01.03.2024

Тема №5  ГЕОМЕТРИЧНІ ПЕРЕТВОРЕННЯ

   Урок № 47      Переміщення (рух) та його властивості.       Рівність фігур. 

Мета уроку:

Формування поняття переміщення та рівних фігур; вивчення та засвоєння  властивостей переміщення.

Розвивати вміння відрізняти переміщення від інших перетворень та знаходити елементи рівних фігур.

Розвивати логічне мислення, математичну мову, уяву.

Виховувати інтерес до вивчення точних наук.

  Компетенції: математичні, комунікативні

Вимоги до рівня підготовки учнів: 

Завдання:

Опрацювати  відео-урок, презентації.

 Вивчити §18, знати відповіді на питання стор. 172, виконати завдання у зошиті і на Мійклас. 

Перше березня

Класна робота

Тема уроку: Переміщення (рух) та його властивості.

Хід уроку

І. Актуалізація опорних знань.

Виконання усних вправ:

1) Точки А, В, С лежать на одній прямій, АВ = 8 см, АС = 3 см. Яка з цих точок лежить між двома іншими, якщо:

а) ВС = 5 см;

б) ВС = 11см?

2) Точки А, В, С лежать на одній прямій, АВ = 3 см, ВС = 2 см. Чому дорівнює АС? Скільки розв'язків має задача?

IІ. Вивчення і засвоєння нового матеріалу: 

Гадаю, ви дуже уважно переглянете цей урок, обов'язково, запишите собі у зошит теоретичний матеріал, та приклади запропонованних задач. 

ІV. Підбиття підсумків уроку:

Наслідок 1. Під час переміщення прямі переходять у прямі, промені — в промені, відрізки — у відрізки.

Наслідок 2. Під час переміщення зберігаються кути між променями.

 Запитання:

1. Дайте означення переміщення.

2. Назвіть властивості переміщення.

3. Який зв'язок переміщення має з рівністю фігур?


Йшов мудрець, а назустріч йому три людини, які везли під палаючим сонцем візок з камінням для будівництва. Мудрець зупинив їх і поставив кожному запитання . У першого запитав: "Що ти робив цілий день?" Той з усмішкою відповів, що цілий день возив кляті камені. У другого запитав: "А що ти робив цілий день?" Той відповів: "Я сумлінно виконував свою роботу". А третій посміхнувся, його обличчя засвітилося радістю і задоволенням: - "А я брав участь в будівництві храму".

Нехай кожен сам оцінить свою роботу на уроці.

Хто працював як перша людина?

Хто працював як друга людина?

Хто працював як третя людина?

Я бажаю вам завжди працювати з радістю і задоволенням.

Відступіть, будь ласка, від класної роботи 4 клітинки вниз і записуємо: 


Перше березня

Домашня робота

Бажаю вам успіхів у виконанні домашньої роботи!

V. Домашнє завдання

1. Дано два відрізки АВ = 3 см і CD = 3,1 см. Чи існує переміщення, яке відображає відрізок АВ на CD? Чому? (1б.)

2. Трикутник ABC рівносторонній. Чи існує переміщення, яке відображає:

а) відрізок АВ на ВС; б) кут В на кут С? (1б.)

3. Доведіть, що при переміщенні кути між променями зберігаються.  (2б.)

Виконати завдання на Мійклас  (6б.)

Додаткові відео-матеріали: