Новини

Студенти 5-го курса ХНПУ імені Г.С.Сковороди проходять педагогічну практику у закладах профільної та спеціалізованої середньої освіти у закладах загальної середньої та спеціалізованої освіти м. Харкова, Харківської області та інших областей України. Вони самостійно проводять уроки та виховні заходи, а також аналізують педагогічні ситуації, що побачили або учасниками яких вони стали.

Протягом першого тижня практики здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти 1 ого року навчання факультету початкового навчання відвідували заняття вчителів-наставників у закріплених класах, відзначаючи для себе цікаві педагогічні форми, методи та прийоми. Потім практиканти підготували особисті індивідуальні плани, плани-конспекти, наочність і презентації власних пробних уроків, а також погодили матеріали із вчителями та методистами від ХНПУ імені Г.С.Сковороди.

Вже з минулого тижня практиканти почали проводити пробні уроки з різних предметів у початковій школі - від української мови до інтегрованого курсу «Я досліджую світ». Так, Захарова Анастасія Андріївна у 1-Є класі Харківського приватного НВК «Авторська школа Бойка» 04.02.2021 р. провела пробний урок читання на тему  «Знайомство з казкою «Колосок». Виготовлення книжки у групах».

Ще одне завдання практикантів - організація виховних заходів. Цього разу практиканти можуть приурочити позакласні події до різних зимових свят.

Цікавим пронизуючим всю практику завдання - складання психологічного портрета класу спільно з керівником з психології. Це тонка робота, яка дозволяє розвинути емпатію, що дуже цінно для майбутніх вчителів початкових класів.

Першими враженнями від практики в початковій школі студенти поділилися в коментарях:

Захарова Анастасія Андріївна: «Це так прекрасно, коли можна поділитися знаннями з іншими людьми. У перший же день мені довірили цілий клас! Я дуже хвилювалася, але мої учні прекрасні. Вони підтримували мене!»

Терещенко Дар’я Юріївна:  «Перед початком практики було страшно. Але опинившись в школі серед молодших школярів, я відчула себе на своєму місці!».

Гречка Катерина Володимирівна: «Молодші школярі сприйняли мою появу добре, полюбили й не хотіли відпускати додому :blush:».

Після перших двох тижнів практики у студентів залишилися тільки позитивні емоції, а це значить, що вони не помилилися з вибором професії й зможуть стати гідними педагогами в майбутньому. Але попереду ще три тижні активної педагогічної практики.

25 січня 2021 року, розпочалась педагогічна практика в закладах загальної середньої освіти, здобувачі другого ( магістерського) рівня вищої освіти. Факультетський керівник: доцент Агаркова Н.О.