Безпека праці при ремонті та обслуговуванні інвертора

Електрозварювальні установки повинні включати в електромережу і відключати від неї, а також ремонтувати тільки електромонтери. Виконувати ці операції зварникам забороняється.

Довжина первинного кола між пунктом живлення і пересувною зварювальноюустановкою не повинна перевищувати 10 м.

Струмоведучі частини зварювального ланцюга необхідно надійно ізолювати (Опір ізоляції має бути не менше 0,5 МОм) і захистити від механічних пошкоджень.

Опір ізоляції електричних ланцюгів установки вимірюють при поточних ремонтах відповідно до ГОСТ на експлуатоване електрозварювальне обладнання. Терміни поточних і капітальних ремонтів зварювальних установок визначає особа, відповідальна за електрогосподарство підприємства, виходячи змісцевих умов і режиму експлуатації, а також вказівок заводу-виробника.

Установку і її пускову апаратуру слід оглядати і чистити не рідше одного рази на місяць. Всі відкриті частини зварювальної установки, що знаходиться під напругою мережі живлення, надійно огороджуються.

Опір ізоляції необхідно перевіряти не рідше одного разу на три місяці, а при автоматичному зварюванні під флюсом один раз на місяць. Ізоляція повинна витримувати напругу 2 кВ протягом 5 хв. Корпуси електрозварювального устаткування зануляются (заземлюються).

Для захисного занулення (заземлення) корпусу джерела живлення, забезпечені спеціальними болтами, приєднують до проводу зануляют (заземлюючого) пристрою. При цьому кожну зварювальну установку необхідно безпосередньо зєднувати з зануляют (за-землюючим) проводом.

Послідовне зєднання установок між собою і застосування загального занулюючого (заземлюючого) провода для групи установок не допускається. Недотримання цієї вимоги може призвести до того, що при обриві проводу, послідовно зєдниних установок, деякі з них виявляться незануленними.