Довідник абітурієнта

Словник абітурієнта 

 Подача електронних заяв вступників через електронний кабінет розпочнеться уже 29 липня! А відслідковувати свою електронну заяву

можна через її статус.


 Щоб не заплутались у термінах статусів, лови підказки:


Національний мультипредметний тест (НМТ) – форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання результатів навчання з української мови, математики та історії України, яке здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства. У випадку вступу за спеціальними умовами замінюється на індивідуальну усну співбесіду з відповідних предметів за програмою ЗНО.

 Індивідуальна усна співбесіда – форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання підготовленості (оцінювання знань, умінь та навичок) вступника з одного, двох або трьох предметів (складових: українська мова, математика, історія України), за результатами якої за кожний предмет (складову) виставляються оцінки за шкалою 100-200 (з кроком в один бал) або ухвалюється рішення про негативну оцінку вступника («незадовільно»). Здійснюється закладом вищої освіти.

 Мотиваційний лист – викладена вступником письмово у довільній формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму (спеціальність, заклад освіти) та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони, до якого у разі необхідності вступником може бути додано (у тому числі в електронній формі) матеріали, що підтверджують викладену в листі інформацію.

Магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) – форма вступного випробування, яке здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства. У випадку вступу за спеціальними умовами або на «Другу вищу освіту» замінюється на індивідуальну усну співбесіду з іноземної мови за програмою ЄВІ.

 Індивідуальна усна співбесіда з іноземної мови – форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання підготовленості (оцінювання знань, умінь та навичок) вступника, за результатами якої виставляється оцінки за шкалою 100-200 (з кроком в один бал) або ухвалюється рішення про негативну оцінку вступника («незадовільно»). Здійснюється закладом вищої освіти.

 «До наказу» – абітурієнта зараховано на бюджет чи контракт.

 «Рекомендовано (бюджет)» – абітурієнта рекомендовано до зарахування на бюджет.

 «Рекомендовано (контракт)» – абітурієнта рекомендовано до зарахування на контракт.

 «Зареєстровано» – ЗВО прийняв заяву до розгляду. Надалі комісія буде угоджувати рішення про рекомендацію: подати вступника на контракт чи бюджет.

 «Допущено» – абітурієнт допущений до участі у конкурсі на бюджет або контракт.

 «Заява надійшла з сайту» – заява надійшла до навчального закладу, але приймальна комісія ще не перевірила її.

 «Скасовано (втрата пріоритету)» – електронна заява вважається такою, що не подавалася. Вступник має право на подання нової заяви з такою самою пріоритетністю.

 «Затримано» – електронну заяву прийнято закладом вищої освіти до розгляду, але дані стосовно вступника потребують уточнення.  

 «Відмова» – абітурієнта не допущено до участі у конкурсному відборі на підставі рішення приймальної комісії. 

Ми зібрали для вас важливі дати вступу на БАКАЛАВРАТ:

 29 липня – подача заяв для вступу до:

 8 серпня – для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, творчих конкурсів (які складатимуться з 9 до 16 серпня);

23 серпня – для осіб, які вступають за результатами національного мультипредметного тесту, а також творчих конкурсів, які були складені з 1 до 18 липня.

29 серпня – оприлюднення рейтингових списків на бюджет

2 вересня до 18:00 – підтвердження бажання навчатись на бюджеті

5 вересня –.зарахування на бюджет

не пізніше 30 вересня – зарахування на контракт

 до 19 вересня – переведення на вакантні місця

 Наша порада абітурієнтам

Не подавайте електронні заяви до ЗВО у перші дні вступної кампанії. Врахуйте, що у перші дні сайт може бути перевантажений.

Збираєшся подавати заяву на вступ?

Спочатку прочитай це 

Чи можу я подати заяву через електронний кабінет вступника? 

Так, заяви осіб, які мають документ про загальну середню освіту, подаються через електронні кабінети з 29 липня 2022 року.

 Де створюються електронні кабінети вступників? 

На сайті https://vstup.edbo.gov.ua.

 Як подати документ до відбіркової комісії факультету?

Через електронні кабінети вступник подає до відбіркової комісії факультету оригінал і копію документа, що підтверджує реєстрацію його місця проживання.

 Я можу подати документ онлайн?

Так, ви можете подати як наживо, так і онлайн – надіслати на електронну пошту відбіркової комісії факультету, на яку подаєте заяву. Потрібно надіслати скан копію такого документа, підписаного кваліфікованим електронним підписом (КЕП) або КЕП батьків (у виключних випадках – без накладання КЕП).

 А якщо я хочу подати на декілька факультетів?

Якщо вступник подає заяву через електронні кабінети на декілька факультетів, він зобов'язаний надіслати підтверджуючі особу документи на електронні пошти кожного факультету.

 Якщо у мене немає документу про повну загальну середню освіту?

Особи з тимчасово окупованих територій (ТОТ), які не мають документ про повну загальну середню освіту особисто подають документи до відбіркових комісій через освітні центри «Донбас-Україна», «Крим-Україна» (отримання освітньої декларації). 

НМТ: де, коли та як дізнатися результати?

Вступники, які вже написали НМТ, змогли  самостійно визначити результати за шкалою 100–200 балів. 

Але це ще не остаточна цифра, адже офіційні результати будуть оголошені на інформаційних сторінках учасників! Після цього для подання документів до ЗВО результати передаються до ЄДЕБО.

до 12 серпня (або приблизно за 7–8 днів після проходження НМТ) усі учасники основної сесії НМТ отримають свої результати на інформаційних сторінках.

Приємна новина: всі учасники отримають на 1 бал більше з історії України, ніж бачили на своєму екрані (після опрацювання матеріалів виявили технічну помилку).

Заходьте періодично на свої інформаційні сторінки, щоб не пропустити важливу інформацію! 

Як завантажити мотиваційний лист до е-кабінету? 

 Під час подання заяви про вступ необхідно обов'язково додавати мотиваційні листи. Якщо вступник подає заяви в електронному форматі, то й мотиваційний лист має завантажуватися виключно через е-кабінет.

 Як завантажити мотиваційний лист? Важливі моменти.

Що таке квота-2? 


Це 40 % від максимального обсягу бюджетних місць в університет, що можуть бути використані для прийому вступників на основі повної загальної середньої освіти, які мають право на вступ за цією квотою.


 Хто має право на вступ за квотою-2?


Особи з тимчасово окупованих територій відповідно до розпорядження КМУ від 7.11.2014 року або які переселилися з неï пiсля 1 січня 2022 року (TOT); 


Особи, в яких місце проживання зареєстровано на особливо небезпечній території відповідно до наказу Міністерства реінтеграції окупованих територій № 75 від 25.04.2022 року (OHT).


 На основі чого буде здійснюватися вступ?



 Які будуть дати подання заяв та виставлення пріоритетів, якщо вступаєте за квотою-2?


до 8.08.2022 року якщо за результатами індивідуальної усної співбесіди

до 16.08.2022 року  якщо за результатами НМТ. 

Абітурієнти зможуть вступати без приписних посвідчень!

Вступників можуть зарахувати на навчання у разі відсутності військово-облікового документа! Така рекомендація надана Міністерством освіти і науки.

 Як зараховуватимуть вступників без приписного:

Які терміни подачі документів?

Прийом документів закінчується:

 о 18:00 8 серпня для осіб, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди, творчих конкурсів;

 о 18:00 23 серпнядля осіб, які вступають за результатами НМТ, результатами зовнішнього незалежного оцінювання за 2019-2021 років, а також творчих конкурсів, які були складені з 01 по 18 липня.

 Важливо!

Якщо абітурієнту не виповнилось 18 років, і він вступає до ЗВО на контракт, із ним обов’язково має бути хтось із батьків або опікунів, аби підписати контракт на навчання!

Одному з батьків чи опікуну необхідно взяти:

Які документи подавати?

На підставі повної загальної середньої освіти (після 11 класу) або на підставі диплома кваліфікованого робітника слід подати такі документи:


Медична довідка 0-86 для вступу


 Чи потрібна медична довідка?

Для вступу до ЗВО абітурієнтам потрібна довідка № 086/о.

Це єдиний медичний документ для подання до приймальних комісій навчальних закладів усіх рівнів акредитації.


 Чи потрібна ця довідка для всіх спеціальностей?

Для таких спеціальностей, як «Хореографія», «Здоров’я людини», «Фізичне виховання», «Готельно-ресторанна справа», довідка потрібна точно.

 Як дізнатися, що мені потрібна довідка?

Уточнюйте в правилах вступу або в приймальній комісії вашого університету.