Новини АСПІРАНТУРА

Birthday до 220+.mp4

Наукові дослідження – особливий вид діяльності людини, спрямований на отримання, пояснення, обґрунтування та систематизацію знань про навколишню дійсність.

14 листопада 2024 року здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди та Університету Григорія Сковороди в Переяславі взяли участь в гостьовій лекції доктора наук,  професора пані Ірини Суріної (Uniwersytet Pomorski w Słupsku, Польша) на тему «Методологія реалізації наукового дослідження: від теми до звіту – соціологічний вимір».

12.11.2024 - Відбулася лекція здобувачки третього освітньо-наукового рівня вищої освіти 3 року навчання ХНПУ імені Г.С. Сковороди Марини Литовченко на тему "Робота вчителя фізичної культури з дітьми з особливими освітніми потребами" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, 4 року навчання, 41 групи факультету фізичного виховання і спорту ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Дякуємо Марині за цікаву інформацію та змістовне заняття!

Питання освіти – предмет пильної уваги з боку суспільства та держави як процес, що забезпечує не тільки органічне поєднання навчання та виховання молодого покоління, але й особистісний розвиток людини.

Неформальна освіта – це вид освіти, що набирає популярності, включає програми підвищення кваліфікації, професійної перепідготовки, професійної освіти, курси, тренінги, практичні семінари (воркшопи) та майстер-класи.

Ринок неформальної освіти має великі перспективи, що обумовлюється багатовекторністю та багатопрофільністю професійних сфер діяльності та підвищеним попитом на баланс «жорстких» професійних та м’яких навичок поряд із багатофункціональністю.

Здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності  015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) здобули низку додаткових умінь у процесі  неформального навчання. 

Так, за допомогою платформи PROMETHEUS опанували курс «Зміцнення викладання та організаційного управління в університетах», що засвідчено відповідними сертифікатами

015 Професійна освіта (за спеціалізаціями):

Підписання Декларації про академічну доброчесність

29 жовтня 2024 р. відбулося урочисте підписання Декларації академічної доброчесності, шануючи традиції університету. До проведення урочистого заходу долучилися здобувачі третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) 1 року навчання.

Академічна доброчесність – це всі існуючі в науковому середовищі законні правила та морально-етичні принципи, яких мають дотримуватися під час навчання, викладання та здійснення науково-дослідної діяльності. Сукупність цих правил і принципів – зразок того, як має бути в ідеалі.

«Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися..» Г. Сковорода

Розвиток програм академічної мобільності в ЗВО стає дедалі важливішим складовою освітнього процесу в умовах створення єдиної зони вищої освіти, а також налагодження соціальних, політичних, економічних та культурних відносин. Так, академічна мобільність здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти реалізується через спільні освітні програми та регулюється договорами та угодами про академічне та наукове співробітництво.

В рамках Договору про співпрацю та Міжінституційної угоди між Університетом Григорія Сковороди в Переяславі та Харківським національним педагогічним університетом імені Г. С. Сковороди відбулася зустріч аспірантів за освітньо-науковою програмою «Професійна освіта».

Попереду спільні наукові конференції та творчі проєкти.

Символічно й те, що нас об’єднує славетне ім’я видатного українського філософа, педагога, поета і композитора Григорія Сковороди.

Хто думає про науку, той любить її, а хто її любить, той ніколи не перестає вчитися... (Г.С. Сковорода)

Напередодні святкування 220-річчя з дня заснування ХНПУ імені Г.С. Сковороди в стінах університету  відбувся науковий захід, в якому взяли участь д.п.н., проф. Т.О. Довженко д.п.н., проф. В.М.Гриньова, канд. філол. наук, проф. І.В.Разуменко, к.п.н., доц. О.М.Коваленко, а також викладачі кафедри початкової і професійної освіти, аспіранти, докторанти, їх наукові керівники спеціальності 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)».

Захід, що проходив у рамках святкування великого ювілею університету, став майданчиком для обговорення питань у сфері освіти, науки, реалізації освітніх проектів на загальноукраїнському рівні, познайомив учасників з історією університету, з ключовими етапами його розвитку, основними досягненнями: новими розробками, науковими школами, лабораторіями, відкриттями та освітніми напрямками.

Вітаємо Сковородинівську родину з наступаючим ювілеєм!

29 вересня 2024 року аспіранти спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями) та аспіранти спеціальності 015 Професійна освіта Університету Григорія Сковороди в Переяславі в рамках договору про співпрацю були присутніми на гостьовій лекції «Розкриття потенціалу: інтеграція ШІ в освіту» (Irina Engeness, Professor. Faculty of Teacher Education and Languages. Ostfold University College). 

Нові технології в освіті пов’язані з цифровізацією, використанням нових комунікаційних технологій та застосуванням штучного інтелекту. У фокусі уваги – питання швидкості передачі даних, технічні новинки, що застосовуються в освіті, їхня доступність, рівень інформаційної грамотності та готовність використовувати технологічні досягнення. 

Однак, сьогодні на якість навчання та творчі параметри забезпечують не цифрові технології та штучний інтелект, а особистість педагога,  реального вченого, здатного зазирнути за горизонти пізнання, його попередження майбутніх відкриттів, його інтуїція та інтелектуальна сміливість.

02-03 вересня 2024 року відбулися вступні випробування до аспірантури ХНПУ імені Г.С. Сковороди зі спеціальності 015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)».

Багато майбутніх фахівців прагне досягти нових освітніх вершин, тому вони продовжують навчатися після бакалаврату та магістратури. 

Аспірант – один із найвищих ступенів освіти. Це спеціалізована програма, спрямована на більш глибоке вивчення певного напрямку, яка дозволяє отримати науковий ступінь. Основною метою аспірантури є отримання необхідних знань та досвіду для подальшої наукової та професійної діяльності.

Тривають заняття з аспірантами-іноземними громадянами... (спеціальність 015 "Професійна освіта) 

26 серпня 2024 року відбулася вступна співбесіда в докторантуру спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями).

Науковий потенціал є одним із найважливіших факторів, що забезпечують національну безпеку. Сьогодні існує безліч глобальних проблем, які, в разі їх загострення, можуть призвести до різних втрат. Для вирішення таких питань  необхідним є розвиток наукового потенціалу країни та вдосконалення якості умов для безперервного освітнього та дослідницького процесу.

24 червня 2024 року на засіданні Вченої ради університету відбувся звіт з НДДКР кафедри початкової і професійної освіти за 2020-2024 рр.

Тема роботи: Інноваційні технології в підготовці фахівців різних галузей, Державний реєстраційний номер: 0120U104987

Керівник роботи: Ушмарова Вікторія Володимирівна (д. пед. н., професор)

Протягом звітного періоду:

Професійна освіта являє собою процес оволодіння певним рівнем знань, умінь і навичок з конкретних професій з отриманням результату. Саме тут готують фахівців здатних розв’язувати складні завдання і прикладні проблеми у професійній діяльності в сфері професійної освіти.

Це є Підготовка докторів філософії, здатних самостійно розв’язувати комплексні проблеми в галузі професійної освіти та дослідно-інноваційної діяльності, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та практики професійної освіти. 

Поєднання теоретичного навчання та практики є найкращим шляхом для покращення професійних навичок майбутніх докторів філософії зі спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями)
Поєднання компетентності й професіоналізму в певній галузі знань з власне педагогічною культурою особистості, надає можливості особистості не лише транслювати знання, але й створювати гуманне розвиваюче середовище в освітньому процесі

Кандидат економічних наук, доцент Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Сергій Костянтинович Василик 21 лютого 2024 року провів гостьову лекцію на тему «Комунікації та соціальна відповідальність» для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти зі спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), освітня програма «Професійна освіта».

Оволодіння теоретичними знаннями і практичними навичками з питань аналізу особливості соціальної відповідальності різних суб’єктів суспільного розвитку, вивчення теоретичних положень та оволодіння відповідним інструментарієм щодо використання сучасних практик взаємодії держави, бізнесу, громадянського суспільства і людини дозволяють посилити взаємну відповідальність усіх суб’єктів суспільного життя, створити умови для стійкого стабільного розвитку держави й суспільства, які вкрай необхідні щодо розвитку майбутнього фахівця.

Могильна Юлія Іванівна

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ ШКОЛЯРІВ ЧЕРЕЗ НЕФОРМАЛЬНУ ОСВІТУ

Лященко Віра Михайлівна

Формування професійної компетентності фахівців інклюзивно-ресурсних центрів в умовах післядипломної освіти

Вітаємо Дзю Дутіна із успішним захистом дисертації! Бажаємо невгасимого ентузіазму та постійного прагнення до успіху в своїй діяльності, високих досягнень та нагород, світлих надій та впевнених стартів у житті, грандіозних планів та обов’язкову їх реалізацію!

У рамках проєкту Erasmus+ «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» (PAGOSTE) 29 вересня 2023 року об 11.00 відбувся вебінар «Формування нових механізмів управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні», в якому взяли участь викладачі університету, які здійснюють підготовку здобувачів за спеціальністю 015 Професійна освіта. 

08 вересня 2023 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди на засіданні кафедри початкової і професійної освіти аспіранти І – ІV років навчання та докторанти звітувалися про виконання освітнього компоненту освітньо-наукових програм та індивідуальних планів наукової роботи.

Було заслухано звіти аспірантів та докторантів кафедри, які навчаються за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), освітньо-науковою програмою «Професійна освіта». Учасники представили результати роботи за рік, розповіли про хід виконання освітньої та наукової складових освітньо-наукової програми.

Наукові керівники аспірантів та викладачі кафедри із зацікавленістю надали поради, як краще спрямувати наукові дослідження, на яких аспектах наукового дослідження потрібно зробити акценти, наголошуючи про необхідність виконання вимог здобувачами третього освітньо-наукового рівня вищої освіти щодо відображення результатів наукових розвідок у наукових публікаціях, своєчасного подання до захисту дисертаційних робіт.

Звіти аспірантів були заслухані та затверджені на засіданні кафедри початкової і професійної освіти. За результатами звітів укладено рейтинг освітньо-наукової роботи аспірантів з кожного з курсів навчання.

24.10.2022 року відбулася настановна конференція з науково-викладацької

практики зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти 3

курсу спеціальності 015 «Професійна освіта». 

Лекція зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти на тему: ««Мудра іграшка» Григорія Сковороди» 18.10.2022, онлайн, відповідальна особа Мкртічян О.А., присутні: здобувачі вищої освіти Михайленко А.О., Остапенко А.В., Корольов А.І., Греков М.А. 

На лекцію було запрошено к.п.н., доцента кафедри теорії, технологій і методик дошкільної освіти Бакай С.Ю., яка презентувала книгу байок Г.С. Сковороди в авторському перекладі «Пізнай себе з дитинства»), передмова якої є безцінним рукописом видатної людини, шанувальника творчості ученого й педагога, ректора ХНПУ імені Г.С. Сковороди протягом багатьох років І.Ф. Прокопенко.   

Авторка зазначила про важливість вивчення спадщини та реалізації ідей Григорія Сковороди в вихованні особистості.