Довідник абітурієнта


 Щоб не заплутались у термінах статусів, лови підказки:


Національний мультипредметний тест (НМТ) – форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання результатів навчання з української мови, математики та історії України, яке здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства. У випадку вступу за спеціальними умовами замінюється на індивідуальну усну співбесіду з відповідних предметів за програмою ЗНО.

Єдиний вступний іспит (далі – ЄВІ) – форма вступного випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі НРК6 або НРК7, яка поєднує тест загальної навчальної компетентності та тест з іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської на вибір вступника), яке проводиться Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства. 

Індивідуальна усна співбесіда – форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання підготовленості (оцінювання знань, умінь та навичок) вступника з одного, двох або трьох предметів (складових: українська мова, математика, історія України), за результатами якої за кожний предмет (складову) виставляються оцінки за шкалою 100-200 (з кроком в один бал) або ухвалюється рішення про негативну оцінку вступника («незадовільно»). Здійснюється закладом вищої освіти.

 Мотиваційний лист – викладена вступником письмово у довільній формі інформація про його особисту зацікавленість у вступі на певну освітню програму (спеціальність, заклад освіти) та відповідні очікування, досягнення у навчанні та інших видах діяльності, власні сильні та слабкі сторони, до якого у разі необхідності вступником може бути додано (у тому числі в електронній формі) матеріали, що підтверджують викладену в листі інформацію.

Магістерський тест навчальної компетентності (МТНК) – форма вступного випробування, яке здійснюється Українським центром оцінювання якості освіти відповідно до законодавства. У випадку вступу за спеціальними умовами або на «Другу вищу освіту» замінюється на індивідуальну усну співбесіду з іноземної мови за програмою ЄВІ.

 Індивідуальна усна співбесіда з іноземної мови – форма вступного випробування, яка передбачає оцінювання підготовленості (оцінювання знань, умінь та навичок) вступника, за результатами якої виставляється оцінки за шкалою 100-200 (з кроком в один бал) або ухвалюється рішення про негативну оцінку вступника («незадовільно»). Здійснюється закладом вищої освіти.

 «До наказу» – абітурієнта зараховано на бюджет чи контракт.

 «Рекомендовано (бюджет)» – абітурієнта рекомендовано до зарахування на бюджет.

 «Рекомендовано (контракт)» – абітурієнта рекомендовано до зарахування на контракт.

 «Зареєстровано» – ЗВО прийняв заяву до розгляду. Надалі комісія буде угоджувати рішення про рекомендацію: подати вступника на контракт чи бюджет.

 «Допущено» – абітурієнт допущений до участі у конкурсі на бюджет або контракт.

 «Заява надійшла з сайту» – заява надійшла до навчального закладу, але приймальна комісія ще не перевірила її.

 «Скасовано (втрата пріоритету)» – електронна заява вважається такою, що не подавалася. Вступник має право на подання нової заяви з такою самою пріоритетністю.

 «Затримано» – електронну заяву прийнято закладом вищої освіти до розгляду, але дані стосовно вступника потребують уточнення.  

 «Відмова» – абітурієнта не допущено до участі у конкурсному відборі на підставі рішення приймальної комісії. 

Збираєшся подавати заяву на вступ?

Спочатку прочитай це 

Чи можу я подати заяву через електронний кабінет вступника? 

Так, заяви осіб, які мають документ про загальну середню освіту, подаються через електронні кабінети 

 Де створюються електронні кабінети вступників? 

На сайті https://vstup.edbo.gov.ua.

 Як подати документ до відбіркової комісії факультету?

Через електронні кабінети вступник подає до відбіркової комісії факультету оригінал і копію документа, що підтверджує реєстрацію його місця проживання.

 Я можу подати документ онлайн?

Так, ви можете подати як наживо, так і онлайн – надіслати на електронну пошту відбіркової комісії факультету, на яку подаєте заяву. Потрібно надіслати скан копію такого документа, підписаного кваліфікованим електронним підписом (КЕП) або КЕП батьків (у виключних випадках – без накладання КЕП).

 А якщо я хочу подати на декілька факультетів?

Якщо вступник подає заяву через електронні кабінети на декілька факультетів, він зобов'язаний надіслати підтверджуючі особу документи на електронні пошти кожного факультету.

 Якщо у мене немає документу про повну загальну середню освіту?

Особи з тимчасово окупованих територій (ТОТ), які не мають документ про повну загальну середню освіту особисто подають документи до відбіркових комісій через освітні центри «Донбас-Україна», «Крим-Україна» (отримання освітньої декларації). 

НМТ: де, коли та як дізнатися результати?

Заходьте періодично на свої інформаційні сторінки, щоб не пропустити важливу інформацію! 

Як завантажити мотиваційний лист до е-кабінету? 

 Під час подання заяви про вступ необхідно обов'язково додавати мотиваційні листи. Якщо вступник подає заяви в електронному форматі, то й мотиваційний лист має завантажуватися виключно через е-кабінет.

 Як завантажити мотиваційний лист? Важливі моменти.

Абітурієнти зможуть вступати без приписних посвідчень!

Вступників можуть зарахувати на навчання у разі відсутності військово-облікового документа! Така рекомендація надана Міністерством освіти і науки.

 Як зараховуватимуть вступників без приписного:

Які документи подавати?

На підставі повної загальної середньої освіти (після 11 класу) або на підставі диплома кваліфікованого робітника слід подати такі документи:


Медична довідка 0-86 для вступу


 Чи потрібна медична довідка?

Для вступу до ЗВО абітурієнтам потрібна довідка № 086/о.

Це єдиний медичний документ для подання до приймальних комісій навчальних закладів усіх рівнів акредитації.


 Чи потрібна ця довідка для всіх спеціальностей?

Для таких спеціальностей, як «Хореографія», «Здоров’я людини», «Фізичне виховання», «Готельно-ресторанна справа», довідка потрібна точно.


Як дізнатися, що мені потрібна довідка?

Уточнюйте в правилах вступу або в приймальній комісії вашого університету.