Новини АСПІРАНТУРА

Професійна освіта являє собою процес оволодіння певним рівнем знань, умінь і навичок з конкретних професій з отриманням результату. Саме тут готують фахівців здатних розв’язувати складні завдання і прикладні проблеми у професійній діяльності в сфері професійної освіти.

Це є Підготовка докторів філософії, здатних самостійно розв’язувати комплексні проблеми в галузі професійної освіти та дослідно-інноваційної діяльності, що передбачає глибоке переосмислення наявних та створення нових цілісних знань та практики професійної освіти. 

Поєднання теоретичного навчання та практики є найкращим шляхом для покращення професійних навичок майбутніх докторів філософії зі спеціальності 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями)
Поєднання компетентності й професіоналізму в певній галузі знань з власне педагогічною культурою особистості, надає можливості особистості не лише транслювати знання, але й створювати гуманне розвиваюче середовище в освітньому процесі

Могильна Юлія Іванівна

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ОРІЄНТАЦІЇ ШКОЛЯРІВ ЧЕРЕЗ НЕФОРМАЛЬНУ ОСВІТУ

Лященко Віра Михайлівна

Формування професійної компетентності фахівців інклюзивно-ресурсних центрів в умовах післядипломної освіти

Вітаємо Дзю Дутіна із успішним захистом дисертації! Бажаємо невгасимого ентузіазму та постійного прагнення до успіху в своїй діяльності, високих досягнень та нагород, світлих надій та впевнених стартів у житті, грандіозних планів та обов’язкову їх реалізацію!

У рамках проєкту Erasmus+ «Нові механізми управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні» (PAGOSTE) 29 вересня 2023 року об 11.00 відбувся вебінар «Формування нових механізмів управління на основі партнерства та стандартизації підготовки викладачів професійної освіти в Україні», в якому взяли участь викладачі університету, які здійснюють підготовку здобувачів за спеціальністю 015 Професійна освіта. 

08 вересня 2023 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди на засіданні кафедри початкової і професійної освіти аспіранти І – ІV років навчання та докторанти звітувалися про виконання освітнього компоненту освітньо-наукових програм та індивідуальних планів наукової роботи.

Було заслухано звіти аспірантів та докторантів кафедри, які навчаються за спеціальністю 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями), освітньо-науковою програмою «Професійна освіта». Учасники представили результати роботи за рік, розповіли про хід виконання освітньої та наукової складових освітньо-наукової програми.

Наукові керівники аспірантів та викладачі кафедри із зацікавленістю надали поради, як краще спрямувати наукові дослідження, на яких аспектах наукового дослідження потрібно зробити акценти, наголошуючи про необхідність виконання вимог здобувачами третього освітньо-наукового рівня вищої освіти щодо відображення результатів наукових розвідок у наукових публікаціях, своєчасного подання до захисту дисертаційних робіт.

Звіти аспірантів були заслухані та затверджені на засіданні кафедри початкової і професійної освіти. За результатами звітів укладено рейтинг освітньо-наукової роботи аспірантів з кожного з курсів навчання.

24.10.2022 року відбулася настановна конференція з науково-викладацької

практики зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти 3

курсу спеціальності 015 «Професійна освіта». 

Лекція зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти на тему: ««Мудра іграшка» Григорія Сковороди» 18.10.2022, онлайн, відповідальна особа Мкртічян О.А., присутні: здобувачі вищої освіти Михайленко А.О., Остапенко А.В., Корольов А.І., Греков М.А. 

На лекцію було запрошено к.п.н., доцента кафедри теорії, технологій і методик дошкільної освіти Бакай С.Ю., яка презентувала книгу байок Г.С. Сковороди в авторському перекладі «Пізнай себе з дитинства»), передмова якої є безцінним рукописом видатної людини, шанувальника творчості ученого й педагога, ректора ХНПУ імені Г.С. Сковороди протягом багатьох років І.Ф. Прокопенко.   

Авторка зазначила про важливість вивчення спадщини та реалізації ідей Григорія Сковороди в вихованні особистості.