Новини

19.05.2022 та 20.05.2022  магістри 51 і 52 груп на практичному занятті з дисципліни "Сучасні технології STEM освіти" розглядали умови та особливості підготовки STEM-уроку та долучалися до знайомства з технологіями STEM-освіти, зі створенням STEM-лабораторій та STEM-осередків у початковій школі

Магістранти продовжують опановувати "Ціннісні основи освітнього процесу".

Викладач - проф. Ушмарова В.В. Факультет Початкового Навчання

Своєрідний «аудит» цінностей, інтересів і здібностей варто проводити хоча б раз на рік. Наші цінності, інтереси і здібності – те, що визначає, хто ми і чого хочемо. Вони унікальні – як відбитки пальців.

Вправа «Цінності, інтереси, здібності: визначаємо все найважливіше» викликала неабиякий інтерес у здобувачів освітнього ступеня «магістр». Також, як зауважили магістрантки, окрім навчальних цілей у вправи виявилася додаткова користь у кращому пізнанні один одного, оскільки, нажаль вони мали мало можливостей спілкуватися особисто.

До практичного заняття  магістранти підготували есе «Мої професійні і особисті цінності». Глибину міркувань майбутніх педагогів можна оцінити за наведеними далі фрагментами:

«Мої особисті цінності, які в пріоритеті це: реалізувати себе як особистість, бути всебічно розвиненою, чесною, в першу чергу, перед самою собою та для людей, бутиздоровою та щасливою. Милосердя, доброта, принциповість, вміння постояти за себе – це ті принципи, які б я хотіла удосконалювати.» Овчарова Діана

«Ще три місяці тому я б не додала цей параметр до переліку моїх цінностей. Але зараз він один із «фаворитів». Це – мир. Люди зазвичай не цінують мир, доки не втрачають його. А без нього інші цінності втрачають кольори та сенс. …

До переліку моїх особистих цінностей належать: простота, щирість, навчання, креативність та відносини. Простоту, тому що вона залишає мені багато вільного часу для важливих речей. Щирість - бо вона допомагає мені вибудовувати більш міцні відносини…»  Харламова Ольгар

«…Любов – це, напевно, взагалі найперше, що назве практично кожен з нас. Це важлива особистісна цінність, яка заслуговує особливого місця в житті кожної людини.

Прощення. Вміння прощати звільняє нас від болю і гніву, які змушують нас «застрявати» у минулому. Коли ви прощаєте, ви відпускаєте образу і рухаєтеся вперед по своєму житті.

Оптимізм. Є такий вислів: «Якщо тобі дістався лимон – зроби з нього лимонад!» Це дуже цінна якість – вміти бачити хороше навіть там, де його дуже важко побачити…»

16 травня магістри 51 і 52 груп продовжили вивчати дисципліну "Сучасні технології STEM-освіти". На лекції Масюк О.М. познайомила студентів зі станом впровадження та методичним забезпеченням STEM-навчання у початковій школі 

Студенти 23 групи факультету початкового навчання продовжують свою творчу діяльність в процесі опанування навчальної дисципліни  «Спеціальна психологія» в дистанційному режимі. Під час опрацювання теми «Особливості психологічної діагностики дітей з порушенням розвитку».  Студенти із задоволенням виконували завдання, міркували, висували власне трактування та бачення деяких особливостей психологічної діагностики молодших школярів з порушенням розвитку, а також звернули увагу на труднощі, які можуть виникнути саме під час діагностики дітей. Здобувачі освіти презентували різні методики для діагностики дітей з порушенням розвитку, які важливо знати кожному вчителю.  

Цікавими були невеличні педагогічні лайфхаки щодо адаптації дітей з порушенням розвитку до школи

11 травня відбулося практичне заняття з дисципліни "Теорія та методика виховання", яке провела к.п.н. викл. Зозуля К.В.

Здобувачам и були розроблені міні-проекти на тему  «Моральні категорії» та наведені практичні фрагменти з використання моральних категорій міні-відео-ролики / приклад з шкільного життя / приклад з педагогічної літератури тощо.

З нетерпінням чекаємо нової зустрічі

12 травня на практичному занятті з навчальної дисципліни "Ціннісні основи освітнього процесу" магістранти  у процесі навчальної дискусії обговорювали питання:    

Чому цінності є фундаментом освіти та умовою формування людини та суспільства?

Що складає систему сучасних цінностей?

Які цінності відображають сталі ціннісні орієнтири людства?

Які цінності є національними?

Які цінності називаються сімейними?

Що є персональними цінностями?

Магістранти представили створені ментальні карти «Цінності», есе «Мої професійні і особисті цінності» та виконали вправу «Цінності, інтереси, здібності: визначаємо все найважливіше».

Відкритість та доступність сучасного освітнього контенту в умовах воєнного стану дала можливість здобувачам оволодіти інструментарієм запровадження принципів педагогіки партнерства в рамках викладання ДВВ «Педагогіка партнерства».

Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти готові до:

побудови  горизонтальних зв’язків,

партнерства,

створення «майданчиків» для систематичного ведення діалогу та дискусій,

колективного обговорення суперечливих питань.

Викладання навчальної дисципліни забезпечували викладачі: доц. І.Єсьман, викл. Н.Калюжна.

Готуємо нову генерацію педагогів!

Основу культурної національної спадщини народу складають класичні твори. Для України такою класикою є творчість Тараса Григоровича Шевченка. Ми багато знаємо про цю особливу талановиту людину, її творчість. Але вчитель має розповісти молодим школярам так, щоб це було і грамотно, і цікаво. і адекватно віковими можливостями дітей. Саме цей навчальний студентам факультету початкового навчання на наступному занятті з «Дитячої літератури», показуючи свої мовленнєві та творчі здібності. Ці уміння особливо знадобилися здобувачам освіти під час підготовки домашнього завдання, коли майбутні вчителі вивчали напам’ять вірш Шевченка з кола дитячого читання і представляли його на заняттях, супроводжуючи наочністю.Приємно, що студенти змоги показати розмаїття своїх творчих і професійних умінь, візуалізуючи образи творів Кобзаря у вигляді книжки-картинки, об’ємної аплікації, доданої аплікації на підготовлену основу тощо. Якщо молоде покоління збере таку фахову завзятість, у нашій школі буде світле й щасливе майбутнє! 

Сьогодні 10.05 магістри 5 курсу на заняттях з дисципліни вільного вибору Сучасні методики природничо-математичної освіти у початковій школі знайомилися з методикою роботи із завданнями з геометричним змістом та стратегіями розвитку критичного мислення на уроках математики 

На цьому тижні продовжилося вивчення дисципліни «Організація і управління у початковій школі». Згідно навчальної програми студенти опанували наступну тему лекції: «Внутрішній контроль закладу загальної середньої освіти», яку провела доцент Шишенко В. О. Під час онлайн-лекції студенти дізналися про складовий зміст, форми та методи внутрішнього шкільного контролю.

На практичному занятті, яке провела викладач Іванченко Т. М., здобувачі вищої освіти  проаналізували ряд статей Законів України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту» щодо теми заняття. Розглянули систему управління закладом загальної середньої освіти,  права та обов’язки засновника і керівника закладу загальної середньої освіти, ознайомилися з посадовою  інструкцією директора школи, написали есе " Як би я була директором школи".

  Отримані знання дали можливість студентам дійти висновку, що працювати директором школи дуже важко та відповідально

Сьогодні, 09.05.2022 р., у 23 групі факультету початкового навчання відбулось перше практичне заняття з навчальної дисципліни  «Спеціальна психологія» (викладач Агаркова Н.О.). Під час практичного  заняття  ми переглянули складені інтелект-карти (mind map) та схеми взаємозв’язку спеціальної психології з іншими науками ;  проаналізували чинники виникнення спеціальної психології, як окремої психологічної галузі , а також попрацювали з основними термінами теми (габілітація, адаптація, деменція,  інфантилізм, компенсація, корекція,  реабілітація та ін) .

Також мали змогу на практиці випробовувати вправи на релаксацію. Це  дало нам можливість попрактикуватися та апробувати свої знання

Сьогодні, 07.05.2022, на 2 курсі відбулось практичне заняття з дисципліни вільного вибору «Інтерактивні технології навчання і виховання молодших школярів», провела його викладач Іванченко Т.М.

Під час пари ми передивлялись цікаві інформативні ролики, де розповідалося, як можна застосовувати сучасні технології та методики на уроках.

Урок математики можуть урізноманітнити:

Світлофор (відповіді за допомогою карток);

Спіймай помилку (завдання на уважність);

Спільна проектна діяльність (у парах/групах);

Командний пошук інформації (кожна з команд бере певне питання теми).

На уроках літературного читання будуть доцільними:

Моделювання життєвих ситуаціях (аналіз, пошук вирішення проблеми);

Рольові ігри та драматизація (для кращого усвідомлення та зацікавлення);

Установи відповідність (наприклад, обрядові пісні та їх цикли);

Кросворди (за темою чи певним твором).

Для уроків української мови підходять:

Лінгвістичні феєрверки (відновлення порядку слів);

Обери свій колір (кожна з команд виконує завдання, що відповідають обраному кольору);

Зашировані слова (пошук слів у сітці літер);

Коректор (виправлення помилок у написанні слів).

Такі методи допоможуть урізноманітнити процес навчання та будуть викликати в учнів інтерес, що, безумовно, сприятиме їх активності на уроці. Ми дізналися багато нового та змогли поповнити свою професійну скарбничку щодо конкретних практичних завдань і того, як їх реалізувати.

Здобувачі першого (бакалаврського) рівні 1 року навчання продовжують вивчення дисципліни "Теорія та методика виховання".

На практичному занятті на тему "Національно-патріотичне та громадянське виховання", яке провела к.п.н. викл. Зозуля К.В.

Здобувачі розробили віртуальні екскурсії (віртуальний тур) українськими музеями/пам’ятними місцями України/свого міста (села).

Створили короткі відео-ролики «Ми пишаємося своїм містом (селом)» у якому ви знайомите з відомими суспільними діячами, художниками, істориками, з людьми, які створили його обличчя, створили його славу.

Дякую здобувачам за сумлінну підготовку до занять!!!

5 травня 2022 р. продовжилася робота над навчальної дисципліною "Інтеграції сім'ї і школи у подоланні конфліктних ситуацій" Модуль  "Технології уникнекнення конфліктів у початковій школі" ( доц. Філатова Л.С.). Третьокурсники ознайомилися із лекцією та взяли активну участь у практичному занятті, до якого підготувати повідомлення, презентації, фрагменти кінострічок та анімації щодо методів попередження конфліктів взагалі, та шкільних конфліктів зокрема. 

Реалізація персонального освітнього маршруту здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти в рамках викладання ДВВ «Інтеграція сім’ї  і школи у подоланні конфліктних ситуацій». 

Лекції у форматі відеоконференцій на платформі ZOOM. 

Комунікаційна підтримка у додатку Телеграмм, група «Інтеграція сім’ї і школи»

Навчальний контент презентує персональний сайт-блог Педагогіка. 

YESresurs  http://www.yes-resurs.kh.ua/index.html  

дайджест джерел до навчального курсу

 http://www.yes-resurs.kh.ua/.../family.../digest.html

трейлери до лекцій http://www.yes-resurs.kh.ua/.../family.../lectures.html

З метою реалізаціі та забезпечення академічних цілей та особистих інтересів здобувачів, викладач доц. І.Єсьман готова до спілкування у будь-якому зручному форматі 24/7

4 травня 2022  року в 23 групі відбулося практичне заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", викладач професор Довженко Т. О. Студенти розглядали такі теми, як "Гра: переосмислення концепту" та "Характеристики діяльнісного підходу". Під час заняття здобувачі робили хмари слів, будували фотоапарат за допомогою підручних матеріалів, розглядали характеристики діяльнісного підходу і спробували співвідносити до них слова з "мішечка слів". Усім дівчатам дуже сподобалося заняття,  було цікаво і як завжди насичено. 

1 курс продовжує вивчення курсу "Математика" і дуже успішно! Наші здобувачі долучаються до розв'язування різноманітних завдань та задач з теми "Системи числення". Практичні заняття проходять жваво та цікаво. Сумлінно виконують домашні завдання та йдуть впевнено до здачі екзамену! 

Сьогодні продовжили з магістрами 5 року навчання вивчати курс дисципліни вільного вибору Сучасні методики природничо-математичної освіти у початковій школі.

Викладач - Масюк О.М., кандидат педагогічних наук, доцент.

У здобувачів другого (магістерського) рівня першого року навчання продовжився цикл занять з дисципліни "Педагогіка інклюзивної освіти", викладач кандидат педагогічних наук, доцент Шишенко Валентина Олексіївна. 

Відбулося практичне заняття 5 з дисципліни "Теорія та методика виховання" на тему "Розвиток особистості у колективі".

Здобувачі зробили порівняльну характеристику динаміки розвитку колективу та його стадій за визначенням А.С.Макаренко, О.М.Лутошкіна та Л.Г.Новікова. Встановили стадію розвитку колективу класу, в якому ви перебували під час проходження «Дня у школі» у першому семестрі до переходу на дистанційне навчання.

А також склали правила для педагога з керівництва дитячим колективом.

Індивідуальне завдання з Методики навчання предмету "Я досліджую світ" представила студентка першого курсу Аліна Рябчикова

(Методика навчання предмету "Я досліджую світ", викл. - доц. Партола В.В.).

28.04.2022 продовжилася робота над модулем"Технології уникнення конфліктів у початковій школі" з навчальної дисципліни за вибором студентів "Інтеграція сім'ї і школи у подоланні конфліктних ситуацій"  ( викл.  - доц. Філатова Л.С.). Сьогодні у ході заняття студенти ознайомилися із методами попередження та профілактики конфліктів, схарактеризували типові конфліктогени та переглянули відео щодо трудових відносин в умовах воєнного стану. 

Професійне знайомство з дитячою літературою вимагає постійного й ретельного вчитування. 26.04.2022 другокурсники факультету початкового навчання намагалися «вчитатися» в пізнавальні книжки та представити їх стислу, але змістовну характеристику. Безсумнівно корисним завданням для майбутніх учителів початкових класів стало розучування пізнавальних віршів та їх відтворення на занятті у супроводі різноманітної наочності. А ви знаєте, як правильно подати пізнавальну інформацію дітям? Якщо вам цікаво, запрошуємо до нашого факультету. 29.04.2022 відбудеться День відкритих дверей на факультеті.

Запрошуємо усіх до нас на гостини!

https://us04web.zoom.us/j/79392901483...

27.04. відбулося практичне заняття для студентів 342 групи з курсу "Мовленнєві порушення, їх класифікація та корекція". Заняття було присвячене питанням симптоматики, класифікації та профілактики різних мовленнєвих порушень у дітей молодшого шкільного віку. 

Добігає кінця курс «Методика навчання літературного читання» на четвертому курсі факультету початкового навчання. Фінальним акордом оволодіння ключовими професійними компетентностями дисципліни є вміння розробити конспекти й провести уроки класного й позакласного читання згідно з вимогами методики. Здається, розробки, представлені на занятті 27.04.2022, були цікавими всім присутнім, і продемонстрували оптимістичні перспективи формування справжніх читачів у початковій школі.

Продовжується робота над другим модулем "Логопедична допомога учням з сенсорними і інтелектуальними порушеннями" з дисципліни за вибором студентів "Організація і керівництво логопедичною роботою. Логопедична допомога дітям з сенсорними і інтелектуальними порушеннями" (викл. - доц. Партола В.В.). Сьогоднішні заняття було присвячено особливостям організації корекційної роботи при порушеннях у дітей функції зору. 

Спостереження - є провідним методом дослідження навколишнього світу. На

Ранковому колі молодші школярі обговорюють свої спостереження за погодою, узагальнюють і фіксують у календарях погоди. Один з варіантів такого календаря презентувала студентка першого курсу Катерина Мірошникова

(Методика навчання предмету "Я досліджую світ", викл. - доц. Партола В.В.).

Розпочався четвертий  тиждень навчання в умовах воєнного стану і разом з цим у здобувачів третього року навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти розпочався перший модуль «Школознавство» дисципліни «Організація і управління у початковій школі». 

Під час онлай-лекції доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко Валентина Олексіївна розповіла про загальні основи управління й керівництва освітою у  початковій школі а саме про, принципи управління освітою та школою, функції управління, структуру органів управління освітою. Ознайомила з методичною літературою до курсу.

25.04.2022 студенти 21-23 груп прослухали лекцію з методики навчання освітньої галузі "Математика", присвячену прийомам позатабличного та письмового множення та ділення 

25.04.2022 на лекції з дисципліни "Спеціальна психологія" (викладач Агаркова Н.О.) здобувачи першого бакалаврського рівня 23 групи ознайомилися з психологічними особливостями з розладом артистичного спектру. Розглянули причини та форми аутизму, форми та ступені аутизму, а також ознайомилися з прийомами навчання молодших школярів з РАС.

21.04.2022 - онлайн пари на 4 курсі з дисципліни вільного вибору студентів "Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія", викл. - к.п.н., доц. Шишенко В.О. 

Реалізація індивідуальної освітньої  траєкторії здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти в рамках викладання ДВВ «Педагогіка партнерства». 

Лекції, семінарські-відеоконференціі на платформі ZOOM. 

Навчальний контент-платформа ДО університету Moodle, персональний сайт-блог Педагогіка. YESresurs  http://www.yes-resurs.kh.ua/index.html

 група «Педагогіка партнерства» у додатку Телеграмм.

З метою систематичного моніторингу якості викладання отримуємо фідбек від здобувачів після кожного заняття http://www.yes-resurs.kh.ua/posts/post3_25_01_2022.html

Викладачі: доц. І.Єсьман, викл. Н.Калюжна на зв’язку 24/7

Онлайн пари на 4 курсі з дисципліни за вибором студентів "Організації і керівництво логопедичною роботою. Логопедична допомога дітям з сенсорними та інтелектуальними порушеннями", викл. - к.п.н., доц. Партола В.В. На заняттях розглядали особливості корекційної роботи при порушеннях у дітей слухової функції.

Сьогодні на практичному занятті з Методика навчання предмету "Я досліджую світ" (викл. - к.п.н., доц. Партола В.В.) студенти першого курсу опановували методику реалізації проєктів у початковій школі. Здобувачі підготували цікаві проекти для школярів початкових класів на актуальні теми. У представлених студентами проектах зберігалася структура, було вдало підібрані коло питань, у тому числі і проблемні питання, цікавими були варіанти їх реалізації.

20 квітня 2022 року відбулося семінарське заняття з дисципліни "Теорія та методика виховання" на тему "Методи виховання" , яке провела к.п.н. викл. Зозуля К.В.

Здобувачі підготували до дистанційного online-семінарського заняття міні-проекти на теми:

Бесіда як метод формування свідомості особистості (Яценко Валерія, Лапчук Валерія та Рильцева Анна)

Дискусія (диспут) як метод формування свідомості особистості (Гончаренко Марія, Луганська Анна та Черепаха Тетяна)

Приклад вчителя як метод формування свідомості особистості (Ризик Марія, Шеремет Анна та Пасічник Анастасія)

Доручення як метод формування досвіду поведінки (Волкова Ангеліна, Мірошниченко Юлія та Стаханова Євгенія)

2.7 Виховні ситуації як метод формування досвіду поведінки (Єжак Вікторія та Колоти Марина)

Покарання як метод стимулювання і корекції поведінки школярів (Гойденко Анастасія, Вороницька Вікторія та Ушакова Владислава)

Навіювання як метод формування свідомості особистості (Гагавчук Богдана)

Змагання як метод стимулювання і корекції поведінки школярів (Клюкіна Олена, Бурова Катерина та Мірошнікова Катерина).

У своїх проєктах здобувачі продемонстрували презентації з характеристикою методів виховання та практичними фрагментами (відео-ролики та приклади зі свого шкільного життя)  їх використання в освітньому середовищі початкової школи.

Дякуємо здобувачам за сумлінну підготовку до занять!

Студенти 4 курсу факультету початкового навчання продовжують опановувати навчальний курс «Методика літературного читання» (викладач – доцент А.А.Ємець). На практичному занятті, яке відбулося 20.04.2022, були розглянуті питання впровадження в навчальний процес у початковій школі інноваційних технологій, новітніх прийомів і методів. Доповіді, підготовлені студентами, дозволили відгуки та позитивні аспекти такого застосування, а також деякі негативізми, які бажано попередити. Оскільки закінчення навчальної дисципліни вже близько, студенти починають демонструвати у формі ділової гри конспекти уроків літературного читання, а саме уроки роботи з дитячою книжкою в 1 та 2 класі. Продемонстровані заняття свідчити про гарну методичну підготовку майбутніх учителів початкових класів. 

18.04.2020 на лекції з дисципліни "Сучасні технології STEM освіти"  магістри заочного відділення ознайомилися з інноваційними технологіями навчання математики. 

19.04.2022 для магістрів заочного відділення була прочитана лекція "Альтернативні технології навчання математики". Студенти ознайомилися з особливостями навчання математики у системі розвивального навчання, за технологіями "Росток" та "Інтелект України". Викладач Титаренко Л.І.

Сьогодні 20.04.2022 на практичному занятті з методики навчання освітньої галузі "Математика" зі студентами 22 і 21 груп було розібрано деякі питання методики вивчення додавання та віднімання в межах 10 

Майбутні учителі початкових класів продовжують опановувати мистецтво виховання. Сьогодні на лекції з навчальної дисципліни "Теорія і методика виховання" проф. Ушмарова В.В. розкрила для студентів першого курсу поняття про колектив, види і структуру колетивів, стадії розвитку колективу, педагогічне керівництво процесом згуртування колективу школярів.

Психологи стверджують, що наявність чіткої перспективи, дотримання певних правил дозволяє людині зберегти душевну рівновагу. Як не дивно, але для студентів це пов’язано із потребою відвідувачів зайняття, приєднатися до них (готувати умови умови), міркувати над питаннями, які впроваджувати, підключатися до дистанційного заняття, навіть кілька разів «вибиває» Інтернет. Студенти другого курсу факультету початкового навчання в умовах воєнного часу почали оволодівати навчальною дисципліною «Дитяча література». 19.04.2022 відбулася вже друга лекція та практичні заняття в усіх трьох групах. І, що приємно дивує, студенти відповідально поставилися до виконання завдань і навіть знали дитячі книжки, що й демонстрували на заняттях. Можна бути спокійним за майбутнє нашої держави! 

18.04  у 21 і22 групах Масюк О.М. було проведено лекційне заняття з теми "Методика вивчення множення і ділення" з дисципліни "Методика навчання освітньої галузі "Математика" 

Дисципліна з циклу вільного вибору «Педагогіка партнерства».

Здобувачі у форматі постерних та мультимедійних презентацій презентували власні проєкти «Традиції моєї сім’ї».

Українські сім’ї різні за складом, стилем сімейного виховання, але мають багато спільних традицій:

Святкування Великодня  та Різдва Христового

Сімейні обійми

Недільний обід

Сімейна вечеря

Зважаючи на те, що сьогодні більшість українських сімей знаходяться у розлуці зі своїми рідними, з’являються нові традиції:

Кожного вечора «чаювання онлайн»

Викладачі: доц. І.Єсьман, викл. Н.Калюжна залишаються на зв’язку  24/7

Продовжуємо вивчення навчальної дисципліни "Теорія і методика виховання".

Відбулося семінарське заняття на тему "Закономірності та принципи виховання", яке провела к.п.н. викл. Зозуля К.В.

Під час заняття здобувачі закріпили теоретичний матеріал с теми та виконали творчі завдання:

зобразили один із принципів виховання за допомогою підручних матеріалів;

створили індивідуальні хмари слів щодо змісту поняття "закономірность" та " принципи виховання".

У здобувачів другого (магістерського) рівня заочної форми навчання  розпочалася дисципліна "Педагогіка інклюзивної освіти", викладач кандидат педагогічних наук, доцент Шишенко Валентина Олексіївна. Студенти прослухали лекції про зміст інклюзивної освіти, завдання та принципи реалізації інклюзивної освіти в Україні. 

Продовжуємо вивчення курсу "Математика" для здобувачів 1 року навчання. Сьогодні відбулася лекція за темою "Аксіоматична побудова множини натуральних чисел" та практичні заняття з теми "Предикати. Множина істинності предикатів". Здобувачі активно долучаються до конференцій в ZOOM та працюють на платформі MOODLE.

Викладачі - доктор педагогічних наук, професор Іонова О.М., кандидат педагогічних наук, доцент - Білецька С.А.

У магістрів 5 курсу сьогодні розпочалася дисципліна "Сучасні технології STEM-освіти". Студенти прослухали лекцію про цілі, завдання та напрями реалізації STEM-освіти в Україні. Викладач - кандидат педагогічних наук, доцент Масюк Олена Маратівна.

Відбулося чергове заняття з Історії педагогіки та порівняльної педагогіки на тему "Педагогічна спадщина В. Сухомлинського" , "Порівняльна педагогіка як галузь наукових знань" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня четвертого року навчання, яке провела к.п.н. проф. Якушко Н.М.

Онлайн пари на 4 курсі з дисципліни за вибором студентів "Організації і керівництво логопедичною роботою. Логопедична допомога дітям з сенсорними та інтелектуальними порушеннями", викл. - к.п.н., доц. Партола В.В. На заняттях продовжуємо роботу з корекції  ФФНМ у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Сьогодні, 08.04.2022, відбулася чергова лекція з дисципліни вільного вибору "Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія" для здобувачів вищої освіти 4 року навчання, яку провела доцент кафедри початкової і професійної освіти - Шишенко Валентина Олексіївна. Слід зазначити, що незважаючи на воєнний стан та перебування іноземних здобувачів за кордоном, вони також активно долучаються до освітнього процесу в онлайн-режимі та регулярно відвідують заняття. 

7 квітня зі студентами 4 курсу проведено лекцію та практичне заняття з дисципліни за вибором: «Інтеграція дидактичних матеріалів в процесі лінгвістичної підтримки учнів початкових класів». На заняттях були присутні шість слухачів. З’ясували графік й умови подальшого проведення занять. Ті, хто не має можливості відвідувати онлайн заняття, будуть отримувати всі навчальні матеріали на платформі «Муддл» 

Дисципліна з циклу вільного вибору «Педагогіка партнерства» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Продовжуємо спілкування у форматі відео-конференцій на платформі Zoom. 

На персональному сайті викладача Педагогіка. YESresurs  http://www.yes-resurs.kh.ua/index.html   розміщено дайджест джерел до навчального курсу http://www.yes-resurs.kh.ua/.../pedagogika.../digest.html

З метою підвищення якості викладання отримали фідбек від здобувачів після заняття:

З – зрозумілість (доступність матеріалу).

Р – рефлексія (відчуття, реакція).

І – інформація (чим корисна отримана інформація).

З – зручність (якість мультимедійного контенту).

Викладачі: доц. І.Єсьман, викл. Н.Калюжна готові до спілкування у будь-якому зручному для здобувачів освіти форматі 24/7

06.04.2022 у 23 групі відбулось заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід в початковій школі". Під час заняття здобувачки працювали з Концепцією Нової української школи та виконували такі завдання:

1. Дайте визначення понять "компетентність", "самореалізація", "академічна свобода".

2. Охарактеризуйте ключові компетентності, визначені Концепцією НУШ.

3. Створіть хмару слів до поняття "Інноваційність".

Домашнім завданням стало "Кодування понять".

Заняття було дуже цікавим, тож час, як завжди, промайнув непомітно.

Сьогодні 6 квітня 2022 року продовжилися заняття з дисципліни "Теорія та методика виховання" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня першого року навчання.

Викладачі: лектор - д.п.н. проф. Вікторія УШМАРОВА, викладач практичних занять - к.п.н. викл. Катерина ЗОЗУЛЯ.

6 квітня для здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 4  курсу на платформі Zoom розпочалися лекційні та практичні заняття з дисципліни "Педагогічні технології у початковій школі" (к. пед. н., доц. Лавренко С.О.)

Сьогодні на практичному занятті з Методика навчання навчання предмету "Я досліджую світ", викл. -

к. п.н., доц. Партола В.В. вивчали Моделювання у пізнанні навколишнього світу молодшими школярами. Першокурсники ознайомилися з основними аспектами моделювання, класифікацією моделей та методикою використання моделей та моделювання на уроках "Я досліджую світ", самостійно визначили значення використання моделей та моделювальної діяльності молодших школярів для пізнавальної діяльності молодших школярів та шляхи їх використання у пізнанні навколишнього дійсності.

Сьогодні, 2 квітня розпочався цикл онлайн-заняття  з дисципліни вільного вибору "Інтерактивні технології навчання та виховання молодших школярів" для здобувачів  першого (бакалаврського) рівня вищої освіти  другого року навчання.

Викладачі: доцент кафедри початкової і професійної освіти Н. О. Агаркова та викладач кафедри початкової і професійної освіти Т. М. Іванченко.

Вибіркова дисципліна «Педагогіка партнерства» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти доступна на платформі ДО університету Moodle.

З 1 квітня відновили освітній процес у форматі відеоконференцій з використанням програми Zoom. Залучаємо всі доступні канали комунікації

навчальний контент також розміщено у групі «Педагогіка партнерства» у додатку Телеграмм.

Викладачі: доц. І.Єсьман, викл. Н.Калюжна готові до спілкування у будь-якому зручному для здобувачів форматі 24/7

Сьогодні, 1 квітня продовжився цикл занять з дисципліни вільного вибору " Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія" для здобувачів вищої освіти 4 року навчання

Сьогодні, після тривалої перерви, відновилися заняття на 4 курсі з дисципліни за вибором студентів "Організації і керівництво логопедичною роботою. Логопедична допомога дітям з сенсорними та інтелектуальними порушеннями", викл. - к.п.н., доц. Партола В.В. На заняттях "Організація логопедичної роботи з дітьми з ФФНМ" студенти пригадали що таке фонеми, чим вони відрізняються від звуків, скільки фонем в українській мові та ін. Ознайомилися з характеристикою ФФНМ, основними фонем.

Продовжується цикл  занять з  дисципліни вільного вибору "Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія" для здобувачів четвертого курсу (викл. - доц. Шишенко В.О.).

8 лютого 2022 року в онлайн режимі для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти проведено лекцію з дисципліни вільного вибору «Сучасні методики природничо-математичної освіти у початковій школі» (викладач – доц. Масюк О.М.). Під час вивчення теми «Методика роботи над типовими задачами» здобувачі ознайомилися з класифікацією типових задач, методичними особливостями роботи над задачами різного типу, розглянули приклади типових задач та різні способи їх розв’язання.

7 лютого 2022 року доцентом Масюк О.М. в онлайн режимі проведено лекцію з навчальної дисципліни «Методика навчання освітньої галузі «Математика» для здобувачів 21-22 груп. Під час вивчення теми «Методика вивчення основних величин» здобувачі ознайомилися з основними величинами, які вивчають учні початкових класів, зі способами їх вимірювання, мірами величин та їх співвідношенням, методикою формування вимірювальних умінь і навичок в учнів.

Сьогодні, 02.02.2022, в 23 групі відбулося третє практичне заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі". На занятті студенти розглядали тему "Освіта в контексті сьогодення": здобувачі провели порівняльний аналіз освітніх систем Японії і Фінляндії, а також схематично зобразили це на аркушах формату А4, з яких потім створили колаж. Протягом заняття студенти обговорювали цікаві факти про робота Софію та повторювали ключові компетентності, які необхідні сучасній людині. Та найцікавішим виявилося завдання власноруч створити QR-коди, щоб виконати домашнє завдання. Дівчата були в захваті від заняття, а час, як завжди, промайнув непомітно 

Сьогодні, 19.01.22, у 23 групі відбулось перше заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", на якому студенти ознайомилися з графіком роботи на семестр та дізналися, який матеріал знадобиться для роботи на наступних заняттях. Уже на першому занятті здобувачі мали змогу працювати з Lego, що без сумніву, стало корисним досвідом для них.

07 грудня 2021 року куратором Агарковою Н.О. проведено виховну годину зі студентами 23 групи на актуальну тему «Грип, ОРВІ та Covid-19». Викладач повідомила про групи ризику при грипі, відмінності між грипом, ОРВІ та Covid-19. Звернула увагу на симптоми, що вимагають термінової госпіталізації та зазначила заходи щодо профілактики грипу, Covid-19 та ОРВІ. Агаркова Н.О. продемонструвала кілька відео роликів з  інформацією про види небезпечних вірусів, які були зареєстровані останніми роками у світі. Проінформовані та уже обізнані студенти проявили зацікавленість до даної теми та прийняли участь у дискусії. 

Сьогодні, 01.12.2021 року відбулось заключне практичне заняття з навчальної дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі», проведеного Довженко Т. О. та Шишенко В. О. Здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання розглянули тему : «Роль педагога в освітньому просторі початкової школи».

На початку заняття,  використовуючи цеглинку LEGO, здобувачі грали в гру "Так, ні, можливо". Потім студенти з’ясовували, що таке критичне мислення та як педагог має забезпечувати можливості критичного мислення в дітей, використовуючи для цього різні технології.

Студенти виконували практичне завдання для розвитку критичного мислення  на прикладі казки «Курочка ряба», шукали відповіді на питання, продовжували казку та  презентували її.

Під час заняття  була проведена групова дискусія «Гра–дитина–педагог– навчання», де здобувачі обговорювали питання про умови успішної реалізації діяльнісного підходу, висловлювали власні думки щодо визначення концепту "педагог-дизайнер" та його професійні секрети. Відповіді на питання здобувачі  фіксували на фліпчартах.

26 листопада відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни " Основи інклюзивної освіти" (доц. В. Шишенко). Під час вивчення теми " Корекційно-розвиткові заняття як складова інклюзивного навчання" здобувачі ознайомилися з корекційними програмами, презентували різновиди арт-терапевтичних послуг.

25 листопада 2021р. відбулася постерна презентація  групових проєктів «Кодекс честі нашої групи».

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти  у форматі постерів презентували принципи та правила дотримання політики академічної доброчесності  на рівні власних академічних груп.

Формуємо академічно доброчесне середовище разом!

ОП «Початкова освіта», освітня компонента «Академічна доброчесність вчителя початкової школи»

викладач: к.пед.н. доц. Ірина Єсьман.

25 листопада відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни "Методика логопедичної роботи з дітьми з ТПМ (викладач - доц. Партола В.В.). Під час вивчення теми "Порушення писемного мовлення" здобувачі 4 курсу представили вправи на формування просторових уявлень та розвиток дрібної моторики для профілактики порушень писемного мовлення у дітей. 

Продовжується цикл практичних занять  з навчальної дисципліни "Теоретичні основи дисциплін природничої освітньої галузі" для здобувачів першого курсу (викл. - доц. Партола В.В.). На практичному занятті здобувачі зазирнули далеко у Всесвіт і дізналися багато цікавого про Місяць , єдиний природній супутник Землі. Звідки взявся вираз "темний бік Місяця"? Чому місяць виглядає по різному? Як відбуваються затемнення Місяця? і багато іншого. 

24.11.2021 року, під час практичного заняття з навчальної дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі, проведеного проф. Довженко Т. О., доц. Шишенко В. О студенти другого курсу факультету початкового навчання розглядали тему «Креативність як ключове вміння, людини 21 століття».

На початку заняття було перено домашнє завдання, студенти представили презентації про цікаві факти трьох найвищих веж світу.

Потім студенти пограли у  вправу- гру «Оживи букву», де згадали 3 букву власного імені та зобразили їх за допомогою природнього матеріалу. Продовденням цієї гри було, що кожен повин був назвати комплімент та якогось героя із мультика на літеру яку намалювали.

Наступною вправою було пошук креативності у нашому житті: у супермаркеті, у кінотеатрі чи школі, та як творчо можна підійти до їх оформлення.

Під час заняття студенти зрозуміли чим поняття творчість відрізняється від креативності та як вчителю початкових класів розвити це в учнів, під час навчання.

Сьогодні на 4-му курсі факультету початкового навчання відбулися чергові практичні заняття з курсу «Формування ключових компетентностей  молодших школярів під час логопедичної роботи» (Доцент Н.М.Чернушенко) на тему : «Технологія формування мовленнєвого дихання». Майбутні  бакалаври міркували про  значення дихання в процесі мовлення, закріпили навички формування правильного типу фізіологічного дихання, формування спрямованого, тривалого повітряного струменя. Сучасні технології формування мовленнєвого дихання при заїканні, ринолалії, дизартрії, а також розглянули різні види пауз, які відіграють важливу роль у процесі говоріння та читання. Студентки показали свої домашні  демонстраційні відео вправи на вироблення вмінь керувати роботою дихального апарату, обговорили труднощі, з якими зіткнулися в процесі роботи над ними.

17.11.2021 у здобувачів 21 та 22 груп відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі ". Це заняття було незвичним і відрізнялося від інших занять,  бо у день самоврядування заняття проводили студентки 3-го курсу, і ми впевнені - вони впоралися з цим на всі 100%.

На початку заняття відбулася перевірка домашнього завдання: студенти демонстрували презентації з активностями, які влучно було б провести на уроці.

Під час заняття перше  завдання виконувалося по групах: студенти згадували ігри зі свого дитинства і міркували, чому ці ігри були особливими, що вони розвивали. Прикладів у кожного було дуже багато: класики, світлофор, піжмурки, "Стоп, земля!", "Море хвилюється раз"... Чого тільки не було!

Далі наші нові викладачі продемонстрували відео з характеристикою ігор. Після перегляду всі ділилися враженнями та розумінням важливості ігор у процесі навчання.

Важливою новою інформацією були 5 характеристик діяльнісного підходу. Для кращого запам'ятовування студенти об'єдналися по групах і зробили хмару слів, які виступили асоціаціями із попередніми характеристиками.

Наступне завдання також було пов'язано з цією темою: студентам надали по 5 карток, і до кожної треба було підібрати характеристику з попереднього завдання. Усі впоралися з цим дуже швидко і якісно.

Після завершення всіх завдань було надано і пояснено домашнє завдання. Під кінець заняття в усіх студентів залишився чудовий настрій і безцінний досвід!

Сьогодні, 16 листопада 2021р., на занятті з навчальної дисципліни «Корекційна андрагогіка»  (викладач – доц. Партола В.В.) здобувачами другого магістерського рівня було представлено з подальшим обговоренням інтерактивні технології навчання, що найкраще підходять для навчання дорослого учня. Зокрема, Хроль Олександрою було детально представлено кейс-технологію з прикладами застосування такої технології у підготовці майбутніх учителів-логопедів.

16 листопада 2021р. на практичному занятті  з  навчальної дисципліни «Основи природознавства зі спеціальними методиками викладання» (викладач – доц. Партола В.В.) здобувачі 33, 34 груп факультету природничої, спеціальної  і здоров’язбережувальної освіти підготували різноманітні, цікаві інтерактиви. На заняття здобувачі побували і в ролі вчителя, і в ролі учнів.

Сьогодні, 12.11.2021 р., у здобувачів четвертого курсу розпочалися практичні заняття з вибіркової навчальної дисципліни «Методика логопедичної роботи з дітьми з тяжким порушеннями мовлення» (викл. – доц. Партола В.В.). На сьогоднішньому занятті здобувачі розібрали методику корекційно-логопедичної роботи з дітьми з загальним недорозвиненням мовлення І і ІІ ступеня та продемонстрували фрагменти занять із корекційно-логопедичної роботи з дітьми з ЗНМ з використанням наочного матеріалу.

Сьогодні, 10 листопада 2021 року, під час практичного заняття з навчальної дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі, проведеного проф. Довженко Т. О., доц. Шишенко В. О. та диспетчером деканату Іванченко Т.М.  студенти другого курсу факультету початкового навчання розглядали тему "Інтегроване навчання в початковій школі".

На занятті у студентів   була нагода уявити себе справжніми модельєрами та намалювати одяг. Під час виконування студентами завдання потрібно було домалювати до основного елементу  LEGO DUPLO  елементи і утворити одяг.  Обговорюючи, знайшли відповіді на такі питання: чим відрізняється одяг один від одного (фасоном, кольором, тканиною, прикрасами тощо), для кого цей одяг та куди в ньому буде доречно піти.

Згадали відомих світових та українських дизайнерів, країни де  проходять найвідоміші покази мод. Одним із цікавих завдань було читання в діях казки «Як мішковинка була «Дорослою»» та намалювати до неї ілюстрацію.

За допомогою онлайн дошки  «Padlet» розміщували відповіді на запитання про одну із найвідоміших модельних країн Францію. На занятті  студенти мали можливість уявити себе архітекторами та побудувати міст з підручних матеріалів. Обговорити особливості інтегрованого підходу.

10.11.2021 на заняттях з Методики навчання літературного читання студенти оволодівали прийомами виразного читання та методикою  навчання молодших школярів. Тренування у відтворенні емоцій за допомогою жестів, вигуків пройшло жваво. Читання творів дитячої літератури виявило, що педагогічним виразним читанням студентам ще треба займатися, бо формується це вміння тільки під час багаторазового виконання різноманітних вправ.

5 листопада 2021 року. Тельпуховскою Юлією Миколаївною проведено для здобувачів 3 курсу, дисципліну за вибором "Формування мовної культури учнів початкової школи засобами гурткової та позааудиторної роботи". Практичне заняття на тему "Норми вживання українських дієприкметників. Уживання кличної форми» Розглядалася одна з найважливіших тем  культури мовлення вчителя початкових класів: правильне вживання імен людей/дітей українською, нормативне вживання граматичної форми імені під час звертання - утворення кличної форми імен. На практичному занятті  студенти отримали інструкцію щодо нормативного вживання кожного з розрядів українських дієприкметників, які є потенційною небезпечними з точки зору мовленнєвих помилок. Студенти усвідомили актуальність навчального матеріалу, що розглядався,  упевнилися, що передусім учитель повинен знати ці мовні норми,  щоб своїм зразком навчати майбутніх публічних осіб та всіх, хто прагне грамотно говорити українською мовою.

  4 листопада  практичне заняття на 4-му курсі факультету початкового навчання «Формування базових компетентностей молодших школярів  під час логопедичної роботи» (Доцент Н.М.Чернушенко) було присвячене корекції фонетичної сторони мовлення, активному використанню комплексів артикуляційної, мімічної, дихальної гімнастики,  автоматизації навичок організації дихання, фонації, артикуляції, темпу і відповідного ритму мовлення. 

 Робота спрямовувалась на методику закріплення умінь у дітей виокремлювати та впізнавати звук на фоні інших: звуків; складів, слів; словосполучень, на удосконалення умінь визначати місце звука в слові по відношенню до інших звуків, наприклад, який звук за рахунком;   перед яким звуком чується або після якого звука вимовляється у слові та інші. Студентки продемонстрували різноманітні вправи, які самостійно підготували вдома.

4 листопала відбулося 7 практичне заняття з курсу за вибором для здобувачів 3 року навчання І бакалаврського рівня "Методика психолого-педагогічної діагностики" на тему "Форми та методики психолого-педагогічної діагностики дітей дошкільного та шкільного віку". На практичному занятті здобувачі представляли свої доповіді та презентації. Також викладачем Левандовською Ганною Вікторовіною було запровоновано розробити ментальну карту на тему "Психолого-педагогічна діагностика дітей з аутизмом та різними психологічними порушеннями". Під час заняття студентами було переглянуто навчальний фільм на тему: "Аутизм у дітей причини, симптоми, тести, лікування та коррекція аутизму".

Продовжується цикл практичних занять з навчальної дисципліни "Основи інклюзії" для здобувачів 4 року навчання (доц. Шишенко В. О.) На занятті, 4 листопада 2021 року, студенти презентували заклади освіти для дітей з ООП, розглянули питання щодо розробки індивідуальної програми розвитку дитини з ООП, її структуру, склад команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП та її завдання, функції кожного учасника цієї команди. 

03 листопада відбулось практичне заняття з Методики навчання літературного читання Міцних знань не буває без регулярного повторення. На заняттях з дисципліни "Методика навчання літературного читання" на 4 курсі факультету початкового навчання повторення відбувається в різний спосіб. Але найголовніше - це самооцінювання, продуктивна рефлексія, що сприяє заповненню прогалин у знаннях та вміннях. 

Сьогодні, 3 листопада 2021 року, під час практичного заняття з навчальної дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі», проведеного проф. Довженко Т. О. та доц. Шишенко В. О., студенти другого курсу факультету початкового навчання розглядали тему «Методика «Шість цеглинок», як інструмент освітньої діяльності в початковій школі». На початку заняття студенти ознайомились з Концепцією «Шість цеглинок», зрозуміли, що ця концепція cтимулює учня робити відкриття, досліджувати, експериментувати, шукати власні відповіді на проблемні ситуації, ставити цілі та розробляти план дій, творити та імпровізувати досхочу. Також, студенти виконували кілька тактильних вправ, які спрямовані на розвиток уваги, дрібної моторики та координації рук. Дізнались, що таке «мієлінізація», чи являється вона головним механізмом розвитку ЦНС, а також взяли до уваги "головні чинники мієлінізації". Ще  дуже зацікавили вправи на розширення горизонтального поля зору, що ці вправи допомагають синхронізувати роботу обох півкуль головного мозку. Також, студенти виконали дві дуже цікаві вправи:

-вправа «Візерунок» (відтворити закодоване слово у візерунок, використовуючи цеглинки). Під час виконання вправи студенти працювали в командах, створювали свої повторювані візерунки та презентували "мелодію" свого візерунка.

-вправа «Запам‘ятайки» (відтворити побудовану модель з цеглинок, ускладнюючи завдання). Викладач створив модель та її світлину надіслав  одній зі студенток, а вона повинна подивившись на цю модель дати вказівки усім присутнім, як побудувати, таку саму.

І ще були проведені цікаві вправи ("Спіймай частину мови", "Складаємо речення") з цеглинками  LEGO.

Заняття пройшло дуже цікаво, весело, всі отримали позитивні враження та багато яскравих емоцій.

Продовжується цикл практичних занять з навчальної дисципліни "Теоретичні основи дисциплін природничої освітньої галузі" для здобувачів першого року навчання (викл. - доц. Партола В.В.). 3 листопада 2021р. на занятті вивчили особливості будови представників класу Риби, класу Земноводні і Плазуни та дізналися багато цікавого про цих тварин. А ви, наприклад, знаєте: Чому Акула не може "зависнути" як інші риби у товщі води або Навіщо Крокодили ковтають каміння?

Сьогодні, 02.11.2021 у студентів 21 та 22 групи відбулося практичне заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі". Студенти презентували свої роботи: "закодовану" інформацію у форматі нон-стоп (кросворди, ребуси), в яких були зашифровані 9 компетентностей  формули НУШ. За допомогою ребусу на слайді презентації студенти дізналися про тему сьогоднішнього заняття "Державний стандарт початкової освіти", розглянули його принципи та зміст. Розглянувши 6 принципів Державного стандарту, здобувачі мали змогу представити себе учасниками велосипедної академії. Відтворювали у вигляді хмари слів визначення поняттю "компетентність". Під час практичного заняття мали змогу пограти у гру "Що ти робиш?", мета якої  полягає у виконанні протилежних рухів від тих, яких говорить інший учасник.

За QR - кодами  розкодовували завдання, яке виконували за допомогою малюнків, аплікацій, LEGO та презентували їх.  Також,  під час заняття виконували цікаві вправи, серед  яких були велотест та участь у динамічній активності. Заняття пройшло емоційно та енергійно !

Сьогодні, 29.10.2021 р., під час вивчення дисципліни "Основи інклюзивної освіти" здобувачі вищої освіти третього року навчання факультету початкового навчання разом з доцентом кафедри початкової і професійної освіти  Шишенко В. О. та диспетчером деканату Іванченко Т. М. завітали до Харківської спеціальної школи імені В. Г. Короленка.

Адміністрація та вчителі школи радісно зустріли  та дозволили на власні очі побачити тонкощі навчання дітей з порушеннями зору. Студенти відвідали музей історії, навчальні кабінети (кабінет початкових класів, розроблений за концепцією Нової української школи, математики, української мови та географії), студію «Творчість на дотик», де дізналися про навчальний процес дітей з порушеннями зору. Побачили навчально-методичний матеріал, який видається у багатьох форматах (рельєфно-крапковим шрифтом Брайля, плоско друкованим збільшеним шрифтом), ознайомилися з технікою навчання. Студентам дали можливість відчути на собі усі тонкощі освітнього процесу, за допомогою спеціальних приладів та наочного матеріалу.

Дуже вдячні  адміністрації школи за цю пізнавальну екскурсію!

Сьогодні, 27 жовтня 2021 року, відбулось шосте практичне заняття з навчальної дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі», яке провели професор Т. О. Довженко та доцент В. О. Шишенко. Під час заняття студенти другого курсу 21 та 22 групи факультету початкового навчання опановували тему «Концепція Нової української школи», детально розглядали формулу НУШ. Об'єднавшись у команди, здобувачі вищої освіти розкривали  зміст та розкодовували кожний компонент формули НУШ шляхом створення колажів, малюнків, інтелект карт, графічного зображення. Досліджуючи перший компонент формули НУШ «Новий зміст», студенти мали змогу пограти у гру мета якої: зобразити без слів (тільки жестами та мімікою) одну з компетентностей Нової української школи та дати змогу всім учасникам вгадати її. Під час обговорення цього компоненту за допомогою програми "Word art" здобувачі  створювали хмару слів на тему «Інновації».

Розглядаючи  другий компонент формули НУШ «Педагогіка партнерства», студенти за допомогою онлайн-інструменту «Canva» розкривали принципи педагогіки партнерства.

Під час розгляду третього компоненту «Вмотивований учитель», використовуючи дошку «Padlet», студенти писали, що їх мотивує в майбутній професії.

Розглядаючи четвертий компонент «Орієнтація на учня», студенти розкривали принцип дитиноцентризму, а саме на аркуші А4 малювали свої асоціації цього принципу, які згодом об’єднали у коллажі та презентували.

Розглядаючи компонент «Виховання на цінностях», студенти за допомогою стікерів та онлайн дошки  «Padlet» написали, що для них є «цінностями».

Розглядаючи компоненти «Нова структура», «Автономія школи і якості освіти» та «Справедливе фінансування і рівний доступ», студенти опрацювали Закон України «Про освіту» та Концепцію Нової української школи.

Компонент «Сучасне освітнє середовище» студенти, використовуючи мережу Інтернет та онлайн дошку «Padlet», продемонстрували своє бачення сучасного освітнього середовища.

Під час усієї пари здобувачі вищої освіти грали у гру, правила якої були: кожну складову формули Нової української школи у вигляді кишені віртуально приклеїти до будь-якої частини тіла, а найголовніше - це запам‘ятати, бо у кінці заняття студентів чекала руханка за цією грою. Такий незвичний метод викладу нового матеріалу, дає можливість більш швидко, зрозуміло та цікаво засвоїти тему. Заняття пройшло дуже цікаво, весело, енергійно та креативно!

Сьогодні, 27 жовтня 2021р., на практичному занятті з навчальної дисципліни "Теоретичні основи дисциплін природничої освітньої галузі" (викладач - доц. Партола В. В.) здобувачі першого року навчання ознайомилися з представниками тваринного світу Типу Членистоногих, вивчили їх фізіологічні особливості та особливості будови, а також дізналися багато цікавих фактів про цих тварин. 

Сьогодні, 26 жовтня 2021 р., під час практичного заняття з навчальної дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі, проведеного проф. Довженко Т. О., доц. Шишенко В. О. та диспетчером деканату Іванченко Т.М.  студенти другого курсу факультету початкового навчання розглядали тему «Освіта: переосмислення концепту». На  початку заняття здобувачі традиційно пропонували, як можемо об’єднатися в команди.  Потім студенти говорили про особливості кожного покоління та об’єднавшись у команди, підготували колажі про них, використовуючи онлайн-інструменти «PowerPoint» та «Canva», а потім за допомогою дошки «Padlet», ми знаходили спільні та відмінні риси кожного покоління.  Наступним етапом нашої зустрічі було обговорення концепції «Нової української школи»,  а саме, ЩО: і ЯК: потрібно змінювати в освіті для покращення навчання. Ми відповідали на питання «Як навчати вчителям?» і «Як навчатися сучасним дітям?» в реаліях сьогодення. У процесі міркувань ми добирали свої асоціації до поняття НУШ та записували їх на дошку «Padlet», а згодом перетворили на хмару слів. 

Переглянувши відео про впровадження НУШ у початковій школі, студенти заповнили таблицю новими асоціаціями про НУШ.

Після цього студенти працювали на платформі дистанційного навчання ХНПУ імені Г.С. Сковорроди «Moodle» де повинні були виконати тест. А, як відомо, тест – це стрес, тому перед початком ми виконали "Кінезіологічну вправу"для психологічної стабілізації та  підвищення інтелектуальної діяльності. Студентам потрібно було взяти стакан з водою та випити його, бо як відомо прийом питної води покращує концентраціє увагу, підвищує активність та енергійність, допомагає більш влучно приймати рішення. Після цього студенти почали виконувати тест.

Заняття пройшло цікаво, активно, а отримані знання будуть корисні  у майбутньому!

22 жовтня в онлайн режимі відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Дизайн і технології з методикою навчання». На занятті здобувачі 1 року навчання ознайомилися з історією виникнення писанкарства, символікою орнаментальних мотивів у писанкарстві та їх значенням, традиціями українського народу, ознайомилися із сучасними техніками оздоблення яєць, зокрема таких, як декупаж, пейп-арт, печворк, кінусайга тощо та спробували свої сили в створенні декоративних яєць. 

21 жовтня відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Розвиток моторики дитини засобами творчої праці» (дисципліна за вибором). На занятті здобувачі 2 року навчання ознайомилися з різними видами пальчикових ляльок, основними принципами організації пальчикових ігор, виготовили власноруч героїв пальчикового театру та підготували інсценізації власних казок і розповідей. Також здобувачі спробували свої сили в імпровізації та в онлайн режимі за декілька хвилин зуміли переробити, адаптувати на новий лад та інсценізувати казку «Рукавичка». 

20 жовтня на практичному занятті з навчальної дисципліни "Теоретичні основи дисциплін природничої освітньої галузі" (доц. Партола В.В.) наші першокурсники глибоко  занурилися в неймовірний світ морів, океанів і прісних водойм, побачили там унікальних тварин, що належать до типу Кишковопорожнинні з їх неповторною зовнішністю і цікавою будовою. Далі ще цікавіше... 

Сьогодні 20 жовтня 2021 року вперше відбулися заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі" на заочній формі навчання, які провела викладач Зозуля Катерина Володимирівна.

На заняттях здобувачі виконували ігрові завдання, розробили креативні бейджи, створили хмару слів, дізналися, що навчання може проходити у будь-якому освітньому середовищі.

Також здобувачі мали можливість дізнатися про незвичайні факти про роботу Софію та знайшли цікаві факти про освіту у таких країнах як Японія, Фінляндія, Австралія, Сінгапур, Латвія та Ізраїль.

А на третій парі здобувачі візуалізували своє бачення про особливості поколіннь Х,  Z та Y та дали відповідь на питання "Чому потрібні зміни?",адже змін вимагає світ, змін вимагає покоління Z, а найактивніші зміни в освіті сьогодні відбувається у школі!

Сьогодні, 20 жовтня 2021 р., на практичному занятті з навчальної дисципліни "Діяльнісниі підхід у початковій школі" (проф. Довженко Т. О., доц. Шишенко В. О.) здобувачі другого року навчання 21-22 групи мали можливість обговорити "Психологічні особливості розвитку сучасних молодших школярів". На початку заняття студенти демонстрували свої  презентації про  винаходи, відкриття та інновації в будь- якій сфері життя за останні 3 роки.

  Найцікавішим завданням  під час зустрічі було обговорення в командах особливостей сучасних школярів та створення  портрета "сучасної дитини". Розподілившись  на сесійні зали в zoom конференції, здобувачі, використовуючи різні матеріали та техніки створювали свій портрет сучасної  дитини, а згодом кожна команда об'єднала в один коллаж і презентували його.

 З' ясувавши, що сучасні діти – це діти цифрового покоління, так зване "покоління Z", студенти почали аналізувати риси, які характеризують «цифрове» покоління. Для цього нам на  допомогу прийшла Zoom дошка, на якій здобувачі записували характеристики сучасних дітей та особливість її врахування у освітньому процесі. 

 Практичне заняття пройшло емоційно та енергійно!

Ось і наступив новий тиждень, а це значить, що прийшов час новим пізнанням. Сьогодні, 19 жовтня, на занятті "Діяльнісний підхід у початковій школі" ми мали можливість дізнатися про освіту в контексті сьогодення. Під час зустрічі здобувачі порівнювали технічні прилади з минулого та сьогодення. Дізналися деякі незвичайні факти про людиноподібного робота Софію. Об'єднавшись в команди за допомогою одного зі способів з портфоліо здобувачів, шукали цікаві факти про освіту в таких країнах, як Японія, Фінляндія, Австралія, Латвія, Ізраїль, Сінгапур. Знайдені факти оформлювали у вигляді колажу та кожна команда їх презентувала. До свого Play-портфоліо ми "поклали" багато цікавих фактів. 

13 жовтня 2021р. відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Дизайн і технології з методикою навчання». На занятті здобувачі 1-го року навчання ознайомилися з методикою роботи з тканиною на уроках з дизайну і технологій у початковій школі, послідовністю роботи над іграшкою та самостійно виготовили м’яку іграшку з фетру – милих і оригінальних звіряток.

13 жовтня 2021р. на практичному занятті з навчальної дисципліни «Теоретичні основи дисциплін природничої освітньої галузі» (доц. Партола В.В.) здобувачі першого року навчання 11-12 групи розпочали вивчення тваринного світу з Найпростіших. Вивчили типових представників Найпростіших, морфологічні та анатомічні особливості їх будови. 

Сьогодні, 12 жовтня 2021р., відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Основи природознавства із спеціальними методиками викладання» (доц. Партола В.В.) для здобувачів третього року навчання 33-34 групи факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти. На практичному занятті здобувачі представили цікаві та змістовні розробки екскурсій у природу для школярів з подальшим аналізом та обговоренням.

12 жовтня 2021р. відбулося практичне заняття у здобувачів третього року навчання 33-34 груп з навчальної дисципліни «Методика навчання математики зі спеціальними методиками» (доц. Масюк О.М.). Під час вивчення теми «Методика роботи над простими задачами» здобувачі вчилися складати коротку умову та схему, що дозволяють обирати арифметичну дію для розв’язання задачі.

12 жовтня 2021р. в онлайн режимі відбулася лекція з навчальної дисципліни «Методика навчання математики зі спеціальними методиками» для здобувачів третього року навчання 33-34 групи (доц. Масюк О.М.). На лекції обговорювалися особливості організації навчання математики в класах з учнями з порушенням зору.

08 жовтня 2021 року в онлайн режимі відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Дизайн і технології з методикою навчання» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1 року навчання. На занятті здобувачі ознайомилися з видами української народної іграшки, зокрема лялькою-мотанкою, особливістю роботи над лялькою, а також власноруч виготовили пташок із ниток.

07 жовтня 2021 року в онлайн режимі відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Розвиток моторики дитини засобами творчої праці» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2 року навчання. На заняття здобувачі підготували різні види гімнастики для пальців рук, зокрема з використанням додаткових предметів, а також спробували виконати малюнки нетрадиційними техніками.

06.10.2021 року відбулось друге практичне заняття з дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі», яке відвідали здобувачі другого року навчання 21-22 групи, на тему «Можливості для реалізації діяльнісного підходу».

На початку заняття здобувачі освіти пропонували способи, як можна поділитися на команди та один із способів реалізували на парі.

У ході тренінгу ми мали змогу:

*обговорити цікаві факти про «LEGO»;

*його використання у освітньому процесі;

*побудували башточку та куб;

* поговорили про можливості для реалізації діяльнісного підходу;

* дізналися багато нового один про одного;

*з’ясували, що навчання може проходити не тільки сидячи за партою, а й у будь-якому іншому середовищі.

Незважаючи на дистанційну форму навчання, ми мали змогу провести Smart зарядку з використанням цеглинок і запропонували, які ще вправи можна використати для її проведення.

На останок ми переглянули відео "НУШ: реалії життя першокласників", проаналізували  його, розглянули новітні технології, що використовувались у освітньому процесі.

Після заняття кожен зміг збагатити свою професійну скарбничку та дізнатись багато нового.

29.09.2021 року на факультеті початкового навчання у 21-22 групах пройшло перше практичне заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", яке провели проф. Т. Довженко та В. Шишенко. Під час заняття здобувачі виконували ігрові завдання, встановлювали правила, яких потрібно дотримуватися під час занять, виготовляли креативні бейджики, шукали інформацію в мережах Інтернет, обговорювали результати пошуку в групах. Також на занятті ми дізнались, що таке "агентність дитини" у контексті освітнього процесу початкової школи та "креативне мислення".

З нетерпінням чекаємо наступного заняття! 

Вибіркова дисципліна "Формування природничої та математичної компетентності майбутніх першокласників"

Тема практичного заняття: "Дослід як метод пізнання. Класифікація дослідів". Викладач: Білецька С.А.

27.09.2021р. здобувачі вищої освіти першого бакалаврського рівня другого року навчання 21, 22 та 23 груп під час практичного заняття з навч.дисц. Дидактика на тему:  "Загальне уявлення про принципи і закономірності навчання. Характеристика окремих принципів навчання" охарактеризували поняття «закономірності навчання», «принципи навчання». Працюючи по групах, студенти проаналізували взаємозв’язок між закономірностями та принципами навчання, навели цікаві приклади зі шкільної практики щодо дидактичних умов і шляхів реалізації дидактичних принципів у сучасній початковій школі. 

24 вересня 2021 року в онлайн режимі відбулося практичне заняття з навчальної дисципліни «Дизайн і технології з методикою навчання» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 1 року навчання. На занятті здобувачі ознайомилися з технікою «Квілінг» та історією її виникнення, основними прийомами роботи та послідовністю виготовлення виробів, а також методикою навчання учнів створенню плоских і об’ємних композицій даною технікою.

23 вересня 2021 року доцентом Білецькою С.А. в онлайн режимі проведено лекцію для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 3 року навчання з навчальної дисципліни «Формування природничої і математичної компетентностей майбутніх першокласників» (дисципліна за вибором).

Тема лекції: «Пізнавальна сфера старших дошкільників. Природнича компетентність майбутніх першокласників в умовах реформування освіти».

Сьогодні під час практичного заняття з навч.дисц. Дидактика на тему:

"Дидактика та її основні категорії. Компетентнісний підхід як  стратегічний напрям модернізації початкової освіти" студенти 21, 22 та 23 груп презентували свої інтелект мапи із навчальними одиницями теми заняття. А також робили науково-інформаційні повідомлення  роботи творчих груп за запропонованими темами з використанням ІКТ. Також відпрацьовували вміння надавати конструктивний фідбек на виступ та реагувати на нього, що є однією з м’яких навичок, яка високо цінується в професійному житті майбутнього вчителя. 

8.09.2021  цікаве інтерактивне заняття з використанням книжкової виставки, присвяченої Міжнародному дню грамотності, провела зі студентами 4 курсу викладач кафедри теорії та методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Левандовська Ганна Вікторівна. 

"Україна починається з тебе". Ці невмирущі слова В’ячеслава Максимовича Чорновола має пам’ятати кожен з нас. Вони були девізом усього життя Великого Українця, і саме ними ми маємо керуватися у нашому повсякденному житті, якщо хочемо збудувати міцну та квітучу Україну.

Саме за таким гаслом 1 і 2 вересня пройшла перша лекція для студентів факультету початкового навчання. Провідні професори факультету донесли до здобувачів нову освітню філософію, що орієнтує майбутніх педагогів на створення ситуації для

формування в учнів початкової школи діяльнісного ставлення до всіх аспектів життя

суспільства та усвідомлення власної причетності до розвитку держави.