Навчання та МИ

27 квітня 2024 року кураторами 22 та 23 груп ФПН була проведена виховна година з протипожежної безпеки. Під час зустрічі було розглянуто питання щодо запобігання виникненню лісових пожеж та пожеж у побуті. Присутні поділилися історіями з власного досвіду про недотримання людьми правил протипожежної безпеки. Куратори нагадали студентам алгоритм дій у разі виникнення пожежі.

26.04.2024 року для студентів 22 та 23 груп була проведена кураторська година, присвячена Міжнародному дню пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС. Присутні дізналися про причини аварії та її наслідки, вшанували хвилиною мовчання загиблих ліквідаторів та жертв аварії. Спікери заходу представили добірку книжок і фільмів, присвячених Чорнобильській катастрофі. Найбільше зацікавлення здобувачів освіти викликав мультфільм, що можна використати в майбутній професійній діяльності для ознайомлення молодших школярів із цією трагедією. Наприкінці заходу студентам було запропоновано переглянути кілька варіантів зображення Чорнобильської АЕС, створених штучним інтелектом. 

25 квітня 2024 р. продовжилася безперервна пропедевтична педагогічна практика на 1 курсі. День 11: тема "КУЛЬТУРНЕ РОЗМАНІТТЯ ТА ТОЛЕРАНТНІСТЬ". 

Першокурсники відвідали онлайн уроки; переглянули анімації про толерантність; заповнили асоціативний кущ; з'ясували особливості культурного різноманіття в освітньому процесі; провели онлайн івенти  та  ранкові зустрічі на онлайн консультаціях 

Також сьогодні здобувачі освіти відвідали Метрошколу, познайомилися з молодшими школярами та вчителями, отримали надзвичайні емоції.

18 квітня 2024 р. продовжилася безперервна пропедевтична педагогічна практика на 1 курсі. День 10: тема "ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ". 

Першокурсники відвідали онлайн уроки; готували матеріал до батьківських зборів на тему: «Як навчити дитину відповідальності»; ознайомлювалися з казками виховного спрямування; проводили онлайн івенти  та  провели на онлайн консультаціях ранкові зустрічі.

Також сьогодні здобувачі освіти відвідали Метрошколу, познайомилися з молодшими школярами та вчителями, отримали надзвичайні емоції.

5 квітня 2024 р. відбулася дистанційна настановна конференція з безперервної пропедевтичної педагогічної практики в закладах загальної середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання факультету початкового навчання заочної форми навчання.

Першокурсники були розподілені до шкіл міста та області. Отримали чіткі інструкції щодо роботи на платформі Moodle.

На наступні 2 тижні бажаємо цікавих онлайн кроків, незвичайних завдань, онлайн курсу та продуктивних онлайн консультацій з методистами.

21 березня 2024 р. продовжилася безперервна пропедевтична педагогічна практика на 1 курсі. День 7: тема "ПАТРІОТИЗМ".

Першокурсники відвідали онлайн уроки; пропонували розробку виступу на педагогічній раді на тему: «Психологічні засади патріотичного виховання учнів»; шукали мудрі вислови, прислів’я та цитати українських і світових письменників про Батьківщину, патріотизм, Україну; переглядали  «Знай українське: 5 патріотичних мультфільмів для дітей» та  провели на онлайн консультаціях ранкові зустрічі.

14 березня 2024 р. продовжилася безперервна пропедевтична педагогічна практика на 1 курсі. День 6: тема "ПОВАГА ДО ЖИТТЯ, ДО СЕБЕ ТА ІНШИХ ЛЮДЕЙ".

Першокурсники відвідали онлайн уроки, переглядали анімацію «Корисні підказки. Як зрозуміти іншого» разом з молодшими школярами в онлайн форматі, заповнили асоціативний кущ, переходили за QR, переглядали відео про те, як любов і повага до інших людей та до самого себе творить прекрасне та  провели на онлайн консультаціях ранкові зустрічі.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі", особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

Сьогодні, 13.03.2024 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 6", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, переглянули анімацію "Місток" та розробили онлайн- бесіду, а також презентували фрагменти уроків, які містили секрети актуалізації опорних знань: чарівний конверт/коробка та портрет відомої людини/прослуховування музичного фрагменту.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі",  особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка. Сьогодні, 12.03.2024, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 6", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували фрагмент виховних годин на одну із запропонованих тем («Хто я, і яким я хочу бути», «Вчимося ввічливості», «Я та мої друзі», «Я і мій клас»). Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу. 

На факультеті початкового навчання продовжується дистанційна безперервна пропедевтична педагогічна практика "День у школі". Сьогодні,12.03.2024 року, під керівництвом доктора філософії  Небитової І. А. студентка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти  третього року навчання - Пасічник Анастасія провела для учнів 2-Б класу  Комунального закладу «Харківський ліцей №89 Харківської міської ради» онлайн-урок музичного мистецтва на тему: «Е. Гріг «Ранок» (із сюїти «Пер Гюнт»); С. Прокоф’єв «Вечір» (із циклу «Дитяча музика»). Виконання: «Барви рідної землі». Музика О.Злотник, слова О.Вратарьов». 

Сьогодні, 11.03.2024 року у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року заочної форми навчання розпочалася безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі".  Бажаємо успіхів, шановні студенти!

11 березня 2024 рокупродовжилися  заняття з навчальної дисципліни "Основи інклюзивної освіти" (доц. Шишенко В.О.) для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання. На занятті здобувачі вищої освіти обговорювали питання щодо технології оцінювання навчальних досягнень учнів з ООП, завдання та функції контролю, види портфоліо та демонстрували портфоліо для учнів початкової школи з ООП.

07.03.2024 року  відбулися лекційне та практичне заняття для студентів 4 курсу факультету початкового навчання з дисципліни вільного вибору «Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія» (доц. Шишенко В. О). На занятті обговорили питання про методи вивчення вчителем мотивів та мотивації навчання школярів, продемонстрували методики проведення анкетування та тестування учнів, учнівського колективу.

5 березня 2024 р. продовжилася безперервна пропедевтична педагогічна практика на 1 курсі. День 5: тема "ТУРБОТА".

Першокурсники відвідали онлайн уроки,  записували план роботи гуртка для молодших школярів, опрацювали  статтю з розділу «Школа радості» (книга Василя Сухомлинського "Серце віддаю дітям", розробили віртуальні бесіди, провели на онлайн консультаціях ранкові зустрічі.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі", особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

Сьогодні, 06.03.2024 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 5", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували фрагменти уроків, які містили різні  види інструментів оцінювання: шкали та поведінкові наміри на онлайн уроці.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі",  особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка. Сьогодні, 05.03.2024, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 5", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували інфографіки на тему "Конфлікти в школі: учасники та ролі". Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу. 

01.03. 2024 року для здобувачів 4 курсу в рамках ДВВ «Особливості роботи з дітьми з ООП. Модуль 1. Основи інклюзії» були проведені лекційне та практичне заняття (доц. Шишенко В.О.)

У ході роботи студенти обговорили питання про роль батьків у впровадженні інклюзивної освіти, завдання батьків як членів навчальної команди, налагодження стосунків з педагогами та персоналом школи, а також презентували поради батькам дітей з ООП «Що говорити дітям у тривожний час?» та «Як підготувати дитину до повітряної тривоги у школі».

29 лютого 2024 р. продовжилася безперервна пропедевтична педагогічна практика на 1 курсі. День 4: тема "СПРАВЕДЛИВІСТЬ".

Першокурсники відвідали онлайн уроки,  переглянули анімацію створену на студії «Укранімафільм» у 2006 році, режисером– Юрієм Марченко «Жив собі чорний кіт» та спільно з молодшими школярами в онлайн форматі переглянули  анімацію «Кінь проти Хом’яка», розробили віртуальні бесіди, провели на онлайн консультаціях ранкові зустрічі.

29 лютого 2024 р. відбулися практичні заняття для студентів 4 курсу факультету початкового навчання з дисципліни вільного вибору «Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія» (доц. Шишенко В. О). На занятті обговорили питання про типи провідної діяльності та новоутворення у різних вікових категоріях учнів, особливості навчальної мотивації молодших школярів та роль особистості вчителя у формуванні позитивної мотивації учіння. 

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі", особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

Сьогодні, 28.02.2024 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 4", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували розробки актуалізації опорних знань: побудова асоціативного куща та вікторина.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі",  особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка. Сьогодні, 27.02.2024, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 4", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували реалізацію методу зворотнього зв'язку "WOW-ефект". Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу. 

Сьогодні, 26.02.2024, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової і професійної освіти - Шишенко Валентина Олексіївна провела відкриту лекцію з дисципліни вільного вибору "Основи інклюзивної освіти" на тему: "Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання. Лекцію відвідали: д.п.н, професор, декан факультету початкового навчання - Довженко Т.О., д.п.н, доцент, завідувачка кафедри початкової і професійної освіти - Мкртічян О.А., д.ф., координатор з виховної роботи - Небитова І.А., к.п.н, доцент, заступник декана з навчальної роботи - Сіра І.Т., к п.н, доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти - Лавренко С.О.

У ході лекції були розглянуті наступні питання:

1. Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП.

2. Асистент учителя як учасник освітнього процесу.

3. Асистент дитини як відповідальний за соціальний супровід дитини.

На занятті третьокурсники виконали цікаві вправи ("Я - особистість", "Очікування") та розглянули такі основні поняття теми: команда психолого-педагогічного супроводу, асистент учителя, асистент дитини. 

Студенти були дуже активними на лекції та жваво обговорювали разом з викладачем проблемні питання.

26 лютого 2024 року відбулися практичні заняття з навчальної дисципліни "Основи інклюзивної освіти" (доц. Шишенко В.О.) для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання. На занятті здобувачі вищої освіти обговорювали питання щодо ролі батьків у впровадженні інклюзивної освіти та оцінюванні розвитку своєї дитини; розглянули форми й методи роботи з батьками дітей з ООП.

22 лютого 2024 р. відбулися практичні заняття для студентів 4 курсу факультету початкового навчання з дисципліни вільного вибору «Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія» (доц. Шишенко В. О). На занятті обговорили питання про сутність навчальної мотивації, види мотивів учіння, прагнення долати труднощі в навчальній діяльності. 

22 лютого 2024 р. продовжилася безперервна пропедевтична педагогічна практика на 1 курсі. День 3: тема "ПОВАГА ДО РІДНОЇ МОВИ І КУЛЬТУРИ".

Першокурсники відвідали онлайн уроки,  підготували мінілекторій для учнів початкових класів «Цікавинки про українську мову», термінологічний словник Нової української школи та провели на онлайн консультаціях ранкові зустрічі.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі", особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

21.02.2024 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 3", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували розробки оцінювання учнів початкових класів: закриті і відкриті запитання.

На факультеті початкового навчання продовжується дистанційна безперервна пропедевтична педагогічна практика "День у школі'. Сьогодні, 20.02.2024 року під керівництвом доцента Шишенко В. О. та методиста кафедри початкової та професійної освіти Ткачова А.С. студентки першого бакалаврського рівня вищої освіти  третього року навчання - Рябчикова Аліна та Стаханова Євгенія підготували та провели онлайн-захід до Міжнародного дня рідної мови для учнів 3-А класу Харківського ліцею № 131. Діти активно долучалися до виконання завдань, дізналися про цікавинки української мови та розповіли свої історії. В кінці заходу учні поділилися своїми позитивними враженнями від уроку, а студентки-практикантки змогли отримати цінний досвід для себе.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі",  особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка.

20.02.2024, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 3", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували розробки онлайн-бесід на тему "Правила спілкування" та провели ігри, спрямовані на розвиток навичок спілкування у дітей. Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу.

15 лютого 2024 р. продовжилася безперервна пропедевтична педагогічна практика на 1 курсі. День 2: тема "Гідність". Першокурсники відвідали онлайн уроки, заповнили термінологічний словник Нової української школи, опрацювали таблицю «Цінність в освітньому процесі» та провели на онлайн консультаціях ранкові зустрічі.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі", особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

14.02.2024 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 2", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також долучилися до челенджу "День в рожевому" #ФПН_то_любов.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти «День у школі»,  особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка. Сьогодні, 13.02.2024, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 2", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували результати власних спостережень за невербалікою учнів. Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу.

Сьогодні, 09.02.2024 року, на факультеті початкового навчання продовжуються заняття для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти третього року навчання з дисципліни вільного вибору «Особливості роботи з дітьми з ООП. Основи інклюзії» (доц. Шишенко В.О.). На занятті здобувачі вищої освіти розглянули сутність понять «особливі освітні потреби»,  «особа з особливими освітніми потребами», «діти з особливими потребами», категорії дітей з ООП; ознайомилися з закладами освіти для дітей з ООП;  розглянули структуру та завдання інклюзивно-ресурсного центру. 

08 лютого 2024 р. відбулися практичні заняття для студентів 4 курсу факультету початкового навчання з дисципліни вільного вибору «Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія» (доц. Шишенко В. О). На занятті обговорили питання мотиваційної сфери особистості; розкрили поняття «захоплення, бажання», «прагнення», «схильності», «звички»,  «інтереси». 

8 лютого 2024 р. розпочалася безперервна пропедевтична педагогічна практика на 1 курсі. День 1:  першокурсники ознайомилися із планом виховної роботи на онлайн порталі Наурок, спробували скласти власний план виховної роботи, відвідали онлайн уроки, відвідали сайти закладів освіти, де звернули увагу на роботу "Психологічної служби", розробили та провели на онлайн консультаціях ранкові зустрічі.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання розпочалася безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі", особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

07.02.2024 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 1", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз. Практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу.

06.02.2024 у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання продовжилася безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі", особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка. Сьогодні практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 1", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також проаналізували власні результати тестування за обраними психодіагностичними методиками щодо визначення психограми вчителя. Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу. 

6 лютого 2024 р. відбулася дистанційна настановна конференція з безперервної пропедевтичної педагогічної практики в закладах загальної середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання факультету початкового навчання.

Першокурсники були розподілені до шкіл міста та області. Отримали чіткі інструкції щодо роботи на платформі Moodle.

На наступні 12 тижнів бажаємо цікавих онлайн кроків, незвичайних завдань, онлайн курсу та продуктивних онлайн консультацій з методистами.

02.02.2024 року, на факультеті початкового навчання відбулася настановна конференція  з безперервної пропедевтичної педагогічної практики у закладах загальної середньої освіти "День у школі" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти другого року навчання, яку провела факультетський керівник практики -  доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна. На конференції також були присутні методисти від кафедри початкової і професійної освіти  (Лавренко С.О., Рудічєва Н. К., Ткачов А.С., Якушко Н.М.) та завідувачка відділу практики - Кабанська Ганна Анатоліївна.  Особливість цієї практики полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень (щосереди) протягом семестру. У процесі спілкування обговорювалися питання щодо відвідування та аналізу здобувачами освіти онлайн-уроків, змісту завдань практики й алгоритму їх виконання. Також Валентина Олексіївна надала рекомендації щодо виконання завдань практики "Дня 1".

Шановні другокурсники, бажаємо успіхів!

02.02.2024 року, на факультеті початкового навчання продовжуються заняття для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти третього року навчання з дисципліни вільного вибору «Особливості роботи з дітьми з ООП. Основи інклюзії» (доц. Шишенко В.О.). На занятті здобувачі вищої освіти розглянули сутність поняття інклюзивна освіта та її принципи, переваги та недоліки інклюзивної освіти, ознайомилися з основними міжнародними документами ООН у сфері інклюзивної освіти та розглянули питання щодо національного законодавства у сфері інклюзивної освіти. 

Сьогодні, 01.02.2024, на факультеті початкового навчання відбулася настановна конференція  щодо продовження в 2 семестрі безперервної пропедевтичної педагогічної практики у закладах загальної середньої освіти "День у школі" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти третього року навчання, яку провела факультетський керівник практики - к.п.н., доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна. На конференції також були присутні методисти від кафедри початкової і професійної освіти (Ушмарова В.В., Ткачов А.С, Небитова І.А.). Особливість цієї практики полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень (щовівторка) протягом семестру. У процесі спілкування обговорювалися питання щодо відвідування та аналізу здобувачами освіти онлайн-уроків, змісту завдань практики й алгоритму їх виконання в умовах воєнного стану з огляду на технічні можливості здобувачів освіти та методистів факультету. Також Валентина Олексіївна надала рекомендації щодо виконання завдань практики "Дня 1".

Шановні третьокурсники, бажаємо успіхів!

01 лютого 2024 р. відбулися лекційні та практичні заняття для студентів 4 курсу факультету початкового навчання з дисципліни вільного вибору «Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія» (доц. Шишенко В. О). 

29 січня 2024 року відбулися  практичні заняття з навчальної дисципліни "Основи інклюзивної освіти" (доц. Шишенко В.О.) для  здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання. На занятті здобувачі вищої освіти обговорювали питання щодо історії виникнення спеціальної освіти й інклюзії, розглядали зарубіжний досвід інклюзивної освіти та виконували завдання. 

20.12.2023, на факультеті початкового навчання відбулася підсумкова конференція для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти другого року заочної форми навчання з дистанційної безперервної пропедевтичної педагогічної практики, яку провела факультетський керівник практики  Шишенко Валентина Олексіївна. Здобувачі освіти звітували про свою діяльність під час практики, демонстрували презентації і постери. Методисти практики: Агаркова Н. О., Лавренко С. О. та Якушко Н М., проаналізували звітну документацію студентів та визначили найкращі роботи.

Доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Старіковою Л.П., був проведений 18.12.2023р. іспит у здобувачів освіти I року навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр», 13 групи з дисципліни «Теоретичні основи дисциплін природничої освітньої галузі» на платформі Moodle. Всі здобувачі вчасно приєдналися до іспиту, обрали білети. Після зазначеного часу іспит завершився,  всі студенти приєднали свої відповіді до системи.

16.12.2023 р. на факультеті початкового навчання завершилася дистанційна науково-дослідна практика здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня 2 ого року навчання факультету початкового навчання галузь знань: 01 «Освіта / Педагогіка», спеціальність: 013 «Початкова освіта». У ході конференції були обговорені матеріали для магістерських робіт, опубліковані тези в збірниках наукових праць, виступи на науково-практичній конференції, презентації та доповіді до захисту кваліфікаційних робіт.

16 грудня відбулася дистанційна підсумкова конференція з безперервної пропедевтичної педагогічної практики здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання факультету початкового навчання.

У ході конференції студенти продемонстрували підготовлені презентації, кожна з яких була особливою. Ми побачили і отримані сертифікати після проходження онлайн курсу, і топ найкрутіших шкіл світу, і клас своєї мрії, і враження від кожного учасника практики, пройшли навіть інтерактивну вікторину, відчули  захоплення онлайн уроками.

Висловлюємо слова подяки адміністраціям закладів загальної середньої освіти, де проходила практика наших першокурсників: КЗ "Пісочинський ліцей "Мобіль", КЗ "Пісочинська початкова школа "Надія", КЗ "Харківський ліцей 55", КЗ "Харківський ліцей 108". Сподіваємось на подальшу співпрацю.

Щиро вдячні методистам від факультету за допомогу, підтримку та уважне ставлення до кожного.

 15.12.2023, на факультеті початкового навчання відбулася підсумкова конференція для здобувачів першого (бакаларського) рівня освіти другого року навчання з дистанційної безперервної пропедевтичної педагогічної практики, яку провела факультетський керівник практики - к.п.н., доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна. На конференції також були присутні методисти кафедри початкової і професійної освіти: Агаркова Н.О., Лавренко С.О., Ткачов А.С. та Якушко Н.М.  У процесі спілкування здобувачі освіти звітували про свою діяльність під час практики та демонстрували презентації і постери, а методисти аналізували звітну документацію студентів та характеризували найкращі роботи. Проходження дистанційної безперервної пропедевтичної педагогічної практики дало змогу здобувачам освіти глибше проникнути в зміст майбутньої професійної діяльності та вдосконалити набуті теоретичні знання. 

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання закінчується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти «День у школі», особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди. 

13.12.2023 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання «Дня 12», обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також провели інтерактиви "аналіз історій" на уроці у початковій школі та продемонстрували  «Дитячу абетку безпеки».

09.12.2023, на факультеті початкового навчання відбулася підсумкова конференція для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти четвертого року навчання з дистанційної педагогічної практики у закладах загальної та спеціалізованої середньої освіти, яку провела факультетський керівник практики - к.п.н., доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна. На конференції також були присутні методисти факультету початкового навчання. У процесі спілкування здобувачі освіти звітували про свою діяльність під час практики та демонстрували презентації, а методисти аналізували звітну документацію студентів та характеризували найкращі роботи. Проходження дистанційної практики дало змогу здобувачам освіти глибше проникнути в зміст майбутньої професійної діяльності та вдосконалити набуті теоретичні знання. 

08.12.2023 р. пройшли практичні заняття з дисципліни «Основи корекційної педагогіки», де студенти показали свої знання з теми: Психолого-педагогічна характеристика дітей з порушеннями спілкування та поведінки (РДА). Вони підготували змістовні доповіді про синдром раннього дитячого аутизму та причини його виникнення, також приймали активну участь в інтерактивних завданнях, в яких моделювалися різні ситуації, пов’язані з майбутньою професійною діяльністю.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти «День у школі», особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

29.11.2023 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання «Дня 10», обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також провели інтерактиви "акваріум" на уроці у початковій школі.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання заочної форми навчання розпочався другий тиждень безперервної пропедевтичної педагогічної практики у закладах загальної середньої освіти «День у школі» (факульт. кер. Шишенко В.О.). Студенти-практиканти відвідують онлайн-уроки у ЗЗСО м. Харкова, виконують завдання практики та зустрічаються на онлайн-консультаціях з методистами кафедри початкової і професійної освіти Якушко Н. М., Лавренко С. О. та Агарковою Н. О. 

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання заочної форми навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти «День у школі». Студенти-практиканти проходять практику у КЗ "Харківський ліцей №131 Харківської міської ради" (методист Агаркова Н.О.) та КЗ Харківський ліцей №150  Харківської міської ради" (методисти Якушко Н.М. та Лавренко С.О.), відвідують онлайн-уроки, виконують завдання практики та зустрічаються на онлайн-консультаціях з методистами. 

Доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Партолою В.В., було проведене 23.11.2023р.відкрите лекційне заняття для здобувачів освіти IV року навчання освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» проведено відкриту лекцію з дисципліни вільного вибору «Особливості роботи з дітьми з особливими освітніми потребами: Основи логопедії. Основи інклюзії» (блоку Підготовка дитини до школи). Тема відкритої лекції – «Науково-теоретичні основи логопедії як науки». 

Доц. Партола В.В. сформулювала мету лекції, обґрунтувала вибір форм, методів і прийомів, що використовувалися, зокрема доцільність застосування презентаційного матеріалу.

На занятті викладачем продемонстровано високий рівень володіння матеріалом; уміння послідовно й логічного подавати навчальний матеріал; зосередживати увагу слухачів на особливо важливих моментах; підтримувати дисципліну та робочу атмосферу під час лекції. Лекція проходила у оптимальному темпі, зі застосуванням презентаційного матеріалу. Мету лекції було досягнуто, матеріал лекції мав виховний характер. 

20.11.2023, на факультеті початкового навчання відбулася настановна конференція з безперервної пропедевтичної педагогічної практики у закладах загальної середньої освіти "День у школі" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти другого року навчання заочної форми навчання, яку провела факультетський керівник практики -  доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна. На конференції також були присутні методисти від кафедри початкової і професійної освіти: Якушко Н.М., Лавренко С.О. та Агаркова Н.О. У процесі спілкування обговорювалися питання щодо відвідування та аналізу здобувачами освіти онлайн-уроків, змісту завдань практики й алгоритму їх виконання.  Також Валентина Олексіївна надала рекомендації щодо виконання завдань практики "Дня 1".

Шановні другокурсники, бажаємо успіхів!

20.11.2023 р. пройшло  практичне заняття у групах 3 курсу з дисципліни «Основи менеджменту ПШ», де студенти дізналися про особливості використання різних частин мови у професійному спілкуванні, про узгодження прикметників з іменником на означення певних професій, про синтаксичні структури у професійному мовленні тощо.

20.11.2023 р. на факультеті початкового навчання проведено настановна конференція до дистанційної науково-дослідної практики для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня 2 ого року навчання. Магістри ознайомилися із метою та завданнями практики, організацією і особливостями проведення, своїми правами й обов’язками, змістом роботи, звітною документацією. 

16.11. 2023 року для здобувачів 4 курсу в рамках ДВВ «Особливості роботи з дітьми з ООП. Модуль 1. Основи інклюзії» було проведено останні лекційне та практичні заняття.

У ході роботи студенти ознайомились з нормативно-правовою базою, яка забезпечує організацію інклюзивної освіти на 2023-2024 навчальний рік; визначили посадові обов’язки асистента вчителя та його відмінність від асистента  дитини; ознайомилися з документацією, яку веде асистент вчителя; обговорили роль батьків у впровадженні інклюзивної освіти та на які її аспекти слід звертати увагу вчителю; розглянули питання оцінювання дітей з ООП та сутність технології потрфоліо як якісного інструменту оцінки навчальних досягнень дітей з ООП.

Наприкінці пари, як підсумок щодо вивчення модулю «Основи інклюзії», здобувачі колективно склали хмару слів, у якій продемонстрували, якою вони вбачають сучасну інклюзивну освіту.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти «День у школі», особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

15.11.2023 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання «Дня 8», обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також провели інтерактиви «дебати на уроці у початковій школі».

Доцентами кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Старіковою Л.П., Масюк О.М., була проведена 10.11.2023р. лекція для освітян на базі освітнього хабу ХНПУ імені Г.С. Сковороди. 

09.11.2023 року продовжується ДВВ «Особливості роботи з дітьми з ООП. Основи інклюзії» (доц. Шишенко В.О.) для здобувачів вищої освіти 4 курсу. На занятті студенти мали можливість практично ознайомитись з ІПР та поділитись своїми думками щодо переваг її складання для дітей, їх батьків та педагогів. Розглянули нормативно-правову базу, що визначає особливості процесу складання та затвердження індивідуальної програми розвитку. Ознайомились з типовими освітніми програмами, які визначає МОН для роботи з дітьми з ООП та обговорили важливість залученості батьків до роботи з ІПР.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти «День у школі», особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

08.11.2023, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання «Дня 7», обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також провели інтерактиви «обговорення в колі».

Доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Масюк О.М., була проведена 08.11.2023р. для здобувачів освіти 6 курсу (61-63 групи) другого освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» «Математичну вікторину» до дня науки. На заході були присутні магістри та куратори груп. Вікторина пройшла жваво та активно. 

04.11.2023 р. на факультеті початкового навчання проведено настановна конференція до дистанційної безперервної пропедевтичної педагогічної практики у закладах загальної середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти 2 курсу (за скороченою програмою) заочної форми навчання. Студенти ознайомилися із організацією і проведенням дистанційної безперервної пропедевтичної педагогічної практики, правами й обов’язками здобувачів вищої освіти-практикантів, змістом роботи, звітною документацією та розподілом по школах.

02.10.2023 року були проведені лекційне та практичні заняття з ДВВ «Особливості роботи з дітьми з ООП. Основи інклюзії» (доц. Шишенко В.О.) для здобувачів 4 курсу.  Під час заняття розглянули рівні підтримки дітей з ООП та виділили їх характерні ознаки; розкрили сутність понять «універсальний дизайн у сфері освіти», «адаптація і модифікація освітнього середовища та програми», «медіатека та ресурсна кімната», «команда психолого-педагогічного супроводу»; обговорили склад команди психолого-педагогічного супроводу та особливості зарахування дітей з ООП до інклюзивних класів. На практичному занятті здобувачі презентували категорії порушень у дітей з ООП, ознайомилися з закладами освіти для дітей з ООП, Положенням про інклюзивно-ресурсний центр.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти «День у школі», особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

01.11.2023, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання «Дня 6», обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також провели інтерактиви «Трикутник/діамант/концентричні кола».

26.10.2023 року були проведені лекційне та практичні заняття з ДВВ «Особливості роботи з дітьми з ООП. Основи інклюзії» (доц. Шишенко В.О.) для здобувачів 4 курсу.  На занятті студенти обговорили історичний аспект становлення інклюзивної освіти, представили зарубіжний досвід роботи з дітьми з ООП (на прикладі таких країн як США, Італія, Бельгія, Німеччина, Нідерланди, Фінляндія). Розглянули та проаналізували нормативно-правову базу, що регулює запровадження інклюзії в Україні, висвітлити її зміст та реалізацію. Наприкінці заняття обговорили позитивний вплив запровадження інтеграції дітей з ООП до навчання в закладах освіти та поділились своїми думками з цього приводу.

19.10 пройшло перше практичне заняття у групах п’ятого курсу з дисципліни Педагогічний менеджмент, на якому студенти представили презентації про одну зі шкіл наукового управління. Також розглянули і обсудили такі поняття, як сутність понять «управління» та «менеджмент», відмінність між цими термінами. Ще раз звернулися до історії розвитку теорії управління, до науки «управління», «менеджмент» в сучасних умовах, а також розглянули закономірності, принципи, функції менеджменту освіти. 

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі", особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

18.10.2023 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 5", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз.

Доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Смолянюк Н.М., було проведене 18.10.2023р. для здобувачів освіти 1 курсу (11-13 групи) освітньо-кваліфікаційного рівня освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» відкриту лекцію з дисципліни «Основи екології» (цикл нормативних дисциплін професійної підготовки здобувачів освіти спеціальності 013 «Початкова освіта»; Освітні програми «Початкова освіта», «Початкова освіта з методиками спеціальної освіти», «Початкова освіта. Англійська мова в початковій школі»). Тема відкритої лекції – «Глобальні екологічні проблеми людства». Загальна чисельність здобувачів вищої освіти 1 курсу 11,12,13 груп – 60 осіб, присутні – 45, відсутні – 15.

Доц. Смолянюк Н.М. сформулювала мету лекції, обґрунтувала вибір форм, методів і прийомів, що використовувалися, зокрема доцільність застосування презентаційного матеріалу.

На занятті викладачем продемонстровано високий рівень володіння матеріалом; уміння послідовно й логічного подавати навчальний матеріал; зосередживати увагу слухачів на особливо важливих моментах; підтримувати дисципліну та робочу атмосферу під час лекції. Викладачем було приділено увагу подальшій самостійній роботі здобувачів з навчальним матеріалом на освітній університетській платформі, Moodle. Лекція проходила у оптимальному темпі, зі застосуванням презентаційного матеріалу. Мету лекції було досягнуто, матеріал лекції мав виховний характер.

Отже, лекція прочитана доц. Смолянюк Н.М. на високому рівні.

На факультеті початкового навчання завершується педагогічна практика у закладах загальної та спеціалізованої середньої освіти для студентів 4 курсу.  17.10.2023 р. студентка 4 курсу Скусова Валерія провела предметний заліковий виховний захід з української мови для учнів 4-В класу Харківського ліцею № 89 на тему "Я люблю Україну", на якому була присутня методист з педагогіки Небитова Ірина Андріївна. Під час заходу учні дізналися багато цікавинок про українську мову, пограли в ігри "Мова яка?" та "Як добре ти знаєш рідну мову?", пригадали скоромовки, а також розгадали ребус. Під час час заходу молодші школярі були активними, з цікавістю спілкувалися зі студенткою та виконували різноманітні завдання. Для проведення виховного заходу практикантка підготувала яскраву мультимедійну презентацію, яка дуже сподобалася молодшим школярам. 

     17.10.2023, на факультеті початкового навчання відбулася підсумкова конференція для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти третього року навчання з дистанційної безперервної пропедевтичної педагогічної практики у закладах загальної середньої освіти "День у школі", яку провела факультетський керівник практики - к.п.н., доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна. На конференції також були присутні методисти кафедри початкової і професійної освіти. У процесі спілкування здобувачі освіти звітували про свою діяльність під час практики та демонстрували презентації і постери, а методисти аналізували звітну документацію студентів та характеризували найкращі роботи. Проходження дистанційної безперервної пропедевтичної педагогічної практики дало змогу здобувачам освіти глибше проникнути в зміст майбутньої професійної діяльності та вдосконалити набуті теоретичні знання.

     Також студенти разом з викладачами доєдналися до факультетського челенджу "День яскравого одягу" і вийшли на підсумкову конференцію всі яскраво одягнені ❤️❤️❤️ 

12.10.2023 року на факультеті початкового навчання відбулася настановна конференція з безперервної пропедевтичної педагогічної практики у закладах загальної середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти третього року навчання заочної форми, яку провела факультетський керівник практики - доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна. На конференції обговорювалися питання щодо відвідування та аналізу здобувачами освіти онлайн-уроків, змісту завдань практики й алгоритму їх виконання в умовах воєнного стану.

    Шановні студенти , бажаємо успіхів!

На п’ятому курсі пройшла перша лекція з дисципліни «Педагогічний менеджмент».

На лекції розглянули питання теоретичних основ менеджменту в системі освіти: поняття «управління» та «менеджмент»,  історію розвитку теорії управління також закономірності, принципи і функції менеджменту освіти.

   У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі", особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди. 

     11.10.2023 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 4", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз та долучилися до челенджу "Візьми свого плюшевого ведмедика на роботу або в школу".

      10.10.2023, у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання завершилася безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі",  особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка. Практиканти востаннє в цьому семестрі відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 6", а також презентували розробки фрагментів уроків з математики, у яких використали методи "Незакінчені речення" та "Острова".  Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу та з нетерпінням чекають поновлення практики в наступному семестрі. 

Професором кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті, професором Гавриш І.В., 09.10.2023 р. о 8.00 для здобувачів освіти першого курсу (21 та 22 групи) освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» було проведено відкриту лекцію з дисципліни «Дидактика» (цикл нормативних дисциплін професійної підготовки здобувачів освіти спеціальності 013 «Початкова освіта»; Освітня програма «Початкова освіта»). Тема відкритої лекції – «Принципи навчання та їх реалізація на уроках в початковій школі». 

Проф. Гавриш І.В. сформулювала мету лекції, обґрунтувала вибір форм, методів і прийомів, що використовувалися, зокрема доцільність застосування презентаційного матеріал, використання відео.

Усі здобувачі освіти були залучені до обговорення, використовувалися різні прийоми та методи роботи. Заняття було проведено на високому науково-методичному рівні.

05.10.2023 р. на факультеті початкового навчання продовжилася дистанційна безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти першого року навчання День 3.

У ході практики студенти складали конспект онлайн уроків учителів, переглядали вебінар видавничої групи «Основа» на тему: «Батьківські збори – на 12», заповнювали словник Нової української школи, знайомилися з найкрутішими школами світу та готували ранкову зустріч.

05.10.2023 р. на факультеті початкового навчання розпочалася дистанційна безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти першого року навчання заочної форми навчання. Студенти ознайомилися із організацією і проведенням дистанційної безперервної пропедевтичної педагогічної практики, правами й обов’язками здобувачів вищої освіти-практикантів, змістом роботи, звітною документацією та  розподілом по школах. 

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі", особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

04.10.2023 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 4", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз.

На факультеті початкового навчання продовжується педагогічна практика в закладах загальної та спеціалізованої середньої освіти у здобувачів четвертого року навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. Сьогодні, 4 жовтня, Правник Марія проводила залікові уроки з української мови та літературного читання (методист Гнатовська К.С.) для учнів 4-А класу Харківського ліцею №152.

На уроці з української мови учні ознайомилися з поняттям  «докладний переказ» та дізналися про відмінності між звичайним і докладним переказом, навчилися складати план докладного переказу та письмово переказувати текст.

На уроці літературного читання діти знайомилися з байкою «Ґава і лисиця» Леоніда Глібова. Після прочитання байки діти працювали з текстом та знаходили слова, що характеризують головних героїв. Студентка змогла пояснити матеріал і діти зрозуміли мораль байки.

Уроки пройшли цікаво, діти були активними учасниками навчального діалогу, студентка-практикантка вміло керувала роботою учнів, коректно виправляла помилки і заохочувала до комунікативної взаємодії.

    У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі",  особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка.

   03.10.2023, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 5", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували розробки фрагментів уроків з математики, у яких використали методи "Кольорова феєрія" та "Ромашка запитань або ромашка Блума". Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу.

Пройшло вже друге практичне заняття з дисципліни Основи менеджменту початкової школи. На практичному занятті зі студентами працювали над темою: Органи управління закладу загальної середньої освіти.

Протягом практичного заняття розглянули:

- структуру органів управління освітою;

- управлінські органи в школі;

 -які є форми управління закладом загальної середньої освіти, а також обговорили методи управлінської діяльності закладом освіти.

28.09.2023 р. на факультеті початкового навчання продовжилася дистанційна безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти першого року навчання. 

У ході другого дня практики студенти складали конспект онлайн уроків учителів, складали запитання до віртуальної бесіди з учителем-класоводом щодо особливостей роботи з батьками, знайомилися із концепцією Нової української школи та характеризували кожну ключову компетентність НУШ, заповнювали словник Нової української школи, знайомилися з найкрутішими школами світу.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти «День у школі», особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка.

26.09.2023, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання «Дня 4», обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували розробки фрагментів уроків з математики, у яких використали методи «Синквейн (сенкан)» та «Підведення підсумків». Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу.

26.09.2023 року, в рамках педагогічної практики у закладах загальної та спеціалізованої середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти четвертого року навчання відбулася консультація з методистами з педагогіки та психології - Дементьєвою Тетяною Іванівною та Небитовою Іриною Андріївною. Під час консультації методисти надали студентам рекомендації щодо підготовки та проведення виховних заходів. Під час зустрічі студенти переглядали презентацію, уважно слухали методистів, а після закінчення консультації задавали багато хвилюючих питань, на які отримали ґрунтовні відповіді.

25 вересня 2023 р. відбулися лекційне та практичне заняття для студентів 3 курсу факультету початкового навчання з дисципліни «Основи менеджменту початкової школи» (доц. Шишенко В. О. та доц. Дементьєва Т.І.). На лекційному занятті здобувачі вищої освіти розглянули призначення та основні завдання групи подовженого дня, планування роботи та організацію режиму дня, документацію вихователя ГПД. Під час практичного заняття здобувачі вищої освіти виконували завдання та обговорювали питання з теми заняття.

21.09.2023 р. на факультеті початкового навчання розпочалася дистанційна безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти першого року навчання. 

День 1 був наповнений знайомством зі школами,  класами і, головне, учнями цих класів. Також студенти на освітньому онлайн-порталі для вчителів «На Урок» переглядали календарне планування вчителів, складали конспект онлайн уроків учителів, заповнювали словник Нової української школи, знайомилися з найкрутішими школами світу.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання розпочалася безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі", особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щосереди.

20.09.2023 року, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання' "Дня 1", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз. Практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти «День у школі»,  особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка.

Сьогодні, 19.09.2023, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання «Дня 3», обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували розробки фрагментів уроків з математики, у яких використали методи «Аркуш контролю» та «ПОПС-формула». Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу.

Сьогодні, 19.09.2023, в рамках педагогічної практики у закладах загальної та спеціалізованої середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти четвертого року навчання відбулася перша консультація з методистом з педагогіки та психології - Небитовою Іриною Андріївною. Під час консультації методист надала студентам роз'яснення щодо заповнення індивідуального плану, ведення щоденника педагогічних спостережень та створення інтелект-карти. 

18.09.2023, на факультеті початкового навчання відбулася настановна конференція  з безперервної пропедевтичної педагогічної практики у закладах загальної середньої освіти «День у школі» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти другого року навчання, яку провела факультетський керівник практики -  доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна. На конференції також були присутні методисти від кафедри початкової і професійної освіти (Агаркова Н.О., Лавренко С.О., Ткачов А.С., Якушко Н.М.) та завідувачка відділу практики - Кабанська Ганна Анатоліївна.  Особливість цієї практики полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень (щосереди) протягом семестру. У процесі спілкування обговорювалися питання щодо відвідування та аналізу здобувачами освіти онлайн-уроків, змісту завдань практики й алгоритму їх виконання в умовах воєнного стану з огляду на технічні можливості здобувачів освіти та методистів факультету. Також Валентина Олексіївна надала рекомендації щодо виконання завдань практики «Дня 1».

Шановні другокурсники, бажаємо успіхів!

18.09.2023 р. продовжилися лекційні заняття з дисципліни «Основи менеджменту початкової школи» (доц. Шишенко В.О.) для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету початкового навчання.

18.09.2023 р. на факультеті початкового навчання відбулася дистанційна настановна конференція з безперервної пропедевтичної педагогічної практики у закладах загальної середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти першого року навчання. 

У ході конференції студенти ознайомилися із правами та обов’язками здобувачів вищої освіти-практикантів, змістом роботи, звітною документацією та були розподілені до закладів освіти.

15.09.2023, на факультеті початкового навчання відбулася настановна конференція з педагогічної практики у закладах загальної та спеціалізованої середньої освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти четвертого року навчання, яку провела факультетський керівник практики - к.п.н., доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна. На конференції також були присутні методисти факультету початкового навчання (Ємець А.А., Чернушенко Н.М., Левандовська Г.В., Гнатовська К.С., Іонова О.М., Титаренко Л.І., Масюк О.М., Старікова Л.П., Партола В.В., Смолянюк Н.М., Білецька С.А., Гавриш І.В., Ткачов А.С., Небитова І.А., Дементьєва Т.І.) та завідувачка відділу практики - Кабанська Ганна Анатоліївна. У процесі спілкування обговорювалися питання щодо змісту завдань практики та алгоритму їх виконання, а також питання щодо особливостей проведення виховних заходів, пробних та залікових уроків у дистанційному режимі. 

14.09.2023, на факультеті початкового навчання розпочалися перші лекційні та практичні заняття для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти четвертого року навчання з дисципліни вільного вибору «Особливості роботи з дітьми з ООП. Основи інклюзії» (доц. Шишенко В.О.). На занятті здобувачі вищої освіти розглянули сутність поняття інклюзія, інклюзивна освіта, історію спеціальної освіти й інклюзії, переваги та недоліки інклюзивної освіти, обговорювали питання щодо зарубіжного досвіду інклюзивної освіти. 

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти «День у школі», особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка. 

12.09.2023, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання «Дня 2», обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували розробки фрагментів уроків з математики, у яких використали методи «Рефлексивне коло» та «Есе».

Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу.

У здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання продовжується безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі",  особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка. Сьогодні, 12.09.2023, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 2", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували розробки фрагментів уроків з математики, у яких використали методи "Рефлексивне коло" та "Есе". Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу. 

04.09.2023 у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання стартувала безперервна пропедевтична педагогічна практика у закладах загальної середньої освіти "День у школі",  особливість якої полягає в онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень щовівторка. Сьогодні, 05.09.2024, практиканти відвідали онлайн-уроки та зустрілися на онлайн-консультаціях з методистами, на яких проаналізували їх. Зокрема, під час конференції здобувачі освіти разом з методистами розібрали складні завдання "Дня 1", обговорили виконання завдань, передбачених практикою на наступний раз, а також презентували розробки фрагментів уроків з математики, у яких використали методи "Рефлексивна мішень" та "Бортовий журнал". Студенти-практиканти у захваті від того, що можуть спостерігати за дистанційним освітнім процесом в режимі реального часу.

04.09.2023, на факультеті початкового навчання відбулася настановна конференція з безперервної пропедевтичної педагогічної практики у закладах загальної середньої освіти "День у школі" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти третього року навчання, яку провела факультетський керівник практики - к.п.н., доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна. На конференції також були присутні методисти від кафедри початкової і професійної освіти (Ушмарова В.В., Ткачов А.С., Небитова І.А.) та завідувачка відділу практики - Кабанська Ганна Анатоліївна. Особливість цієї практики полягає у онлайн-відвідуванні здобувачами освіти ЗЗСО 1 раз на тиждень (щовівторка) протягом семестру. У процесі спілкування обговорювалися питання щодо відвідування та аналізу здобувачами освіти онлайн-уроків, змісту завдань практики й алгоритму їх виконання в умовах воєнного стану з огляду на технічні можливості здобувачів освіти та методистів факультету. 

Шановні третьокурсники, бажаємо успіхів!

04.09.2023, на факультеті початкового навчання розпочалися перші лекційні заняття для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти третього року навчання з дисципліни «Основи менеджменту початкової школи» (доц. Шишенко В.О.). На занятті здобувачі вищої освіти розглянули сутність поняття менеджменту в освіті, історію виникнення управління у галузі освіти, принципи та функції управління.

Першого вересня стартував новий навчальний рік. На факультеті початкового навчання пройшли перші лекції на тему: Освіта заради миру. Для студентів 3 курсу таку лекцію читала д-р пед.наук, професор, завідувач кафедри Ткаченко Лідія Петрівна. У процесі роботи розглядалися питання актуальні для української освіти, її перспективи і розвиток заради миру й упевненого поступу в майбутнє.