Вступ

Увійдіть в кімнату, залиту м’яким, затишним світлом, і ви відразу відчуєте себе легко. Зайдіть в ту ж кімнату, що гуде від яскравих флуоресцентних ламп, і ви відчуєте дискомфорт і напругу.


Дослідження, проведене Journal of Consumer Psychology в 2014 році, показало, що чим інтенсивніше освітлення, тим сильніше і інтенсивніше емоції – як позитивні, так і негативні.


Дослідження включало шість експериментів, в яких вивчавася зв’язок між емоціями і яскравістю навколишнього середовища. Почуття тепла посилювалося, коли учасники піддавалися впливу яскравого світла з відтінками червоного. Відчуття тривоги посилювалося, коли домінувало синє світло.


І чим яскравіше світло, тим інтенсивніше ставали емоції учасників. Як інтенсивність, так і колір світла впливали на настрій людей.


Жовтий, теплий світлий колір (2500K-2700K), з іншого боку, сигналізує про відчуття тепла та розслаблення. Але це зовсім не тому, що жовте світло походить від сонця. Теоретично походження цієї моделі походить від наших ранніх предків, які і для тепла, і для захисту від хижаків запалювали вогонь вночі.


Упродовж сотень тисяч років вогонь був, а в деяких частинах світу все ще залишається нічною потребою. Ось чому жовте світло може викликати почуття тепла та розслаблення в порівнянні з холодним блакитним світлом.