Новини

Вітаємо з успішним захистом!

97 здобувачів отримали ступінь магістра початкової освіти!

З 11 по 17 грудня 2020 р. на факультеті початкового навчання Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди відбувався захист наукових досліджень, в якому взяло участь 97 здобувачів денної та заочної форм навчання.  Керівництво науковими роботами здійснювали провідні фахівці кафедри початкової і професійної освіти: проф. Т.О. Довженко, проф.  В.В. Ушмарова, проф. В.М. Гриньова, доц. Н.О. Агаркова, доц. І.В. Єсьман, доц. С.О. Лавренко, доц. Н.К. Рудічєва, доц. Л.С. Філатова, доц. В.О. Шишенко, викл. І.А. Небитова; кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті: проф. О.М. Іонова, доц. Л.І. Титаренко та кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті: проф. Л.П. Ткаченко.

Здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня продемонстрували належний рівень знань педагогіки вищої школи, опанували зміст та методику викладання провідної фахової дисципліни, оволоділи методами організації і проведення наукових досліджень, продемонстрували вміння працювати з педагогічною літературою, аналізувати й систематизувати наукові джерела з дотриманням норм академічної доброчесності, робити висновки, узагальнювати практичний педагогічний досвід.

Тематика наукових досліджень різноманітна і відбивала пріоритетні напрями сучасної початкової ( педагогіка партнерства, взаємодія з батьками, формування у молодших школярів навичок здорового способу життя, відповідального ставлення до навчання,  компетентності "уміння вчитися", математичної компетентності тощо) та вищої освіти України (підготовка майбутніх учителів початкових класів до формування культури академічної доброчесності молодших школярів,  використання казкотерапії, кейс- ,  арт- та інтерактивних технологій, засобів медіаосвіти; дуальна освіта у ЗВО; використання ментальних карт, тренінгів, тестувань, мультимедійних засобів у підготовці майбутніх учителів; роль куратора в адаптації першокурсників тощо). Цікавими виявилися дослідження з педагогічної компаративістики, в яких розглядалися системи підготовки вчителів у Фінляндії, Канаді, Японії, Великобританії, КНР та ін.

Під час публічного захисту здобувачі демонстрували навички презентації результатів наукових досліджень, їх теоретичної і практичної значущості.

Результати досліджень здобувачів вищої освіти були опубліковані у збірнику наукових праць магістрантів  факультету початкового навчання ХНПУ імені Г.С. Сковороди "Актуальні проблеми початкової школи і підготовки вчителів початкових класів", 2020 та у матеріалах науково-практичної конференції "Початкова освіта і підготовка майбутніх учителів початкових класів в умовах реформування української школи", 2020.