Матеріали та пристрої для інкубатора

Більшість інкубаторів для птахівництва складаються з таких чотирьох частин:

  • корпусу;

  • системи обігріву;

  • лотків для яєць;

  • приладів, контролюючих вологість і температуру повітря.

Матеріали та інструментарій

В якості матеріалів та інструментів під час роботи нам знадобиться:

  • дерев'яний ящик, листи пінопласту.

  • герметик;

  • шурупи;

  • металева сітка і куточки;

  • шуруповерт;

  • лампочки;

  • гострий ніж;

  • папір або фольга;

  • скло для оглядового віконця;

  • лотки для яєць.

Корпус

Корпус інкубатора може виготовлятися з різних матеріалів і устаткування:

листів ДСП;

Основна умова при створенні корпусу - це проведення ефективної теплоізоляції. Для цього скористалися повстю, пінопластом. При використанні ДСП або фанери стінки корпусу робляться подвійними.

Нормальний рух повітряних потоків здійснюється, коли між крайньою частиною лотка і стінками корпусу є зазор величиною 5-8 см. Якщо створюється великий інкубатор, додатково робиться кілька отворів для видалення вуглекислого газу.

Також слід передбачити наявність зазору між днищем конструкції і підлогою. Повітря без проблем повинно надходити через отвори, зроблені в нижній частині корпусу.

Система обігріву

Інкубатори для яєць обладнуються нагрівальними приладами.

Вони можуть розміщуватися в різних місцях конструкції:

  • над лотками;

  • по периметру;

  • під лотками.

Найбільш оптимальним варіантом є монтаж нагрівальних елементів у нижній частині інкубатора. Так досягається максимальна тепловіддача. На відстань між лотком з яйцями і нагрівальним пристроєм впливає тип і потужність останнього. При використанні нихромовой спіралі воно складає 10 см, ламп розжарювання - 25 см і більше.

Автоматичне регулювання температури

Терморегулятор для інкубатора електронний ТРТ 1000 призначений для підтримки оптимальної температури режиму інкубації, має два регулятора температури, що дозволяє регулювати температурний діапазоні 20-50 С з точністю 0,1 використовується як в саморобних так і заводських інкубаторах.


Напруга живлення, Вольт 160-240


Потужність навантаження, Вт 1000


Кількість рівнів регулювання 2


Діапазон регулювання температури, С0 від +20 до +50


Точність регулювання, не гірше + - 0.1


Пристрій АПЛ-3

Автоматика повороту лотків в інкубаторах АПЛ-3

Прилад служить для формування циклічних витягів часу з інтервалом заданим в настройках приладу і подачі керуючої напруги на електропривод пристроїв повороту лотків в інкубаторах. У таймері хвилин може здаватися інтервал часу від 1й до 999 хвилин, в таймері секунд від 1й до 999 секунд. Прилад може застосовуватися для управління іншими пристроями яких підходить дана логіка роботи.

Прилад АПЛ-3 призначений для управління реверсивними (РД-09, РД-54) і не реверсивними двигунами змінного струму живляться від мережі 220 вольт, а також двигунами постійного струму з постійними магнітами напругою живлення 12 Вольт.

Можна використовувати електродвигуни від 12ти вольтів шуруповертов та від електозамків автомобілів. Двигуни можна придбати на технічних ринках чи в майстернях з ремонту відповідних виробів. Рекомендації умовні, можуть бути й інші варіанти.

Час циклу встановлюється споживачем програмуванням пристрою в залежності від використовуваної схеми підключення.

Прилад працездатний при вхідному харчуванні 12 вольт постійного або 220 змінного струму і комутує струм не більше 10 Ампер. Якщо на індикаторі приладу маленький нулик реле знеструмлене, якщо знак блискавки напруга на реле подано. Після подачі напруги на прилад можна призвести програмування необхідних витягів часу. Для цього потрібний параметр вибирається натисканням кнопки, кнопкою підтверджуємо і входимо в значення параметра. Далі цими ж кнопками можна змінити значення параметрів. Після завдання значення параметра, а також після останнього натискання будь-який з кнопок через 5 секунд система зберігає в незалежній пам'яті задані значення і переходить в основний режим відпрацювання па-раметрів.

Після завдання параметрів необхідно зняти напругу живлення і заново подати.

Система почне відпрацьовувати задані значення.

ВР1 - параметр в якому задається час циклу в хвилинах від 1 до 999. Наприклад, задавши число 120 прилад на 2:00 включає реле, а потім на 2:00 вимикає, потім знову на 2:00 включає і так по циклу до тих пір поки буде живить напругу. Якщо під час роботи зняти, а за тим подати напругу живлення відлік часу почнеться заново. Цей параметр використовується в схемах з використанням реверсивних двигунів.

ВР2 - параметр в якому час задається в секундах від 1 до 999. Цей параметр застосовується коли використовується схема з не реверсивним двигуном.

Якщо в цьому параметрі заданно число відмінне від нуля логіка роботи пристрою буде така - відпрацьовується час задане в параметрі ВР1 при цьому реле виключене, після закінчення цього часу реле включається на час задане в параметрі, потім знову вимикається на час задане в і так по циклу поки присутній живить напруга. Наприклад, у число 60, а в число 20. У цьому випадку двигун через кожну годину буде включатися на 20 секунд.