Stručno usavršavanje

Kako zadovoljiti učenika i ispuniti zadaće  koje novi školski kurikul stavlja pred nastavnike? Temeljitim i promišljenim planiranjem nastavnog procesa i predviđanjem konačnih ishoda/postignuća nastave i jasno određenim i za sve učenike jednakom mogućnostima utvrđivanja, vrednovanja i ocjenjivanja tih postignuća. Važnu zadaću u ujednačavanju kvalitete obrazovanja u hrvatskom školskom sustavu preuzima i Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja organiziranim i standardiziranim provjerama na nacionalnim ispitima i državnoj maturi. 

Vrijedno je pogledati i stranicu Ishodi učenja u obrazovanju učitelja i nastavnika koja predstavlja projekt nacionalne zaklade za znanost čiji je nositelj prof. Vizek Vidović.  Kao rezultat rada na tom projektu nastao je i e-portal Učenje i poučavanje u visokom obrazovanju na kojem se mogu naći mnogobrojne vrijedne i korisne informacije o kumunikaciji s učenicima (jer i studenti su učenici!).

Potrebu za stručnim usavršavanjem u inozemstvu možemo zadovoljiti uz pomoć Programa za cjeloživotno učenje (LLP) Europske komisije, točnije potprograma Comenius, eTwinning i Transverzalnih programa . Sve informacije nalaze se na stranici Agencije za mobilnost i programe EU.