Поширені несправності

Нестійке горіння зварювальної дуги або активне розбризкування металу

Така ситуація може свідчити про те, що неправильно обрана сила струму для виконання зварювання. Як відомо, даний параметр вибирається залежно від типу і діаметра електрода, а також від швидкості виконання зварювальних робіт. Якщо на упаковці електродів, які ви використовуєте, не міститься рекомендацій за оптимальною величиною сили струму, можна розрахувати її за простою формулою: на 1 мм діаметра електрода має припадати 20-40 А зварювального струму. Слід також враховувати, що чим менше швидкість виконання зварювання, тим менше повинна бути сила струму.

Прилипання електрода до поверхні деталей, що з'єднуються

Така проблема може бути пов'язана з рядом причин, при цьому в основі більшості з них лежить знижений напругу живлення. Сучасні моделі інверторних апаратів працюють і при зниженій напрузі, але, коли його величина спускається нижче мінімального значення, на яке розраховане устаткування, електрод починає залипати. Падіння величини напруги на виході обладнання може відбуватися в тому випадку, якщо блоки пристрою погано контактують з панельними гніздами.

Усувається така причина дуже просто: очищенням контактних гнізд і більш щільним фіксуванням у них електронних плат. Якщо провід, за допомогою якого інвертор підключений до електричної мережі, має перетин менше 2,5 мм 2, то це також може привести до падіння напруги на вході апарату. Це гарантовано станеться і в тому випадку, якщо такий провід має занадто велику довжину.

Якщо довжина живильного проводу перевищує 40 метрів, використовувати для зварювання інвертор, який буде підключений з його допомогою, практично неможливо. Напруга в електромережі ланцюга може впасти і в тому випадку, якщо її контакти підгоріли або окислилися. Частою причиною залипання електрода стає недостатньо якісна підготовка поверхонь деталей, що зварюються, які необхідно ретельно очистити не тільки від наявних забруднень, але і від оксидної плівки.

Неможливість почати зварювальний процес при включеному апараті

Така ситуація часто виникає в разі перегріву инверторного апарату. На панелі пристрою при цьому повинен загорітися контрольний індикатор. Якщо ж світіння останнього малопомітно, а функція звукового оповіщення у інвертора відсутня, то зварник може просто не знати про перегрів. Такий стан зварювального інвертора характерно і при обриві або мимовільному від'єднанні зварювальних проводів.

Мимовільне вимикання інвертора при виконанні зварювання

Найчастіше така ситуація виникає в тому випадку, якщо подачу напруги живлення відключають автоматичні вимикачі, робочі параметри яких неправильно підібрані. При роботі з використанням інверторного апарата в електричному щитку повинні бути встановлені автомати, розраховані на струм не менше 25 А.

Неможливість включити інвертор при повороті тумблера

Швидше за все, така ситуація свідчить про те, що в живильної електричної мережі занадто низька напруга.

Автоматичне відключення інвертора в ході тривалої зварювання

Більшість сучасних інверторних апаратів оснащені температурними датчиками, які автоматично відключають обладнання при підвищенні температури в його внутрішньої частини до критичного рівня. Вихід з такої ситуації тільки один: дати зварювального апарата відпочинок на 20-30 хвилин, протягом яких він охолоне.