Навчання і МИ

12 травня 2021 року у 23 та 24 груп відбулося аудиторне заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", на тему "Креативність як ключове вміння людини ХХІ століття", яке провели Довженко Тетяна Олексіївна та Зозуля Катерина Володимирівна.

Пара була присвячена поняттям "Креативність і творчість". Ми розглянули, чим вони відрізняються, що мають спільне, яку роль відіграють в житті школярів.

 На парі виконували цікаві завдання. Складовою вправ був розвиток креативності:

Пара була надзвичайно цікавою, насиченою інформацією та емоціями!!!️

Сьогодні першокурсники радісно зустрілися один з одним і з викладачами наживо в університетських аудиторіях!

 На практичному занятті з дисципліни "Теорія та методика виховання" опрацьовували тему "Моральне та естетичне виховання школярів".

Здобувачі підготували міні-проекти «Моральні категорії» із практичними фрагментами (міні-відео-ролик приклад з шкільного життя  приклад з педагогічної літератури) та змоделювали систему естетичного виховання в школі їхньої мрії, виходячи з позиції «Коли б директором був я…».

Практичне заняття пройшло емоційно та енергійно!

5 травня 2021 року доцентом Масюк О.М. проведено практичне заняття для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти з навчальної дисципліни «Сучасні методики природничо-математичної освіти у початковій школі» (дисципліна за вибором). На занятті здобувачі ознайомилися з класифікацією простих сюжетних задач і методикою роботи над ними, розібрали загальні прийоми роботи над задачею, складання скороченої умови різними способами, застосування різних видів моделей і розбір задачі. 

Сьогодні 4 травня 2021 року у 11 та 12 групах відбулося онлайн-практичне заняття з дисципліни "Теорія та методика виховання" на тему "Національно-патріотичне та громадянське виховання", яке провела викладач Зозуля Катерина Володимирівна.

Здобувачі розробили віртуальні екскурсії (віртуальний тур) українськими музеями/пам’ятними місцями своїх міст та селищ. Створили короткі відео-ролики «Ми пишаємося своїм містом (селом)» у яких ознайомили з відомими суспільними діячами, істориками, з людьми, які створили його обличчя, створили його славу.

Заняття пройшло досить плідно. Вдячні здобувачам за старанність, активність та креативність ♥️

29 квітня 2021 року в онлайн режимі відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Методика навчання предмету «Я досліджую світ» зі спеціальними методиками», яке провела доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Партола В.В. Сьогодні на практичному занятті здобувачі навчалися організовувати навчання в класі з дітьми з особливими освітніми  потребами за різними нозологіями та підготували цікаві й пізнавальні презентації.

27 квітня 2021 року доцентом Масюк О.М. проведена онлайн лекція для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти заочної форми навчання з навчальної дисципліни «Сучасні методики природничо- математичної освіти у початковій школі». На лекції з теми «Методика вивчення множення і ділення» здобувачі мали змогу з’ясувати такі питання: алгоритми письмового множення та ділення, формування усних обчислювальних навичок позатабличного множення та ділення та розглянули приклади та вправи, які використовуються під час вивчення учнями множення і ділення.

Сьогодні 28 квітня 2021 року у 23 групі відбулось заняття з дисципліни "Діяльницький підхід у початковій школі", яке провела викладач Зозуля Катерина Володимирівна.

На початку заняття ми поринули у  вільну гру, де ми  мали змогу створити,намалювати, вигадати щось за власним задумом. Майже всі студенти нашої групи дотрималися теми Великодня. Також ми зіграли в таку гру «Чарівні слова". 

 Ще на занятті були згадані, де і які є вежі. І за допомогою різних матеріалів, ми зробили об'ємні "Підступні вежі".

За допомогою об' ємних цифр, які самі зробили, ми зрозуміли, що цифри можна не тільки писати і додавати, а ними можна навіть грати.

 Це заняття нам дуже сподобалось, з нетерпінням чекаємо наступне.

Сьогодні 27 квітня 2021 року відбулося онлайн-семінарське заняття з дисципліни "Теорія та методика виховання" на тему "Розвиток особистості в колективі", яке провела викл. Зозуля К.В.

Здобувачі презентували цікаві та корисні правила для педагога з керівництва дитячим колективом.

26 квітня 2021 року доцентом Масюк О.М. проведена онлайн лекція для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти заочної форми навчання з навчальної дисципліни «Сучасні методики природничо-математичної освіти у початковій школі». Тема лекції: «Методика вивчення нумерації чисел»

22 квітня 2021 року в онлайн режимі відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Методика навчання предмету «Я досліджую світ»», яке провела доц. Партола В.В. Здобувачі 1 курсу ознайомилися з методом проектів на уроках «Я досліджую світ»», його структурою та основними вимогами, зокрема запам’ятали, що метод проектів завжди зорієнтований на самостійну діяльність учнів, а його результати (презентація) повинні бути матеріальними. Здобувачі підготували власні розробки проектів, які представили у вигляді презентацій.

21 квітня 2021 року доцентом Масюк О.М. в онлайн режимі проведена лекція для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти з навчальної дисципліни «Сучасні методики природничо-математичної освіти у початковій школі» (дисципліна за вибором). Тема лекції: «Методика вивчення обчислювальних прийомів арифметичних дій»

21 квітня 2021 року у 23 групі відбулось заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", яке провела викладач Зозуля Катерина Володимирівна. 

 Сьогоднішня пара у нас була присвячена  поняттю «Гра», були розглянуті теорії видатних науковців стосовно цієї теми.  На парі ми малювали свої спогади та асоціації  «Збудуй власний ігровий досвід з дитинства»,  долучились до міркувань: «Характеристика діяльнісного підходу», «Що розвиває діяльнісний підхід?». Разом, у командній роботі довели, що найголовнішою формою роботи у молодшій школі є саме ГРА.  

Чекаємо нові зустрічі! ♥️

20 квітня 2021 року зі здобувачами 1 курсу 11 та 12 груп було проведено онлайн-семінарське заняття з дисципліни "Теорія та методика виховання", яке провела викл. Зозуля К.В.

Здобувачі підготували міні-проекти за темою "Методи виховання", в яких вони продемонстрували презентації з характеристикою методів виховання та практичними фрагментами їх використання в освітньому середовищі початкової школи. Студенти відзначили цікаві зміст і форму проведення практичного заняття.

Добігає кінця навчальна дисципліна «Театральний гурток як засіб розвитку читацької культури молодших школярів». На передостанньому занятті 16.04.2021 студенти другого курсу факультету початкового навчання демонструють сформовані вміння,  проводять заняття гуртка. Цього разу було продемонстровано  варіант дистанційної вистави, коли кожен актор і глядачі знаходиться перед власним екраном.

На занятті з дитячої літератури студенти 2 курсу систематизують наявні читацькі уміння та набувають нових. 14.04.2021 на практичному занятті було продовжено узагальнення знань про українську літературу ХІХ століття та розпочато знайомство із зарубіжною літературою цього ж періоду, на прикладі творчості Г.Х.Андерсена.

14 квітня 2021 року доцентом Масюк О.М. проведена лекція в онлайн режимі для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти з навчальної дисципліни «Сучасні методики природничо-математичної освіти у початковій школі» (дисципліна за вибором). Тема лекції: «Методика вивчення нумерації чисел».

14 квітня 2021 року доцентом Білецькою С.А. зі студентами 441 групи факультету початкового навчання (заочна форма навчання) були проведені лекції з навчальної дисципліни «Логіко-математичний розвиток дитини» за темами: «Теоретичні засади логіки як науки», «Засвоєння дітьми логічних операцій при підготовці дитини до школи». Здобувачі ознайомилися з основними поняттями курсу, досвідом сучасних і зарубіжних науковців та підходами до визначення принципів роботи з дітьми старшого дошкільного віку.

14 квітня 2021 року у 23 групі відбулось заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", яке провела викладач Зозуля Катерина Володимирівна. 

 Сьогоднішня пара у нас була присвячена переосмисленню концепту поняттю "Гра". На парі переглянули два відео фрагменти активності дітей, а після обговорили роботу вчителя, підкреслили для себе необхідне. Ізюминкою пари стала вправа "Фотоапарат" із використанням циглинок ЛЕГО.

Чекаємо нові зустрічі!

Триває професійна підготовка студентів 4 курсу до вміння працювати над творами різних напрямів. 14.04.2021 на практичному занятті з Методики навчання літературного читання  опрацьовували тему "Методика роботи з пізнавальними творами". 

Студенти 2 курсу факультету початкового навчання оволодівають умінням розповідати змістовно, цікаво й доступно про класика української літератури - Т.Г.Шевченка (Дитяча література, 12.04.2021)

Доцентом Купіною І. О. на занятті з СУМ було проведено «Лайфхаки з української мови – ефективні кроки підготовки до іспиту» для здобувачів вищої освіти 13 групи факультету початкового навчання. 

7 квітня професором Джежелей О.В. проведено лекції з курсу «Сучасна російська мова з методикою навчання» для студентів 3 курсу факультету початкового навчання. Тема заняття: Основы языкового курса в начальной школе.

Сьогодні 6 квітня 2021 року відбулося практичне заняття із дисципліни "Теорія та методика виховання" для 11 та 12 груп, яке провела викладач Зозуля К.В. У ході заняття здобувачі мали можливість пограти у гру "Знайди слово" та самостійно у командах створити онлайн кросворди.

Фахівець має вміти все. А якщо це вчитель початкових класів, який керує театральним гуртком, - то це стає аксіомою.

На занятті з курсу «Театральний гурток як засіб формування читацької культури молодших школярів» (дисципліна за вільним вибором) студенти 2 курсу навчаються вправно володіти своїми руками і демонструють появу справжнього дива – коли на стіні оживають тварини. Необхідно не тільки самому правильно показати, а й навчити інших. 

2 квітня 2021 року в онлайн режимі відбулося останнє практичне заняття з навчальної дисципліни " Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія", викладач В. Шишенко. На  занятті з теми "Мотивація та рефлексія на уроці" здобувачі 41 та 42 груп презентували свої презентації, створювали хмари слів щодо змісту поняття "гейміфікація", наводили приклади рефлексії на уроці.

1 квітня 2021 року в онлайн режимі відбулося практичне заняття з дисципліни «Українське народознавство та декоративно-прикладне мистецтво», яке провела викладач кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Бужин Оксана Вікторівна. До заняття здобувачі підготували доповіді-презентації на теми: «Українські розписи в сучасному дизайні», «Український колорит у сучасному інтер’єрі», «Відомі сучасні майстри батика», а також на парі склали цікаві розповіді та оповідання про різні види декоративно-прикладного мистецтва.

1 квітня 2021 року доцентом кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентиною Олексіївною для здобувачів 51 та 52 груп було проведено практичне заняття з дисципліни " Інновації превентивної педагогіки". Тема заняття: "Корекція відхилень у поведінці".

Заняття з курсу "Методика навчання літературного читання". Викладач  - Ємець А.А. 31.03.2021. Тема - "Інсценування та драматизація на уроках літературного читання" 4 курс фак.поч. навчання

 31 березня у 23 та 24 груп відбулося практичне заняття 10 з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", яке провели Довженко Тетяна Олексіївна та Зозуля Катерина Володимирівна у дистанційній формі на платформі Zoom. 

 Сьогодні на занятті ми з викладачами продовжили працювати з лего-кубиками. За допомогою цеглинок ми пограли у гру "Модельєр" і навіть створили власну колекцію одягу, створили модель мосту - "Візитівку Парижу". 

 Також на занятті ми з'ясували що таке інтегроване навчання та міжпредметні зв'язки. Такі ігри допомагають нам як майбутнім вчителям, у майбутньому, зробити уроки цікавішими та вміти інтегрувати знання з різних предметних галузей. 

Активну участь на занятті приймала донька Катерини Володимирівни - Ангелина. І ми побачили на практиці "навчання через гру" та успішну реалізацію інтегрованого підходу на основі попередніх ігор.

♥️ Чекаємо нових цікавих занять!

Заняття з курсу "Дитяча література". Викладач - Ємець А.А. Тема "Українська література ХІХ століття в читанні молодших школярів" 31.03.2021 - 22 та 21 група

 30 березня 2021 року у 11 та 12 груп відбулося дистанційно друге практичне заняття з дисципліни "Теорія та методика виховання" на тему "Закономірності та принципи процесу виховання", яке провела викладач кафедри початкової і професійної освіти Зозуля Катерина Володимирівна. 

 На парі здобувачі об'єднавшись у групи виконали завдання: 

1) зобразити на один із принципів виховання за допомогою підручних матеріалів (олівці, фломастери);

2) створити індивідуальні хмари слів щодо змісту понять "закономірності" та "принципи виховання".

 Пара пройшла дуже швидко та цікаво, адже весь час здобувачі брали активну творчу участь у виконанні завдань. Саме такі заняття надихають на подальшу роботу!

 29 березня 2021 року на лекції з навчальної дисципліни "Теорія та методика виховання" на тему "Закономірності та принципи виховання" для студентів 1 курсу було розглянуто суть понять "закономірність", "принцип", схарактеризовано основні закономірності процесу виховання, з'ясовано зміст загальнопедагогічних принципів, висвітлено принципи, які визначать специфіку національно-патріотичного виховання.

Для отримання зворотного зв’язку від студентів та опитування у режимі реального часу на лекції було використано застосунок Mentimeter.

У рамках викладання вибіркової навчальної дисципліни «Інтеграіція сім’ї і школи у подоланні конфліктних ситуацій» доц. І.Єсьман на платформі ZOOM було проведено семінарське заняття з теми «Сім’я, її головні функції». Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти презентували авторські профорієнтаційні відеороликі для учнів та їх батьків «Мій факультет-моя родина» Сподіваємось на позитивний фідбек від абітурієнтів на їх батьків! 🤗 

26 березня 2021 року в онлайн режимі відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Розвиток моторики дитини засобами творчої праці» (викладач Бужин О.В.). Здобувачі розпочали вивчення теми «Робота з волокнистими матеріалами. Технологія виготовлення виробів у техніці «Макраме»» та мали змогу ознайомитися з історією виникнення техніки, особливостями плетіння у даній техніці, місцем і роллю макраме в сучасному декоративно-прикладному мистецтві, а також ознайомилися з технологією виготовлення іграшок із помпонів. 

25 березня 2021 року в онлайн режимі відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Українське народознавство та декоративно-прикладне мистецтво» (викладач Бужин О.В.). Здобувачі продовжили вивчення теми «Художньо-стилістичні особливості ДПМ за технікою оздоблення. Декоративний розпис різних матеріалів» та підготували доповіді-презентації про відомих українських майстрів писанкового розпису.

Протягом 23-25 березня 2021 року в онлайн режимі прочитаний курс лекцій з математики для здобувачів 321 групи заочної форми навчання першого рівня вищої освіти, які провела д.п.н., професор, завідувач кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Іонова Олена Миколаївна.

25 березня 2021 року доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Білецькою Світланою Анатоліївною для здобувачів 4 курсу в онлайн режимі проведено практичне заняття з курсу «Логіко-математичний розвиток дитини». Тема заняття: «Наступність роботи ЗДО та НУШ у контексті логіко-математичного розвитку дитини».

 24 березня у 23 та 24 груп відбулося дев'яте заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", яке провели Довженко Тетяна Олексіївна та  Зозуля Катерина Володимирівна у дистанційній формі на платформі Zoom. 

 Сьогодні на парі ми працювали з лего-кубиками та дізналися ще більше ігор з ними: "Збудуй не скріплюючи", "Невідома нова тварина", "Зміюка-закарлюка", "Запам'ятайка", "Спина до спини". 

 На занятті здобувачі разом з викладачами виконували різні вправи на розвивання мілкої моторики, уяви, вміння знаходити компроміси. 

Також заняття відвідала тренерка The LEGO Foundation Ганна Шварова.

Чекаємо нових цікавих занять!

24 березня 2021 року в онлайн режимі відбулося практичне заняття з курсу «Розвиток моторики дитини засобами творчої праці» для здобувачів 231 групи заочної форми навчання, яке провела викладач кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Бужин Оксана Вікторівна. Під час заняття здобувачі ознайомилися з видами гімнастики для пальців рук та підготували доповіді-презентації про особливості виконання графічних вправ та комплекс вправ для розвитку дрібної моторики.

23 березня 2021 року доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Партолою Вікторією Вікторівною для здобувачів 321 групи заочної форми навчання проведено лекційне заняття з дисципліни «Методика навчання предмету «Я досліджую світ»». Тема заняття: «Форми організації навчання предмету «Я досліджую світ» у початковій школі».

Здобувачі І курсу освітнього ступеня «бакалавр» факультету початкового навчання  під керівництвом доцента Чернушенко Н.М. виконали ректорський замір знань з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» з метою внутрішнього контролю якості освіти в ХНПУ імені Г.С.Сковороди.

Сьогодні, 23.03.2021 року, відбулося практичне заняття у 31 та 32 групах  з дисципліни "Організація і управління у початковій школі". На занятті здобувачі обговорювали питання щодо організації, діяльності та режиму роботи групи подовженого дня, ознайомилися з посадовою інструкцією вихователя ГПД та його документацією, підготували презентації "Профстандарт вчителя початкових класів, вчителя ЗЗСО і вчителя з початкової освіти". Під час заняття здобувачі демонстрували різноманітні ігри та методики їх проведення, що  використовує вихователь ГПД.

23 березня 2021 року у здобувачів 11 та 12 групи відбулося перше практичне заняття з дисципліни "Теорія та методика виховання", яке провела викладач кафедри початкової і професійної освіти Зозуля Катерина Володимирівна. 

23.03.21 заняття зі Спеціальної педагогіки 23 та 24 групи, тема Особливості взаємодії навчального закладу та сім’ї, яка виховує дитину з особливими освітніми потребами. Викладач Агаркова Наталія Олександрівна.  Було обговорено теоретичне питання особливостей організації співпраці навчального закладу з родинами, які виховують дітей з особливими освітніми потребами; особливості спілкування з родинами та технології підтримки родин. Здобувачами освіти були підготовлені та продемонстровані доповіді на тему «Механізми залучення батьків до корекційно-розвивальної роботи». Усі приймали активну участь у обговоренні питань та виявили зацікавленість темою. Доповідачі відповіли на задані запитання, наголосили, що впевнилися у правильності свого професійного вибору.  В ході підсумкової рефлексії практичного заняття В. Шейко написала: «На сьогодні я знаю, як правильно організувати урок та зробити його цікавим та цінним для дітей з особливими освітніми потребами. Думаю, що на уроці важливо підтримувати дружню атмосферу в класі. Як майбутній учитель початкової школи, я хочу й далі вчитись зацікавлювати, мотивувати учнів до навчання, правильно обирати методи роботи з ними, допомагати кожній дитині відчути себе успішною».

22 березня 2021 року у 13 академічній групі розпочалися лекції з навчальної дисципліни "Теорія та спецметодика виховання дітей з порушеннями психофізичного розвитку". Першу лекцію на тему  "СУТНІСТЬ ПРОЦЕСУ ВИХОВАННЯ"  прочитала доцент кафедри початкової і професійної освіти Агаркова Наталія Олександрівна.

18 березня 2021 року відбулася перша лекція з дисципліни "Теорія та методика виховання" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня 1 року навчання. Тема лекції "Сутність і зміст процесу виховання".

19 березня 2021 року доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Білецькою Світланою Анатоліївною для здобувачів 1 курсу в онлайн режимі проведено практичне заняття з математики з теми «Предикати. Область визначення предиката та область істинності предиката».

Сьогодні 19 березня 2021 року відбулося онлайн практичне заняття з історії педагогіки для здобувачів 4 курсу денного відділення, яке провела к.п.н. професор Якушко Н.М.

19 березня 2021 року викладачем кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Бужин Оксаною Вікторівною в онлайн режимі проведено практичне заняття з дисципліни «Розвиток моторики дитини засобами творчої праці». На занятті здобувачі ознайомилися з технікою пап’є-маше, історією виникнення техніки, способами виготовлення виробів у даній техніці та методикою навчання учнів виготовленню виробів технікою пап'є-маше.

19 березня 2021 року доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Титаренко Людмилою Іванівною для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти проведено онлайн лекцію з дисципліни «Сучасні технології навчання природничо-математичної галузі» з теми: «Технологія формування загально навчальних умінь на уроках математики».

19 березня 2021 року доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Старіковою Людмилою Павлівною для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти в онлайн режимі проведено практичне заняття з дисципліни «Сучасні технології навчання природничо-математичної галузі» з теми: «Технології використання ігор на уроках природничої галузі».

18 березня 2021 року в онлайн режимі відбулося заняття з дисципліни «Українське народознавство та декоративно-прикладне мистецтво» (викл. Бужин О.В.). На занятті студенти ознайомилися з історією виникнення писанкарства, символікою орнаментальних мотивів у писанкарстві, традиціями українського народу та оздобленням яєць як одним із найдавніших звичаїв у слов’янських народів. Студенти також мали змогу ознайомитися із сучасними техніками оздоблення яєць, зокрема таких, як декупаж, пейп-арт, печворк, кінусайга та ін.

18 березня 2021 року доцентом кафедри початкової і професійної освіти В. Шишенко була проведена лекція з дисципліни "Інновації превентивної педагогіки" для здобувачів другого (магістерського) рівня  факультету початкового навчання.

18 березня 2021 року доцентом кафедри початкової і професійної освіти Агарковою Н.А. була проведена лекція у 232 групі заочного відділення  зі Спеціальної педагогіки на тему "Тифлопедагогіка. Специфічні закономірності розвитку дітей з порушеннями зору".

 17 березня у 23 та 24 груп відбулося заняття з дисципліни Діяльнісний підхід у початковій школі.  У зв'язку з переходом на дистанційну форму навчання заняття пройшло онлайн на платформі Zoom. Сьогодні ми дізналися більш детально про 6 цеглинок ЛЕГО. Оскільки ми всі займалися дистанційно, то роль цеглинок виконували звичайнісінькі кухонні губки. Виконали вправу "Візерунок", "Запам'ятайки" та спіймали частини мови (Іменник, прикметник, дієслово), склали багато цікавих і різних споруд із  цеглинок, також спробували виконувати тактильні вправи. Чекаємо наступних цікавих занять. 

17 березня 2021 року доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Старіковою Людмилою Павлівною для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти в онлайн режимі проведено практичне заняття з дисципліни «Сучасні методики природничо-математичної освіти у початковій школі» з теми: «Методика формування природничих понять».

Сьогодні 17.03.2021 доцентом кафедри початкової і професійної освіти Агарковою Н.О. були проведені дистанційні заняття у 23 та 24 групах факультету початкового навчання зі Спеціальної педагогіки на тему "Спеціальна освіта осіб з порушеннями опорно-рухового апарату". 

Під час вивчення дисципліни "Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія" студенти 4 курсу разом з Шишенко В. О. відвідали Комунальний заклад  "Харківської  спеціальної школи  №5" Харківської обласної ради. 

Директорка школи, Мірошник О. В., провела цікаву екскурсію по школі, під час якої ми відвідали класні кімнати початкової школи, медичний кабінет, завітали до виставкової зали. У закладі освіти працює велика кількість гуртків, їх налічується близько дев'яти, де кожна дитина може вільно малювати, вишивати, ткати, займатися спортом. І все це відбувається під керівництвом вправних учителів.

Нам випала нагода побувати на уроці в 1 класі і побачити, як цікаво та незвичайно для нас проходить урок для дітей з особливими освітніми потребами. Як учитель використовує жестову мову  і дактилює букви,  промовляє їх дуже чітко губами. Діти дуже активні та привітні, виявляють хист до навчання.

Також, ми були присутніми на корекційно-розвитковому занятті. Це було дуже цікаво, бачити наскільки дитина хоче навчитися говорити так, щоб її розуміли. В кінці зустрічі ми пригостили дітей смаколиками!!!

Сьогодні 10 березня 2021 року у 23 та 24 группа відбулося сьоме заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", яке провела викладач Зозуля Катерина Володимирівна. На початку заняття ми як завжди об'єдналися у команди для подальшої роботи на парі. Далі ми виконали вправу "Що ти робиш?", ознайомилися зі змістом Державного стандарту початкової освіти та за допомогою олівців, фломастерів, кольорового паперу та Лего ми візуалізували свої відповіді на запропоновані запитання. 

Чекаємо наступних цікавих занять!

Серед студентів 2 курсу було проведено конкурс на каліграфічне письмо. Переможців визначало журі: викладач Левандовська Г.В. та учень 3-Б класу Левандовський Тимофій. Переможцями стали:

Іванова Катерина – 21 група 

Олефіренко Олена – 22 група

Мисик Катерина – 23 група

Кіфоренко Анастасія – 24 група.

3 березня 2021 року відбулося 6 заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі" 23-24 групах факультету початкового навчання, яке провели Довженко Тетяна Олексіївна та Зозуля Катерина Володимирівна.

На початку заняття студенти об'єдналися у команди, для подальшого виконання завдань. Із великим ентузіазмом студенти виконували запропоновані їм завдання.

На парі вони:

Ознайомились із особливостями навчання в інших країнах.

Переглянули презентацію на тему структура нової української школи.

Створили свої моделі школи. дослідили формулу НУШ в оригінальній спосіб "Формула в кишені".

02.03.2021 року доцентом кафедри початкової і професійної освіти Агарковою Н.О. у 24 групі факультету початкового навчання було проведено заняття зі српеціальної педагогіки. Тема: "Специфічні закономірності розвитку дітей із затримкою психічного розвитку".

24 лютого 2021 року відбулося 5 заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі" 23-24 групах факультету початкового навчання, яке провели Довженко Тетяна Олексіївна та Зозуля Катерина Володимирівна. 

На початку заняття студенти об'єдналися у команди, для подальшого виконання завдань.

Із великим ентузіазмом студенти виконували запропоновані їм завданням.

На парі вони:

✔️Познайомилися та порівняли покоління X та Y;

✔️У командах зобразили освітнє середовище до цих поколінь;

✔️Дібрали спільні асоціації до "НУШ";

✔️Ввели традицію намагатися випивати денну норму води, бо пиття води – прийом, що покращує  концентрацію уваги, підвищує активність та енергійність, допомагає більш влучно приймати рішення.

Сьогодні, 23.02.2021, дівчата нашого факультету відвідали дуже цікаву лекцію, яку провів Бондаренко Олег Борисович, Голова Харківського обласного товариства захисту тварин. Ми дізналися багато законів щодо утримання тварин, як діяти у тих випадках, коли ви бачите, або знаєте місця, де знущаються над тваринами. Ця лекція дуже нас захопила та зачепила, бо як казав Альберт Швейцер: " Для того,  щоб зрозуміти, чи є у тварин душа, треба самому її мати" 

У студентів четвертого курсу факультету початкового навчання відбулося заняття з навчальної дисципліни " Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія". На практичному занятті студенти демонстрували різні методи вивчення мотивів та  мотивації навчання молодших школярів. 

Заняття з дисципліни «Безпека існування людини в навколишньому середовищі» (оц.. Смолянюк Н.М.) проходять дуже творчо та пізнавально. Студенти самостійно створили власну інфографіку із закликами та порадами щодо охорони навколишнього природного середовища, а також підготували цікаві презентації та відео про природоохоронні території України.

Під час вивчення дисципліни «Методика навчання предмету «Я досліджую світ»» (доц. Партола В.В.) практикується проведення дослідів, під час яких одні студенти виступають у ролі вчителів, а інші – у ролі учнів. На практичному занятті студенти продемонстрували цікаві досліди з водою, повітрям, ґрунтом та іншими речовинами.

До Міжнародного дня рідної мови серед першокурсників факультету початкового навчання відбувся 1тур творчого конкурсу на краще виконання музичних і поетичних творів сучасних авторів, а також конкурс плакатів. Н.М.Чернушенко

На заняття з дисципліни за вільним вибором "Театральний гурток як засіб розвитку читацької культури молодших школярів" студенти оволодівають умінням організувати дітей для проведення вистави шкільного театру. Але, перш за все, треба навчитися самому виконувати акторські ролі. На фото студенти другого курсу проводять репетицію вистави стендового театру (за казкою Лесі Українки "Біда навчить") та театру картинок (за В.Сутєєвим "Мишеня та олівець") 

Сьогодні, 17 лютого 2021 року на факультеті початкового навчання у 23 та 24 груп відбулося четверте заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", яке провели Довженко Тетяна Олексіївна та Зозуля Катерина Володимирівна.

Як завжди, з великим захопленням та увагою студенти збагачували свої знання, розширювали практичні навички роботи з дітьми. Сьогодні, розділившись на команди, вже в звичній для нас ігровій формі ми створювали портрет сучасного учня. Дійшли до спільного висновку та дали назву своїм творчим роботам - "Дитина-гаджет". Разом з Тетяною Олексіївною та Катериною Володимирівною обговорили плюси і мінуси використання гаджетів у освітньому процесі. З нетерпінням чекаємо на наступну пару!

На кафедрі теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті значна увага приділяється науково-дослідній роботі студентів. 16.02.2020 року доцент кафедри Партола В.В. провела консультацію зі студенткою 1 курсу Липницькою Тамілою щодо написання наукового дослідження на тему: «Формування екологічної культури молодших школярів»

Щоб сформувати професійні компетенності, необхідно багато часу приділяти практиці. Здобувачі вищої освіти другого року навчання разом із доцентом кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Ємець А.А. застосовують знання ігрового дитячого фольклору на занятті з "Дитячої літератури" 

Продовжуються заняття дисципліни за вибором "Театральний гурток як засіб розвитку читацької культури молодших школярів". здобувачі вищої освіти другого року навчання  опановують технологію театра тіней, настільний театр та театр в шапочках-масках.  

Сьогодні 10 лютого 2021 року на факультеті початкового навчання у 23 та 24 групах відбулося третє заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", яке провели Довженко Тетяна Олексіївна та Зозуля Катерина Володимирівна. На початку заняття кожна група ділилася на команди і зробили це цікавим "жеребкуванням". Сьогодні ми дізналися деякі незвичайні факти про людиноподібного робота Софію. Також розглянули системи освіти в таких країнах як Фінляндія, Ізраїль, Японія, Сінгапур. З'ясували, які вміння потрібні кожній особистості для того щоб жити успішно і провадити свою діяльність. До свого плей-портфоліо ми "поклали" багато цікавих фактів. З нетерпінням чекаємо наступного заняття 

Сьогодні, 09.02.2021 на факультеті початкового навчання у студентів 3 курса відбулося заняття з навчальної дисципліни " Організація і управління у початковій школі. Школознавство. ", викладачем якої є Шишенко Валентина Олексіївна.  Це було дуже цікаве заняття,  адже ми дізнались багато нового і збагатили свою скарбничку знань. Студенти представили свої власні презентації, де ілюстративно ми  познайомились з роботою  методичних об'єднань вчителів початкових класів міста Харкова. Також ми переглядали фрагменти  відкритих уроків і вивчали передовий педагогічний досвід учителів,  запозичили багато цікавих умінь і навичок, які будемо  застосовувати на практиці. 

Закінчився цикл лекцій з навчальної дисципліни «Методика навчання предмету «Я досліджую світ»», що проводився у режимі онлайн (доц. Партола В.В.). На заняттях студенти дізналися про особливості викладання інтегрованого курсу «Я досліджую світ» відповідно до Концепції Нової української школи та Державного стандарту початкової освіти, основні форми організації навчання предмету «Я досліджую світ», методи і прийоми, що використовуються на уроках курсу «Я досліджую світ» та багато іншого.

5.02.21 студенти 2 курсу факультету початкового навчання роблять перші спроби у драматизації. Тема: «Різні види шкільного театру». Викладач – доцент кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Ємець А.А. 

Заняття з курсу «Театральний гурток як засіб формування читацької культури молодших школярів» (дисципліна за вибором) відбуваються дуже жваво. Студенти тренуються визначати й оцінювати творчий потенціал, розвивають навички доповідати інформацію, супроводжуючи виступ презентацією.

03.02.2021 доц. кафедри початкової та професійної освіти Філатова Л.С. провела відкрите практичне заняття з навчальної дисципліни "Педагогіка" Модуль Основи педагогічної майстерності на тему " Структура і стилі педагогічного спілкування" на природничому факультету, 24 гр.

На занятті були присутні доц. Лавренко С.О., доц. Шишенко В.О. 

2 лютого 2021 року  відбулося друге заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі" у 23 та 24 групах факультету початкового навчання, яке провели викладачі кафедри професійної і початкової освіти професор Довженко Т.А. та викладач Зозуля К.В. На початку заняття ми поділилися на команди, відшукали сховані цеглинки LEGO в аудиторії та за допомогою мережі інтернет дізналися деякі незвичайні факти про них.  Ми складали башточки, проводили smart-зарядку використовуючи цеглинки. Також на занятті ми дізналися про те що навчання може відбуватися не тільки за партами, а й у будь-якому іншому середовищі (коридорі, холі).

З нетерпінням чекаємо наступного заняття! 

Сучасний учитель початкових класів має добре знати дитячі книжки і вміти їх аналізувати. На практичному занятті з дитячої літератури студенти другого курсу факультету початкового навчання демонструвати свої знання структурних елементів дитячої книжки та вміння аналізувати твори для дітей.

Сьогодні, 27.01.21, на факультеті початкового навчання у 24 групі розпочалося викладання нової дисципліни - "Діяльнісний підхід у початковій школі". Перше практичне заняття провела у дистанційному режимі доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна в ігровій формі. Разом з викладачем ми дослідили способи ділення на групи і дізналися, де зможемо їх використати у школі. Ми мали змогу затвердити правила нашої роботи та створити власноруч креативні бейджі. Усією групою оплесками ми поєднували слова "школа" і "гра". Також ми намагалися визначити поняття "креативне мислення" одним словом (записавши його на стікері) і кожен учасник заняття зміг взяти для свого плей-портфоліо або творчість, або індивідуальність, або фантазію - саме те, що допоможе у подальшій роботі. З нетерпінням чекаємо на подальші цікаві заняття! 

07 жовтня 2020 року, у ході практичного заняття із студентами заочної форми навчання, викладачем кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій та спеціальній освіті було проведено літературну гру «Прийоми розучування віршів у початковій школі».

08 вересня 2020 року, професором Довженко Т.О. та доцентом Шишенко В.О. було проведено перше практичне заняття з навчальної дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі" для студентів 2 курсу, що відбулося у формі практичного тренінгу. У процесі заняття студенти працювали в командах, розповідали про себе, генерували хмари слів, створювали креативні бейджі, а також виконували різноманітні завдання, використовуючи фігури, картки та іншу наочність. Як результат - усі другокурсники поглибили навички спілкування, командної роботи, прояву ініціативи, генерації нових ідей, критичного мислення й оперування інформацією. Перше тренінгове заняття пройшло надзвичайно творчо та креативно - це доводить, що ми рухаємося у правильному напрямку і станемо агентами змін у початковій школі!