Школа Тьютора

Тьютори – це команда мотивованих магістрів, які постійно навчаються; мають навички будувати партнерство зі студентами, вміють супроводжувати студента в навчанні, турбуватися про його психологічний стан і розвиток; мають досвід студентського самоврядування, волонтерства.

«Школа тьютора» започаткована на факультеті початкового навчання у 2022 році (наказ ) представляє собою чітку систему дій і функції, співпрацю магістрів із бакалаврами та викладачами факультету початкового навчання, з прописаними індивідуальними освітніми маршрутами і відповідальністю за динаміку розвитку студента. 

Школа тьютора на факультеті початкового навчання виконує декілька функцій: 

по-перше, це функція соціального спрямовування. Магістри-тьютори допомагають студентам орієнтуватись в інформаційному просторі університету, готуватись до залікової та екзаменаційної сесій, спілкуватись з викладачами та одногрупниками;

друга – консультаційна. Тьютори супроводжують студентів від моменту зарахування до закладу вищої освіти і до його закінчення. Основне навантаження припадає на ознайомлення студентів-першокурсників зі структурою університету, організацією освітнього процесу, системою супроводу навчання, соціальною підтримкою та ін. Також тьютор допомагає студентам навчитись працювати з комп‘ютерною технікою, іншим обладнанням та програмним забезпеченням платформи дистанційної освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди Moodle.

третя – координаційна. Тьютор, здійснюючи оперативний зв‘язок між студентами та всіма службами університету, допомагає вирішувати проблеми, що виникають у студентів впродовж навчання.

Одним із напрямів діяльності Школи тьютора є консультаційна робота магістрів-тьюторів з першокурсниками у межах педагогічної практики в закладах профільної та спеціалізованої середньої освіти. Тьютори беруть участь у проведенні настановної конференції на безперервну пропедевтичну педагогічну практику, на якій до відома здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання доводять порядок та зміст тьюторського супроводу у ході практики, визначають програму та форми звітності, роз’ясняють права і обов’язки студентів-практикантів і тьюторів.

Наступні 5 тижнів, у рамках педагогічної практики у  закладах профільної та спеціалізованої середньої освіти, тьютори проводять зустрічі, консультації, надають поради, діляться власним досвідом з першокурсниками офлайн/онлайн.

Тьюторський супровід відбувається на добровільній основі за сприяння деканату факультету початкового навчання разом з кафедрою початкової і професійної освіти.

Завершується практика підсумковою конференцією, у ході якої звітують здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання про виконання завдань, демонструють презентації та постери про проходження практики. Також підбивають підсумки й тьютори, розкривають результати індивідуальних освітніх маршрутів під час практики.