Навчання і МИ

21.04.23 року здобувачі 13 групи на практичних заняттях з курсу Методика навчання предмету «Я досліджую світ» показували тестові завдання для учнів 1-4 класів, які вони розробили. Доцент Радченя І.В. познайомила здобувачів освіти із організацією та проведенням дослідів із живою та неживою природою.

20.04.2023 р. доцентом Титаренко Л.І. проведене практичне заняття зі здобувачами першого (бакалаврського) рівня освіти, 4 курсу з ДВВ Логіко-математичний розвиток дитини на тему: «Розвиток логічного мислення майбутніх першокласників». Усі здобувачі освіти були залучені до обговорення теми, використовувалися різні прийоми та методи роботи. 

14.04.23р. доц. Філатова Л.С. провела відкриту лекцію з ДВВ «Менеджмент позашкільної освіти» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти четвертого року навчання, на яку завітали: директор центру забезпечення якості освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди доц. Радченя І.В., заступник декана факультету початкового навчання доц. Сіра І.Т., в.о. завідувачки кафедри початкової і професійної освіти доц. Мкртічян О.А. 

У ході лекції були розглянуті питання: поняття та структури іміджу сучасного позашкільного закладу освіти; завдання, шляхи та етапи формування іміджу позашкільного закладу освіти; психологічні типи керівників та стилі керівництва. Також були схарактеризовані шляхи формування іміджу керівника позашкільного закладу освіти.

На практичному занятті студенти проаналізували навчальні програми з позашкільної освіти військово-патріотичного, пластового та скаутського напрямів діяльності позашкільної освіти; створили мотиваційні презентації. Жваву дискусію викликала тема «Чи потрібні скаути у 20-х роках ХХІ ст.?».». Також був обговорений онлайн курс Онлайн курсу «Безпілотник «Байрактар»: ідеї та матеріали для інтегрованого навчання й патріотичного виховання».

14.04.23 року здобувачі 13 групи на практичних заняттях з курсу Методика навчання предмету «Я досліджую світ» показували фрагменти уроку-екскурсії. Доцент Радченя І.В. познайомила здобувачів освіти із загальними вимогами до тестових завдань, різновидами тестів, їх особливостями для різних класів.

07.04.2023р. відбулися лекційне та практичне заняття з дисципліни вільного вибору «Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія» для студентів 4 курсу факультету початкового навчання (доц. Шишенко В.О.). Здобувачі вищої освіти розглянули сутність поняття «дидактична гра», її функції та види. На практичному занятті презентували свої проєкти та обговорювали питання з теми заняття. 

Сьогодні 07.04.23р. відбулися лекційне заняття з ДВВ «Менеджмент позашкільної освіти» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти четвертого року навчання. У ході лекції були розглянуті питання управління закладами позашкільної освіти, зокрема розглянули сутність процесу управління, суб'єкти та об'єкти управління, структура управління позашкільним закладом освіти та ділова документація позашкільного закладу освіти.

На практичному занятті студенти проаналізували навчальної програми з позашкільної освіти фiзкультурно-спортивного напряму діяльності позашкільної освіти; створили мотиваційні презентації, виступили із виступами на тему: «Будь активним заради миру» (проєкт започаткований МОН України у червні 2022 р.). Жваву дискусію викликала тема: «Чи може ТікТок популяризувати фізичну культуру?». Також був обговорений онлайн курс «Ефективне використання онлайн-ресурсів у позашкільній освіті фізкультурно-спортивного та оздоровчого напрямів».

07.04.23 року здобувачі 13 групи на практичних заняттях з курсу Методика навчання предмету «Я досліджую світ» показували фрагменти уроків з використанням дидактичних ігор. Доцент Радченя І.В. познайомила здобувачів освіти із особливостями уроку-екскурсії при вивченні інтегрованого курсу «ЯДС», його значенням, загальними вимогами до підготовки та класифікацією. 

6 квітня 2023 року відбулася відкрита лекція д.пед.н., проф. Ткаченко Лідії Петрівни. Лекцію на тему: «Маніпулювання в сучасних системах комунікації» Лідія Петрівна прочитала аспірантам спец. 015 Професійна освіта. У процесі роботи обговорювалися питання конструктивної взаємодії в науково-педагогічній комунікації, розглядалися різні види маніпулювань, як деструктивного фактора. Було приділено увагу аспекту дотримання академічної доброчесності під час апробації результатів наукових досліджень та наголошено на неприйнятності фактів фальшування експериментальних даних, маніпулювання в науковій галузі. Під час обговорення виступили проф. Довженко Т. О, проф. Іонова О. М., доц. Ємець А. А., аспірантка Сімакова С. І.

Аспіранти й колеги відзначили високий науково-методичний рівень лекції та професіоналізм Ткаченко Л. П.

31 березня 2023 року доц. Масюк О.М. провела практичні заняття з курсу, з ДВВ «Технології STEM». Здобувачі демонстрували свої ідеї щодо організації STEM-осередків у своєму класі, познайомилися з можливостями використання віртуальних лабораторій засобами дослідницького інноваційного проекту Go-Lab.

31.03.2023р. відбулися практичні заняття з дисципліни вільного вибору «Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія» для студентів 4 курсу факультету початкового навчання (доц. Шишенко В.О.). Здобувачі вищої освіти розглянули питання про роль змісту навчального матеріалу в мотивації учіння, вплив колективних форм навчальної діяльності на мотивацію учіння, значення оцінки в становленні мотивації навальної діяльності та роль мотиваційної функції в системі дидактичних функцій шкільного підручника; презентували свої роботи.

30.03.2023р. у здобувачів Другого (магістерського) рівня освіти  доцентом Старіковою Л.П. було проведено практичні заняттях з курсу Сучасні стратегії природничої, математичної і технологічної освіти у початковій школі. Здобувачі 52, 53 та 51 груп з'ясовували технологію організації ігрової діяльності учнів при вивченні дисципліни "Я досліджую світ", аналізували фрагменти відеоуроків з використанням рольових ігор.

29.03.2023 року у здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання у межах дисципліни вільного вибору «Підготовка вчителя до роботи з учнями з логопедичними проблемами на уроках природничого і математичного циклів» було проведено лекційне та практичне заняття. На лекційному занятті доц. Радченя І.В. познайомила здобувачів освіти із принципами, формами та методами навчання дітей з ПМР. На практичному занятті було представлено проєкти здобувачів. 

29 березня 2023 року відбулися практичні заняття для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання заочної форми з навчальної дисципліни «Педагогіка інклюзивної освіти». Під час заняття студенти обговорювали питання з теми заняття, виконували завдання та презентували портфоліо для учнів з ООП

28 березня 2023 р. відбулися практичні заняття для студентів 3 курсу факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Організація і управління у початковій школі: Школознавство» (доц. Шишенко В. О.). Здобувачі вищої освіти з’ясували сутність і зміст внутрішнього контролю ЗЗСО, визначили види цього контролю, завдання та етапи, ознайомилися зі зразками бланків внутрішкільного контролю (контроль ведення класних журналів, контроль поурочного планування, контроль ведення учнівських щоденників, контроль ведення робочих учнівських зошитів), опрацювали матеріали щодо ведення класного журналу.

27.03.2023 р. відбулися лекційні заняття з дисципліни «Педагогіка інклюзивної освіти» для здобувачів другого (магістерського) рівня освіти першого року навчання заочної форми. 

27 березня 2023 р. відбулися лекційні заняття для студентів 3 курсу факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Організація і управління у початковій школі: Школознавство» (доц. Шишенко В. О.). Здобувачі вищої освіти ознайомилися з поняттям «група продовженого дня», її призначенням, нормативними документами щодо створення ГПД, основними завданнями, плануванням та організацією групи продовженого дня. 

Сьогодні 24.03.23р. відбулися лекційне та практичне заняття з ДВВ «Менеджмент позашкільної освіти» для здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти четвертого року навчання. У ході лекції були розглянуті органи управління в закладах позашкільної освіти, форми державного контролю за діяльністю позашкільних закладів освіти та типи позашкільних закладів освіти. 

На практичному занятті студенти проаналізували навчальної програми з позашкільної освіти бібліотечно-бібліографічного напряму; створили мотиваційні презентації, буктрейлери, віртуальні виставки; проаналізувати блог БібліоВектор; обговорили онлайн курс «Ефективне використання онлайн-ресурсів у позашкільній освіті гуманітарного та бібліотечно-бібліографічного напрямів».

24.03.23 р. доцент Радченя І.В. провела дуже цікаве та емоційне практичне заняття з Методики навчання предмету "Я досліджую світ". Здобувачі 13 групи презентували свої проєкти, які були представлені на високому рівні та познайомилися з моделюванням, яке використовується у початковій школі при вивченні предмету "Я досліджую світ".  

24.03.2023 на практичному занятті проведеним доцентом  Масюк О.М з ДВВ Технології STEM-освіти слухачі 3 курсу демонстрували презентації розроблених STEM-екскурсій для учнів початкової школи. Заняття було цікавим, активно задіяні були всі слухачі. 

.23 березня 2023 року відбулися практичні заняття для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання з навчальної дисципліни "Педагогіка інклюзивної освіти". Під час заняття студенти обговорювали питання з теми заняття, виконували завдання та презентували портфоліо для учнів з ООП

23.03.2023 доцентом Титаренко Л.І. проведені практичні заняттях з ДВВ Логіко-математичний розвиток дитини, на яких слухачі 3 курсі аналізували відео заняття, представлені в Ютубі, з формування геометричних уявлень майбутніх першокласників. 

23.03.2023 доцент Старікова Л.П. провела практичні заняття у здобувачів Другого (магістерського) рівня освіти 51-53 групах з курсу Сучасні стратегії природничої, математичної та технологічної освіти у початковій школі. Тема: Технологія організації проєктної діяльності з природознавства. Усі здобувачі освіти були залучені до обговорення теми, використовувалися різні прийоми та методи роботи. Заняття було проведено на високому науково-методичному рівні.

22.03.23 року здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання у межах дисципліни вільного вибору «Підготовка вчителя до роботи з учнями з логопедичними проблемами на уроках природничого і математичного циклів» почали вивчати саме природничий цикл. Радченя І.В. познайомила здобувачів освіти із природничою освітньою галуззю. Активне обговорення та дискусії сприяли кращому засвоєнню матеріалу. 

20.03.2023-21.03.2023 року продовжилися лекційні та практичні заняття для студентів 3 курсу факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Організація і управління в початковій школі» (доц. Шишенко В.О.). На практичному занятті здобувачі вищої освіти обговорювали питання з теми заняття та виконували завдання. 

На практичних заняттях проведених доцентом  Масюк О.М. з Методики навчання освітньої галузі "Математика" 21.03.2023 студенти 21 і 22 груп опрацьовували тему "Методика вивчення табличного додавання та віднімання". Студенти готували фрагменти уроків з презентацією. 

20.03.2023 доцентом Старіковою Л.П. проведене лекційне заняття у здобувачів Другого (магістерського) рівня освіти,  1 курс,   з дисципліни  «Сучасні стратегії природничої, математичної та технологічної галузі у початковій школі» на тему: «Технологія проєктування на уроках курсу "Я досліджую світ"» . Усі здобувачі освіти були залучені до обговорення теми, використовувалися різні прийоми та методи роботи. Заняття було проведено жваво та активно.

17.03.2023р.  відбулося практичне заняття з дисципліни вільного вибору «Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія» (доц. Шишенко В.О.). Студентки 4 курсу розглянули методи вивчення вчителем мотивів та мотивації навчання молодших школярів, демонстрували діагностичні методики вивчення готовності дитини до школи та презентували свої малюнки (методика малювання). 

17.03.23 року 13 група на практичних заняттях з курсу Методика навчання предмету «Я досліджую світ» вивчала метод проєктів. Радченя І.В. познайомила здобувачів освіти із видами освітніх проєктів, вимогами до навчального проєкту, етапами проєктної діяльності. Заняття пройшло дуже активно. 

Доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Титаренко Л.І., 16.03.2023 р. для здобувачів освіти перший (бакалаврський) рівень, 3 курс,  було проведено практичне заняття. Тема: «Розвиток просторових уявлень у майбутніх першокласників» (блок ДВВ «Підготовка дитини до школи»), дисципліна «Логіко-математичний розвиток дитини». Підчас заняття студенти презентували систему завдань спрямовану на формування у дітей умінь орієнтуватися у просторі, на аркуші паперу, на місцевості. 

16.03.23 року доцентом Старіковою Л.П. було проведено відкрите практичнее заняття у здобувачів Другого (магістерського) рівня освіти 52 групи з курсу «Сучасні стратегії природничої, математичної і технологічної освіти галузі» на тему «Технологія організації інтерактивного навчання». 

Усі здобувачі освіти були залучені до обговорення теми, використовувалися різні прийоми та методи роботи. Заняття було проведено на високому науково-методичному рівні.

Доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Титаренко Л.І., 15.03.2023 р. для здобувачів освіти Другий (магістерський) рівень, 1 курс,  було проведено лекцію з дисципліни «Підготовка вчителя до роботи з учнями з логопедичними проблемами на уроках природничого і математичного циклів» (ДВВ). Тема лекції – «Методика вивчення основних величин учнями з ПРМ». Усі здобувачі освіти були залучені до обговорення теми, використовувалися різні прийоми та методи роботи. 

14 березня 2023 р. відбулося практичне заняття для студентів 3 курсу факультету початкового навчання з дисципліни «Організація і управління у початковій школі» (доц. Шишенко В. О.) Під час заняття здобувачі вищої освіти виконували завдання та обговорювали питання з теми заняття. 

06.03.23 року у здобувачів Другого (магістерського) рівня освіти  доцентом Старіковою Л.П. було проведено заняття з дисципліни «Сучасні стратегії природничої, математичної і технологічної освіти у початковій школі». Слухачі опрацьовували тему індивідуалізації навчання на уроках «Я досліджую світ» у початковій школі.  Заняття було проведено жваво та цікаво. 

03.03.23 року у 13 групі було проведено практичне заняття з курсу Методика навчання предмету «Я досліджую світ». Радченя І.В. разом із здобувачами освіти аналізувала методичні посібники та підручники інтегрованого курсу «Я досліджую світ» різних авторів. Заняття мало дискусійний характер та було дуже цікавим. 

3 березня 2023 року доц. Масюк О.М. на практичному занятті 3 курсу, з ДВВ Технології STEM – освіти досліджували можливості впровадження геймифікації в освітній процес початкової школи та з цією метою презентували різні сервіси. – проектів. Заняття пройшли жваво та пізнавально.

2 березня 2023 року доц. Масюк О.М. провела практичні заняття для слухачів Другого (магістерського) рівня освіти, 51, 52, 53 групи з навчальної дисципліни "Сучасні стратегії ПМТ освіти у початковій школі» на яких слухачі демонстрували результати своїх STEM – проектів. 

Доцентом Масюк О.М. 28.02.2023 р. о 9.30 для здобувачів освіти Перший (бакалаврський) рівень, 2 курс,  21, 22 групи було проведено відкриту лекцію з дисципліни «Методики навчання освітньої галузі «Математика». Тема відкритої лекції – «Система формування обчислювальних навичок».

Доц. Масюк О.М. сформулювала мету лекції, обґрунтувала вибір методів і прийомів, що використовувалися під час вивчення теми. Усі здобувачі освіти були залучені до обговорення теми. 

На відкритому лекційному занятті були присутні здобувачі, доценти:  Партола В.В., Титаренко Л.І., Старікова Л.П., Смолянюк Н.М. та представники адміністрації Університету: декан факультету початкового навчання, проф. Довженко Т.О.; зав. кафедрою, проф. Іонова О.М., методист вищої категорії відділу менеджменту і моніторингу діяльності Університету, доц. Плахтєєва В. І.; директор центру забезпечення якості освіти Університету, доц. Радченя І. В. Вони зазначили, що заняття було проведено на високому науково-методичному рівні.

24.02.2023 року 13 група продовжила свої практичні заняття з Методики навчання предмету "Я досліджую світ". На занятті вивчався розвиток методики природознавства. Усі студентки підготували цікаві доповіді та презентації про науковців та дослідників, які зробили свій внесок у розвиток науки. Заняття пройшло жваво та емоційно. 

24.02.2023 в 11 групі Купіною І.О. було проведено практичне заняття  за темою «Емоційно-експресивна лексика». Проблеми мовної експресії, виражальних засобів мовлення є базовими для сучасних досліджень тексту. Здобувачі освіти залюбки виокремлювали  у творах  письменників різних періодів забарвлені слова, розподіляючи їх у групи з позитивною та негативною конотацією.

24 лютого 2023 р. Розпочалася ДВВ «Менеджмент позашкільної освіти» (доц. Філатова Л.С.) на 4 курсі факультету початкового навчання. 

23.02.2023 року 4 курс продовжив практичні заняття з ДВВ Організація і керівництво логопедичною роботою. Логопедична допомога дітям з сенсорним та інтелектуальним порушенням. Розглядались операції процесу читання у дітей з сенсорним та інтелектуальним порушенням. Заняття пройшло жваво та емоційно, заняття підтримувалось презентацією.

23 лютого 2023 року доц. Масюк О.М. провела практичні заняття у 51, 52, 53 групах  з дисципліни: «Сучасні стратегії природничої,  математичної і технологічної освіти у початковій школі». Усі здобувачі магістерського рівня активно працювали над плануванням і організацією STEM – проектів у початковій школі.

22 лютого 2023 року доц. Білецькою С.А. проведені практичні заняття у 11, 12, 13 групах з математики на тему: «Множини. Способи задання множин. Операції над множинами». Усі здобувачі активно долучались до розв’язування завдань на дошці.

17 лютого 2023 р. відбулися практичні заняття для студентів 4 курсу факультету початкового навчання з дисципліни вільного вибору «Мотивація дітей до отримання знань та рефлексія» (доц. Шишенко В. О). 

17.02.23 року почалися практичні заняття з курсу Методика навчання предмету «Я досліджую світ» у 13 групі. Радченя І.В. познайомила здобувачів освіти із Державним стандартом початкової освіти, типовими освітніми програмами. Детально розглянули природничу освітню галузь (мета, завдання, результати навчання) та змістові лінії інтегрованого курсу «Я досліджую світ». Заняття пройшло динамічно і жваво. 

Слухачі 1 курсу магістерського рівня  факультету початкового навчання в другому семестрі розпочали вивчати новий курс "Інноваційні технології мовно-літературної галузі в початкових класах" (викладачка доцент Н.М.Чернушенко). Під час лекцій та практичних занять вони ґрунтовно опрацьовують і аналізують основні освітянські нормативні документи та приклади інноваційних технологій сучасної української початкової школи . 

Доцентом кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Титаренко Л.І., 15.02.2023 р. о 9.30 для здобувачів освіти Другий (магістерський) рівень, 1 курс,  було проведено відкриту лекцію з дисципліни «Підготовка вчителя до роботи з учнями з логопедичними проблемами на уроках природничого і математичного циклів». 

Тема відкритої лекції – «Методика навчання учнів з ПРМ змістової лінії «Числа. Дії з числами»».

Доц. Титаренко Л.І. сформулювала мету лекції, обґрунтувала вибір методів і прийомів, що використовувалися під час вивчення теми.

Усі здобувачі освіти були залучені до обговорення, використовувалися різні прийоми та методи роботи. 

На відкритому лекційному занятті були присутні здобувачі, викладачі та адміністрація:  декан факультету, проф. Довженко Т.О., зав. кафедрою, Іонова О.М., доц. Радченя І.В., доц. Масюк О.М., доц. Старікова Л.П., доц. Смолянюк Н.М. Вони зазначили, що заняття було проведено на високому науково-методичному рівні.

Зав. кафедрою теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті, професором Іоновою О. М., 14.02.2023 р. об 11.20 для здобувачів освіти першого курсу (11 та 12 групи) освітньо-кваліфікаційного рівня «бакалавр» було проведено відкриту лекцію з дисципліни «Математика» (цикл нормативних дисциплін професійної підготовки здобувачів освіти спеціальності 013 «Початкова освіта»; Освітня програма «Початкова освіта»). Тема відкритої лекції – «Системи числення». 

Проф. Іонова О. М. сформулювала мету лекції, обґрунтувала вибір форм, методів і прийомів, що використовувалися, зокрема доцільність застосування презентаційного матеріалу.

Усі здобувачі освіти були залучені до дискусій та обговорення, використовувалися різні прийоми та методи роботи. Заняття було проведено на високому науково-методичному рівні.

На відкритому лекційному занятті були присутні здобувачі, доценти: Білецька С. А., Смолянюк Н.М., Старікова Л.П., Титаренко Л.І.; професори: Довженко Т. О. , Ткаченко Л. П.; представники адміністрації Університету: Ворона С. А. , доц. Плахтєєва В. І. , доц. Радченя І. В. 

13.02.2023 р., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової і професійної освіти, Шишенко Валентина Олексіївна провела відкриту лекцію з навчальної дисципліни «Педагогіка інклюзивної освіти» на тему: «Зміст інклюзивної освіти» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання. Лекцію відвідали директор центру забезпечення якості освіти Радченя І.В., декан факультету початкового навчання Довженко Т.О., в.о. завідувача кафедри Мкртчян О.А. та доцент кафедри початкової і професійної освіти Лавренко С.О. 

Студенти були дуже активними на лекції та жваво обговорювали разом з викладачем проблемні питання.

09 лютого 2023 р. відбулося перше практичне заняття на тему: «Методологічна основа інклюзивної педагогіки» для студентів 5 курсу факультету початкового навчання з дисципліни «Педагогіка інклюзивної освіти» (доц. Шишенко В. О.). На практичному занятті здобувачі вищої освіти обговорювали питання з теми заняття. 

Доцентом Партолою Вікторією Вікторівною 06.02.2023 року була проведена  відкрита лекція з «Методики навчання предмета Я досліджую світ» на тему: «Форми організації навчально-виховного процесу з вивчення «Я досліджую світ» у здобувачів факультету  Початкового навчання, 013 Початкова освіта, Першого (бакалаврського) рівня, 1 курсу, 11-13 групи. 

На занятті були присутні студенти, завідувачка кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті проф. Іонова Олена Миколавна та доцент кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Радченя Ірина Вікторівна.

Студентки 4-го курсу, майбутні бакалаври, завершили вивчення дисципліни вільного вибору «Розвиток зв’язного мовлення дітей у процесі підготовки до школи» (викладач - доцент Н.М.Чернушенко) та прозвітували про свої досягнення за 7-й семестр. У рамках неформальної освіти та академічної мобільності  молоді педагоги прослухали вебінари на платформах «Всеосвіта», Ed-Era та ін.., які поглибили  їхні знання в галузі української лінгводидактики. 

18.11.2022р. відбулось останнє практичне заняття у здобувачів 3 курсу факультету початкового навчання з дисципліни вільного вибору «Основи інклюзивної освіти» (доц. Шишенко В.О.). Під час заняття студенти розглянули останню тему «Додаткові освітні послуги в інклюзивному освітньому середовищі» та продемонстрували свої презентації. 

16. 11. 2022 року відбувся залік у здобувачів 2 курсу з дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі». На занятті вони виступили з творчим завданням-вікториною із застосуванням онлайн-платформи Kahoot та цеглинок LEGO, а також висловили свої враження щодо проходження спецкурсу завдяки демонстрації постеру з цілями, викликами, успіхами навчання. В кінці заняття студенти отримали остаточні бали за свою роботу протягом семестру.

14.11.2022 Купіною І.О. було проведено практичне заняття в студентів 21 групи факультету початкового навчання за темою «Складне речення. Типи складних речень».  Вивчення речення  як багатомірної одиниці, яка є складною взаємодією трьох відносно автономних, але воднораз взаємозв’язаних, таких, що перебувають в органічній єдності, рівнів – формально-синтаксичного, семантико-синтаксичного й комунікативного, відбувалося системно та креативно. Здобувачі освіти легко визначали типи складних речень, швидко впоралися з практичними завданнями. 

Ось і закінчився курс дитячої літератури на другому курсі. Стисло, швидко, іноді без світла, іноді з перериванням зв’язку, але завжди з великим бажанням майбутніх учителів початкових класів. 14.11.2022 студенти продемонстрували своє вміння аналізувати твори сучасних дитячих авторів і презентувати їх учням. Здається – вийшло дуже цікаво! 

12.11.22 у здобувачів   2 курсу відбулось останнє практичне заняття з дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі». Під час заняття здобувачі продемонстрували креативні-інтерактивні онлайн Лепбуки.  Розглянули останню тему «Роль педагога в освітньому просторі початкової школи», граючи цеглинками LEGO згадали увесь досвід, здобутий протягом спецкурсу та дослідили умови успішної реалізації діяльнісного підходу. На останок за допомогою интерактивної дошки  Canva , написали свої враження від курсу.

12.11.2022 магістри 51, 52 і 53 груп на практичному занятті з «Сучасних стратегій ПМТ освіти у початковій школі» познайомилися з напрямами впровадження робототехніки в навчальний процес початкової школи, із застосуванням DIY-технології на STEM-уроках (викладач - доцент Масюк О.М.). 

11.11.2022р. продовжилися лекційні та практичні заняття на 3 курсі факультету початкового навчання з дисципліни вільного вибору «Основи інклюзивної освіти» (доц. Шишенко В.О.). Студенти у ході практичного заняття називали традиційні та нетрадиційні форми, методи та прийоми оцінювання навчальних досягнень учнів з ООП; наводили приклади методів формувального оцінювання та презентували розроблені портфоліо для учнів з особливими освітніми потребами. 

На цьому тижні завершилися лекційні заняття на 3 курсі факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Педагогічна майстерність» (доц. Філатова Л.С.). Здобувачі вищої освіти ознайомилися з проблемою: «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти». Були висвітлені особливості явища булінгу (цькування) в закладі освіти, його форми, можливі прояви та наслідки; методи діагностики булінгу (цькування) в закладі освіти з метою своєчасного реагування та організації системної протидії булінгу (цькуванню) і кібербулінгу; уявлення про специфіку протидії булінгу(цькуванню) в закладі освіти. 

Сьогодні, 7 листопада, кандидат філологічних наук, доцент кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Чернушенко Ніна Миколаївна провела відкрите заняття (семінар-конференцію) з навчальної дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» для здобувачів 1-го рівня вищої освіти першого року навчання 11 групи факультету початкового навчання на тему: «Стилі сучасної української літературної мови у професійному спілкуванні». 

На занятті розглядалися питання про функціональні стилі української мови та сфери їх застосування, основні ознаки функціональних стилів (офіційно-ділового, публіцистичного, наукового стилю і його засоби у професійному спілкуванні. художнього, розмовно-побутового, епістолярного та їх підстилів). У процесі роботи учасники конференції звернули увагу на інтеграцію офіційно-ділового, наукового і розмовного стилів у професійній сфері педагога. Студентки працювали в мікрогрупах, демонстрували цікаві презентації, ілюстрували свої виступи яскравими прикладами з різних стилів української мови, зокрема декламували поетичні твори , приурочені Дню української мови та писемності. 

Заняття відвідали: заступниця декана з виховної роботи факультету початкового навчання, доктор філософії Небитова Ірина Андріївна, завідувачка кафедри, доктор педагогічних наук, професор Ткаченко Лідія Петрівна.

07.11.2022 Купіною І.О. було проведено практичне заняття в студентів 21 групи факультету початкового навчання за темою «Однорідні члени речення».  Здобувачами освіти підготовлено презентацію. Разом опрацьовано теоретичний матеріал, надалі студенти вправно виконували практичні завдання, що були перевірені викладачем. 

05.11.2022 на 2 курсі факультету початкового навчання відбулося практичне заняття з дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі».

Сьогодні студенти розглянули тему «Креативність як ключове вміння людини 21 століття». Під час заняття дівчата розповіли цікаві факти про Ейфелеву та Пізанську вежі та продемонстрували власні макети башт з цеглинок LEGO. Створили креативну літеру свого імені та оживили її. З'ясували в чому різниця між креативністю та творчістю та запропонували креативні ідеї щодо залучення людей до ресторану, школи, кінотеатру та салону краси. 

На практичному занятті (05.11.2022) здобувачі другого (магістерського) рівня розглядали основні напрями реалізації Концепції розвитку STEM-освіти у початковій школі, ознайомилися зі STEM-іграшками та їх використанням у навчанні учнів початкової школи. Доцент Масюк О.М. зацікавила студентів та закликала застосовувати одержані знання на практиці.

Сьогодні, 04.11.2022 року відбулося останнє практичне заняття з дисципліни вільного вибору «Особливості роботи з інклюзивною дитиною. Основи інклюзії» (доц. Шишенко В.О.). Студентки 4 курсу розглянули сутність педагогічного оцінювання учнів з особливими освітніми потребами, наводили приклади методів формувального оцінювання та запропонували приклади видів портфоліо учня з особливими освітніми потребами. 

04.11.2022 року продовжилися лекційні та практичні заняття з дисципліни вільного вибору «Основи інклюзивної освіти» (доц. Шишенко В.О.). Студенти 3 курсу у ході практичного заняття наводили приклади технологій навчання в інклюзивному освітньому середовищі. 

01.11-02.11.2022 р. Продовжилися лекційні та практичні заняття на 3 курсі факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Педагогічна майстерність» (доц. Філатова Л.С.). Здобувачі вищої освіти ділилися роздумами над проблемою: «Урок як діалог учителя з учнями в процесі навчання», заповнювали порівняльну таблицю елементів технології побудови уроку для моделі «урок-діалог» та моделі «урок-монолог», обговорювали оповідання педагога-майстра вченого, літератора – вчительки середньої школи № 53 м. Львова Ю. Л. Львової «Наодинці з собою». 

28 жовтня 2022 р. відбулися лекційне та практичне заняття для студентів 3 курсу факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Основи інклюзивної освіти» (доц. Шишенко В. О.). Здобувачі вищої освіти ознайомилися з поняттям «індивідуальна програма розвитку», його структурою, розробкою, вимогами до підписання, пригадали склад команди психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами та рівні підтримки в інклюзивній освіті.

Сьогодні, 28 жовтня 2022 р. відбулися практичні заняття для студентів 4 курсу факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Особливості роботи з інклюзивною дитиною: Основи інклюзії» (доц. Шишенко В. О.). Здобувачі вищої освіти ознайомилися з поняттям «індивідуальна програма розвитку», його структурою, розробкою, вимогами до підписання та проаналізували особливості роботи з батьками дітей з особливими освітніми потребами. 

26.10.2022 р. на 2 курсі факультету початкового навчання відбулося практичне заняття з дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі». На занятті здобувачі вищої освіти мали змогу показати власні вправи з цеглинками LEGO, поділитись інформаційним матеріалом теорії гри, згадати та зобразити власний ігровий досвід, а також ознайомитись із характеристиками діяльнісного підходу та обговорити вплив гри на сфери розвитку дитини. 

25.10-26.10.2022 р. Продовжилися лекційні та практичні заняття на 3 курсі факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Педагогічна майстерність» (доц. Філатова Л.С.).

Третьокурсниці у ході практичного заняття запропонували педагогічні ситуації, рішення яких є тактовна і безтактна поведінка вчителів. Також ми розглянули Етичний кодекс ХНПУ імені Г.С. Сковороди, зокрема всі його принципи. Схарактеризували кожен з них та з’ясували, як вони реалізуються в університеті взагалі та на факультеті початкового навчання, зокрема.

24.10.2022 Купіною І.О. були проведені практичні заняття із Сучасної української мови в здобувачів освіти 21-22 груп  факультету початкового навчання.  Спочатку було перевірено домашнє завдання. Студенти підготували  цікаві вправи, використовуючи прості речення. Тема практичного заняття - «Просте речення. Односкладні та двоскладні речення». Майбутні фахівці чітко розрізняли односкладні та двоскладні речення. Підбирали влучні приклади. 

22 жовтня 2022 р. на 5 курсі факультету початкового навчання відбулася відкрита лекція з навчальної дисципліни «Інноваційні процеси в освітній галузі: Педагогічний менеджмент» (доц. Філатова Л.С.), яку відвідали доц. Шишенко В.О., доц. Лавренко С.О., доц. Агаркова Н.О.

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання ознайомилися із складовими іміджу керівника ЗВО; схарактеризували іміджевий статус; розкрили зміст зовнішнього іміджу керівника ЗВО та особливості формування іміджу керівника ЗВО.

Сьогодні, 21.10.2022, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової і професійної освіти - Шишенко Валентина Олексіївна провела відкриту лекцію з дисципліни вільного вибору "Основи інклюзивної освіти" на тему: "Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з особливими освітніми потребами" для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти третього року навчання. Лекцію відвідали професор Довженко Т.О. та викладач Небитова І.А.

У ході лекції були розглянуті наступні питання:

1. Команда психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП.

2. Асистент учителя як учасник освітнього процесу.

3. Асистент дитини як відповідальний за соціальний супровід дитини.

На занятті третьокурсники виконали цікаві вправи ("Я - особистість", "Очікування") та розглянули такі основні поняття теми: команда психолого-педагогічного супроводу, асистент учителя, асистент дитини. 

Студенти були дуже активними на лекції та жваво обговорювали разом з викладачем проблемні питання.

21 жовтня 2022 р. відбулися лекційне та практичне заняття для студентів 4 курсу факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Особливості роботи з інклюзивною дитиною: Основи інклюзії» (доц. Шишенко В. О.). Здобувачі вищої освіти ознайомилися з поняттями «універсальний дизайн у сфері освіти», «адаптація», «модифікація», «психолого-педагогічний супровід», зі складом команди психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП та принципами діяльності цієї команди, рівнями підтримки для дітей з ООП та продемонстрували свої презентації. 

18.10-21.10.2022 р. Продовжилися лекційні та практичні заняття на 3 курсі факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Педагогічна майстерність» (доц. Філатова Л.С.) на денній та заочній формах.

Майбутні вчителі денної форми навчання опановували педагогічне спілкування: ознайомилися із сутністю та структурою; охарактеризували стилі спілкування; зробили міні доповіді " Мій стиль спілкування"; діагностували рівень власної здатносності до комунікації; у ході мозкового штурму з'ясували бар'єри у спілкуванні та у сесійних залах проробили шляхи подолання таких бар'єрів. 

Здобувачі заочної форми навчання ознайомилися із сутністю педагогічної майстерності, її складовими, зовнішньою та внутрішньою техніками.

19.10.2022 на лекції з «Сучасних стратегій природничої, математичної і

технологічної освіти в початковій школі» магістри 51, 52 і 53 груп

познайомилися з концепцією STEM-освіти, з особливостями її впровадження

у навчальний процес ЗДО і початкової школи (викладач - доц. Масюк О.М.).

18 жовтня 2022 р. відбулися практичні заняття для студентів 4 курсу факультету початкового навчання заочної форми навчання з навчальної дисципліни «Особливості роботи з інклюзивною дитиною: Основи інклюзії» (доц. Шишенко В. О.). Здобувачі вищої освіти ознайомилися з поняттями «особа з особливими освітніми потребами», «діти з особливими потребами», 

класифікацією категорій дітей з ООП, з метою та завданнями інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ), визначили роль батьків у впровадженні інклюзивної освіти та продемонстрували свої презентації.

18.10.22 Чернушенко Н.М..mp4

18 жовтня на підсумковому заліковому занятті  з курсу «Формування ключових компетентностей   молодших школярів у процесі позакласної роботи» ( викладач - доцент Н.М. Чернушенко ) магістри 61 та 62 групи поділилися з однокурсницями своїми напрацюваннями та практичним досвідом. Так Коваленко Ксенія розповіла про свій досвід роботи  у волонтерському освітньо-реабілітаційному хабі  "Екосвіт" для надання емоційної підтримки дітям та дорослим, які постраждали від наслідків війни /у форматі онлайн та офлайн/,  який був створений  разом з колегами еколого-натуралістичного відділу КЗ «Харківській обласний Палац дитячої та юнацької творчості».

            Ксенія із захопленням розповіла про напрямки,  за якими вона  працює разом з іншими волонтерами:

 1.Іппотерапія  (реабілітація і стабілізація психологічних станів за допомогою коней).

2.Каніс-терапія (фізіореабілітаційна допомога людям за допомогою собак). 3. Пет-терапія ( різні тваринки  для надання психотерапевтичної допомоги).

4. Виїздна форма роботи : виїзди до центрів вимушених переселенців для допомоги дітям та дорослим в нормалізації їх психосоціального здоров’я методами активних  ігор, розвиваючих занять. Діти отримують позитивні емоції від  дресированих поні та інших тваринок, які завжди подорожують разом з нами і допомагають постраждалим. 

5. Онлайн форма. Створені комфортні маршрути тематичних онлайн-прогулянок, на яких діти можуть дізнатися цікавинки про навколишній світ, природу , тварин та задавати безліч запитань у форматі вільного спілкування.  Такі зустрічі допомагають покращити настрій та подолати втому, а також  підвищують  мотивацію до навчання та сприяють емоційній розрядці  після онлайн навчання в школі. 

17.10.2022 Купіною І.О. були проведені практичні заняття із Сучасної української мови в здобувачів освіти 21-22 груп  факультету початкового навчання.  Спочатку було перевірено домашнє завдання - «Прислівник як частина мови».  Здобувачі підготували презентації. Тема практичного заняття - «Просте речення. Типи простих речень».  Студенти  ретельно аналізували речення, визначали їхні типи, добирали цікаві речення з творчості сучасних письменників.

Сьогодні, 17 жовтня 2022 р. відбулися лекційні заняття для студентів 4 курсу факультету початкового навчання заочної форми навчання з навчальної дисципліни «Особливості роботи з інклюзивною дитиною: Основи інклюзії» (доц. Шишенко В. О.). Здобувачі вищої освіти ознайомилися з поняттями «інклюзія», «інклюзивна освіта», завданнями, принципами та законодавчою базою інклюзивної освіти, схарактеризували склад команди психолого-педагогічного супроводу дитини з ООП та навели приклади застосування універсального дизайну інклюзивного середовища. 

Практичне заняття з дисципліни «Сучасні стратегії природничої, математичної і технологічної освіти у початковій школі». Тема заняття «Технологія взаємодії». Викладач – доцент Титаренко Л.І. познайомила магістрантів із технологією взаємодії вчителя з дітьми на уроках математики. 

14 жовтня 2022 р. відбулося заняття на тему: «Роль батьків у впровадженні інклюзивної освіти» для студентів 3 курсу факультету початкового навчання з дисципліни «Основи інклюзивної освіти» (доц. Шишенко В. О.). На практичному занятті здобувачі вищої освіти демонстрували свої презентації, вирішували задачі та обговорювали питання з теми заняття. 

13-14 жовтня 2022 р. на 5 курсі факультету початкового навчання відбулася лекція та практичні заняття з навчальної дисципліни «Інноваційні процеси в освітній галузі: Педагогічний менеджмент» (доц. Філатова Л.С.). Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання ознайомилися із поняттям «якість освіти», типами ЗВО; схарактеризували форми оцінювання якості освіти в повній загальній середній освіті: Зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень учнів, Державна підсумкова атестація, PISA; інституційний аудит закладів освіти. 

12.10.2022 у студентів 2 курсу факультету початкового навчання відбулося практичне заняття з дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі», яке провели проф. Довженко Т. О. та доц. Шишенко В. О. на тему: «Гра як спосіб взаємодії педагога з дитиною». Під час заняття студенти працювали з цеглинками LEGO, будували різноманітні вежі, демонстрували вправи та лічилки з використанням цеглинок LEGO, які можна використовувати на уроках у  початковій школі. Також згадали про такі країни, як Японія та Китай, пригадали їх столиці та знайшли цікаві факти про ці країни, розкрили поняття «інтегроване навчання» та його реалізація у шкільному навчанні. 

10.10.2022 Купіною І.О. була проведена модульна контрольна робота з Сучасної української мови в здобувачів освіти 21-22 груп  факультету початкового навчання. Студенти серйозно й системно готувалися до такого типу перевірки знань. Роботу було виконано успішно. 

05.10.2022 на факультеті початкового навчання у здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання відбулося практичне заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі", де студенти розглянули цеглинки Lego, як інструмент освітньої діяльності в початковій школі. 

Під час заняття, використовуючи шість цеглинок Lego, дівчата виконали багато різних тактильних вправ, вправи на розширення поля зору, створили власні візерунки з цеглинок та дізналися як Lego впливає на дитину.

7 жовтня 2022 р. на 5 курсі факультету початкового навчання відбулася лекція з навчальної дисципліни «Інноваційні процеси в освітній галузі: Педагогічний менеджмент» (доц. Філатова Л.С.). Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти першого року навчання ознайомилися із державним управлінням системою освіти; принципами освітньої політики України та діяльністю державних органів, які здійснюють управління системою освіти; зупинилися на формуванні понять «стандарт освіти», Національна рамка кваліфікацій, освітні програми, навчальний план. 

"ПІЗНАЙ СЕБЕ... в гармонії з мистецтвом!" 

Саме під таким сковородинівським гаслом, творчо й натхненно здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету початкового навчання Сінчук Ю., Лисун С., Прозор А., Харламова О., Борисовська Ю., Кузнецова Н.,  Навроцька К., Кулакова Г., Видиш М., Москалева Л., Лупаренко С.  у рамках навчальної дисципліни "Інноваційні підходи до вивчення мистецької освітньої галузі", разом з доцентом кафедри теорії, технологій і методик дошкільної освіти Бакай С.Ю., виконували творчі завдання з нагоди 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.

Неймовірно, що здобувачка Овчарова Діана долучила своїх маленьких вихованців Калошу Діану (9 р.), Іщук Арину (5 р.), Скрипнікову Юлію (9р.) та Димінську Даніеллу (9 р.) не тільки до пізнання образотворчого мистецтва, а й вивчення творчої спадщини видатного українця за мотивами його байок.

Здобувачі не тільки переконалися у величі мистецтва, а й спробували себе у різних інноваційних техніках малювання.

Не втрачайте часу!

Пізнавайте себе у мистецтві! 

Прозорість, доступність , відкритість навчального контенту з освітньої компоненти "Академічна доброчесність вчителя початкових класів", розміщеному на персональному сайті-блозі «Педагогіка.YESresurs» http://www.yes-resurs.kh.ua/index.html, сприяє  формуванню професійних компетентностей необхідних для засвоєння принципів академічної культури та етики наукового пошуку.

Систематичне отримання фідбеку від здобувачів після проведення занять-один із інструментів забезпечення якості.

Готуємо нову генерацію вчителів-інноваторів в академічному середовищі факультету початкового навчання! 

Сьогодні доцент Титаренко Людмила Іванівна провела чудові лекції для здобувачів освіти другого (магістерського) рівня. Студентів зацікавили питання інтеграції в системі початкової освіти, альтернативні програми та метод проєктів. Доцент детально зупинилася на цих питаннях, з’ясувала незрозумілі моменти, поділилася особистим досвідом. Магістранти були задоволені лекціями та висловлювали щирі слова вдячності Людмилі Іванівні. 

05 жовтня 2022 року відбулося онлайн відкрите заняття з «Дидактики» канд. пед. наук, доц. каф. початкової та професійної освіти Агаркової Н.О. для студентів 21 групи 2 курсу факультету початкового навчання. Тема практичного заняття «Поняття про методи навчання. Характеристика окремих методів навчання». На занятті було розглянуто сутність понять «методи навчання», «прийоми та засоби навчання», з’ясовано функції та класифікацію методів навчання молодших школярів; проаналізовано дидактичні вимоги до окремих методів навчання. Студенти активно брали участь у роботі, виявляли зацікавленість матеріалом, коментували тексти, висловлювали власне бачення проблеми, аналізували педагогічні ситуації. На занятті панувала атмосфера доброзичливості, толерантності, що сприяло забезпеченню результативності заняття. За словами канд.пед.наук, доц. Лавренко С.О.,  Наталя Олександрівна продемонструвала високий рівень фаховості, ерудиції та професіоналізму; вільне володіння змістом практичного заняття, доцільне підкріплення теоретичних положень вдалими прикладами, вдало реалізувала міжпредметні зв’язки. За словами к.п.н., викл. Зозулі К.В., позитивне враження справили наступні аспекти організації та проведення показового заняття: педагогічна доцільність вибору методів навчання, використання прийомів, що забезпечують активізацію групи та окремої особистості, розвиток критичного мислення студентів, здійснення диференційованого підходу до групи, вміння володіти аудиторією, шляхи виходу із проблемних ситуацій; системність, послідовність, доступність та завершеність розгляду поставлених питань, переконливість і ефективність наведених фактів, прикладів, їх теоретичне узагальнення та висновки. Відкрите практичне заняття з «Дидактики» проведено на високому науковому та навчально-методичному рівні та відповідає основним програмним вимогам здійснення організації даного виду педагогічної діяльності. 

05.10.2022 доцент Титаренко Людмила Іванівна на першому курсі другого магістерського освітнього рівня провела  лекції на тему: «Технологія організації диференційованого навчання», «Організація ігрової навчальної діяльності», «Впровадження діяльнісного підходу у процесі навчання математиці». Здобувачі освіти проявляли неабияку активність на лекціях, вони були зацікавлені та задавали безліч питань викладачу.

04.10-05.10.2022 р. Продовжилися лекційні та практичні заняття на 3 курсі факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Педагогічна майстерність» (доц. Філатова Л.С.). Майбутні вчителі опановували професійне самовиховання вчителя: ознайомилися із сутністю та структурою самовиховання; охарактеризували методи та прийоми самовиховання вчителя; діагностували рівень власної здатності до саморозвитку й самоосвіти; склали власну програму самовиховання та виконували психолого-фізіологічне налаштування на заняття (кінесіологічні вправи «Ковпак мудреця», «Перехресні кроки»). 

04.10.2022 р. доцент Титаренко Людмила Іванівна провела лекцію на першому курсі другого магістерського рівня освіти на тему «Технологія організації навчальної взаємодії». Здобувачі освіти дуже жваво відповідали на питання та долучалися до дискусії.  

З жовтня 2022 р. на 5 курсі факультету початкового навчання розпочалися лекції з навчальної дисципліни «Інноваційні процеси в освітній галузі: Педагогічний менеджмент» (доц. Філатова Л.С.). Здобувачі вищої освіти ознайомилися із поняттями «менеджмент» та «управління»; розглянули процес розвитку управління в історичному плані; схарактеризували 5 управлінських революцій, що суттєво змінили роль і місце управління в історії людства; розкрити тенденції нинішніх шкіл управління; дати визначення і сутність понять «закономірність», «принципи» менеджменту. 

30 вересня 2022 р. відбулося заняття для студентів 3 курсу факультету початкового навчання з дисципліни «Основи інклюзивної освіти» (доц. Шишенко В. О.) Під час занятті студенти ознайомилися з закладами освіти для дітей з особливими освітніми потребами та продемонстрували презентації «Категорії дітей з ООП». 

03.10.2022р. студенти 31 і 32 груп на практичному занятті опрацьовували методичну роботу над типовими задачами. Складна тема була дуже зрозуміло роз’яснена, основні моменти засвоєні. 

03.10.2022 року студенти 31 і 32 груп на лекційному занятті розбирали питання методики вивчення елементів алгебри в курсі математики початкової школи. Панувала дружня та доброзичлива атмосфера.

03.10.2022 Купіною І.О. було проведено практичне заняття за темою «Службові частини мови». Здобувачі вищої освіти вміло розподіляли частини мови на службові, а потім детально аналізували кожну окремо. Підбирали речення зі службовими частинами мови  й характеризували їх за морфологічним розбором. 

27.09.2022 студенти 33 групи на практичному занятті з Методики навчання

освітньої галузі "Математика" зі спецметодиками розглядали методичні прийоми роботи над простими задачами.

27.09.2022 зі студентами 3 курсу була проведена математична вікторина. 

26.09.2022  на практичному занятті з Методики навчання освітньої

галузі "Математика" студенти 31 і 32 групи навчалися працювати зі

складеними задачами. Студенти готували повідомлення з презентацією.

26.09.2022 на лекції з методики навчання освітньої галузі "Математика"

студенти 31 і 32 груп опрацьовували методику навчання розв'язувати типові задачі.

26.09.2022 Купіною І.О. було проведено практичне заняття за темою «Розвиток зв’язного мовлення. Створюємо казку». Здобувачі вищої освіти із зацікавленістю виконували творчі вправи, створювали різноманітні казки, використовуючи опорні слова. Визначали частини мови у словах речень. 

Чергове практичне заняття відбулося у студентів 3 курсу факультету початкового навчання з ДВВ «Розвиток зв’язного мовлення у процесі підготовки до школи (ст. викл. Гнатовська К.С.) на тему «Шляхи формування мовної особистості на рівні вимови».

На занятті студенти засвоїли характеристику основних понять та проаналізували особливості розвитку звукової культури мовлення дошкільників у різні вікові періоди.

21.09. 2022 у 21 та 22 групах факультету початкового навчання відбулися практичні заняття з дисципліни "Діяльнісний підхід у початковій школі"(проф. Довженко Т. О. та доц. Шишенко В.О.). 

Під час заняття студенти продемонстрували творчі роботи "Формула НУШ", "Закодовані поняття", асоціативний кущ "Що таке НУШ?". Розглядаючи нові теми, виконали вело-тест та вправу "Що ти робиш?". З'ясували, які існують наскрізні вміння та де можна їх застосувати, побували у ролі модельєрів одягу та створили оригінальні мости з підручних матеріалів.

20.09-21.09 2022 р. Продовжилися лекційні та практичні заняття на 3 курсі факультету початкового навчання з навчальної дисципліни «Педагогічна майстерність» (доц. Філатова Л.С.). Майбутні вчителі опановували внутрішню техніку вчителя: готували доповіді "Розрядка в діяльності", апробували позитивні афірмації та аутотреніги. 

20 вересня слухачки другого року навчання магістратури факультету початкового навчання на заняттях з  курсу «Формування ключових компетентностей молодших школярів у процесі позаурочної роботи» ( доцент  Чернушенко Н.М) розглянули питання про основні  види та форми позакласної роботи,  загально дидактичні  та специфічні принципи  виховного процесу в початковій школі. Майбутні педагоги презентували власні наробки  з даної проблеми та побудували перспективні плани для подальшої роботи з формування базових компетентностей  у дітей різного віку.

20.09.2022 на практичному занятті з методики навчання освітньої галузі "Математика" студенти 33 групи опрацьовували алгоритми письмових обчислень (викладач - доц.Масюк О.М.). 

Не втрачайте часу! Станьте і Ви автором віршу "Сенкан" за улюбленою темою!

Здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету початкового навчання Сінчук Ю., Овчарова Д., Андренко Н., Лупаренко С., Прозор А., Малахай Л., Борисовська Ю , Жуковська І. та Харламова О., разом з доцентом кафедри теорії, технологій і методик дошкільної освіти Бакай С.Ю., у межах навчальної дисципліни "Інноваційні підходи до вивчення мистецької освітньої галузі" складали мистецькі СЕНКАНИ. 

Цікаво! Творчо! Поетично! Натхненно! Сучасно! 

Минулого тижня  відбулося підсумкове заняття з дисципліни вільного вибору "Музейна педагогіка в роботі учителя початкової школи"  ( викладач: доцент Чернушенко Н.М.). Студентки 4-го курсу (першого бакалаврського рівня) факультету початкового навчання підготували презентації, в яких продемонстрували  результати  аудиторної та самостійної  роботи за перший місяць навчання. Дівчата створили цікаві картотеки різноманітних музеїв України, про які вони довідались під час вивчення курсу. Усі результати такої кропіткої роботи можуть бути використані під час педагогічної практики, а також у повсякденному житті молоді.

19.09.2022 у студентів 31 і 32 груп відбулася лекція, присвячена методиці навчання учнів початкової школи розв'язувати сюжетні задачі. 

19.09.2022 Купіною І.О. були проведені практичні заняття в 21-22 групах за  темою  «Орфографія. М’який знак. Апостроф».  Студенти підготували цікаві презентації, написали словниковий диктант. Компетентнісно спрямоване навчання правопису сприяє мовленнєвому розвиткові, збагаченню словника, кращому розумінню й засвоєнню мовних явищ. 

На практичному занятті 19.09.2022 студенти 31 і 32 груп опрацьовували тему "Методика роботи над простими задачами"

Чергове практичне заняття відбулося у студентів 3 курсу факультету початкового навчання з ДВВ «Розвиток зв’язного мовлення у процесі підготовки до школи (ст. викл. Гнатовська К.С.) на тему «Основні напрями роботи з розвитку мовлення дітей у процесі підготовки до школи».

На практичному занятті студенти засвоїли поняття про форми, методи, прийоми і засоби формування мовленнєвої компетенції дошкільників. Також дібрали дидактичні ігри на розвиток мовлення дітей та продемонстрували їх використання на занятті.

14.09.2022 року на факультеті початкового навчання відбулися практичні заняття для здобувачів вищої освіти 2 року навчання з дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі» (проф. Т. Довженко та доц. В. Шишенко), на якому студенти розглянули такі теми: «Освіта: переосмислення концепту» та «Концепція НУШ». На занятті здобувачі виконували різноманітні цікаві завдання, різних рівнів складності: створили асоціативний кущ «Що таке «НУШ?» та хмари слів, виконали кінезіологічні вправи та вправи «Прогнозування відповідей «Що таке Концепція «НУШ»?», дослідили формулу НУШ та розібрали її компоненти в оригінальний спосіб «Формула в кишені». Наприкінці пари було проведено самооцінювання та обговорення, що б вони додали до свого Play-портфоліо після сьогоднішньої зустрічі. 

14 вересня відбулося чергове практичне заняття   у випускниць другого року навчання магістратури з курсу вільного вибору «Формування ключових компетентностей  молодших школярів у процесі позаурочної роботи» (викладач доцент Чернушенко Н.М.) на тему: «Формування базових компетентностей школярів  у  гуртках гуманітарного напряму».

Слухачки розглянули різні варіанти роботи мовної підготовки школярів у позаурочний час. Майбутні педагоги також опрацювали дидактичні матеріали, щоб проаналізувати складові одного із видів позакласної роботи –екскурсії. Вони здійснили ряд відео екскурсій, які сприяли пізнавальній активності, розвитку мовлення та збагаченню словника магістранток. Заняття завершилось плануванням подальшої творчої роботи в рамках підготовки до педагогічної практики.

13-14.09.2022 на 3 курсі факультету початкового навчання продовжуємо навчальну дисципліну «Педагогічна майстерність» ( доц. Філатова Л.С.). 

У ході практичного завдання здобувачі освіти підготували:

Також третьокурсники дізналися про новий жест-привітання на позначення тризуба, що запропонувала Агенція Banda Agency та міністерство культури та інформаційної політики на честь 31-ї річниці незалежності.

14.09.2022 року для студентів 31 і 32 групи було проведено практичне заняття з Методики навчання освітньої галузі "Математика"на тему "Алгоритми письмових обчислень". Студенти активно виступали з повідомленнями і опрацьованими методичними завданнями (викладач - Масюк О.М.). 

13.09.2022 доц. Філатова Л.С. провела відкриту лекцію з навчальної дисципліни "Педагогічна майстерність" на тему: "Внутрішня техніка вчителя". Лекцію відвідала доц. Лавренко С.О. та доц. Шишенко В.О. 

У ході лекції були розкриті поняття «внутрішня техніка вчителя», «арт-терапія»; осмислені значення педагогічної техніки, необхідність формування вмінь досягнення емоційної саморегуляції; схарактеризоване професійне вигорання вчителя, означені сутність, симптоми, стадії та шляхи його подолання.

Практичні заняття в 21-22 групах за  темою  «Дієслово. Форми діслова» були проведені доцентом кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Купіною І.О. Здобувачі вищої освіти активно визначали форми дієслова. Особливо були зацікавлені безособовими дієсловами. Визначили типові помилки у вживанні дієслівних форм. 

09.09.2022 доцент Смолянюк Н.М. провела захоплюючі лекції з розвитку моторики дитини. Здобувачі вищої освіти взяли до свого багажу знань багато цікавої і корисної інформації, як для майбутніх фахівців, так і для майбутніх матусь. 

09.09.2022 доцент Партола В.В. провела лекції, на яких порушувалися теми заїкання дітей, їх причини та наслідки. Здобувачки освіти були дуже зацікавлені матеріалом. 

На практичних заняттях з навчальної дисципліни «Інноваційний локус мовно-літературної галузі в початкових классах» (викладач – доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Ткаченко Л.П.) відбулося інтерактивне обговорення теми «Альтернативні освітні програми НУШ, авторські технології та методики навчання в початкових класах». Магістранти проаналізували комунікативно-змістові лінії освітніх програм «Інтелект України», «Росток», «На крилах успіху», Розвивальне навчання (Л. Занков, Д. Ельконін і В. Давидов). Та приділили особливу увагу сутнісним характеристикам сучасних методик навчання грамоти. Заняття пройшло в атмосфері конструктивного діалогу.

07.09.2022 року відбулося практичне заняття у 21 та 22 групах з дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі» (проф.  Довженко Т. О. та доц.  Шишенко В. О.). На занятті студенти демонстрували свої відеопрезентації на тему "Винаходи та інновації у будь якій сфері життя за останній рік" . Було продемонстровано багато цікавих винаходів про які учасники освітнього процесу чули вперше. Також студенти проаналізували статті про професії майбутнього,  створили портрет сучасної дитини, з'ясували значення понять «дайвери» та «серфери» у розрізі покоління Х та Z. Заняття було насиченим та сповненим різноманітними цікавими завданнями. Студенти залишились задоволеними! 

Цього тижня розпочалися семінарські заняття у слухачок другого року навчання магістерського рівня з курсу ДВВ «Формування ключових компетентностей молодших школярів у процесі позакласної роботи» (викладачка доцент кафедри теорії та методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій та спеціальній освіті Чернушенко Н.М.)

Сумлінно опрацювавши цикл лекційних матеріалів, майбутні педагоги достойно розкрили ряд питань, що передбачені навчальною програмою. Зокрема, у своїх доповідях-презентаціях дівчата заглибились у процес формуваня  у вихованців  ключових та предметних компетентностей у гуртках еколого-натуралістичного  та  художньо-естетичного напрямів.

Практичні заняття в 21-22 групах за темою «Прикметник. Розряди прикметників за значенням» були проведені доцентом кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Купіною І.О. Здобувачі освіти схарактеризували прикметник як одну з периферійних частин мови, що позначає ознаку предмета, має зумовлені опорним іменником словозмінні категорії роду, числа й відмінка, функціонує в реченні як формально-синтаксичний приіменниковий другорядний член речення і як семантико-синтаксичний атрибутивний компонент та може виконувати комунікативну функцію теми й реми. Детально розібрали розряди прикметників і застосували теоретичні знання на практиці. 

02.09.2022 доцент Партола В.В. провела лекції, на яких порушувалися теми тяжких порушень мовлення дітей, їх причини та наслідки. Здобувачки освіти, як майбутні матусі, були дуже зацікавлені матеріалом. 

02.09.2022 доцент Смолянюк Н.М. провела захоплюючі лекції з розвитку моторики дитини. Здобувачі вищої освіти взяли до свого багажу знань багато цікавої і корисної інформації.

02.09.2022 у студентів 2 курсу навчання факультету початкового навчання відбулися лекційне та практичне заняття з дисципліни вільного вибору «Система позашкільної освіти в Україні» (к.пед.н., доц. Лавренко С.О)

Сьогодні, 02.09.2022, у студентів 4 курсу факультету початкового навчання відбулися лекційне та практичне заняття з дисципліни вільного вибору «Особливості роботи з інклюзивною дитиною». Модуль 1. «Основи інклюзії» (к.пед.н., доц. Шишенко В.О.). На практичному занятті студенти приймали активну участь в обговоренні питань. 

Сьогодні, 02.09.2022 року, доцент кафедри початкової і професійної освіти Шишенко В.О. провела для студентів 3 курсу лекційне та практичне заняття з дисципліни вільного вибору «Основи інклюзивної освіти». 

У межах вивчення ДВВ, доцент Смолянюк Н.М. провела цікаві і пізнавальні лекції зі здобувачами 4-го року навчання. 

Сьогодні, 31.08.2022 року, у студентів 2 курсу відбулося друге практичне заняття з дисципліни «Діяльнісний підхід у початковій школі», викладачі проф. Довженко Т.О. та доц. Шишенко В.О. На початку заняття студенти згадали правила групи, продемонстрували свої варіанти хмари слів «Мої очікування від курсу», запропонували нові способи об’єднання учнів у групи в онлайн форматі та розглянули нову тему «Освіта в контексті сьогодення». Під час активної роботи на парі здобувачі виявили головні відмінності приладів з минулого і сучасності, дали відповіді на різноманітні питання та з’ясували, як і яким чином застосовують інформаційні пристрої в освіті. Звичайно, говорячи під час пари про 21 століття - століття інформаційних технологій та комунікацій, дівчата не могли не згадати про робота Софію і поділитися своїми враженнями про неї. Студенти також дізнались багато нових і цікавих фактів про сучасну освіту в таких країнах, як: Японія, Фінляндія, Латвія, Австралія, Сінгапур та Їзраль.

Заняття було настільки цікавим і насиченим, що студенти навіть не помітили, як швидко промайнув час, тому з нетерпінням чекають наступого заняття. 

30-31.08.2022 на 3 курсі факультету початкового навчання продовжуємо навчальну дисципліну «Педагогічна майстерність» ( доц. Філатова Л.С.). 

У ході лекції здобувачі освіти мали змогу ознайомитися із зовнішньою технікою педагога як втілення внутрішнього переживання викладача в його тілесній природі; управлінням пантомімікою (постава, хода), жестами, їх класифікація, мімікою (вираз обличчя, посмішка), візуальним контактом, тактильною комунікацією (дотики), міжособистісним простором; вимогами до зовнішнього вигляду педагога (естетична виразність, елегантність, привітність, зібраність, стриманість, відчуття впевненості й гідності, доцільність). У ході семінарських занять третьокурсники представляли розробки моделей зовнішнього вигляду вчителя початкових класів відповідно до сезонів.

В останній день літа, 31.08.2022 р., на практичному занятті у Zoom студенти 21 і 22 груп опрацьовували методологічні основи навчання; розкрили значення методології педагогіки як методологічної бази сучасної дидактики. Здобувачі освітнього ступеня бакалавр продемонстрували володіння методологічними засадами наукової праці, вміння збирати і опрацьовувати інформацію, аналізувати та оформляти одержані результати. Варто зауважити, що студенти віднеслися до виконання поставлених завдань надзвичайно відповідально і сумлінно. Усі приймали активну участь у обговоренні питань та виявили зацікавленість темою. 

29.08.2022 на практичному занятті студенти 31 і 32 груп опрацьовували методику вивчення позатабличного множення і ділення. Студенти виступали з презентаціями підготовлених фрагментів уроків. 

26.08.2022 року для студентів 4 курсу розпочався курс дисципліни вільного вибору «Особливості роботи з інклюзивною дитиною», який складається з двох модулів: «Основи інклюзії» (доц.  Шишенко В. О.) та «Логопедія» (ст. викл. Козачек Н. О.). Студенти прослухали та законспектували цікаві лекції, а потім працювали над практичними завданнями.

26.08.2022 студенти 2 курсу навчання факультету початкового навчання розпочали вивчення дисципліни вільного вибору «Система позашкільної освіти в Україні» (к.пед.н., доц. Лавренко С.О) 

26.08.2022 року у студентів 3 курсу відбулося перше заняття з блоку дисциплін вільного вибору циклу професійної підготовки «Організація освітнього процесу для дітей з ООП» з предмета «Основи інклюзивної освіти»,  викладач Шишенко В. О. Здобувачі вищої освіти ознайомилися з метою й завданнями вивчення дисципліни, прослухали першу лекцію, визначили основні поняття теми, заглибилися до історії виникнення спеціальної освіти, дізналися про соціальну та медичну моделі порушень, розібрали зарубіжний досвід інклюзивної освіти, виконали практичні завдання. Заняття було зацікавим і студенти з нетерпінням очікують на наступні заняття. 

26.08.2022 на 4 курсі факультету початкового навчання розпочато курс «Методика логопедичної роботи з дітьми з ТПМ» (доц. Партола В.В.). Дівчата прослухали лекцію, а потім працювали над практичними завданнями. Всі були у захваті та очікують на наступні пари. 

26.08.2022 доцент Смолянюк Н.М. провела заняття з ДВВ «Розвиток дрібної моторики засобами творчої праці». Заняття пройшло емоційно і бурхливо, адже ця дисципліна нікого не залишить байдужим. 

У межах вивчення ДВВ, Смолянюк Н.М. провела цікаві і пізнавальні лекції зі здобувачами 4-го року навчання. 

24.08.2022 р. відбулось перше практичне заняття на 2 курсі факультету початкового навчання навчальної дисципліни «Дидактика» ( к.п.н. Агаркова Н.О.). Здобувачі вищої освіти мали змогу розширити та систематизувати знання про дидактику як галузь педагогічного знання, основні етапи її розвитку, основні категорії дидактики, розібратися з питанням компетентнісного підходу як основного напрямку модернізації системи початкової освіти, а також набути практичних умінь і навичок із формування в учнів початкової школи ключових компетентностей в урочний час під час виконання запропонованих завдань та виконання власних проєктів. Студенти продемонстрували самостійно заповнені таблиці «Видатні педагоги-дидакти» та складені ментальні-курти на тему «Взаємозв’язок дидактики з іншими науками»; прийняли участь у складанні пазлів фотокартки одного з видатних педагогів-дидактів, створеного за допомогою інтернет-ресурсу «Jigsaw Planet», успішно пройшли вікторину «Я знаю педагогіку»  (створене за допомогою інтернет-ресурсу «Fyrebox») , а також перевірили свої знання вирішивши запропонований ребус «Основні поняття педагогіки» (створене за допомогою інтернет-ресурсу «LearningApps» та rebus1.com)   Здобувачі освіти активно долучилися до обговорення важливих питань. У кінці практичного заняття на всіх чекала підсумкова ділова гра.

Сьогодні, 24.08.2022, у 22 групі розпочалися практичні заняття з предмету «Діяльнісний підхід у початковій школі», які проводить доцент кафедри початкової і професійної освіти - Шишенко Валентина Олексіївна. Заняття було досить незвичайним але дуже цікавим. Спочатку ми обговорили організаційні питання, а потім розпочалося найцікавіше. Під час виконання практичних завдань ми розділилися на групи, використовуючи способи «тупотінь» та «спільних ознак». Потім ми малювали правила, яких власне і повинні дотримуватися під час занять, а також розробляли креативні бейджі для кращого запам’ятовування у майбутньому нових учасників освітнього процесу. Також на парі ми розібрали нове поняття – «агентність» та закріпили набутті знання на практиці. Нам дуже сподобалося практичне заняття і ми з нетерпінням чекаємо на наступну зустріч!

23-24.08.2022 на 3 курсі факультету початкового навчання розпочато навчальну дисципліну «Педагогічна майстерність» ( доц. Філатова Л.С.). 

Здобувачі освіти мали змогу ознайомитися з темою щодо виникнення і становлення педагогічної професії, визначити роль учителя початкових класів, з'ясувати сутність дефініції «педагогічна майстерність» та її складові. Особливий інтерес виклала діагностика власної педагогічної спрямованості. Студенти із цікавістю і долею здивування виявляли власні схильності до різних типів професій.

23.08.2022 студенти 33 групи слухали лекцію з методики навчання математики зі спецметодиками «Методична система навчання молодших школярів розв’язанню сюжетних задач»

22.08.2022 на практичному занятті студенти 31 і 32 груп опрацьовували методику вивчення табличного множення і ділення.

22.08.2022 студенти 31 і 32 груп слухали лекцію з методики навчання освітньої галузі «Математика», присвячену вивченню часток та дробів у початковій школі.