Урок 5

Тема уроку: Естетичне оформлення приготовленої страви та подання її достолу. Контроль якості страви. Визначення смакових особливостей спроєктованої та приготовленої страви. П.р. Приготування комбінованого гарніру. 

Домашнє завдання:  Виконайте практичну роботу. Зробіть фотографії приготованої вами страви вдома та виберіть найкращий ракурс. Зазначте, як ви дбали про естетичне оформлення та подачу. 

"Я росту на полях зеленим ланцюжком,

Мене варять, відварюють в гарячому казанку.

Жарена чі зелена я, мене їдять завжди радо,

Щоб зберегти силу і бути завжди ситими.

Хто я?

Шановні учні!

Сьогодні ми закріпимо знання про нещо особливе і корисне для нашого здоров'я - крупи. 

Крупи – це різноманітні зернові культури, які стали невід'ємною частиною нашого щоденного харчування. Вони важливі для нашого організму, оскільки містять багато корисних речовин, необхідних для правильного функціонування організму.

Сьогодні ми згадаємо різні види круп та їхні корисні властивості. Дізнаємось, як крупи впливають на наше здоров'я і чому вони є важливим елементом раціону харчування.

Також, ми розглянемо цікаві факти і загадки про крупи, щоб розвеселити наше заняття і поглибити знання про ці корисні продукти.

Отже, приготуймось дізнатися більше про світ круп та їхню роль у нашому здоров'ї!

Знайомство з крупами.pptx

Озайомтеся з цікавими  фактами  про крупу

Перевір себе. Виконай інтерактивну вправу.

Дорогі учні!

Сьогодні ми відкриємо завісу та зануримося у чарівний світ кулінарного мистецтва. Спільно ми вивчимо не лише секрети готування, але й важливий аспект – естетичне оформлення страв та вміння правильно подавати їх на стіл.

Страва, подана з любов'ю та мистецтвом, може не лише наситити наші шматочки, але і подарувати нам неповторний кулінарний враження. Вивчаючи основи естетики кулінарії, ми зможемо навчитися створювати не лише смачні, але і вражаюче красиві страви.

Сьогодні ми розглянемо важливі правила оформлення страв, вивчимо техніки подачі, та дізнаємося, як за допомогою невеликих дотиків можна перетворити буденні страви на шедеври кулінарного мистецтва.

Готуймося до того, щоб не лише насолоджуватися смаком, але і насичувати свої очі красою і теплом кожного кулінарного діла. Бажаю вам веселого та смачного уроку!

Естетичне оформлення приготовленої страви..pptx

Але після того, як ви приготуєте всі необхідні страви вам потрібно буде вдало їх подати на стіл. Тому стіл ви ще повинні вдало і красиво сервірувати.

Сервірування – процес подачи страв гостям. Сервірування складається з наступних процесів:

1.    Процес накриття з розміщенням на ньому столових приладів (сервірування столу).

2.    Прикраса страв для додання їм ззовні цікавого вигляду (сервірування страви).

Зазвичай використовується один з трьох видів:

·        Російське сервірування — страви поділяються на індивідуальні порції і розкладаються на тарілки на кухні або на буфеті та подаються гостям по одному в порядку їх появи в меню;

·        Французьке сервірування — страви виставляються на стіл, гості самі вибирають їх;

·        Англійське сервірування — офіціант обносить гостей стравами по черзі і накладає їх на тарілки.

Я пропоную вам сервирувати ваші столи в російському та у французькому стилі.

Практична робота "Приготування комбінованого гарніру"

  Запам ятай!!! Прості гарніри — з одного виду продукту, комбіновані — із двох видів продуктів нескладного приготування і складні — із трьох і більше видів продуктів зі складною кулінарною обробкою. 


Завдання для практичної роботи з приготування комбінованих гарнірів:

Нехай це завдання стане цікавим та смачним досвідом для учнів у галузі готування комбінованих гарнірів!

Приклади комбинованих гарнирів.

Капуста тушкована з грибами. Капусту тушкують до напівготовності. Свіжі гриби, нарізані часточками, смажать до готовності. Сушені гриби замочують, варять, нарізують соломкою і обсмажують.

До тушкованої капусти додають підготовлені гриби і тушкують до готовності. Подають як самостійну страву.

Картопля тушкована. Сиру обчищену картоплю нарізують часточками або великими кубиками, обсмажують, моркву – часточками або середніми кубиками, цибулю – півкільцями і пасерують. Овочі з'єднують, додають пасероване томатне пюре, заливають бульйоном і тушкують до готовності. Наприкінці тушкування додають спеції. Подають як самостійну страву і як гарнір.

Перець тушкований з томатами. Цибулю нарізують півкільцями, солодкий перець – соломкою, обсмажують до напівготовності, потім додають нарізані томати, сметану і тушкують. Наприкінці тушкування додають сирі яйця, тушкують ще 5 хв. При подаванні посипають дрібно нарізаною зеленню.

Увага!!! Правила техніки безпеки при приготуванні їжі.

Рефлексія уроку.