Вадим Олександрович Левін 

кандидат психологічних наук, доцент 

На кафедрі працював, викладаючи дитячу літературу, відомий дитячий поет. Його методичними рекомендаціями щодо прилучення молодших школярів до художньої літератури і словесної творчості студенти користуються й нині. 

Книжки "Виховння творчості" "Виховання творчістю", поетичні збірки віршів для дітей є настільними книгами сучасних учителів. Вадим Олександрович Левін - один з авторів підручників із розвивального навчання ("Бувар", "Ранкові роси").

Ольга Яківна Боданська 

кандидат педагогічних наук, доцент

 У 1943 р. пішла на фронт, де була учасником ВВВ, зокрема воювала у Харківському напрямі та у війні з японським імперіалізмом. Закінчила Харківський державний університет (1951). Працювала директором харківської школи-інтернату № 3 (1957-1964), директором харківського обласного інституту вдосконалення вчителів (1964-1972). З 1972 р. – кандидат педагогічних наук, доцент ХНПУ імені Г.С. Сковороди. У 1973 р. стає першим завідувачем кафедри початкового навчання, яка об’єднує всі дисципліни факультету початкового навчання.

За педагогічну та громадську діяльність нагороджена Почесними грамотами Міністерства освіти УРСР, знаком «Відмінник народної освіти», медаллю «За доблесну працю. В ознаменування століття з дня народження В.І. Леніна», медаллю А.С. Макаренка.

Ольга Яківна була високоосвіченим фахівцем, чуйною, відповідальною людиною з високим почуттям гідності.

Наталія Остапівна  Воскресенська 

кандидат педагогічних наук, професор кафедри теорії і методики навчання філологічних дисциплін у початковій школі ХНПУ імені Г. С. Сковороди 

Із 1989-го до 1998-го року очолювала кафедру. Відома як автор посібників із методики навчання української мови в початкових класах, букваря й підручників для 2-4 клсів за програмою поглибленого вивчення українької мови.

Наталія Остапівна з 1996-го року працювала викладачем, доцентом, професором каедри й викладала методику навчання української мови в початкових класах до лютого 2011-го року.

Віктор Іванович Євдокимов 

В.І. Євдокимов пройшов шлях від викладача, доцента до професора, завідувача кафедри теорії і методики професійної освіти (з 1994 р.), проректора з навчальної роботи (1975 – 1994 рр.) та першого проректора (з 1994 р. і донині) Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. У 1990 р. В.І. Євдокимов захистив докторську дисертацію «Наукові основи підвищення ефективності навчання засобами наочності». У 1991 р. йому присвоєно звання професора, а у 1994 р. – обрано членом-кореспондентом АПН України (тепер НАПН України). В.І. Євдокимов має почесне звання «Заслужений працівник народної освіти України». 

Людмила Миколаївна Пелепейченко 

доктор філологічних наук, професор, зав.кафедри з аспірантури

З 1999-го до 2002 року кафедрою теорії і методики викладання філологічних дисциплін у початковій шклі. Основні напрямки її наукових досліджень - лексична і фразеологічна семантика та теорія комунікації. 

У 2001-му році нею започатковано видання збірника наукових праць викладачів "Методика навчання: проблеми і пошуки".

Ірина Вікторівна Цепова

доцент кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у початковій школі

1979 р. – закінчила з відзнакою шкільно-вожатське відділення Новосибірського педагогічного училища №2, спеціальність «Викладання в початкових класах загальноосвітньої школи», кваліфікація – учитель початкових класів, старший піонервожатий.

1983 р. – закінчила з відзнакою факультет початкових класів Новосибірського державного педагогічного інституту, спеціальність «Педагогіка і методика початкового навчання», кваліфікація – «Учитель початкових класів».

Захищена дисертація:

дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Навчання вибіркового переказу з опорою на типологічну структуру тексту (на матеріалі уроків читання)» за спеціальністю 13.00.02 – теорія і методика навчання (російська мова), 1996 р., Інститут педагогіки АПН України.

Сфера наукових інтересів: Проблеми модернізації методики навчання грамоти учнів 1 класу за вимогами НУШ, формування методичної компетентності вчителів початкових класів у мовно-літературній галузі.


Джежелей Ольга Валентинівна 

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук на тему: «Формирование читательской самостоятельности на уроках внеклассного чтения в 1 классе» зі спеціальності 13.00.02 – методика викладання,  1975 р., НДІ змісту і методів навчання АПН СРСР, диплом ПД № 000044. 

Анатолій Олександрович  Новиков

професор кафедри кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у початковій школі

3 1984-го до 2009-го року працював на посадах викладача, доцента, професора кафедри. Його  монографії "Марко Кропивницький і Харківщина", "Слобожанський драматичний театр. Нариси історії", "Художній університет Марка Кропивницького" вивчаються студентами на спецкурсах із краєзнавства, дають можливість майбутнім учителям прилучитися до історії громадського театру на Харківщині, зокрема дитячого театру М.кропивницького.

Рябчинська Вікторія Дмитрівна

кандидат педагогічних наук, доцент  кафедри природничо-математичних дисциплін

З 1989 по 1994 роки очолювала кафедру методики викладання математики в початкових класах. Напрямом її наукових досліджень були проблеми інтеграції теоретичних і методичних математичних дисциплін. Вона є автором понад 150  наукових праць, серед яких «Формування теоретичних основ початкового курсу математики».

Мірошниченко Людмила Миколаївна

старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін

У 1980 році закінчила Харківський державний педагогічний інститут. Працювала на кафедрі  з 1992 по 2015 рік. На кафедрі природничо-математичних дисциплін викладала курс «Методика викладання природознавства», керувала педагогічною і польовою практикою. Протягом 10 років Мірошниченко Л.М. була профоргом кафедри, активним членом профспілки факультету початкового навчання ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Михайлович Тетяна Стевівна

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри природничо-математичних дисциплін

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри. У 1976 році закінчила Харківський державний педагогічний інститут. Викладала курси «Методика математики початкового навчання», «Методика формування елементарних математичних понять у дошкільників». Основні напрями наукових досліджень – методико-математична підготовка студентів та розвиток у них логічних вмінь при вивченні методико-математичного циклу.

Валентина Олексіївна Карпова 

 доцент кафедри природничо-математичних дисциплін

Закінчила Харківський інститут радіоелектроніки (1992 р.). Працювала на кафедрі з 1987р., із 1996 р. обіймала посаду доцента,  викладала навчальні дисципліни математичного циклу. Зокрема «Теоретичні основи початкового курсу математики». Основні  напрями наукових досліджень – формування математичних понять у початкових класах, засоби розробки різнотипової інформації в курсі інформатики. Автор понад 30 наукових праць, зокрема навчального посібника для студентів факультету початкового навчання «Теоретичні основи початкового курсу математики», «Практикум з математики» тощо.

Валентина Олексіївна вирізнялася професіоналізмом та вимогливістю до себе, колег і студентів. Вона завжди надихала всіх оточуючих своїм невичерпним оптимізмом та любов’ю до життя.

Сергій Геннадійович Курбаров 

кандидат фізико-математичних наук, доцент 

У 1976 році з відзнакою закінчив харківський державний університет за спеціальністю «Радіофізика та електроніка» та здобув кваліфікацію «Радіофізик». Працював на кафедрі з 1991 по 2016 рік. На кафедрі природничо-математичних дисциплін викладав курси «Математика», «Основи геометрії в початковій школі», «Формування логічного мислення в учнів початкової школи». Основний напрям наукових досліджень – формування основних математичних понять у початкових класах.

Курбаров С.Г. досвідчений та високопрофесійний фахівець, автор понад 20 наукових праць з проблем удосконалення математичної освіти майбутніх вчителів початкової школи.

 Таїсія Миколаївна Лазарєва

кандидат педагогічних наук, доцент

Закінчила Харківський державний педагогічний інститут імені Г.С. Сковороди (1973 р.). Працювала в Музеї природи ХНУ імені В.Н.Каразіна, із 1991 р. в нашому університеті, спочатку на кафедрі ботаніки, потім природничо-математичних дисциплін (із 2003 р.).

Т.М. Лазарєва досліджувала проблему: «Формування пізнавальної активності школярів у процесі екскурсій». Захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук (1995 р.). Особливу увагу звертала на роль екскурсій у засвоєнні біологічних понять, розвиток дослідницької самостійності студентів, досягнення ними особисто значущого творчого продукту у процесі вивчення природничих дисциплін.

Т.М. Лазарєва автор багатьох публікацій, навчально-методичних посібників до курсів «Основи природознавства та методика ознайомлення дітей із природою», «Основи екології». Нею розроблено навчальні програми дошкільної освіти, зокрема, з естетичного розвитку дошкільників (2005 р.); програма біоетичного виховання «Я + Бім» (2006р.).

Коло її наукових інтересів охоплювало також моніторінг екологічного стану навколишнього середовища, активне пропагування ідей захисту тварин, біоетичного руху студентства. Вона очолювала екологічну громадську організацію школярів та молоді «Екоцентр».

За плідну і сумлінну працю неодноразово відзначена грамотами університету.

Таїсія Миколаївна була доброю, світлою, чуйною Людиною. Її позитивною енергією заряджалися всі оточуючі.

Довгопола Наталія Олексіївна


старший викладач

Закінчила Харківський державний педагогічний інститут (1978). Працювала на факультеті з 1985 по 2020 рік. Викладала курси «»»Трудове навчання з методикою навчання», «Розвиток дрібної моторики засобами творчої праці», «Формування логічного мислення у дітей дошкільного віку», «Формування елементарних математичних уявлень у дошкільників». Довгопола Н.О. брала активну участь в організації виставок на факультетських та загальноуніверситетських заходах, зокрема Екологічна акція «Земля – наш спільний дім», «Свято врожаю», Регіональний круглий  «Стан і перспективи впровадження інклюзивного та інтегрованого навчання на Харківщині в світлі нового закону України «Про освіту» тощо.

Основні напрями наукової діяльності: дизайн і технології в Новій українській школі; інтеграція навчання; розвиток творчих здібностей учнів молодшого шкільного віку на уроках праці; інноваційні підходи до організації роботи на уроках праці в початкових класах.

Глінка Ірина Володимирівна

старший викладач

У 1979 році закінчила з відзнакою Харківський державний педагогічний інститут імені Г.С. Сковороди за спеціальністю «Педагогіка і методика початкового навчання» та здобула кваліфікацію «Учитель початкових класів». Працювала на факультеті з 1980 по 2020 рік. На кафедрі природничо-математичних дисциплін Глінка І.В. викладала курси «Основи природознавства», «Трудове навчання з методикою навчання», «Розвиток мілкої моторики пальців рук», «Основи ботаніки і зоології», «Ознайомлення дітей з суспільним довкіллям», керувала педагогічною практикою. Глінка І.В. брала активну участь в організації виставок на факультетських та загальноуніверситетських заходах, зокрема Екологічна акція «Земля – наш спільний дім», «Свято врожаю», Регіональний круглий  «Стан і перспективи впровадження інклюзивного та інтегрованого навчання на Харківщині в світлі нового закону України «Про освіту» тощо.

Основні напрями наукової діяльності: дизайн і технології в Новій українській школі; інтеграція навчання; розвиток творчих здібностей учнів молодшого шкільного віку на уроках праці; інноваційні підходи до організації роботи на уроках праці в початкових класах.