Безпека праці при експлуатації електрокавоварки

Електрична плита — зазвичай один із найпотужніших побутових электроприборов. Включена плита може споживати струм до 50 А, а під час приготування їжі доводиться часто торкатися частин електроплити, можливе також потрапляння в плиту води. Неправильне встановлення та підключення електроплити може призвести до пожежі або ураження електричним струмом. Тому пред'являються жорсткі вимоги до проводів, що підводять і заземлення. Для підключення потужної плити до електромереж зазвичай недостатньо стандартних побутових роз'ємів загального призначення, т.к. стандартна розетка розрахована струм до 16А. Для підключення електроплити використовуються або промислові роз'єми, або нестандартні, призначені саме для електроплит, або використовується "пряме" підключення, коли кабель випускається зі стіни без використання розетки-вилки підключається прямо на вступні клеми електроплити. Також обов'язково заземлення або установка ПЗВ в ланцюзі живлення плити . Електроопалювальні та нагрівальні прилади необхідно регулярно очищати від пилу, оскільки забруднюють повітря шкідливими для здоров'я продуктами горіння.

При очищенні від пилу електрорадіатор протирають сухою ганчіркою, а внутрішню поверхню електроконвектора продувають струменем з пилососа. Якщо такої можливості немає, електроконвектор включають у мережу та прогрівають протягом 15-20 хв у добре провітрюваному приміщенні за відсутності людей.

Справні електронагрівальні прилади при правильній експлуатації безпечні для людини. Але при виникненні несправності або порушень правил користування приладами вони можуть спричинити пожежу.

Для електричної плити як з високотемпературними елементами нагріву, так і без таких, як і раніше, застосовуються ті самі вимоги пожежної безпеки.