Урок 2

Тема уроку:

Поєднання кольорів у бісероплетінні. Паралельне плетіння. Технологія виготовлення пласких виробів із бісеру на дротяній основі. Читання графічних схем для плетіння бісером на дротяній основі. 

Домашнє завдання: Опрацювати конспект, виготовити виріб в техниці паралельного плетення.

Техніка паралельного плетіння бісером.

Бісероплетіння є одним з найпопулярнішихзахоплень. Способи з'єднання намистин між собою звуться техніки плетіння. Таких технік існує безліч, кілька базових і величезна кількість авторських. Однією з базових є техніка паралельного плетіння бісером. Бісером створюється велика кількість прикрас, іграшок та інших предметів, часто процес їх створення можна знайти на відео, однак до кінця зрозуміти тонкощі можна лише створивши обраний виріб власними руками.

Паралельне плетіння з бісеру вважається одним з нескладних методів плетіння. Останнім часом все більше популярності набирає таке плетіння бісером. Навчившись плести різну красу з бісеру, будь-яка майстриня зможе освоїти ще й об'ємне паралельне плетиво з бісеру.

Зі скляних намистин умільці створюють унікальні вироби:

·       Сумочки;

·       Телефонні  чохли;

·       Комірці;

·       Сувеніри;

·       Квіткові композиції та інше

Всі описані речі створюються із застосуванням різних технік плетіння. Прийомів придумано майстринями величезна кількість, але базових - небагато. Одним з таких методів вважається паралельне плетіння бісером. У сьогоднішній статті мова піде про те, як освоїти техніку паралельного бісероплетіння.

Паралельне плетіння бісером полягає встворенні щодо коротких паралельних рядів, часто скріплених між собою тільки на початку і кінці. Згідно зі схемою на дріт нанизується певна кількість бісеринок. Далі кінчики зволікань повинні проходити крізь набрані бісеринки назустріч один одному.

Бісероплетіння паралельними рядами дуже зручно для початківців:

·       швидке по виконанню і просте читання схеми;

·       слідувати точно по візерунку зможе навіть недосвідчений майстер;

·       є можливість використовувати різний розмір і навіть клас бісеру.

Можна використовувати техніку паралельного плетіння довгими рядами, однак тоді слід додатково закріплювати кожні кілька намистин до бусинам попереднього ряду.

На фото готового виробу найчастіше не видно, яксаме закріплені намистинки - тільки за край або кожні 2-3 намистини, зате чітко видно сформовані паралельні ряди і рельєф бусинок. Початківцям часто рекомендують зробити за допомогою паралельного плетіння квітка. Найпростіші квітки з тонкими різнобарвними листям вимагають невеликої кількості матеріалу і стимулюють фантазію. Вибирати тип квітки можна згідно зі своїми запасами бісеру.

Переваги паралельного плетіння бісером

Паралельне плетіння з бісеру має свої переваги перед іншими техніками:

·       Схема читається дуже просто.

·       Виріб плететься швидко.

·       Роботу може виконувати навіть новачок.

·       Застосовується різний розмір і клас бісеру.

З вищесказаного зрозуміло, що техніка нескладна і початківці умільці зможуть повністю нею оволодіти. Заняття це захопливе і захоплююче, що вимагає посидючості і бажання творити.

 


Презентація Браслет із бісеру (1).pptx

Роль кольору у створенні композицій.   Робота з бісером потребує елементарних знань про колір та його властивості, а також вплив форми на сприйняття кольору. Колір – це результат відображення світла від поверхні предмета і сприйняття частини відображеного світла зоровим апаратом людини. Колір являється одним із найважливіших композиційних  засобів в декоративно-прикладному мистецтві.
Знання властивостей кольору дуже важливо при роботі з бісером. Не   дивлячись на простоту кожної окремої бісеринки, зібрані разом, вони не зберігають чистий природний колір. Основними причинами зміни предметного кольору є: посилення чи послаблення сили світла, зміни джерела освітлення (сонячне чи штучне),суміщенні і накладанні кольорів відносно  спостерігача. Просвічуючись чи відображаючись одна в одній, бісерини зачаровують  переливами кольорів. Заслуга цього належить вмінню майстра гармонійно підібрати кольори.
На основі аналізу  сучасної  практики   роботи з бісером розроблено рекомендації гармонійного поєднання кольорів.

Кольори

                    Гармонуючі   кольори

Червоний -Чорний, жовтий, сірий, коричневий,бежевий, оранжевий, синій, білий,

Синій -Сірий, голубий, бежевий, коричневий, жовтий, рожевий, золотистий

Жовтий - Коричневий,чорний, червоний, жовтогарячий, сірий, голубий, синій, фіолетовий

Зелений - Темно-жовтий,  лимонний, салатовий, сірий,оранжевий, коричневий, чорний, кремовий

Фіолетовий -Бузковий, бежевий, рожевий, жовтий, золотистий, чорни

Коричневий -Бежевий, бузковий, салатовий, жовтий, рожевий, зелений

Перевір свої знання.

Читання схем паралельного плетення.

Схема паралельного плетення

Утворення паралельного плетення.

Робота в зошиті:  Запишіть способи нанизування на дротяну основу.

Робота в зошиті: запишіть види робіт із застосуванням бісеру.