20.03.2020

Конструювання сайтів. Використання онлайн-систем конструювання сайтів

  • Опрацюйте відповідний теоретичний матеріал;

  • Виконайте практичні завдання (роботи НЕ ПОТРІБНО відправляти!!!)


Тема уроку: Використання онлайн-систем конструювання сайтів

Створювати сайти можна мовами гіпертекстової розмітки та веб-про­грамування. Але для вебмайстрів-початківців зручнішим є автоматизоване створення сайтів за допомогою онлайн-систем.

Веб-сторінки зі спільним доступом до них можна створювати в додатку Google Sites. Нескладно і швидко можна розробити власний сайт за допомогою онлайн-систем на сайтах www.hostinger.com.ua; www.uсoz.ua; www.webkonstruktor.com, які також надають послуги безкоштовного хостингу, реєстрації доменних імен, електронної пошти та ін.

Дизайн сторінок сайта здебільшого вибирають із колекції готових шаблонів сайта. Потім вибраний шаблон можна налаштувати відповідно до власних потреб.

Завдання 1.

Створіть сайт про дивовижні споруди світу, який складається з двох веб-сторінок — опису сайта й опису однієї зі споруд. (Можна створити сайт на тему, яку ви підготували на минулому уроці). Розмістіть на першій сторінці сайта зображення, що ілюструє дивовижні споруди світу.

Хід роботи:

1. У вікні браузера відкрийте головну сторінку пошукової системи Google. Увійдіть у власний акаунт, скориставшись кнопкою . Оберіть інструмент Додатки Google й у списку додатків оберіть послугу Сайти.

2. Підтвердіть намір створення сайта, натиснувши кнопку .

3. Оберіть Порожній шаблон для створення сайта, введіть назву веб-сайта та перевірте ім'я, яке запропонує вам система як частину URL-адреси.

4. Розгорніть список тем, які можна застосувати для стильового оформлення сторінок сайта.

5. Налаштуйте додаткові параметри: опис сайта, який потрібен для розміщення його в певній категорії, параметри доступу чи тип контенту (обмеження на вік). Встановіть прапорець Я не робот.

6. Завершіть процес створення сайта, натиснувши кнопку Створити сайт.

7. Доповніть головну сторінку сайта сторінкою з описом однієї зі споруд. Для цього оберіть інструмент Додати сторінку у верхній частині вікна.

8. Оберіть зі списку запропонованих шаблонів сторінки (веб-сторінка, оголошення, файловий менеджер, список) шаблон веб-сторінка. Зазначте назву сторінки Варто побачити! (або інше). Укажіть, що створена сторінка буде розміщуватись на домашній сторінці.

Завдання 2.

1. Запустіть браузер і відкрийте веб-сторінку www.webkonstruktor.com.

3. Відкрийте на сайті сторінку безкоштовного створення сайта.

4. Користуючись вказівками, заповніть форму створення сайта.

5. Відкрийте свою поштову скриньку та за посиланням в отриманому електронному листі перейдіть на свій сайт.

6. Внизу на сторінці свого сайта виберіть команду Змінити, а потім,

клацнувши кнопку Меню у лівому верхньому куті, розгорніть меню налаштувань та виберіть команду Стиль → Шаблони.

Примітка. Надалі для входу в режим адміністрування слід до адреси сайта додавати «/login». Наприклад: mysite.jimdo.com/login

7. Виберіть шаблон сайта, що якнайкраще відповідає вашим задумам та збережіть зміни, клацнувши кнопку Зберегти.

8. Змініть колірну схему і шрифт (меню Стиль) заголовка на власний розсуд.

9. Установіть фоновий малюнок (меню Фон) відповідно до ескізу. Закрийте меню налаштувань.

10. У візуальному режимі конструктора змініть назву сайта, опис, відредагуйте навігаційне меню та підменю згідно із задумом.

11. Клацніть одну з кнопок меню вашого сайта і створіть нову сторінку, заповнивши її текстами та малюнками відповідно до ескізу.

12. Вийдіть із режиму редагування сайта (виберіть команду меню: Мій акаунт → Вихід). Надішліть адресу свого сайта вчителеві. Завершіть роботу за комп’ютером.

Зробіть висновок: які етапи розробки сайтів під час створення власного сайта з використанням онлайн-системи були несуттєвими і чому.