Фінський проєкт  НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ

Модуль 3. "Оцінювання в педагогічній освіті" 

16.12.2021 р. учасники вебінару мали змогу послухати та поспілкуватися з фінськими тренерками зі Школи підготовки вчителів Віккі Гельсінського університету Анні Лоукоміес і Ретта Ніемі та ознайомитися з такими темами: Універсальні методи навчання та оцінювання в початковій школі

Підтримка диференціації в навчанні учнів

Учасники вебінару взяли участь у дискусії  «Запитання для рефлексії: корисні уроки з фінського досвіду та пропозиції щодо додаткової підтримки протягом 2022 р. (вебінари, статті тощо)».

Також Аня Хурінайнен-Косунен запропонувала наукові статті, що стосуються теми модуля 3 та можуть виявитися для нас цікавими. 

14.12.2021 р. учасники вебінару мали змогу послухати та поспілкуватися з фінськими тренерками зі Школи підготовки вчителів Віккі Гельсінського університету Анні Лоукоміес і Ретта Ніемі та ознайомитися з такими темами:

Педагогічна практика - саморефлексія, розвиток професійної ідентичності під час практики 

 Наставництво в педагогічній практиці – оцінювання в контексті наставництва

 Оцінювання в базовій (загальній середній) освіті - фінський підхід

 Учасники вебінару взяли участь у дискусіях в групах та обговорили тему:  «Найкращі практики/наставництво в педагогічній освіті/практиці в Україні - топ 5 ». 

07.12.2021 р. учасники вебінару мали змогу послухати та поспілкуватися з фінськими тренерками зі Школи підготовки вчителів Віккі Гельсінського університету Анні Лоукоміес і Ретта Ніемі та ознайомитися з такими темами:

Учитель у ролі дослідника, планування вчителем власної діяльності:

Лекція «Оцінювання в педагогічній освіті»

Оцінювання різних навчальних модулів у Гельсінському університеті, початкова освіта:

Лекція «Критерії оцінювання дипломних робіт на здобуття ступенів бакалавра та магістра».

 Учасники вебінару взяли участь у дискусіях в групах з ПНС «Сильні сторони та виклики в оцінюванні дипломних робіт на здобуття ступеня вищої освіти» та «Як забезпечити якість оцінювання в педагогічній освіті, формувальне та підсумкове оцінювання». 

Розпочалася робота в рамках Фінського конкурсу «НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ». Модуль 3. «Оцінювання в педагогічній освіті»

02.12.2021 р. учасники вебінару мали змогу послухати та поспілкуватися з фінськими тренерками зі Школи підготовки вчителів Віккі Гельсінського університету Анні Лоукоміес і Ретта Ніемі та ознайомитися з такими темами:

 Модуль 2. Інтерактивні методи навчання в педагогічній освіті, в тому числі педагогічна практика» програми «Вища школа» 

Завершується робота в рамках Фінського конкурсу «НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ». Модуль 2. Інтерактивні методи навчання в педагогічній освіті, в тому числі педагогічна практика» програми «Вища школа»

04.11.2021 р. учасники вебінару мали змогу послухати та поспілкуватися з фінськими тренерками зі Школи підготовки вчителів Віккі Гельсінського університету Анні Лоукоміес і Ретта Ніемі та ознайомитися з такими темами:

Також викладачі отримали можливість ознайомитися із статею  "Ситуаційна взаємодія студентів-вчителів під час педагогічної практики у Фінляндії та Південній Африці", представлену колегами факультету педагогічних наук Гельсінського університету (Фінляндія) та  педагогічного факультету Йоганнесбурзького університету (Південна Африка). 

Продовжується робота в рамках Фінського конкурсу «НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ». Модуль 2. Інтерактивні методи навчання в педагогічній освіті, в тому числі педагогічна практика» програми «Вища школа»

02.11.2021 р. учасники вебінару мали змогу послухати та поспілкуватися з тренерками: д-р Анні Лоукомієс та д-р Ретта Ніємі ознайомитися за такими темами:

 Підтримка професійного розвитку студентів-майбутніх учителів у зоні найближчого розвитку 

Завершується робота в рамках Фінського конкурсу «НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ». Модуль 2. Інтерактивні методи навчання в педагогічній освіті, в тому числі педагогічна практика» програми «Вища школа»

28.10.2021 р. учасники вебінару мали змогу послухати та поспілкуватися з фінськими тренерками зі Школи підготовки вчителів Віккі Гельсінського університету Анні Лоукоміес і Ретта Ніемі та ознайомитися з такими темами:

Поняття «педагогіка» та «дидактика» та відмінність між ними

Планування уроків і послідовності викладання, вибір активуючих методів навчання

Підтримка інтересу та мотивації

 План уроку 

Розпочалася робота в рамках Фінського конкурсу «НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ». Модуль 2. Інтерактивні методи навчання в педагогічній освіті, в тому числі педагогічна практика» програми «Вища школа» 26.10.2021 р. учасники вебінару мають змогу працювати з такими темами: Вступ та основні концепції тренінгу, Структура досліджень у педагогічній освіті  Концепція навчання у фінській освітній програмі та педагогічній освіті: - наявні знання, - навчальні заклади та освітнє середовище  Структура та цілі педагогічної практики в університеті школи підготовки вчителів Також викладачі брали участь у різних формах самостійної та групової роботи, гри для перевірки розуміння концепцій/поняти, працювали з картками «Концептуальна гра_E_Ukr» та «Картки участі з аргументами_E_Ukr». 

Модуль 1. Планування, впровадження та оцінювання освітніх програм підготовки педагогічних працівників.

Завершується робота в рамках Фінського конкурсу «НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ». Модуль 1. Планування, впровадження та оцінювання освітніх програм підготовки педагогічних працівників

23.09.2021 р. учасники вебінару мали змогу ознайомитися із такими темами:

 Співпраця між різними зацікавленими сторонами під час розроблення освітніх програм (Експерти: Кайса Хал та Хейді Кшувацкі, Гельсінський університет)

Підбиття підсумків тренінгу

 Завдання 1 для команд розробників, метою якого є підготовка огляду, створення «загальної картини» плану освітньої програми підготовки педагогічних кадрів та цілей роботи з розроблення програм. На основі огляду та оцінки елементів плану освітньої програми (опис програми/курсу) будуть визначені ті елементи, які потребують подальшої уваги та вдосконалення. 

Продовжується робота в рамках Фінського конкурсу «НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ». Модуль 1. Планування, впровадження та оцінювання освітніх програм підготовки педагогічних працівників

21.09.2021 р. учасники вебінару мали змогу ознайомитися із такими темами:

Співпраця між різними зацікавленими сторонами під час розроблення освітніх програм (Експерти: Кайса Хал та Хейді Кшувацкі, Гельсінський університет)

Особиста практична теорія педагога

Самостійна/групова робота

Цифровізація та наскрізні теми. Ключові навички та знання

Огляд основ викладання та педагогічної освіти в Україні відповідно до шкільної реформи, в тому числі Професійного стандарту вчителя (представники з України) 

Продовжується робота в рамках Фінського конкурсу «НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ». Модуль 1. Планування, впровадження та оцінювання освітніх програм підготовки педагогічних працівників

16.09.2021 р. учасники вебінару мали змогу ознайомитися із такими темами:

 Вступ до роботи з розроблення освітніх програм

 Цінності та етичні засади викладання й педагогічної освіти

Приклади розроблення освітніх програм та впровадження курсу в Гельсінському університеті (Експерти: Кайса Хал та Хейді Кшувацкі, Гельсінський університет)

Огляд циклу планування та впровадження програм у ЗВО/ЗФПО в Україні, поточний стан та робота з розроблення (представники з України).

Також викладачі брали участь  різних формах самостійної та групової роботи. 

Сьогодні 14.09.2021 р.  розпочався Модуль 1. Планування, впровадження та оцінювання освітніх програм підготовки педагогічних працівників.

В результаті проведення відкритого конкурсу для співпраці з Проєктом НАВЧАЄМОСЬ РАЗОМ були відібрані пілотні заклади вищої та фахової передвищої освіти (ЗВО/ЗФПО), які готують педагогічних працівників, серед яких і наш Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди. Очікується, що Проєкт надасть допомогу викладацькому складу у розробленні нових освітніх програм зі спеціальності 013 Початкова освіта для здобуття ступеня бакалавра або магістра початкової освіти відповідно до педагогічної концепції НУШ.

Склад нашої команди:

Програма підготовки тренерів для тренерів складається з модульних онлайн-тренінгів (вебінарів), які будуть проведені восени 2021 р., та роботи тренерів та команди розробників на місцях протягом осені 2021 р. - весни 2022 р. з метою виконання отриманих завдань. Модульні навчальні вебінари покликані збагатити українську практику розроблення програм відповідними фінськими підходом та передовими практиками підготовки педагогічних працівників.