Визначення категорії електропостачання

Щоб забезпечити споживача електроенергією високої якості і не допустити аварійних перериві в електропостачанні потрібна надійність електропостачання.

Перша категорія – приймачі, припинення постачання яких може спричинити людські жертви, пошкодження обладнання або розлад технологічного процесу.

До II-ї категорії відносяться електроприймачі, перерва в електропостачанні яких може призвести до великого недовідпуску продукції, простою технологічних механізмів, робочого, промислового транспорту. Перерва у електропостачанні приймачів допускається на час, який необхідний для включення резервного живлення силами експлуатаційного персоналу, але не більше 1 доби.

До III-ї категорії відносяться електроприймачі несерійного виробництва продукції, допоміжні цехи, комунально-господарські споживачі, сільськогосподарські заводи. Для цих електроприймачів електропостачання може бути від одного джерела живлення при умові, що перерва у електропостачанні, необхідна для ремонту та заміни пошкодженого елемента системи електропостачання, але не більше 1 доби..

По роду струму розрізняють електроприймачі, які працюють від мережі змінного струму промислової частоти f 50Гц.

Змінного струму збільшеної або пониженої частоти: від мережі постійного струму

По напрузі елекроприймачі класифікуються на дві групи:

  1. Електроприймачі, які отримують живлення безпосередньо від мережі 3.6 і10 кВ

  2. Електроприймачі живлення яких економічно вигідно на напругу 380–660В

В нашому селищі живлення виконується від мережі 220 В і частотою струму 50 Гц.

Живлення систем електропостачання здійснюється через підживлюючі пункти енергосистеми та власні електростанції (звичайно ДЕС). Втрати електроенергії можуть виникати при нераціональному виборі елементів систем електропостачання.

Системи електропостачання складаються з підживлюючих, розподільних підстанцій та електричних мереж, що їх зв’язують.

Підстанція призначена для перетворення і розподілу електроенергії та складається з трансформаторів й інших перетворювачів енергії, розподільних пристроїв і пристроїв управління. Залежно від переваги тієї чи іншої функції підстанції називають трансформаторними або перетворювальними.

Розподільні пристрої (РПр) призначені для прийому і розподілу електроенергії на одній напрузі. Вони містять комутаційні апарати, збірні й сполучні шини, допоміжні пристрої (акумуляторні, компресорні та інші), а також пристрої захисту, автоматики та вимірювальні прилади.Розподільний пункт (РП) ‒ це РПр з апаратурою для управління його роботою, що не входить до складу підстанції.Підстанції й РПр можуть бути відкритими, закритим та комплектними.Комплектні розподільні пристрої (КРП) складаються з повністю або частково закритих шаф або блоків з вбудованими в них апаратами, пристроями захисту або автоматики, поставляються в зібраному або повністю підготовленому для збірки вигляді.Комплектна трансформаторна підстанція (КТП) складається із трансформаторів і блоків КРП, що поставляють у зібраному або повністю підготовленому для збірки вигляді. Як КТП, так і КРП бувають внутрішньої або зовнішньої установки. Підстанції та РПр внутрішньої установки можуть бути прибудованими (примикаючими до основного будинку), вбудовані і внутріцехові.