Заходи із роботодавцями

18 квітня  2024 р. здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання Архипова Аліна в межах роботи шкільної університетської кафедри на базі Комунального закладу “Пісочинська початкова школа ”Надія” Пісочинської селищної ради Харківської області провела онлайн івент на тему:  "День довкілля". 

Здобувачка освіти підготувала цікаві та пізнавальні завдання для першокласників: з'ясовували від чого залежить здоров'я людини; відгадували ребус; віртуально сортували сміття; вирішували проблемне завдання; переглядали актуальну анімацію; дійшли конкретних висновків, що кожен може зробити свій внесок в збереженні природи та покращенні екологічної ситуації на нашій планеті (відмова від поліетиленових пакетів, одноразових пляшок та посуду, вибір екологічного транспорту, економія води,  сортування сміття і відправка його на переробку тощо).

4 квітня  2024 р. здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання Вороніна М. та Гапченко Д. в межах роботи шкільної університетської кафедри на базі Комунального закладу “Пісочинська початкова школа”Надія” Пісочинської селищної ради Харківської області провели онлайн івент на тему:  "Фінансова грамотність". Спікери були участниками Global Money Week (Всесвітній тиждень грошей) у березні 2024 р. - що сприяє розвитку фінансової свідомості дітей та молоді, формуванню необхідних знань, умінь, поведінки та ставлення, необхідних для прийняття розумних та зважених фінансових рішень, що дасть змогу досягти фінансового добробуту та стійкості.

Здобувачі освіти підготували цікаві та пізнавальні завдання для другокласників: вчили визначати різницю між потребами та бажаннями;  відгадували ребус; виготовляли власноруч банківські картки та ін.

21 березня  2024 р. здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання Вороніна М. та Гапченко Д. в межах роботи шкільної університетської кафедри на базі Комунального закладу “Пісочинська початкова школа”Надія” Пісочинської селищної ради Харківської області провели онлайн івент на тему:  "Віртуальна подорож по містах України", спрямований на знайомство із історичними пам'ятками міст України та їх історією, розширення уявлення про рідне місто, підтримку любові до України та бажання дізнаватися нове про її історію, поглиблення знань учнів про країну та її регіони;  сприяння розвитку мовлення, культури спілкування, колективної творчості та комунікативних навичок;  виховання почуття любові та поваги до Батьківщини та її культурної спадщини.

Захід до Дня довкілля.pdf

У пʼятницю, 14.04.2023, під керівництвом доцента Шишенко B.O. та доктора філософії Небитової І.А. здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання факультету початкового навчання Клюкіною Оленою та Пасічнік Анастасією в рамках безперервної пропедевтичної педагогічної практики у 33СО на базі університетської кафедри в Харківському ліцеї N° 89 для учнів 3-В класу було проведено виховний захід, приурочений до Дня довкілля, який відбудеться 15 квітня.

Основною метою проведення цього заходу було підвищення рівня свідомості учнів молодшої школи в питаннях, що стосуються збереження безпеки навколишнього середовища, проблеми екологічної кризи та шляхи її подолання. Учні активно долучились до заходу, із захопленням виконували запропоновані завдання та залишились задоволеними після його проведення.

12. 04. 2023 року, під керівництвом доцента Шишенко В. О. та викладача Іванченко Т. М. здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання факультету початкового навчання Гойденко Анастасією та Мерзляковою Ксенією в рамках безперервної пропедевтичної педагогічної практики у ЗЗСО на базі університетської кафедри у Харківській гімназії № 1 для учнів початкової школи було проведено виховний захід, присвячений святу Великодня. Основною метою проведення цього заходу було обговорення традицій святкування та способів розпису яєць. Під час заходу учні  малювали святкові  листівки до Великодня на  аркушах олівцями та фломастерами, а також у програмах Paint та Power Point. 

03.04.2023, під керівництвом доцента Шишенко В.О. та доктора філософії Небитової І.А. здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання факультету початкового навчання Буровою Катериною,  Бабич Марією та Волковою Ангеліною в рамках безперервної пропедевтичної педагогічної практики у ЗЗСО на базі університетської кафедри в Харківському ліцеї № 89  для учнів початкової школи було проведено виховний захід, приурочений до Міжнародного дня дитячої книги, який щорічно відзначається 2 квітня у день народження великого датського письменника й казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Основною метою проведення цього заходу було привернення уваги до дитячої книги й популяризування читання серед дітей.

Виховний захід пройшов успішно: діти дізналися багато нового про дитячу літературу та виконали цікаві завдання. Молодші школярі були у захваті від онлайн-заходів та висловили своє захоплення після їх проведення.

Сьогодні, 15.03.2023, під керівництвом доцента Шишенко В.О. та доктора філософії Небитової І.А. здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання факультету початкового навчання Буровою Катериною і Бабич Марією в рамках безперервної пропедевтичної педагогічної практики у ЗЗСО на базі університетської кафедри в Харківському ліцеї № 89 для учнів початкової школи було проведено виховний захід, приурочений до дня народження видатного українського поета – Тараса Григоровича Шевченка.

Виховний захід пройшов успішно: діти дізналися багато нового про Тараса Григоровича Шевченка, виконали цікаві завдання та познайомилися з його творчістю. Молодші школярі були у захваті від онлайн-заходів та висловили своє захоплення після їх проведення.

09.03.2023 під керівництвом доцента Шишенко В. О. та викладача Іванченко Т.М. здобувачкою першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання факультету початкового навчання Шеремет Анною в рамках безперервної пропедевтичної педагогічної практики у ЗЗСО на базі університетської кафедри початкової і професійної освіти у  Харківській гімназії №1 для учнів початкової школи було проведено виховний захід, приурочений до дня народження видатного українського поета - Тараса Григоровича Шевченка. Захід пройшов успішно: діти дізналися багато нового про Тараса Григоровича Шевченка, виконали цікаві завдання та познайомилися з його творчістю. Молодші школярі були у захваті від онлайн-заходу.

15.11.2022, під керівництвом доцентів Шишенко В.О. та Філатової Л.С., здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання факультету початкового навчання Гагавчук Б., Стаханова Є., Луганська А., Гончаренко М., Тімашова А. та Черепаха Т. в рамках безперервної пропедевтичної педагогічної практики у ЗЗСО на базі університетської кафедри початкової і професійної освіти у Комунальному закладі «Пісочинська початкова школа «НАДІЯ» Пісочинської селищної ради Харківської області провели для учнів початкової школи позакласний захід: «Поради для дітей та їхніх близьких у межах інформаційного коміксу під час воєнного стану». Захід пройшов успішно: діти виконували цікаві завдання, познайомилися з новою інформацією про видатних українців та їх творчістю, дізналися про поради, яких потрібно дотримуватися під час воєнного стану. Молодші школярі були у захваті від онлайн-заходу і запросили майбутніх учителів до подальшої співпраці.

Сьогодні, 18.10.2022, під керівництвом доцентів Шишенко В.О., Філатової Л.С., Агарковою Н.О. та доктора філософії Небитової І.А. здобувачами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання факультету початкового навчання Стахановою Євгенією і Гагавчук Богданою  в рамках безперервної пропедевтичної педагогічної практики у ЗЗСО на базі університетської кафедри початкової і професійної освіти у Харківській гімназії №1 і та у Комунальному закладі «Пісочинська початкова школа «НАДІЯ» Пісочинської селищної ради Харківської області та Посилаєвою Анною і Бабич Марією - на базі Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 164 і Харківського ліцею № 89  було проведено для учнів початкової школи виховні заходи на тему: "Григорій Савич Сковорода", присвячені 300-річчю з дня народження видатного українського мислителя Григорія Савича Сковороди.

Усі заходи пройшли успішно: діти дізналися багато нового про Григорія Савича Сковороду, виконали цікаві завдання та познайомилися з його творчістю. Молодші школярі були у захваті від онлайн-заходів та висловили своє захоплення після їх проведення.

2 вересня 2022 року доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Білецька Світлана Анатоліївна в рамках співробітництва ХНПУ імені Г.С.Сковороди та Краснокутської селищної громади (Краснокутським центром професійного розвитку педагогічних працівників) взяла участь у Е-коучингу на тему: «Як навчати учнів початкової школи в умовах тривалого дистанційного навчання: навчально-методичні кейси для вчителя початкової школи» та виступила з темою «Гейміфікація освітнього процесу в початковій школі: практичні поради». В онлайн-засіданні ТМО взяли участь 62 вчителя початкових класів із 15 ЗЗСО селищної територіальної громади.

01.06.2022 року відбувся online еvent «День захисту дітей» в межах роботи шкільної університетської кафедри на базі Комунального закладу «Пісочинська початкова школа «НАДІЯ» Пісочинської селищної ради» Харківської області, який провели здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання факультету початкового навчання  Олена Клюкіна та Анастасія Пасічник під керівництвом  кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри початкової і професійної освіти Філатової Лади Семенівни та доктора філософії, викладача кафедри початкової і професійної освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди Небитової Ірини Андріївни. 

01.06.2022 року відбувся online еvent «День захисту дітей» в межах роботи шкільної університетської кафедри на базі Комунального закладу «Пісочинська початкова школа «НАДІЯ» Пісочинської селищної ради» Харківської області, який провели здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання факультету початкового навчання  Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди Олена Клюкіна та Анастасія Пасічник під керівництвом  кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри початкової і професійної освіти Філатової Лади Семенівни та доктора філософії, викладача кафедри початкової і професійної освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди Небитової Ірини Андріївни.

Щиро дякуємо здобувачам вищої освіти  та директору  Комунального закладу «Пісочинська початкова школа «НАДІЯ» Пісочинської селищної ради» Харківської області Карпенко Олені Георгіївна за можливість активно взаємодіяти та реалізовувати інноватику в межах освітнього середовища наших факультетів.

Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

01.06.2022 року відбувся online event «День захисту дітей» в межах роботи шкільної університетської кафедри на базі Комунального закладу «Пісочинська початкова школа «НАДІЯ» Пісочинської селищної ради» Харківської області, який провели здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання факультету початкового навчання  Сінчук Юлія  та Ожго Софія під керівництвом  кандидата педагогічних наук, доцента, доцента  кафедри початкової і професійної освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди Філатової Лади Семенівни.

Щиро дякуємо здобувачам вищої освіти  та директору  Комунального закладу «Пісочинська початкова школа «НАДІЯ» Пісочинської селищної ради» Харківської області Карпенко Олені Георгіївна за взаємодію, натхнення, підтримку та прагнення до професійного зростання наших студентів, майбутніх учителів початкових класів.

01 червня 2022 року  здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання факультету початкового навчання Лєсконог Марина, Рясна Лілія, Мерцалова Вікторія та Хвостик Анастасія під керівництвом доцента кафедри початкової і професійної освіти Шишенко В.О. провели online еvent "День захисту дітей" для учнів 2-4 класів Харківської гімназії №172  та  Харківського ліцею № 89 Харківської міської ради Харківської області. Під час заходу учні подорожували віртуальними станціями, на яких дізналися про історію виникнення свята, а також про свої права та обов'язки. У кінці заходу діти поділилися своїм чудовим настроєм за допомогою смайликів у чаті та подякували нашим здобувачкам. 

Сьогодні, 01 червня 2022 року, магістранти факультету початкового навчання Сінчук Юлія та Ожго Софія під керівництвом доцента кафедри початкової і професійної освіти Шишенко В.О. провели для учнів 1-2 класів online еvent  «День захисту дітей» в межах роботи шкільної університетської кафедри на базі Харківської гімназії №1 Харківської міської ради Харківської області. Під час заходу учні виготовляли з паперу Голуба Миру в техніці орігамі, якого можна буде запустити в небо з побажанням мирного неба над Україною. Молодші школярі були у захваті від онлайн-заходу та висловили Юлії та Софії своє захоплення після його завершення. 

19.05.2022 року об 11.00 проведено онлайн івент «День вишиванки» в межах роботи шкільної університетської кафедри на базі Комунального закладу «Пісочинська початкова школа «НАДІЯ» Пісочинської селищної ради» Харківської області, який провели здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання факультету початкового навчання Овчарова Діана та  Сінчук Юлія  під керівництвом  кандидата педагогічних наук, доцента, доцента  кафедри початкової і професійної освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди Філатової Лади Семенівни. Хочемо висловити вдячність за чудову можливість поспілкуватися з учнями початкових класів, привітати зі Святом вишиванки, отримати безцінний професійний досвід, співпрацювати в межах шкільної університетської кафедри - директору Комунального закладу «Пісочинська початкова школа «НАДІЯ» Пісочинської селищної ради» Харківської області - Олені Георгіївні Карпенко.

Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

17 лютого 2022 р. в рамках укладеної Угоди про партнерство та співробітництво та плану заходів щодо співпраці між Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди та Комунальним закладом освіти «Криворізький ліцей «Джерело» доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри початкової і професійної освіти Ушмарова Вікторія Володимирівна провела семінар "Ціннісні орієнтири освітнього процесу" у форматі онлайн.

Під час семінару, учасниками якого стали 24 педагога Криворізького ліцею "Джерело", були схарактеризовані ціннісні орієнтири освітнього процесу сучасної української школи, розглянуті основні категорії цінностей, механізми їх реалізації та захисту в освітньому процесі, шляхи формування заснованих на цінностях моделей поведінки.

У практичній частині вебінару за допомогою цифрового інструменту mentimeter педагоги представили свої професійні та особисті цінності у вигляді хмари слів та працювали у сесійних залах над аналізом практичних кейсів.

Викладачем кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Левандовською Ганною Вікторівною, в рамках роботи Університетської кафедри початкової філологічної освіти у ХЗСО №26, 16 квітня 2021 року було проведено літературну вікторину, яка присвячена 115-річчу від Дня народження української письменниці Оксани Іваненко серед учнів 2-х класів.

02.06.2019 між Харківським національним педагогічним університетом ім. Г.С. Сковороди та Арктичним університетом Норвегії (м. Тромсе) було підписано угоду про співпрацю. З січня 2021 року в рамках цієї угоди ХНПУ ім. Г.С. Сковороди приймає участь у кроскультурному  дослідженні DigiCross. Дослідження спрямовано на вивчення питання цифрової практики в освіті, а саме: як освітні культури та формальна політика впливають на динаміку використання практиками цифрових технологій, ставлення до технологій в освітньому контексті та сприйняття цифрової компетентності. Учасниками дослідження є викладачі та студенти (майбутні педагоги) 3-4 років навчання.

Дослідження проводиться у наступних країнах: Норвегія, Україна, Англія, Португалія, Туреччина, Йорданія, Росія, Словенія, Польща, Німеччина, Болгарія.

Семінар для вчителів початкових класів


У дні шкільних канікул на базі факультету початкового навчання Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди  був проведений методичний семінар «Початкова освіта в умовах реформування української школи», у якому взяли участь учителі початкових класів Харківських ліцеїв «Професіонал»,  №141, №107, а також загальноосвітніх шкіл №№ 26, 56, 158.

Відкрила роботу семінару координатор проекту, декан факультету початкового навчання, доктор педагогічних наук, професор Т.О. Довженко. Учителі заслухали виступи на тему: «Основи Стандарту освіти у новій українській школі: компетентнісний підхід» (М.В. Ломберг, викладач кафедри початкової, дошкільної та професійної освіти), «Нові концептуальні підходи до вивчення української мови як державної в сучасній початковій школі» (О.М. Коваленко, к.п.н, доцент кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у початковій школі), «Проблеми літературознавчої підготовки в сучасній початковій школі» (А.А. Ємець, к.п.н, доцент кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у початковій школі),  «Компетентнісний підхід до організації пізнавальної діяльності учнів на уроках навчання грамоти» (І.В. Цепова, к.п.н, доцент кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у початковій школі), «Урок праці в сучасній початковій школі» (Н.О. Довгопола, старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін).

Наприкінці зустрічі модератор проекту, к.п.н., доцент В.В. Ушмарова, організувала обговорення проблем  початкової  школи в контексті сучасних змін в освіті, видала сертифікати учасникам семінару.

Семінар для вчителів початкових класів


Інститут підвищення кваліфікації, перепідготовки та факультет початкового навчання ХНПУ імені Г.С.Сковороди розробили програму курсів підготовки вчителів початкових класів до роботи в умовах Нової української школи. 10 січня 2017 року курси розпочали свою роботу і триватимуть чотири дні. У програмі семінари, практикуми, тренінги з питань запровадження нових методик навчання грамоти (доц. І.В. Цепова), уроків літературного читання (доц. А.А. Ємець, О.М. Коваленко), інтегрованих уроків праці (ст. викл. Н.О. Довгопола, І.В. Глінка), мовної підготовки молодших школярів (доц. Н.М. Чернушенко), проблематики математичної та природничої освіти (доц. Л.І. Титаренко, Л.П. Старікова), інтегрованого курсу «Культура добросусідства» (проф. К.А. Юр՚єва). Переконані, що курси сприятимуть установленню конструктивного діалогу між нашим ВНЗ та вчителями початкових класів міста Харкова та області.