Урок 7

Тема уроку: Технологічна послідовність виготовлення гарніру з макаронних виробів (за власним рецептом).

Практична робота: Виконання технологічних операцій відповідно до обраного виробу та технології його виготовлення. Естетичне оформлення приготовленої страви та подавання її до столу. Охорона праці.


Домашнє завдання: Написати власний рецепт гарніру з макаронних виробів. Рецепт повинен містити перелік інгредієнтів, порцій та послідовність технологічних операцій. Виконати практичну роботу. Фото страв розмістити на інтерактивній дошці.

Сьогодні у нас незвичайний урок - ми вирушаємо у подорож до Італії.

Що таке паста? Дай собі відповідь.

Макарони (від італ. Maccheroni) — популярна страва з тіста, а точніше макаронні вироби з тіста Макарони є традиційною стравою італійської кухні, особливо південної частини країни звідки й вони ведуть своє коріння.

Їх випускають різноманітних форм, у вигляді трубочок, ракушок, стрічок, кілечок, пластин, ниток, метеликів, спіралей

Вивчення нового матеріалу.

Макарони на вуха, або трохи про історію відомого всім продукту. Міфи та цілком достовірні факти про історію макаронних виробів. Сьогодні без макаронних виробів важко уявити меню людства. Їх їдять всі – починаючи від студентів, і закінчуючи фінансовими магнатами. Наприклад, кожен італієць з'їдає в середньому 26-28 кілограмів пасти на рік. Однак мало хто знає, що у цього буденного для нас продукту досить цікава і незвична історія походження. Макарони винайшли настільки давно, що встановити точний  час і місце зараз неможливо. Можна з упевненістю говорити, що вони були відомі ще в IV тисячолітті до нашої ери. У єгипетських гробницях знаходили зображення людей, які займалися виготовленням локшини. Її залишки, покладені для довгої дороги в Царство мертвих, віднайшли у саркофагах археологи. 

Makaronnye приготування гарніру з макарон.ppt

Практична робота: Приготування гарніру з макарон за власним рецептом.

ЗАВДАННЯ ДО ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ.

Ці завдання допоможуть учням не лише вивчити процес приготування страв з макарон, але й розвинути їхні навички у галузі кулінарного мистецтва, творчості та спілкування.

УВАГА 25 жовтня -ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ МАКАРОНІВ

 І спосіб (зливний). Макарони, локшину, вермішель кладуть у киплячу підсолену воду (на 1 кг макаронних виробів 5-6 л води і 50 г солі), варять, періодично помішуючи, до готовності. Чим більшим є співвідношення води і макаронних виробів, тим швидше закипає вода після засипання макаронів, тим вищою буде якість готового виробу. Тривалість варіння макаронних виробів залежить від їхнього виду. Макарони варять 20-З0 хв, локшину - 20-25, вермішель - 12-15 хв.

¨ Відварені макаронні вироби відкидають на сито або на друшляк і промивають гарячою водою, перекладають у посуд, заправляють розтопленим жиром.

¨ Під час варіння макаронні вироби збільшуються в об'ємі в 2-З рази внаслідок поглинання води, що клейстеризується. Таке збільшення називається приварком і становить 150%. Відвари з макаронних виробів використовують для приготування перших страв і соусів.

II спосіб (незливний). У киплячу підсолену воду (на 1 кг- 2,2-3 л води і З0 г солі) засипають макаронні вироби і варять до загусання, помішуючи. Наприкінці варіння додають жир, закривають кришкою, доварюють на слабкому вогні так само, як каші. Приварок становить 200-300%. Таким способом варять макаронні вироби, які потім використовують для приготування запечених страв.

¨ Макарони відварені подають як самостійну страву з жиром, овочами, кисло-молочним сиром, квасолею і підсмаженою з томатним пюре цибулею, маком, грибами їх використовують як гарнір до страв із м'яса та риби.

Зверніть увагу!!!!

Рефлексія уроку:  Дай відповіді на питання.