Диммер як зручна необхідність

При проектуванні системи керування освітленням світильники об'єднують у групи, кожній з них потрібен окремий диммер. Кілька диммерів можна з'єднати в мережу, що дозволить керувати освітленням всього будинку. Диммер - це пристрій плавного регулювання яскравості джерела світла. Крім очевидної переваги - можливості створювати комфортну світлову обстановку - у диммера є і практичне значення. Перш за все він дозволяє скоротити витрату електроенергії до 60%, а також збільшити (іноді в 20 разів і більше) термін служби ламп (розжарювання і галогенних). Це пов'язано з тим, що лампа працює в щадних температурних умовах: забезпечується «м'який пуск» при включенні, і яскравість збільшується плавно - від мінімуму до потрібного значення.

Диммери розрізняють по потужності і типам ламп, з якими вони сумісні. За цією ознакою виділяють три типи діммерів: для ламп розжарювання і галогенних ламп, розрахованих на 220 В; для низьковольтних галогенних ламп, що харчуються через трансформатори; для люмінесцентних ламп. Зазначимо, що в системі з люмінесцентними лампами диммери сильно залежать від пускорегулювальної апаратури, використаної при монтажі системи освітлення.

Моноблочні диммери

Даної тип диммера виконується єдиним блоком і встановлюється в стандартний підрозетник. Підключається як звичайний вимикач, але, бажано, дотримуватись полярності підключення.

По виконання керуючої частини, моноблочні диммери діляться на:

  1. Поворотно-натискні. При натисканні на ручку відбувається включення виключення лампи або ламп, а при обертанні ручки, відбувається регулювання яскравості світіння ламп.

  2. Поворотні диммери. У цьому виді диммеров управління полягає тільки в обертанні ручки регулювання яскравості світіння.