Електропостачання будинків

Після введення в будинок до лічильника ставиться комутаційне пристрій. Як правило , це двополюсної автомат (або 1 + N ) у спеціальному боксі , пломбованого контролюючою організацією . Далі проводка йде аналогічно квартирної , розділеної на кілька ліній , які захищають відповідними УЗО і автоматами. Їх підбирають з урахуванням значень струму , дотримуючись селективність (щоб при неполадки в якийсь лінії спрацьовували тільки її захисні пристрої , а не відключався весь будинок).

Проводку роблять мідним проводом або кабелем із суцільною жилою. Найчастіше це ВВГ , ВВГнг (негорючий ) , NYM . Перетин вибирають з урахуванням способу прокладки , величини навантаження і її тривалості.

Розетки не варто з'єднувати шлейфом. Скрутку можливо використовувати тільки в поєднанні з пайкою або інший механічною фіксацією. У процесі будівництва котеджу в ньому передбачають спеціальні канали , ніші і т.д. для прокладки проводки.

Якщо будинок дерев'яний , я б не рекомендував приховану проводку , нехай навіть деякі організації приймають подібний спосіб розведення. Слід враховувати , що дерев'яний будинок перший час дає усадку , після якої на металеву трубу лягають додаткові зусилля. Вона може деформуватися і пошкодити провід .

Тим більше що сучасні виробники пропонують широкий спектр сертифікованих високоякісних коробів , кабель- каналів , гофри і т.п. Однак і тут потрібно звертатися тільки до перевірених постачальникам , так як існує безліч підробок.

Розетки вимикачі та інші електроустановочні вироби повинні відповідати стандартам , бути зручними і вписуватися в інтер'єр. У цій області є виразні й амбітні лідери , суворо стежать за якістю продукції і приділяють належну увагу дизайну виробів.

Якщо приміщення відноситься до особливої категорії , додаткові вимоги пред'являються до проводці (прокладка в гофре або трубі) і пиловологозахишенності розподільчих коробок , розеток і вимикачів , розподільних щитів і світильників.

У деяких випадках передбачають аварійне освітлення .