Особливості технічного обслуговування та ремонту інверторних апаратів

Ремонт зварювального апарату, що відноситься до інверторному типу, має ряд особливостей, що пояснюється складністю конструкції такого пристрою. Будь-інвертор, на відміну від зварювальних апаратів інших типів, є електронним, що вимагає від фахівців, що займаються його технічним обслуговуванням і ремонтом, наявності хоча б початкових радіотехнічних знань, а також навичок поводження з різними вимірювальними приладами - вольтметром, цифровим мультиметром, осцилографом і ін .

У процесі технічного обслуговування і ремонту перевіряються елементи, з яких складається схема зварювального інвертора. Сюди відносяться транзистори, діоди, резистори, стабілітрони, трансформаторні і дросельні пристрої. Особливість конструкції інвертора полягає в тому, що дуже часто при його ремонті неможливо або дуже складно визначити, вихід з ладу якого саме елементу став причиною несправності.

У таких ситуаціях послідовно перевіряються всі деталі. Щоб успішно вирішити таке завдання, необхідно не тільки вміти користуватися вимірювальними приладами, але і досить добре розбиратися в електронних схемах. Якщо таких навичок і знань хоча б на початковому рівні у вас немає, то ремонт зварювального інвертора своїми руками може привести до ще більш серйозної поломки.

Фактори, що призводять до виходу з ладу зварювального інвертора

Ситуації, які можуть стати причиною виходу інвертора з ладу або привести до порушень в його роботі, можна розділити на два основних типи:

  • пов'язані з неправильним вибором режиму зварювальних робіт;

  • зумовлені виходом з ладу деталей пристрою або їх неправильною роботою.

Методика виявлення несправності інвертора для подальшого ремонту зводиться до послідовного виконання технологічних операцій, від найпростіших - до найбільш складним. Те, на яких режимах виконуються такі перевірки і в чому полягає їх суть, звичайно домовляються в інструкції на обладнання.