Новини

кафедри початкової і професійної освіти

26 жовтня 2023 р. кафедрою початкової і професійної освіти, навчально-методичною лабораторією з вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності ХНПУ імені Г.С. Сковороди було організовано та проведено круглий стіл «Тенденції професійного розвитку особистості майбутнього фахівця в умовах сьогодення» (у дистанційному форматі). Під час обговорення піднімалися питання підготовки майбутніх фахівців гуманітарних та економіко-правових спеціальностей в умовах сучасних викликів, професійного розвитку і самовдосконалення  вчителів в умовах сьогодення. У засіданні взяли участь науковці, педагоги, викладачі, аспіранти, докторанти, здобувачі вищої освіти, представники державних, громадських та міжнародних організацій.

У підсумку всі присутні дійшли згоди в тому, що така онлайн-зустріч у форматі круглого столу надає унікальну можливість присутнім здійснити інтелектуальний обмін набутими знаннями та розумінням особливостей діяльності фахівців у сфері професійного розвитку із різних країн. Такий діалог дозволяє знаходити інноваційні шляхи вирішення спільних викликів, які наразі вимушені долати всі ті, хто обрав для себе непросту і відповідальну місію викладача.

Шановна, люба, Ірино Андріївно!

Прийміть наші найтепліші вітання з Днем Народження!!! 😍❤️ Нехай накопичений життєвий досвід допоможе Вам досягти нових висот! Нехай збережеться все хороше, що є у Вашому житті і примножаться миті радості, любові та оптимізму. Бажаємо, щоб Удача, Успіх та Натхнення були вірними супутниками у всіх Ваших починаннях, а здоров’я і благополуччя – у щоденному житті. Бажаємо в роботі ніколи не втрачати почуття гумору і увагу аудиторії, а вдома завжди бути оточеною любов’ю і турботою!

З глибокою повагою та любов'ю ваші студенти❤️

Сьогодні, 14.09.2023, на факультеті початкового навчання в рамках "Тижня першокурсника" відбулася презентація кафедри початкової і професійної освіти для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання. Знайомство розпочалося зі вступного слова завідувачки кафедри Мкртічян Оксани Альбертівни та перегляду презентації про діяльність кафедри початкової і професійної освіти. Після офіційної частини доцент кафедри Небитова Ірина Андріївна запропонувала студентам створити мапу мрій та розмістити їх на віртуальній дошці Padlet. Першокурсники були в захваті від проведеного заходу та із задоволенням малювали свої мрії, адже якщо мрію візуалізувати, то вона обов'язково здійсниться. Після візуалізації мрій першокурсники презентували свої групи. Відеоролики груп виявилися дуже яскравими та креативними ❤️ 

08 вересня 2023 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди на засіданні кафедри початкової і професійної освіти аспіранти І – ІV років навчання та докторанти звітувалися про виконання освітнього компоненту освітньо-наукових програм та індивідуальних планів наукової роботи.

Було заслухано звіти аспірантів та докторантів кафедри, які навчаються за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), освітньо-науковою програмою «Професійна освіта». Учасники представили результати роботи за рік, розповіли про хід виконання освітньої та наукової складових освітньо-наукової програми.

Наукові керівники аспірантів та викладачі кафедри із зацікавленістю надали поради, як краще спрямувати наукові дослідження, на яких аспектах наукового дослідження потрібно зробити акценти, наголошуючи про необхідність виконання вимог здобувачами третього освітньо-наукового рівня вищої освіти щодо відображення результатів наукових розвідок у наукових публікаціях, своєчасного подання до захисту дисертаційних робіт.

Звіти аспірантів були заслухані та затверджені на засіданні кафедри початкової і професійної освіти. За результатами звітів укладено рейтинг освітньо-наукової роботи аспірантів з кожного з курсів навчання.

10.03.2023, в рамках підготовки учасників сертифікації до незалежного тестування було проведено останній вебінар на тему «Організація освітнього середовища». Спікерами виступили Мкртічян Оксана Альбертівна – доктор педагогічних наук, доцент, в.о. завідувачки кафедри початкової і професійної освіти та Шишенко Валентина Олексіївна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти.

Під час зустрічі слухачі ознайомилися з вимогами до освітнього середовища сучасного закладу загальної середньої освіти та отримали детальну інформацію щодо організації індивідуального, диференційованого та інклюзивного навчання, організації безпечного освітнього середовища та змістового наповнення освітнього середовища.

Хнпу Сковороди - простір якісної освіти.

2 вересня 2022 року відбувся важливий етап - фахове вступне випробування у формі співбесіди із абітурієнтами ОНП, спеціальність 015 - Професійна освіта. 

У складі комісії - засновники авангардних Наукових шкіл проф.Олена Іонова, проф.Світлана Золотухіна, проф.Людмила Рибалко.

Кафедра початкової і професійної освіти реалізує затребувану акредитовану освітньо-наукову програму потужним кадровим складом і злагодженою командною роботою усіх структурних підрозділів університету. 

Абітурієнти амбітні, вмотивовані, презентували унікальні дослідницькі пропозиції. Чекаємо наступний етап.

Дяка Кафедра освітології та інноваційної педагогіки завідувачці Anna Boiarska-Khomenko за високий рівень організації, модерацію заходу.

18.01.2021р. чергове засідання проектної групи ОП Початкова освіта другого (магістерського) рівня вищої освіти було присвячено підготовці до акредитаційної експертизи. Гарант ОП-Ірина Єсьман презентувала детальний аналіз критеріїв оцінювання якості ОП, виокремила сильні сторони та позитивні практики і питання, які потребують доопрацювання. Впевненно крокуємо до вдосконалення️

28 грудня 2021 р.у Комунальному закладі «Харківський центр професійного розвитку педагогічних працівників Харківської міської ради» відбулося урочисте нагородження переможців конкурсу на кращий дистанційний курс серед учителів закладів загальної середньої освіти м. Харкова, який проводився  Департаментом освіти Харківської міської ради з метою залучення педагогічних працівників закладів освіти міста до запровадження у систему роботи технологій дистанційного навчання. Цей Конкурс проводився з 04.10.2021 по 08.12.2021. за декількома  предметними номінаціями, серед яких початкова освіта. У журі конкурсу цього року входили д.пед.н., професор, декан факультету початкового навчання Тетяна Олексіївна Довженко та к.пед.н., доцент Лада Семенівна Філатова.

Дистанційні курси розроблялися одноосібно, або групою авторів.  17 дистанційних курсів були представлені на порталі Системи дистанційного навчання «Онлайн університет майбутнього» (ХНЕУ ім. С. Кузнеця). Це були яскраві, нестандартні, креативні та інноваційні курси. 

Сподіваємось на продовження конкурсу  на кращий дистанційний курс серед учителів закладів загальної середньої освіти й у наступному році! 

30 жовтня 2021 року відбувся Міжнародний вебінар "After Effect of COVID-19, on Import & Export on Wold Economy-A case study of Ukraine and India", організований AKG Global Support Services (OPC) Private Limited (Dr. Amit Kumar (India) )) разом з Bio-Quest Research Solutions (Dr. Priyanka Singh (India)).

Зустріч відбулася на платформі Zoom. До участі у вебінарі та обговоренні актуальних тем були запрошені: Key Note: Prof. Maryna M. Dielini (Ukraine), Prof. Kateryna Yahelska (Ukraine), Prof. Світлана Ковальчук (Ukraine), Prof. Aharkova Nataliia (Ukraine), Prof. Valentina Yasishena (Ukraine), Prof. Vasilieva Svetlana Alexandrovna (Ukraine), Dr. Asma Farooque (India), Dr. Amit Kumar (Organiser, India), Dr. Priyanka Singh (Co-Organiser & Moderator, India) та інші.

Від Агаркової Н.О. була представлена ​​доповідь на тему  "COVID-19 та вища освіта України: аналіз проблем і наслідків пандемії". При тому, що пандемія COVID-19 в першу чергу стосується системи охорони здоров'я, ефект поширення впливу спостерігається і в системі освіти. У свою чергу, рівень освіти прямо впливає на доходи та зайнятість населення, тобто економічне становище в країні. Тому доповідь була дуже актуальна.

У заключній частині заходу Dr. Amit Kumar (Organiser, India) висловив подяку учасникам зустрічі і наголосив на цінності такого наукового міжнародного співробітництва. І молоді, і досвідчені дослідники в рамках цього вебінару поділилися власними напрацюваннями, показали, як COVID-19 вплинув на імпорт та експорт у світовій економіці на прикладі України та Індії, та обмінялися цінним професійним досвідом. Дякуємо організаторам за інформативне, корисний та гарно організований Міжнародний науковий вебінар, можливість знайомства та обміну досвідом з викладачами інших вишів. Окрема подяка координатору Dr. Amit Kumar за роботу. Бажаємо усім міцного здоров'я, подальшого розвитку та процвітання.

18 вересня у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди пройшла "Ніч науки" у якій прийняла участь Кафедра початкової і професійної освіти та продемонструвала досягнення та розробки, які зацікавили і дітей і дорослих. 

11 вересня 2021 року викладачі кафедри к.п.н. доц. Агаркова Н.О. та к.п.н. викл. Зозуля К.В. розпочали участь у Міжнародному стажування «Фандрейзинг та основи проєктної діяльності в закладах освіти: Європейський досвід» (Польща - Україна)). 

27 серпня 2021 року  на кафедрі початкової і професійної освіти був проведений фаховий семінар щодо попередньої експертизи  дисертації аспіранта Ван Сяофея на тему «Реалізація індивідуального підходу в підготовці майбутніх учителів фізичної культури в Китайській народній республіці». Науковий керівник - канд. пед. наук, доц. Коробейнік В.А., рецензенти: докт. пед. наук, проф. Бойчук Ю.Д., канд. пед. наук, доц. Зеленський Р.М. 

Сьогодні 26 серпня 2021 року на початку нового навчального року викладачі кафедри початкової та професійної освіти проф. Довженко Т.О., доц. Шишенко В.О. та викл. Зозуля К.В. взяли участь у сесії запитання-відповіді щодо організації спецкурсу "Діяльнісний підхід у початковій школі" та відповіли на хвилюючі запитання майбутніх учасників-колег проєкту. А також поділилися корисними порадами та лайфхаками для успішного викладання спецкурсу.

Викладачі кафедри початкової і професійної освіти - д.п.н., проф. Довженко Тетяна Олексіївна, к.п.н., проф. Якушко Наталія Михайлівна,   к.п.н., доц. Єсьман Ірина Володимирівна, к.п.н. доц. Філатова Лада Семенівна, к.п.н., доц. Шишенко Валентина Олексіївна, доктор філософії Небитова Ірина Андріївна -  з 12 червня  по 18 липня 2021 року брали участь у  міжнародному стажуванні «Фандрейзинг та основи проєктної діяльності в закладах освіти: Європейський досвід» (Польща - Україна)).

Мета стажування -  опанування основами проєктного менеджменту та формування практичних навичок розробки власних освітніх проєктів. 

Програма стажування обсягом 180 год (6 кредитів  ECTS) складалася з базової частини (90 годин) та індивідуальної частини (90 годин).