Новини позааудиторної діяльності

24.04.2024 року студенти 22 і 23 груп ФПН зустрілися на кураторській годині, присвяченій Всесвітньому дню книги та авторського права. Спікер заходу Левченко Анна зосередила увагу слухачів на тому, що основним інструментом письменника є слово. Щорічно, починаючи з 1972 року, в різних країнах  обирають слово року - слово, яке найчастіше використовується в публікаціях, є найактуальнішим та відображає дух часу. В Україні такими словами були "євромайдан" (2013 р.), "кіборги" (2014 р.), "томос" (2018 р.), "діджиталізація" (2019 р.), "коронавірус" (2020 р.), "вакцина" (2021 р.), "ухилянт" (2023 р.). Значний інтерес викликала інтерактивна гра, під час якої присутні намагалися самостійно визначити слова року 2023 в Україні, Великобританії, Німеччині, США. Наприкінці кураторської години учасники зустрічі створили хмарину слів, які, на їхню думку, можуть стати в Україні словами 2024 року. 

22.04.2024 року студенти 22 та 23 груп ФПН зустрілися на кураторській годині, присвяченій Всесвітньому дню Землі. Спікери Коляка Олександра та Непран Анастасія познайомили присутніх з історією свята і повідомили про те, що темою цьогорічного Дня Землі було обрано «Планета проти пластику». Особливий інтерес у присутніх викликали відеоматеріали, присвячені темі зустрічі, та перелік творів дитячої літератури, які можна використати для пояснення дітям небезпеки бездумного використання пластику. Здобувачі освіти активно долучилися до обговорення питання "Що я можу зробити для збереження природи?". 

22 квітня 2024 року для студентів 21 та 31 груп було проведено кураторську годину за темою "Всесвітній день охорони праці». 

Щорічно 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, що збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Цей день запроваджено з метою привернення уваги суспільства, органів  державної влади, суб’єктів господарювання до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням в Україні. Щороку МОП визначає тему Всесвітнього дня охорони праці. 

З початком повномасштабного російського вторгнення в Україну питання безпеки праці набуло нового значення.

Україна несе великі втрати в цій війні, але тисячі підприємств продовжують функціонувати, незважаючи на додаткові щоденні ризики та випробування.

Організувати охорону праці в умовах воєнного стану — надскладне завдання і  його однаково розвʼязують.

18 квітня для студентів 21 та 31 групи було проведено кураторську годину за темою "Природно-заповідний фонд Харківської області" до Міжнародного дня пам'яток і визначних місць.

Студенти зацікавлено прослухали інформацію про мережу національних парків Харківщини (Слобожанський національний парк, національний парк "Гомільшанські ліси", Дворічанський природний парк, регіональний ландшафтний парк "Великобурлуцький степ", ботанічний заказник місцевого значення "Кицівська пустеля")

Резюмували, що сьогодні,  на превеликий жаль, відвідання майже усіх цих пам'яток неможливе через воєнні дії, але ми обов’язково переможемо! Тому відвідини будуть у реальному просторі та часі.

18 квітня для здобувачів освіти 21 і 31 груп було проведено віртуальну екскурсію Національним музеєм літератури України. Зустріч проведено в межах відзначення Дня науки - 2024.

Під час заходу студенти мали змогу ознайомитися з діяльністю одного з найпопулярніших загальнодержавних музейних закладів країни, провідним серед музеїв літературного та літературно-меморіального профілю.

Музей налічує вісім залів, у яких зібрано українську літературу починаючи з ХІ століття. Кожна експозиція віддзеркалює стан української культури певних часів та знайомить із творчою спадщиною відомих українських письменників, що, безсумнівно, є надзвичайно важливою й корисною інформацією.

13.04.2024 року студенти 22 та 23 груп ФПН зустрілися на кураторській годині, присвяченій Всесвітньому дню охорони праці. Присутні познайомилися з основними статтями закону України про працю. Особлива увага була приділена питанням трудових відносин, ризикам  і наслідкам незадекларованої праці та трудової експлуатації в умовах воєнного стану. Студенти поділилися негативним досвідом спілкування  з роботодавцями, які діяли з порушенням закону про працю. Куратори подякували спікеру заходу Лісничій Альбіні за підготовлені матеріали. 

12 квітня здобувачі 21 та 31 груп зустрілися на кураторській годині присвяченій Всесвітньому дню авіації та космонавтики. 

Студенти ознайомилися з інформацією про вагомий внесок українських вчених в авіаційну та ракетно-космічну галузь в Україні та світі й дізналися про  цікаві факти за наших співвітчизників, які стояли біля найглибших витоків підкорення космосу та ракетобудування.

9 квітня здобувачі освіти 21 і 31 груп зустрілися на кураторській годині "Добро і чесність - головні норми людяності", присвяченій Дню науки — 2024.

Добро і честь як явища суспільного життя є необхідними умовами його успішного розвитку. Важливим складником питання доброчесності є академічна доброчесність, яка  відіграє важливу роль в освітньому процесі. Доброчесність забезпечує створення умов для набуття знань та розвитку власних здібностей.

Здобувачі освіти  проаналізували кейси з академічної доброчесності та обговорили,  які ж бувають види порушень. 

Підсумовуючи, зауважили,  що найважливіше те, що про академічну доброчесність важливо не просто говорити, а й потрібно вчитися  жити доброчесно на практиці.

4 квітня 2024 р. продовжилася безперервна пропедевтична педагогічна практика на 1 курсі. День 8: тема "ЧЕСНІСТЬ".

Першокурсники відвідали онлайн уроки; переглядали у віртуальних класі анімацію «Будь чесним у всьому!»;  пропонували розробку запитань до твору  В. Сухомлинського «Як Павлик списав задачу?» та  провели на онлайн консультаціях ранкові зустрічі.

Онлайн навчання не заважає нам залишатися активними та здоровими! Сьогодні, о 9:00 ранку, весь факультет початкового навчання Харківського Національного Педагогічного Університету імені Григорія Савича Сковороди зібрався на онлайн зарядці.

Хоч наші заняття відбуваються у дистанційному форматі, ми не забуваємо про важливість руху та здорового способу життя. Кожен студент та викладач, хто доєднався до відеоконференції, отримав заряд енергії зранку.

Під керівництвом членкинь Студентської ради, разом з викладачами, здобувачі виконували різноманітні вправи для розминки та зміцнення тіла.

Цей ранок став прикладом того, що навіть у форматі “онлайн” можна підтримувати своє фізичне та емоційне здоров’я. Об’єднані в онлайн-спільноті, ми зрозуміли важливість руху та активного стилю життя, навіть тоді, коли перебуваємо вдома.

Нехай ця онлайн-руханка стане традицією для нашого факультету, що нагадує нам про важливість здорового способу життя та підтримує нашу дружню спільноту, навіть у віртуальному просторі!

Сьогодні, 02.04.2024, відбувся неймовірний, смішний та цікавий конкурс «Розсміши студентську раду»

У конкурсі взяли участь студенти першого курсу

Команда 11 групи - «Агенти 007», 

Команда 12 групи «#ахякіжінки»,

Та команда 13 групи « Творці сміху». 

Дівчата підготували неймовірні жарти та добряче розвеселили присутніх

А ще у перервах між конкурсами всі змогли побачити та відгадати дитячі фото викладачів

Студентська рада підвела підсумки конкурсу та нагородила переможців: 

ГРАН-ПРІ отримали дівчата з 11 групи; 

1 місце в номінації «Жарти Жартами» дівчата з 13 групи;

1 місце в номінації «Я тут влада» дівчата з 12 групи;

1 місце в номінації «Пісня буде поміж нас» дівчата з 11 групи.

Зі свята ніхто не пішов з поганим настроєм

Дякуємо нашим любим викладачам та неймовірним учасницям за емоції!

2 квітня 2024 року студенти 22 та 23 груп ФПН зустрілися в літературній вітальні з нагоди Міжнародного дня дитячої книги. Спікери заходу Анастасія Сідак і Толмачова Ірина познайомили присутніх з історією свята, розповіли про відомих письменників минулого та сучасності, провели цікаву вікторину «Відгадай книжку за обкладинкою». Жвавий інтерес викликало обговорення студентами улюблених дитячих книжок. Куратори розповіли про улюблені дитячі книжки викладачів кафедри теорії та методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті. Наприкінці зустрічі студенти із задоволенням послухали декламацію  уривка з твору Миколи Трублаїні «Пустуни на пароплаві». 

28 березня 2024 року студенти 22 та 23 груп ФПН зустрілися на кураторській годині, присвяченій міжнародному дню шанування котів. Під час заходу студентка Анна Левченко познайомила присутніх з результатами своєї наукової роботи на тему «Образи котів у творах дитячої літератури ХХ й ХХІ століття». Здобувачі освіти з інтересом послухали уривки з творів і змогли визначитися з власними уподобаннями, виділивши книги, які їх найбільше зацікавили. Проведений захід сприяв підвищенню рівня фахової компетентності майбутніх учителів початкових класів. 

26 березня 2024 року для студентів 22 та 23 груп ФПН було проведено кураторську годину, присвячену Міжнародному дню пам’яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі. Присутні дізналися про те, як поступово людство змінювало свої погляди на рабство, як починало боротися з цим огидним явищем. Куратори подякували спікеру заходу Лісничій Альбіні за підготовлені матеріали. 

25 березня 2024 року для студентів 22 та 23 груп ФПН було проведено кураторську годину, присвячену Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом. Присутні дізналися про те, як людство шукало засоби подолати страшну хворобу, хто з відомих людей хворів на туберкульоз, переглянули цікаве і дуже інформативне відео, присвячене сучасному стану захворюваності у нас в країні та способах його лікування. Надзвичайно корисними були рекомендації щодо виявлення симптомів хвороби. Жваве обговорення викликало питання, чи потрібно робити щеплення БЦЖ. Наприкінці зустрічі здобувачі змогли в інтерактивній грі перевірити свої знання щодо симптомів туберкульозу. Куратори подякували спікерам заходу Левченко Анні та Лісничій Альбіні за підготовлені матеріали. 

21 березня для здобувачів 21 та 31 груп було проведено кураторську годину за темою «Всесвітній день поезії». День поезії – свято словесної чуттєвості й довершеного вміння кількома словами висловити невисловлюване. Читання поезії – це завжди читання самого себе, занурення в глибини свого єства, співвіднесення з ліричним героєм – і, як бонус, змога віднайти відповіді на питання, що давно хвилюють. Присутні прослухали інформацію про історію виникнення святкування цього дня та продекламували рядки улюблених віршів. 

15 березня  2024 року студенти 22 і 23 груп ФПН зустрілися на кураторській годині для обговорення проблем захисту прав споживачів. Під час заходу присутні отримали інформацію про те, як виникла ідея відзначати Всесвітній день прав захисту споживачів, як у різних країнах відзначають цей день, які закони захищають споживача. Завдяки перегляду відео дізналися, куди звертатися у випадку придбання неякісного товару, та які товари не підлягають поверненню. Жвавий інтерес у здобувачів освіти викликали обговорення життєвих ситуацій, пов'язаних з придбанням неякісного товару, та участь в інтерактивній грі.

Куратори подякували спікеру заходу Лісничій Альбіні за підготовку цікавого матеріалу.

9 березня  2024 року для студентів 21 та 31 групи факультету початкового навчання було проведено кураторську годину, присвячену шевченківським дням. 

Тарас Шевченко – видатний український поет, прозаїк, художник, громадський діяч – одна, безумовно, з найвидатніших постатей нашого народу.

Шевченкове життя – символ тернистого шляху боротьби. Минають дні, місяці,  роки, століття, а дух свободи, якої прагнув Кобзар, проймає українців і сьогодні, додає впевненості в переможному завтра.

9 березня 2024 року студенти 22 та 23 груп ФПН зустрілися в літературній вітальні, щоб відзначити 210-річницю з дня народження Тараса Шевченка. Присутні згадали цікаві факти з життя письменника, почули відтворений за допомогою сучасних технологій голос митця, переглянули відеоматеріали про Кобзаря, згадали рядки поезій Шевченка.  Наприкінці зустрічі студенти взяли участь у вікторині. Куратори подякували спікерам заходу Непран Анастасії, Левченко Анні, Сідак Анастасії за підготовлені матеріали. 

8 березня 2024 року для студентів 22 та 23 груп ФПН було проведено кураторську годину, присвячену Міжнародному дню боротьби за права жінок. Присутні дізналися про історію виникнення свята, переглянули цікаве відео, присвячене святкуванню 8 березня у світі. Жваве обговорення викликало питання, чи потрібно відзначати восьме березня, чи залишати його вихідним днем. Наприкінці зустрічі другокурсниці взяли участь у вікторині, яка дозволила актуалізувати отриману інформацію. Куратори подякували спікерам заходу Непран Анастасії, Левченко Анні, Сідак Анастасії, Толмачовій Ірині за підготовлені матеріали. 

З нагоди Міжнародного жіночого дня, куратором Левандовською Г.В. було проведено виховну годину зі студентами 32 групи на тему: "Традиції святкування 8 березня у світі". Під час кураторської години студенти малу змогу познайомитися з історією та традиціями святкування Міжнародного жіночого дня.

4 березня 2024 року студенти 22 і 23 груп факультету початкового навчання зустрілися в літературній вітальні, присвяченій Міжнародному дню письменника, що традиційно відзначається 3 березня. Учасники зустрічі дізналися про історію свята, про виникнення міжнародного ПЕН-клубу, цікаві факти про життя письменників (Бориса Грінченка, Івана Франка, Ольгу Кобилянську, Василя Симоненка та ін.). Здобувачів освіти зацікавили поради майстрів слова, як стати письменником, та відоматеріали про звички відомих літераторів і секрети їхньої майстерності. Модератори заходу залучили присутніх до гри, що дозволила в інтерактивній формі пригадати отриману інформацію. Наприкінці зустрічі присутні розповіли про свої літературні уподобання. Куратори подякували Непран Анастасії та Коляці Олександрі за ретельну підготовку інформаційних матеріалів заходу. 

Шановні викладачі, студенти та гості! 💛

Представляємо новий випуск нашої факультетської газети «У містечку», який доступний на платформі Telegram: https://t.me/pedfuculty

Приємного перегляду!💜 

26 лютого 2024 року студенти 22 та 23 груп ФПН зустрілися з нагоди святкування Дня української жінки. Під час заходу присутні дізналися про те, що українські жінки в усі часи відігравали важливу роль в житті суспільства (княгиня Ольга, Анна Київська, Хюррем Султан) та розвиткові культури нашої держави (Леся Українка, Ліна Костенко, Катерина Білокур, Ада Роговцева). Сьогодні, у воєнний час, у лавах ЗСУ поряд із чоловіками виконують свій громадський обов’язок 42 тисячі військовослужбовиць. Особливий інтерес викликали відеоматеріали про Юлію Паєвську («Тайра»), Катерину Поліщук («Пташка»), Євгенію Емеральд («Жанна д’Арк») та інших героїнь сучасності. Наприкінці зустрічі студенти розповіли про  тих жінок, які для них є взірцем героїзму. Куратори подякували Непран Анастасії та Коляці Олександрі за підготовку цікавих матеріалів зустрічі.

Напередодні проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» традиційно Департаментом науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації спільно з громадськими організаціями 24 листопада 2023 року було проведено інтерактивний тематичний онлайн-захід, присвячений Національному плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека». 

Захід «1325: 5 кроків молоді» спрямований на впровадження Національного та регіонального планів дій в життя та залучення до реалізації студентської молоді.

У цьому році участь у заході взяли 11 команд від закладів вищої освіти м. Харкова, серед яких була команда і від нашого університету, членами якої виступили студентки факультету початкового навчання: Саккер Олександра, Бабич Марія, Волкова Ангеліна, Посилаєва Анна і Шеремет Анна. 👩🏼🎓

Для участі у заході конкурсанти мали підготувати презентацію, що включала би в себе 5 кроків - де молодь бачить своє місце у реалізації плану на Харківщині. 

Дівчата факультету початкового навчання самостійно підготували проєкт «Досить, я сильна», що має на меті підтримку жінок та молоді, які постраждали від насильства, та почали його реалізацію за допомогою сторінки у соціальній мережі «Інстаграм»:

https://instagram.com/vilni_sylni?igshid=MTk0NTkyODZkYg%3D%3D&utm_source=qr

🏆За результатами конкурсу команда від нашого університету «Вільні» зайняла почесне перше місце.

Щиро вітаємо наших переможців та бажаємо подальших успіхів! 🏆🥰❤️

21 лютого 2024 року для студентів 21 та 31 групи факультету початкового навчання було проведено кураторську годину до Міжнародного дня рідної мови.

Це свято є особливим для всіх нас, адже українська мова є найціннішим багатовіковим надбанням, душею нашого народу та його генетичним кодом. Протягом багатьох віків наші пращури  не лише відстоювали свободу рідної української землі, а й право на існування та визнання української мови. Сьогодні наша велична й милозвучна мова  лунає з вуст мільйонів людей. Тож головне завдання кожного українця – любити, берегти й збагачувати материнське слово.

Здобувачі освіти уважно прослухали інформацію, підготовлену Кашеною Альоною. Найбільший інтерес викликала частина «Цікаві факти про українську мову». Студенти спробували вимовити найдовше слово в українській мові, яке складається із 30 літер: «дихлордифенілтрихлорметилметан», а також дібрати всі синоніми до слова «говорити», яких в українській мові налічується 108.

З гідністю й шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім. 

Вітаємо  всіх із Міжнародним днем рідної мови й бажаємо невпинно утверджувати мову, щоб українське слово слугувало єднанням між поколіннями, возвеличувало нашу славну державу та незламних українців!

22 лютого 2024 року для студентів 22 і 23 груп факультету початкового навчання була проведення кураторської години на тему: "Сучасна історія України нашими очима: 10 років від початку російсько-української війни". Під час заходу присутні пригадали події, пов'язані з незаконною анексією Криму, з окупацією частини Донецької і Луганської областей, поділилися своїми спогадами про початок повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року. Куратори звернули увагу здобувачів освіти на необхідність дотримання правил фактчекінгу з метою запобігання фактів поширення і впливу дезінформації, пов'язаної з війною в Україні. Студенти отримали поради щодо перегляду документальних і художніх фільмів про російсько-українську війну. Наприкінці зустрічі присутні поділилися своїми думками, відповідаючи на запитання "Чого мене навчила війна". 

20 лютого 2024 року для студентів 22 та 23 груп була проведена кураторська година, присвячена пам’яті героїв Небесної Сотні. На зустрічі присутні згадали події, 10-річної давнини, коли більшість здобувачів були ще дітьми і, як вони зізналися, «не розуміли того, що відбувалося, окрім того, що було страшно дивитися телевізор». Сьогодні завдяки різноманітним джерелам інформації ми знаємо набагато більше про причини і наслідки подій на Майдані в 2014 році. 

Присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих у Революції Гідності.  Куратори подякували Лісничій Альбіні та Сусловій Юлії за добре підготовлені та презентовані матеріали.

19 лютого відзначається День Державного Герба України🇺🇦 Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий тризуб на синьому щиті.

Вже багато століть герб єднає українців та надає сил. Український тризуб уособлює для нас зв’язок поколінь, прагнення українського народу до власної державності, соборності та незалежності. І сьогодні він на наших знаменах і зброї – як символ незламності.💙💛 

17 лютого 2024 року в європейських країнах святкують день котів. Студенти 22 та 23 груп зібралися разом, щоб послухати цікаву інформацію про пухнастиків, переглянути відеоматеріали про котів, які стали зірками сучасності (Степан, Шайба). Особливе зацікавлення викликали в майбутніх учителів початкових класів рекомендаційний перелік творів дитячої літератури, де героями є коти. Здобувачі розповіли про своїх домашніх улюбленців, їхні звички та уподобання, продемонстрували світлини із котиками. У кінці заходу присутні змогли пройти тест і зрозуміти, якими котами були б саме вони. Куратори висловили щиру вдячність спікерам заходу – Коляці Олександрі та Непран Анастасії. 

Наш шалений тиждень Закоханих на факультеті початкового навчання завершено 🥳🫶🏻❤️

Переможці конкурсу образів до дня закоханих вже в сториз 🤭

Вітаємо дівчат з перемогою, а також повідомляємо, що кожна з них отримає  шопер з логотипом Студентської ради, такий собі мерч на згадку 💜💛

А всіх-всіх-всіх хто брав участь в наших заходах, інтерактивах, конкурсах просимо написати фідбек в коментарях 👇🏼

Як вам тиждень? Сподобалось? 💜💛

На фото образи Студентської ради 🙌🏻❤️ 

16.02.24 Гнатовська, Купіна.mp4

16 лютого українці втретє в історії відзначають День Єднання. В умовах війни, постійних обстрілів, щоденних трагедій цей День набув сакрального змісту. Зʼявилася ще одна змога нагадати всьому  світу, що ми боремось і будемо боротися за свободу й щасливе майбутнє!

Студенти 21 та 31 групи разом із кураторами провели акцію до Дня Єднання та презентували  світлини з акцентом на українську символіку.

Підсумки нашого challenge - Валентинок ❤️👼🏼

У рамках проведення тижня закоханих на факультеті початкового навчання студенти 1-5 курсів долучилися до челенджу, де обʼєднали фото одногрупників у Валентинку 💌

#закоханіуФПН 👼🏼❤️

Разом, попри війну! Разом, навіть на відстані ❤️

10 лютого 2024 року мільярд людей у всьому світі почали святкувати новий рік, за китайським календарем. Це свято надзвичайно популярне і має давню історію (понад 2 тис. років). Тому студенти 22 та 23 груп мали чудову можливість дізнатися про справжні китайські традиції: скільки днів триває святкування Нового року, чому вулиці Китаю прикрашені червоними ліхтариками, яка найулюбленіша китайська новорічна страва. На виховному заході здобувачі познайомилися з цікавими фактами про китайський новий рік, переглянули відео матеріали, а потім перевірили свої знання, узявши участь в онлайн-вікторині. Усі отримали багато позитивних емоцій від цікавої зустрічі, бо змогли поринути в дивовижну святкову атмосферу Піднебесної.

 Куратори висловили щиру вдячність спікерам заходу – студенткам Непран Анастасії та Коляці Олександрі.

6 лютого 2024 року для студентів 22 та 23 груп факультету початкового навчання було проведено кураторську годину на тему: «Безпечний інтернет та соціальні мережі». Під час заходу здобувачі освіти дізналися про історію виникнення свята «Дня безпечного Інтернету», узяли участь у вікторині «Що таке Інтернет?». Присутні обмінялися інформацією щодо соціальних мереж, якими вони користуються, та дізналися про небезпеки, що можуть на них очікувати в Інтернеті (компьютерний вірус, фішинг, фармінг, грифери, спам, кібер-хуліганство). Другокурсниці розширили власні уявлення щодо нетикету – правил спілкування  в Інтернеті, пройшли тестування та переглянули мультиплікаційний фільм. Особливий інтерес у студентів викликало питання щодо визначення інтернет-залежності та її впливу на психічний стан людини. 

Усі присутні отримали багато позитивних емоцій від цікавого спілкування. Куратори висловили щиру вдячність спікерам заходу – студенткам Левченко Анні, Сусловій Юлії, Руденко Діані.

Сьогодні, 6 лютого, на нашому факультеті відбувся захід, присвячений Дню безпечному інтернету. 

 Захід  підготували учасники комітету моніторингу якості освіти та академічної доброчесності. 

На ньому студенти більше дізналися про цей день, проговорили правила безпеки в Інтернеті, послухали цікавинки від МОН України та поглибили свої знання з теми «Академічна доброчесність». 

Протягом заходу усі брали активну участь в інтерактивах, відповідали на запитання та просто відпочивали.

Також запрошеними гостями були студенти Одеського національного університету імені І.І.Мечнікова 👩🏼🎓

Представники Студентської ради дали фідбек та були вражені тим, скільки видів активностей ми можемо проводити в онлайн формі 🛜👩🏼💻 

Дякуємо усім учасникам за активну участь!

Сьогодні, 29 січня, виповнюється 106-а річниця бою на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та більшовицькою армією під командуванням М.Муравйова. Цей день для українського народу став символом героїзму та самопожертви памолоді в боротьбі за незалежність. 

Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності цвіту нації, молодим людям, які так само, як і наші захисники сьогодні, стали на захист української держави.

Цей День назавжди залишиться в нашій пам’яті як символ героїзму та самопожертви в боротьбі за незалежність, як День подвигу та прикладу для майбутніх поколінь, як День надії й любові до Батьківщини.

Студенти 21 і 31 груп факультету початкового навчання разом із кураторами  провели кураторську годину, присвячену світлому й зворушливому Дню  пам’яті Героїв Крут.

Привіт! Сьогодні на наших студентських зборах було як завжди весело та конструктивно! 🤝💬

Ми обговорили безліч ідей та планів на майбутнє, і хочемо поділитися з вами кількома моментами:

Підсумки Півріччя: Перш за все, поговорили про те, що вже вдалося зробити за півріччя. Наші зусилля, спрямовані на створення активного студентського життя, вже призвели до деяких змін та результатів. Активне студентство онлайн існує - і ми це довели❤️‍🔥

Плани та Проекти: Обговорили плани на майбутнє. Розробили план роботи, заходів, зустрічей, проєктів на наступне півріччя. 😜

Діалог та Взаємодія: Вислухали думки та ідеї кожного студента. Діалог – це ключовий елемент успішної співпраці, тому кожен внесений внесок важливий.💛

Творчі Ініціативи: Розглянули нові та творчі ініціативи. Нові проекти, заходи та ідеї, які роблять наше студентське життя яскравішим.✨

Командна Робота: Знову відзначили, що справжній успіх приходить, коли працюємо як одне ціле. Спільна робота – наша сила!❤️‍🔥

Хочемо зазначити, що Студентська рада побільшала, і на зустріч ми зібрали 35 активних студентів😁

Нехай цей рік призведе до ще більших досягнень і позитивних змін. Разом ми зробимо наше студентське життя яскравим та незабутнім! 🌟🎓 #СтудентськаРадаФПН

Сьогодні, 29 січня, виповнюється 106-а річниця бою на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та більшовицькою армією під командуванням М.Муравйова. Цей день для українського народу став символом героїзму та самопожертви памолоді в боротьбі за незалежність. 

Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності цвіту нації, молодим людям, які так само, як і наші захисники сьогодні, стали на захист української держави.

Цей День назавжди залишиться в нашій пам’яті як символ героїзму та самопожертви в боротьбі за незалежність, як День подвигу та прикладу для майбутніх поколінь, як День надії й любові до Батьківщини.

Студенти 21 і 31 груп факультету початкового навчання разом із кураторами  провели кураторську годину, присвячену світлому й зворушливому Дню  пам’яті Героїв Крут.

24 січня 2024 року за ініціативи кураторів студенти 22 та 23 груп факультету початкового навчання взяти участь у конкурсі, присвяченому святкуванню Дня ручного письма (23 січня) та Міжнародного дня освіти (24 січня). Учасникам конкурсу було запропоновано записати каліграфічно вислів, який вони вважають своїм професійним кредо. Життєвим орієнтиром на шляху до майбутньої професії здобувачі освіти обрали висловлювання Григорія Сковороди, Василя Сухомлинського, Михайла Стельмаха, Річарда Баха, Шарлотти Бронте. Переможцями конкурсу стали: О. Коляка, Г. Левченко, А. Ліснича, А. Непран, Ю. Суслова.

Щорічно 22 січня українці святкують День Соборності України, присвячений єднанню українських земель та прагненню до незалежності. Свято приурочене до Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).

День Соборності має неабияке значення для нашої держави: проголосивши об’єднання українських земель понад століття тому, українці й сьогодні продовжують боротьбу за свою незалежність, ідентичність та цілісність.

22 січня  2023 року для студентів 21 та 31 групи факультету початкового навчання було проведено кураторську годину до Дня Соборності України. 

Щорічно 22 січня українці святкують  День Соборності України, присвячений єднанню українських земель та прагненню до незалежності. Свято приурочене до Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР), що був проголошений 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві. Крім того, цього ж дня у 1918 році IV Універсалом Української Центральної Ради було задекларовано незалежність Української Народної Республіки.

День Соборності офіційно відзначають з 1999 року, згідно з Указом Президента України «Про День Соборності України» від 21 січня 1999 року, а започаткована в далекому 1990 році акція «живий ланцюг» на честь річниці Акту Злуки досі є традиційним символом Дня Соборності та єдності українців.

Це свято сьогодні є приводом нагадати про єдність і неподільність українських земель, духовну консолідацію, згуртованість громадян, які є не тільки базовою цінністю, а й передумовою успішного спротиву агресії рф.ї

22 січня 2024 року до Дня Соборності України для студентів 22 та 23 групи факультету початкового навчання було проведено кураторську годину. Під час зустрічі здобувачі разом зі своїми кураторами послухали лекцію Віталія Бузаня, доцента кафедри історії КПІ імені Ігоря Сікорського, і пригадали історичні події, пов'язані з проголошенням Акту злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, провели паралелі із сьогоденням, переглянули відеозапис привітання Президента України з Днем Соборності. Другокурсники активно долучилися до обговорення відеоматеріалів і окреслили можливі варіанти організації роботи з учнями початкової школи щодо патріотичного виховання під час святкування Дня Соборності в школі. 

IMG_8097.MOV

Студентська рада факультету початкового навчання вітає усіх-усіх із прийдешніми новорічними святами 🫶🏻🎄❤️ 

Нехай цей рік принесе вам безмежну радість, купу незабутніх моментів та звичайно, найцінніше - мирне життя в Україні🇺🇦

Нехай рік буде наповнений новими знаннями, цікавими проєктами та здобуттям найяскравіших успіхів.

Вітаємо з Різдвом Христовим та Новим Роком! 🎁 

9 грудня 2023 року для студентів 21 та 31 групи факультету початкового навчання було проведено кураторську годину до Міжнародного дня прав людини.

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, заснований Генеральною асамблеєю ООН, бо саме в цей день у 1948 році Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини. Генеральна Асамблея проголосила Загальну декларацію прав людини як завдання, до виконання якого повинні прагнути всі народи і всі держави. Декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини. 

Міжнародний день прав людини нагадує всім про гідність кожної особистості, невід’ємність її громадянських, культурних, економічних, політичних і соціальних прав, а також про необхідність захищати ці права.

12 травня 2022 року Рада ООН з прав людини схвалила Резолюцію щодо погіршення ситуації з правами людини в Україні внаслідок російської агресії. Резолюція наголошує на твердій прихильності суверенітету, незалежності та територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та вимагає від російської федерації негайно припинити воєнні дії на території нашої держави.

Дякуємо ЗСУ, сподіваємося на найближчу перемогу України, на повернення і дотримання всіх прав українців у вільній, суверенній, незалежній державі.

9 грудня 2023 р. відбулася онлайн кураторська година у 41 та 42 гр., присвячена Міжнародному дню прав людини, який відзначається щорічно 10 грудня. Cаме в цей день в 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини – епохальний документ, в якому були проголошені невід'ємні права, притаманні кожній людині незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, майнового або іншого становища.

У ході кураторської години здобувачі освіти дізналися, що декларацію переводять частіше, ніж будь-який інший документ в світі: її текст існує більш ніж на 500 мовах. Хоча декларація не є обов'язковим до дотримання документом, вона сприяла введенню більш 60 інструментів в галузі прав людини, які сформували єдиний міжнародний стандарт в цій області.

7 грудня 2023 року в 21 та 31 групах проведено кураторску годину до Всесвітнього дня української хустки. 

Це неофіційне свято з'явилося 2019 року, воно покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій. Хустка здавна вважалася оберегом та символом патріотизму, свободи та любові. День хустки символізує об’єднання жіночих поколінь, передавання хустки від матері до доньки як цінності, плекання українських традицій та звичаїв. У давнину хустка символізувала оберіг та була обов’язковою для носіння заміжніми жінками.

Студентки радо поділилися своїми сімейними традиціями носіння хустки. Адже автентичне вбрання є не лише частиною нашого минулого, надбанням нації, а й основою ідентифікації українського народу на майбутнє.

IMG_7991.MOV

Студентки факультету початкового навчання долучаються  до флешмобу «Зігрій бійців теплом свого серця» 

Ми пишаємося вами і не втомлюємося дякувати кожного разу за вашу мужність та героїзм!

06.12.2023 у 41 гр.  було проведено кураторську годину на тему «Сковорода Фест (Вроцлав) очима наших студентів», у ході якої здобувачі освіти поділилися враженнями від цієї  надзвичайної культурної події. Фестиваль Skovoroda Fest був організований Фондом Україна спільно з Українським центром культури та розвитку CUKR в рамках проєкту «Разом у Вроцлаві» і  софінансувся з бюджету міста Вроцлав.

Студенти розповіли про те, що відбувалося під час фестивалю: широкоформатний гала-концерт у центрі Вроцлава за участю рок-гурту ENEJ та українського гуцул-метал гурту KARNA; літературні зустрічі; майстер-класи для дітей українською та польською мовами; ярмарок рукоділля; смачна вулична їжа від гастрономічних зірок Вроцлава; кінопокази в кінотеатрі "Kino Nowe Horyzonty", покази просто неба "Przystanek Grochowa", "Na Peronie"; літературна зустріч з Тамарою Дудою – автором книги «Сóreczka» та перформативне читання твору «akt» з Магдаленою КОЛЬСЬКОЮ та багато іншого.

Запускаємо челендж

Фоткай свого домашнього улюбленця, виставляй story в інстаграм та відмічай нашу сторінку

24 листопада 2023 року студенти 21 та 31 груп факультету початкового навчання разом із кураторами Гнатовською К.С. та Купіною І.О. провели захід, присвячений ушануванню памʼяті Г.С.Сковороди, за темою: «Що є свобода?» Діалог із Григорієм Сковородою». 

Українське сьогодення вимагає від суспільства особистості сковородинівського типу, якій під силу творення духовного простору, утвердження ментальності. Усе це й актуалізує звернення широкого загалу до спадщини філософа, яка маніфестує, що людина може розкритися в різноманітних царинах буття. 

Студенти разом із кураторами й проф., зав.каф. Ткаченко Лідією Петрівною пригадали цікавинки з життя й творчості Григорія Сковороди, прослухали радіоспектакль за участю Ади Роговцевої та Сергія Жадана, вербалізували  враження від почутого. Розібрали детально анімовану й озвучену Марією Бабич та Посилаєвою Анною байку «Собака і Вовк», відповіли на запитання, опрацювали завдання в Google формі, продивилися checklist «Пізнай себе!».

Резюмовано: повчання Г.С.Сковороди повинні стати лейтмотивом життя: 

1. Робота наша — це джерело веселощів. А коли кого робота не звеселяє, той не має з нею спорiдненостi, хто не є приятелем й вiрним i нiчого біля неї не любить, той завжди неспокійний i нещасливий. Але нема солодшого, як спільна для нас усiх робота. 

2. Досвід — батько мистецтва, знання та звички. Звідси народились усі науки, книги, i вправності…

3. Маючи друзів, вважай, що ти володієш скарбами…

22 листопада 2023 року для студентів 22 та 23 груп ФПН кураторами було проведено методичну консультацію на тему: «Розповідаємо дітям про тероризм і правила поведінки в надзвичайних ситуаціях». Під час заходу здобувачі узагальнили свої знання щодо сутності поняття тероризм, його види, правила поведінки в екстремальних ситуаціях, дізналися про роботу служб безпеки України, що здійснюють боротьбу з тероризмом. Майбутні вчителі початкових класів потренувалися пояснювати учням складні поняття, формулювати для дітей основні правила поведінки під час терористичного акту.  Найбільший емоційний відгук викликав перегляд уривків з художнього фільму «Дитсадівський поліцейський», оскільки дозволив візуалізувати поведінку дітей та педагогів у складних ситуаціях. 

21 листопада 2023 року для студентів 22 та 23 груп ФПН була проведена кураторська година з нагоди святкування Дня Гідності та Свободи. Під час заходу здобувачі пригадали події Помаранчевої революції 2004 року і революції Гідності 2013 року. Куратори акцентували увагу студентів на тому, що і сьогодні Збройні сили України ведуть жорстоку боротьбу з агресором, відстоюючи гідність і свободу нашої держави. Присутні вшанували пам'ять загиблих героїв хвилиною мовчання. 

В межах святкування Дня гідності здобувачі вищої освіти 41 гр. доєдналися до вебінару «Усесвітній День Гідності в Україні 2023» (урок-дискусія «Наснаження для гідного життя»). Під час вебінару учасники пройшлися сторінками Путівника до Дня Гідності, спробували виконати кілька вправ разом, послухали цікавих гостей, що прийшли підтримати українське вчительство.

До речі, за 8 років у Всесвітньому Дні Гідності взяли участь 420 997 учасниць і учасників із 3 234 закладів освіти з України. Ще у жодній країні Європи не збиралося довкола історій про гідність стільки людей одразу!

Всі учасники отримали безкоштовно докладні методичні рекомендації та спеціально створений робочий зошит (путівник) для учнівства, сертифікати для учасниць/-ків, перекидні настінні календарі, а також підтримку української команди Global Dignity Day: Ukraine.

Найкращі отримують найкраще 💫

✨20.11 відбувся «Вечір стендапу» присвячений дню студента. За звання найсмішніших боролися одразу 10 команд з різних факультетів. Від початкового брала участь команда «Кімнатні рослинки» членами якої є студенти 2 і 3 курсів. За короткий час дівчата змогли створити найкращі жарти,які продемонстрували на загал. Їх виступ був настільки феєричним, що всі просто не могли втриматися на стільцях від сміху. Наприкінці команда «Кімнатні рослинки» посіла 1 місце зі значним відривом від команди факультету історії і права.✨

🔥У черговий раз команда факультету початкового навчання довела, що вони найсмішніші в нашому університеті. Вітаємо наших студенток з перемогою! Бажаємо і надалі бути найкращими🔥

🎉P.S. не можна не зазначити рівень підтримки від студентів нашого факультету. Вони настільки сильно вболівали, що не давали навіть вставити слова нікому у чаті! Всі глядачі постійно бачили тільки вислови «ФПН найкращі» та «»Кімнатні рослинки» уперед!» Наші стендапери дуже вдячні за таку підтримку без якої було б важко перемогти!🎉 

🎓Сьогодні 16.11.2023 пройшла зустріч первинної профспілкової організації факультету початкового навчання🎓

На зустрічі були присутні представники профкому усіх академічних груп нашого факультету, а також голова профспілкової організації Домилівська Юлія та її заступник Мірошникова Катерина.

З метою поглиблення знань про роботу профспілкової організації були обговорені такі питання: Чому потрібна профспілка студентів? Які права та обов’язки мають члени профспілки? Як профспілка студентів бореться за права та інтереси студентів? Як профспілка допомагає студентам у покращенні умов навчання та працевлаштуванні?

Також ознайомили з обліковою карткою члена профспілки та відповіли на питання представників.

16.11.2023 кураторами Гнатовською К.С. та Купіною І.О. було проведено кураторську годину зі студентами 21 та 31 груп, присвячену Міжнародному дню толерантності. 

16 листопада 1995 року в Парижі відбулася Генеральна конференція ЮНЕСКО, що затвердила своєю резолюцією «Декларацію принципів толерантності». Три основні принципи містяться в цій концепції. Перший – це повага, прийняття та оцінка багатого культурного різноманіття нашого світу, його форм, виразів і способів бути людиною, це гармонія в різноманітті. Другий – це не пасивна відмова чи зречення своєї віри, але насамперед активне ставлення, викликане визнанням загальнолюдського права та основні свободи інших осіб, визнання того, що люди різняться за зовнішнім виглядом, поведінкою, цінностями та мають право жити у світі та зберігати свою ідентичність. Третій – це чеснота, яка робить мир можливим, сприяє заміні культури війни культурою миру.

Студенти прослухали інформацію, підготовлену Анною Заліською, доповідь викликала жваву дискусію серед здобувачів. Резюмуючи, усі дійшли висновку, що проблема формування толерантності в майбутніх учителів початкових класів є особливо актуальною, оскільки гуманістична спрямованість професії педагога вимагає виявлення терпимого, гуманного, доброзичливого ставлення в процесі спілкування з дітьми, батьками, колегами.

14 листопада викладачем Левандовською Г.В. було проведено кураторську годину зі студентами 32 групи на тему: "Протидія тероризму – запорука внутрішньої безпеки держави".

14 листопада 2023 року за ініціативи кураторів студенти 22 та 23 груп ФПН взяли участь у заході «Словесні перегони: Читаємо скоромовки Грицька Бойка». Веселі змагання були присвячені 100-річному ювілею відомого українського дитячого поета-гумориста. Під час декламування скоромовок Грицька Бойка студенти удосконалювали навички орфоепічного мовлення, вправлялися в поясненні лексичного значення важких для дитячого розуміння слів (наприклад, кваша, авоська). «Словесні перегони» викликали жвавий інтерес у майбутніх учителів початкових класів.

14 листопада 2023 року для здобувачів вищої освіти 41 та 42 груп факультету початкового навчання було проведено онлайн кураторську годину-дискусію на тему: " Права людини та боротьба проти тероризму". 

video_2023-11-15_23-34-54.mp4

На нашому факультеті вже стартував тиждень студентства

Сьогодні завданням для здобувачів було заповнити бінго, помічаючи відповіді “пташкою” та репостнути на свій профіль із відміткою нашої сторінки📑

Дуже велика кількість студентів взяли участь у нашому челенджі і вже чекають наступні, тому можна вважати, що тиждень починається вдало

Сьогодні, 10.11.2023, в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди відбулося традиційне свято «Студент Року». Найкращі студенти факультету початкового навчання отримали відзнаки в таких номінаціях:

1. Лідер студентського життя - Саккер Олександра. 

2. Інтелектуал - Літкевич Єлизавета.

3. Громадський діяч - Бабич Марія.

4. Художня творчість та виконавська. майстерність - Посилаєва Анна.

5. Кращий медійник - Бурова Катерина.  

6. Студентський куратор - Непран Анастасія.

7. Кращий волонтер - Рижих Марія.

Щиро вітаємо переможців та бажаємо подальших звершень! ❤️🫶🏻🕊 

9.11.2023 студенти 21 групи разом із куратором Гнатовською Катериною Сергіївною відвідали фотовиставку "Сміливі нести світло" у Центрі сучасного мистецтва "ЄрміловЦентр". Перегляд робіт відомих українських фотографів про масові відключення світла минулої зими повернув усіх у власні спогади і переживання. Відвідування цього проєкту дало можливість студентам усвідомити, що ми, українці, нація об'єднаних і сильних людей, які в надзвичайно важких умовах знаходять спосіб навчатися, створювати, працювати. 

7 листопада 2023 року студенти 21 та 31 груп факультету початкового навчання разом із кураторами провели круглий стіл «ОСОБЛИВОСТІ ВЗАЄМОДІЇ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ З ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА ГРОМАДСЬКІСТЮ В ЦАРИНІ ПРОТИДІЇ ТЕРОРИЗМУ».

Студенти жваво обговорювали питання протидії тероризму, з любʼязного дозволу співробітників СБУ до заходу були залучені  наукові розвідки та матеріали тих дослідників, які безпосередньо займаються зазначеною проблемою. Резюмовано, що до основних форм взаємодії Служби безпеки України з органами державної влади та громадськістю в царині  протидії тероризму належать:

- координація дій щодо протидії та припинення тероризму;

- обмін інформацією та формування баз даних;

- укладення міжнародних договорів про співробітництво в галузі  боротьби з тероризмом;

- розробка спільних управлінських рішень та забезпечення їхньої реалізації;

- правопросвітницька робота;

- контрольно-наглядова діяльність.

Захід є надзвичайно корисним, особливо в теперішніх реаліях.

07 листопада 2023 р. Агарковою Н.О. проведено кураторську годину у формі філософської кав'ярні в  43 групі факультету початкового навчання на тему "Слідами генія" (присвяченої річниці з дня народження Григорія Савовича Сковороди). Мета онлайн зустрічі полягала у тому, щоб на прикладі філософської спадщини великого українського мислителя-просвітителя сформувати уявлення про філософію як форму суспільної свідомості, що пізнає світ, місце і роль людини в ньому, розглядає відношення особистості до світу і до самої себе; сприяти формуванню здібностей до логічного мислення, розвитку умінь аналізувати загальнофілософські проблеми та пов’язувати їх з реаліями сьогодення; виховувати високі духовні, громадянські якості, національну самосвідомість та патріотизм. Повідомлення учасників філософської кав’ярні були доповнені майстерним декламуванням творів великого філософа. Дякуємо всім за плідну співпрацю! 

Шановні викладачі, студенти та гості! 💛

Пропонуємо Вам розпочати новий осінній тиждень із пригадування незабутніх моментів минулого місяця.

Тож представляємо новий випуск нашої факультетської газети «У містечку», який доступний на платформі Telegram: https://t.me/pedfac

Приємного перегляду!💜 

У рамках реалізації Концепції боротьби з тероризмом в Україні, на кафедрі професійного та початкового навчання доц. Агаковою Н.О. 06.11.23 проведено тематичний диспут на тему: ” Види терористичних проявів – наслідки та способи захисту”. У заході прийняли участь студенти кураторської 43 групи . Основною метою заходу було формування у молоді розуміння сучасних проявів тероризму саме на прикладі України. Особливу увагу студентів привернули наступні питання:

 1. Що таке статус країни-спонсору тероризму?

2. Хто може визнати росію країною, що спонсору є тероризм?

3. Що спричинить визнання рф країною, яка спонсорує тероризм?

Також жваву дискусію викликало обговорення “ядерного тероризму. У підсумку було обговорено способи боротьби із проявами терористичних дій.

Сьогодні на календарі 31 жовтня, а це значить, що настав Геоловін - час, коли уся нечисть підіймається на землю, а люди маскуються під темні сили, вдягаючись у моторошні костюми.

Свято не оминуло і Факультет початкового навчання, де незадовго до опівночі студентки зібралися на шабаш. Для початку потрібно було придумати собі ім'я, аби потрапити на вечірку. Тут були проведені ігри "Хто ти?" та "Вгадай фільм за емодзі". Окрім цього гості дізналися страшенно цікаві факти про це свято. 

І куди ж без конкурсу костюмів. За результатами голосування на факультеті було обрано 4 переможниць, які отримали святкові призи.

1 місце - Толмачова Ірина (23 група)

2 місце - Доля Яна (11 група)

2 місце - Гур'єва Діана (13 група)

3 місце - Солопенко Єлизавета (12 група)

Вітаємо наших переможниць та зичимо усім моторошного святкування🎃🎃🎃 

Усім вітаннячка, любі початківці!🖤 

Хочемо повідомити вам, що наближається наймоторішніше, наймістичніше та найпекельніше свято року👻🧛‍♀️🕷🕸 

Передднем всіх святих називають Хелловіном. Це свято традиційно святкують по всьому світу 31 жовтня. Воно не обійшло і наш факультет🙈 

Саме час діставати свої скелети з шаф і занурюватися у містичну атмосферу 🤭🧟‍♀️

Запрошуємо вас взяти участь в конкурсі наймоторошнішого образу на Хелловін. Покажіть якими ви можете бути відьмочками, привидами, мерцями,вампірами і т.п. 🧙‍♀️👻🧟 

Також на вас чекає вечір перегляду фільму жахів з родиною ФПН, тож готуйте смаколики😋👻 

І найцікавіше... захід присвячений Хелловіну, який відбудеться 31 жовтня. На ньому вас чекають різноманітні інтерактивні ігри та найочікуваніші результати конкурсів. Хто ж переможе?😱🤭

⌛Афіші подій, що наближаються ⌛ Будемо страшенно раді вашій участі😈

Літературний вечір.mp4

Сьогодні, 27.10.2023, святкується День української писемності та мови. У зв'язку з цією подією на факультеті початкового навчання було поведено літературний вечір "Зустріч українських митців у ресторації "Спогади"". У межах заходу учасники ближче познайомилися з відомими українськими письменниками та письменницями, дізналися про маловідомі факти з їх життя та творчості від імені цих самих діячів, адже члени Студентської ради підготували онлайн-виставу та перевтілилися у відомих українських діячів.

Окрім того, учасники конференції мали можливість взяти участь у складанні пазлу, метою якого було поглиблення власних знань про письменників. У результаті складеного пазлу вийшла світлина, на якій були зображені видатні українські діячі: Леся Українка, Ольга Кобилянська, Тарас Шевченко, Григорій Сковорода та багато інших постатей. Також під час заходу гості мали змогу поставити свої запитання до письменників у чаті, а в кінці отримати на них відповіді за допомогою штучного інтелекту на сайті "На урок".

Загалом онлайн-захід пройшов у дуже теплій атмосфері, а глядачі отримали позитивні емоції.

На факультеті початкового навчання стартує тиждень, присвячений українській мові та писемності.

На Вас чекає багато подій та активностей. А розпочинаємо ми з цікавих фактів про рідну серцю українську. 

Впевнені, про деякі з них Ви навіть не здогадувались. Гортайте та вирушайте з нами в цю історичну подорож

Студентська рада працює без вихідних 

Сьогодні зібралися на репетицію заходу, який відбудеться на тижні української мови та писемності 

На репетиціях завжди панує тепла, приємна атмосфера, дівчатка із задоволенням беруть  участь у створенні нових заходів. 

P.S. Працюємо, бо дуууже любимо факультет початкового навчання і обожнюємо створювати щось новеньке та цікаве 

Ваша Студентська рада

17.10 та 19.10 пройшли збори Студентської ради факультету 

Були розглянуті такі питання: 

💛 плани на жовтень, листопад;

💜 обговорення тижня української мови та писемності; 

💛 хеловін на ФПН; 

💜 репетиції до Дня доброчесності, який відбудеться вже завтра о 16:00; 

Заряджаємося на продуктивну та активну роботу на найближчий тиждень

День яскравого одягу на ФПН

Сьогодні, 17.10.23 на факультеті початкового навчання пройшов черговий яскравий, веселий день

До дня яскравого одягу, який сьогодні відзначають у світі, Студентська рада провела яскравий челендж , метою якого було одягнути на пари максимально незвичний, або яскравий одяг, зробити скріншот та відмітити нас в соціальних мережах 📸

До нас активно долучились викладачі факультету та студенти 1-4 курсів. Усі дуже активно надсилали свої яскраві образи, робили колажі груп та просто дарували гарний настрій навіть в онлайні! 

Дуже оригінально впоралися з завданням 11 група, їх відео представлено вище

Дякуємо всім за участь та бажаємо яскравих днів!

15.10.2023 відбулася зустріч студентів 31 групи з куратором Купіною І.О.

Мета зустрічі —розвʼязати проблемні питання нагальних справ і заодно привітати Ірину Олександрівну з днем народження🎉

Теми для обговорення - перебіг навчання, організаційні питання та інші таїнства студентського життя 

Зустріч відбулася в теплій і дружній атмосфері, як завжди. Ще й осінь подарувала теплий вечір, тому ми разом пройшлися вулицями рідного міста, усі були сповнені позитивними емоціями

13.10.2024 - у світі відзначають День офіційного костюма

 На факультеті початкового навчання пройшов челендж  #день_офіційного_костюма_ФПН

У кожної професії є свій стиль, а для  вчителя його зовнішній вигляд- невід'ємна складова педагогічної діяльності. 

Сьогодні, студенти -початківці мали змогу відчути себе в ролі справжніх вчителів, створивши власний професійний  образ та імідж відповідно до тематики дня: в офіційно-діловому стилі

Дякуємо кожному за участь

P.S. ми постійно намагаємося зробити дні навчання веселіше та цікавіше, ваша СТУДРАДА

Благодійна акція «Подаруй дитині радість» 

Нещодавно факультет початкового навчання провів благодійну акцію до Дня улюбленої дитячої іграшки 🧸 

Висловлюємо вдячність фізико-математичному факультету @fiz_mat_khnpu та українському мовно-літературному факультету імені Г.Ф. Квітки-Основʼяненка, @umlf_khnpu які також долучились до нашої благодійної акції. 

А також, дякуємо студентам нашого факультету, дівчатам зі Студентської ради, за  активну участь в акції «Подаруй дитині радість» 

Усі іграшки будуть передані діткам, які того потребують. 

Добрі справи не залишаються непоміченими – вони як маяки світять тим, хто чекає допомоги!

11 жовтня - відзначають день "Візьми свого плюшевого ведмедика на роботу або в школу" 

Тому сьогодні на факультеті початкового навчання відбувся челендж #день_іграшки_ФПН 

Всі студенти активно долучилися до челенджу: виставляли фото зі своєю улюбленою іграшкою та сиділи з ними на парі, також дуже дякуємо, що усі наші ініціативи підтримують викладачі та адміністрація факультету 

Ви - надихаєте нас, ваша підтримка та участь - безцінні! 

Дякуємо кожному, хто долучився

Сьогодні, 10.10.2023 відбулося засідання EVENT напряму, під час якого обговорювалися плани на жовтень, організація майбутніх свят, роль кожного в комітетах

Загалом засідання пройшло в дружній атмосфері, всі учасники були активними, брали участь в обговоренні та вже готують, дещо цікаве, про що наразі ми не можемо сказати 

Вже зовсім скоро ви побачите плоди, нашої спільної праці

09.10.23 на факультеті початкового навчання відбулося чергове засідання Студентської ради💡

Дівчата обсудили плани на жовтень:

- ведення соціальних мереж факультету;

- зміни у факультетський газеті "У містечку"

- запуск нового проєкту-збірки  "Цікаве про тих, хто нас навчає"                                   

(P.S. незабаром розповімо) 

-робота волонтерського комітету;

Незабаром на нашому факультеті відбудуться такі заходи: 

13.10 - День офіційного костюму;

17.10 - День яскравого одягу;

21.10 - День академічної доброчесності;

23-27.10 - Тиждень української писемності та мови;

28-31.10 - Хелловін на ФПН;

Чекайте на об'яви заходів на наших офіційних сторінках

Сьогодні, 08.10.2023 року 42 група факультету початкового навчання нарешті зустрілися зі своїм  куратором Шишенко Валентиною Олексіївною. 

Поспілкувалися, подарували обійми та були раді бачити кожного, хто зміг прийти/приїхати. Проте, на превеликий жаль, за реалій, в яких ми живемо сьогодні, ми маємо знову розʼєднатися.

Але нічого, все буде добре, настане наш час! 

P.S. Студенти 42 групи

«Разом незважаючи на складні часи…»

53 група разом з куратором Білецькою Світланою Анатоліївною @lana_biletska

Зустрілися за філіжанкою кави та приємно провели час

В групу доєдналися студенти, які раніше не навчалися на нашому факультеті, тож наші дівчатка розказали та посвятили «новеньких» в наші ряди.

На зустріч наша студентка Кіфоренко Анастасія @nafanya_mi принесла прапор України свого батька. Прапор - символ незламності, який побував в гарячих точках нашої України. 

Тож перед собою ви бачите незламних студентів ХНПУ імені Г.С. Сковороди

Також в нашій групі є Олександр Павліченко - волонтер «РМ Карітас-СПЕС» разом з головою Студентської Ради - Саккер Олександрою @alexandra_sakker

вони обговорили благодійні акції та проєкти, які незабаром проведуть на нашому факультеті

Сповнені вірою в найкраще, студенти 53 групи Хнпу Сковороди

Початківці, Волонтерський комітет оголошує акцію до дня улюбленої дитячої іграшки. Ваша задача: власноруч пошити одну або декілька іграшок будь-якого розміру і з будь-якого матеріалу. На іграшці повинна бути синьо-жовта стрічка, або інший патріотичний елемент

Всі іграшки будуть передані діткам, які цього потребують.

Коли? До 10 жовтня 

Куди? Надіслати на відділення нової пошти(напишіть + в коментарях і ми надішлимо вам дані для відправки)

ВажливоДоставку ви сплачуєте особисто, посилки в яких не оплачена доставка забирати не будуть)

Будемо вдячні за участь

3 жовтня 2023 року для студентів 21 та 31 групи факультету початкового навчання було проведено кураторську годину до Міжнародного дня лікаря.

Міжнародний день лікаря (International Doctor's Day) - це свято солідарності лікарів у всьому світі. Відзначати його запропонували Всесвітня організація охорони здоров'я та Міжнародна  гуманітарна організація «Лікарі без кордонів», що була створена 1971 року. Її співробітники, незалежно від національності чи релігії, надають медичну допомогу всім, хто її потребує, у разі стихійних лих, епідемій, пандемій, збройних конфліктів, а також проводять просвітницьку роботу в боротьбі зі СНІДом і наркоманією.

Це свято людей, які обрали найгуманнішу професію у світі, чию значущість складно переоцінити, адже медичні працівники щодня рятують людське життя, неважливо – працює лікар у кабінеті чи в польових умовах.

Здобувачі освіти разом із кураторами поцінували титанічну працю медиків, особливо в тяжкі реалії сьогодення.

Студрада зустрілися  разом з адміністрацією факультету

«Ми - активісти факультету початкового навчання, нас обʼєднує любов до свого факультету

І сьогодні, багато хто з нас приїхали з різних куточків України для того, щоб обʼєднатися, обсудити плани на майбутнє та просто обійнятися в стінах рідної Alma Mater » - голова Студентської ради, Олександра Саккер.  

Хочемо висловити щиру подяку декану нашого факультету, Довженко Тетяні Олексіївні. За організацію найкращого студентського життя , допомогу, підтримку , тісну співпрацю та розуміння.

Студентська рада – це об’єднання. Перш за все, об’єднання студентів.  Об’єднання думок. Об’єднання ідей. Об’єднання навчальної і творчої справи. Об’єднання різносторонніх, зовсім не схожих напрямків роботи

2 жовтня 2023 року для студентів 22 та 23 групи факультету початкового навчання було проведено кураторську годину до Дня захисників та захисниць України. Під час зустрічі здобувачі разом зі своїми кураторами переглянули документальний фільм про оборону Харкова «Жах, який важко уявити! БРИГАДА», обмінялися враженнями від побаченого, пригадали перші дні війни та харків’ян, які стали на захист рідного міста.

Доброго ранку, любі читачі!

Ми знаємо, що вам дуже подобаються цікавинки нашого факультету, над якими працює ціла команда.

 Хочемо нагадати, що сьогодні вийшов новий випуск нашої факультетської газети «У містечку» за вересень 2023 Ми зібрали купу різної та цікавої інформації для вас, тож мерщій переходьте до нашого Телеграм-каналу і насолоджуйтесь….

https://t.me/pedfac

З любовʼю до вас ФПН

29.09.2023 Telegram – комітет провів онлан зустріч, під час якої студенти познайомились, обговорили плани та заходи на жовтень, а також розподілили обов’язки між учасниками. Всі учасники залишились задоволеними і планують наступну зустріч.

Сьогодні, 28.09.2023, на факультеті початкового навчання відбулося свято з нагоди Дня освітян. Студентська рада зібрала всіх викладачів та працівників факультету для вільного, активного та цікавого спілкування. Під час онлайн-заходу викладачі мали нагоду написати колективний твір, відкрити пер сольне побажання, а також отримати сертифікати у відповідних номінаціях.

Захід пройшов відмінно! Усі отримали задоволення, піднесений настрій та бажання продовжувати далі! Шановні освітяни, щиро вітаємо Вас з прийдешнім святом та бажаємо творчої наснаги!

27.09 пройшло чергове засідання Студентської Ради. 

Зустріч в zoom пройшла в теплій, приємній атмосфері:

✔привітали іменинників;

✔репетиція свята до дня освітян;

✔плани на жовтень;

27.09.2023 EVENT напрямок провів онлайн зустріч, під час якої студенти пограли у "Правда чи фейк" та змогли більше дізнатися про студентську раду, обговорили плани та заходи на наступний місяць і провели час з користю.

Дуже оригінально, весело, яскраво пройшов тиждень веселки на факультеті початкового навчання 🌈❤️

Участь прийняли усі: адміністрація факультету, викладачі, студенти! 

Дякуємо і бажаємо яскравих днів й надалі ❤️

Волонтерський комітет працює 🤓❤️

21.09.2023 до Міжнародного Дня Миру  волонтерський комітет факультету початкового навчання  пригостити військових та літніх людей печивом, а також побажали здоровʼя, сил, мужності та скорішої перемоги України  🇺🇦❤️

Люди були дуже раді отримувати смаколики від наших студентів 🥰

21 вересня 2023 куратором Левандовською Г.В. було проведено виховну годину, присвячену Міжнародному дню миру.

Запрошуємо усіх приєднатися до акції «МИ за мир у всьому світі!»🕊️

18.09.2023

Можливо, знову загримлять гармати…

Можливо, знову загримлять гармати,

І танк зімне пшеницю на лану,

І буде плакать і журитись мати,

Коли сини ітимуть на війну.

І хтось востаннє поцілує милу,

І хтось сльозу непрохану змахне,

А може, дехто втратить віру й силу,

Своє життя рятуючи одне.

Але не я… Я квизнути не стану,

Хоч як не буде боляче мені, —

За нашу землю, дорогу й кохану,

Я рад прийнять на себе всі вогні.

За тих дітей, що бігають до школи,

За матерів, змарнілих у труді,

За рідні наші верби довгополі,

За наші дні, прекрасні й молоді.

І тут ні сліз, ні відчаю не треба,

І тут не треба страху і ниття —

Живе лиш той, хто не живе для себе,

Хто для других виборює життя.

Василь Симоненко

22.06.1955

Погодитись чи заперечити таку життєву філософію – це справа кожного, але всі ми, хто зібрався сьогодні на зустріч, що присвячена Міжнародному дню миру, із військовими медсестрами, учасницями бойових дій, Баличевою Наталією Федорівною, головним сержантом, та Липчанською Іриною Олександрівною, старшим солдатом, а також аеророзвідником, учасником бойових дій, молодшим лейтенантом, частина 2517 (3 танкова), ППО розвідка, Панасенком Максимом Артуровичом, погоджуємося й точно знаємо, що неповторність українців як нації, органічна цілісність і сила народу в нашій свідомості з давніх-давен. Україна теперішня потерпає від повномасштабного вторгнення російських військ. Війна – зло. Люди в сучасному світі повинні це розуміти, як ніколи раніше. Зміни починати потрібно з себе, адже єдине, що ми насправді можемо – довести, що війна – то механізм вбивства, а методи розв’язання конфліктів таким чином – насилля. Війна несе смерть і горе, злидні, війна руйнує долі не лише окремих родин, а й цілих народів. Якщо вдуматися в ці слова, стане зрозуміло, що війна за своєю сутністю – антилюдське явище, тобто не просто проблема двох чи кількох держав, а криза всього світу. За цей час спротиву України ворогові памолодь сформувала в собі найкращі звички та якості: любов до ближнього, відповідальність, терпимість, жертовність, милосердя – найбільш сильні, глибинно ментальні цінності нації. Це свідчить не тільки про успішний процес духовного становлення молоді в умовах воєнного стану, а й прояви дієвого патріотизму, який не прищепити ніякою теорією. 

Тому шановні гості погодилися сьогодні люб’язно розповісти нам про специфіку своєї нелегкої праці, відповісти на поставлені запитання, а також підняли настрій усім позитивними цікавинками із життя своїх друзів молодших, разом ми помріяли, а головне, що в усіх виявилося одне бажання  та незламна віра в ПЕРЕМОГУ!

Зустріч організована кураторами Білецькою С. А. (51 гр.), Гнатовською К. С. (21 гр.), Єсьман І. В.  (13 гр.), Купіною І. О. (31 гр.), Левандовською Г. В. (32 гр.), Масюк О. М. (61 гр.), Партолою В. В. (62 гр.), Радченею І. В. (63 гр.), Смолянюк Н. М. (52, 11 гр.)

17.09.2023 було проведено зустріч студентів 31 групи з їхнім куратором Купіною Іриною Олександрівною✨

Під час зустрічі всі насолоджувалися приємною компанією, сміялися зі своїх "приколів", обговорювали зворушливі теми та смакували морозивом🍨

На нашому факультеті такі заходи давно не новина, бо нас постійно супроводжує сімейна атмосфера впродовж усього навчання🤗

16 вересня 2023 р. здобувачі вищої освіти 41 гр. та 42 гр. відвідали онлайн кураторську годину присвячену Дню рятівника ДСНС України, познайомились з історією цього дня; дізнались хто ж святкує це свято та кого нагородив Президент України державними нагородами.

Тиждень першокурсників завершився приємною, теплою онлайн-зустріччю з адміністрацією факультету❤️

За філіжанкою смачної кави  студенти-початківці мали змогу ще ближче познайомитися з великою і дружньою родиною ФПН, поспілкуватися та отримати відповіді на хвилюючі питання, адже початок року для них це багато всього нового🤓

Сьогодні,14.09.23,Студентською Радою було підготовлено для першокурсників цікаві ігри:

📌крокодил🐊✨

📌мафія 🎩🌚

📌зіпсований телефон ☎️⁉️

Для цих ігор не треба спеціального обладнання і приміщення, досить лише весела компанія та гарний настрій.   

Незважаючи на те,що всі ігри проходили онлайн,все пройшло дуже радісно  та активно.

Завдяки такому заходу,який підготували дівчата-активістки, позитив залишився на весь вечір❤️🤩

Сьогодні, 13.09.2023, Рада студентів факультету влаштувала кіновечір із смаколиками🍿🍪

Дівчат зібрались заздалегідь, поспілкувались із студентами, а після перейшли до перегляду інтерактивному фільму "Обери кохання"🫶🏻

Студенти із задоволенням переглядали фільм, де самостійно обирали його продовження!

Захід пройшов на відмінно! Усі отримали шалені емоції, посміялись, поспілкувались та цікаво провели час після важкого навчального дня  ❤️❤️❤️

Тиждень першокурсників продовжується🔥

Сьогодні наших студентів чекав челендж #Я_студент_різними_мовами, завданням якого було записати відео, говорячи фразу «Я студент»  різними мовами світу📚🇺🇦🇩🇪🇺🇸🇪🇸

Студенти активно брали участь, а відео вийшли цікавими та кумедними😆

Тепер усі знають,як можна сказати"Я студент"  понад 20 іноземними мовами👩🏼‍🎓

Посвята в родину ФПН❤️

Сьогодні, 11.09.2023, Студентською Радою було проведено онлайн-захід для першокурсників, де разом зі студентськими кураторами першокурсники пограли в ігри, дізналися головну інформацію про навчання, практики та рейтинги. Свято пройшло дуже цікаво та активно навіть в онлайн форматі, бо дівчата-активістки підготували багато цікавих активностей для наших першачків. 

Вітаємо у нашій факультетській родині 💛

Презентація Студентської Ради  відбулася ❤️ ✨ 

Сьогодні наші першокурсники познайомилися з родиною студентського активу❤️

Ми - єдиний факультет в університеті, який змінив свою структуру роботи. Тепер наша Студентська Рада має три потужні напрямки роботи: ENENT,   CONTACT CENTER та велику команду "SMM STUDIO"🤓

Нові комітети, нові голови та напрямки - згодом ми представимо нашу спілку в інстаграм🥰

А поки, дуже раді вітати першокурсників, бажаємо Вам вдалого, цікавого навчання та неперевершених, яскравих, активних студентських років!

WELCOME

Гей, першокурснику, ти з нами?💛

Цей тиждень для тебе

Що ж буде…

💜Цікаві історії з життя студентів;

💛Знайомство із студентською радою; 

💜Флешмоби;

💛Ігри онлайн;

💜Кіновечір; 

💛Цікаві бесіди за горнятком кави; 

💜Челенджі;

💛Знайомство з кафедрами нашого факультету; 

💜Квест;

Та багато чого іншого🔥

P.S. Скоріше ставай активною частинкою нашого факультету✨Чекаємо саме на тебе

09.09. 2023 до Дня українського кінематографа куратори Гнатовська К.С. та Купіна І.О. зі студентами 21 та 31 груп провели кураторську годину.

Сьогодні ми з впевненістю можемо сказати, що український кінематограф переживає період нового розквіту. Щороку з’являються стрічки, які хочеться дивитися не тільки самому, їх не соромно показувати на відомих  міжнародних кінофестивалях. 

Студенти зацікавлено прослухали інформацію про історію українського кінематографа, підготовлену Кашеною Альоною, і пригадали свої улюблені українські фільми.

Сьогодні реалії життя такі, що багато з нас опиняється в чужій країні, мови якої ми не знаємо, то виникають труднощі: не можемо зрозуміти дорожніх знаків, не можемо вільно спілкуватися в лікарні, магазині, не знаємо законів. Ми почуваємося розгубленими й безпорадними, але  ця гіпотетична ситуація лише деякою мірою є прикладом того, що відчуває людина, яка не вміє читати. Грамотність зазвичай сприймається нами як щось належне, тому важко уявити, що чимало людей у сучасному світі живуть без базових навичок читання й письма. Щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми та сприяти її подоланню, за ініціативою ЮНЕСКО було засновано Міжнародний день грамотності, що святкується щороку 8 вересня.  

Грамотність –  феномен людства, яке досягло прогресу в цій галузі, бо кількість грамотних людей у світі майже чотири мільярди. Рівень грамотності в розвинутих країнах високий — 99,2%. В Україні рівень грамотності високий — за даними ООН становить 99,8%. Мабуть, тому ми сприймаємо вміння читати й писати як щось звичне й не замислюємося над перевагами, які вони надають. 

Проте майже одна шоста від загалу землян не є грамотними  – 860 мільйонів. З них – 100 мільйонів дітей, які ніколи не сиділи за партами, не тримали в руках книгу, не лічили зірок у небі…

Немає жодного сумніву в тому, що письменність має важливе значення для населення Землі. Саме грамотність допомагає дітям, молоді, дорослим засвоїти найважливіші життєві навички, які дають змогу гідно протистояти життєвим  викликам. Грамотність є основою для здобуття нових знань і вмінь, що є інструментом ефективної участі людини в усіх царинах життя.

31 і 21 групи впевнені, що наша памолодь цінує знання, ерудованість, а це ще одна мотивація, щоб сумлінно навчатися, покращувати свою грамотність, занурюватися в книжковий світ, адже це джерело розвитку, тому якщо людина не читає, вона деградує. Професійне навчання-основний вид діяльності здобувача освіти, яке з кожним роком стає більш складним за формами та змістом, а тому підвищує вимоги до особистості. 

Отже, пам’ятаймо, що бути грамотним – це життєва необхідність, змога почувати себе частиною Європи.

06.09. 2023 до Дня читання книжок куратори Ємець А.А. та Коваленко О.М. зі студентами другого курсу провели цікавий івент «Читаємо вголос дитячі книжки». Другокурсники знайомили присутніх з улюбленими дитячими творами, демонстрували власні можливості декламації, розширювали свій читацький кругозір. Проведений захід надав можливість студентам усвідомити необхідність удосконалення власних читацьких навичок.

05 вересня 2023 р. здобувачі вищої освіти 41 гр. у межах онлайн кураторська години прослухали лекцію медіаекспертки О. Мороз «Інформаційна гігієна під час війни». У цьому матеріалі, авторка розповідає про 7 базових правил, які допоможуть ефективніше фільтрувати інформацію під час війни. Головна теза лекції: «Від цифрової обізнаності дорослих залежить інформаційна гігієна майбутнього покоління». 

Тож студенти дійшли таких висновків: спостерігайте за своєю поведінкою, за тим як ви шукаєте, відбираєте, аналізуєте та сприймаєте інформацію в інтернеті; вивчайте оточення дитини та оцініть як воно на неї впливає; навчайтесь інформаційної гігієни та навчайте цього дітей.