключити датчик руху своїми руками буде так само просто, як звичайний вимикач. У обох принцип роботи однаковий-розмикання і замикання електричного кола, але простий-потрібно натиснути для цього, а датчик руху робить це машинально, коли потрібно.

Найпопулярніша схема це коли в корпус датчика заводиться електричний кабель живлення на 220 В і світильник. На L Сідає приходить фаза, на N-нуль з цією ж клеми, якщо не передбачено другий N, нуль йде на лампу. З третього контакту також йде керована датчиком фаза на другий контакт лампи.

Аналогічно робиться расключеніе у разі застосування проміжної розподільної коробки.

Досить рідко потрібно для певних умов, що б світильник працював постійно в обхід датчика за допомогою включення самого звичайного вимикача. Для цього, як продемонстровано на другій схемі Фаза зі світильника, в обхід датчика повинна приходити на вимикач, а через нього з'єднаються з фазою електромережі вашого будинку.

Для постійного включення світла потрібно замкнути контакти вимикача, а раптом їх розімкнути, тоді буде освітлення управлятися датчиком руху.