Урок 1

Тема уроку: Історія розвитку ландшафтного дизайну. Особливості дизайну насаджень садів різних країн та епох.

Практична робота: Розробка ескізу частини саду в одному зі стилів садового дизайну. Інструктаж з БЖД та охорони праці. 

Домашнє завдання: Вивчити основні поняття ландшафтного дизайну. Виконати практичну роботу. Прикріпити ескіз до електронного щоденника.

Мета уроку. Ознайомити учнів з основними поняттями ландшафтного дизайну, його основними стилями та особливостями кожного з них.

Вчити створювати ескіз саду в певному стилі

Запезпечити дотримання санітарно-гігієнічних вимог, правил безпечної праці й організації робочого місця.

Розвивати  естетичний смак, творчість, бажання творити прекрасне

Виховувати любов до природи


Ландшафтний дизайн. Історія розвитку. Основні поняття. Стилі садового дизайну: регулярний, пейзажний, східний, модерн, кантрі.

Перші окультурені ділянки землі зі зростаючими на них деревами і чагарниками з’явилися ще в другому тисячолітті до нашої ери на території Єгипту і Месопотамії – у ті часи сади носили суто функціональний характер – вони використовувалися для вирощування плодових культур.

Одним з перших декоративних садів є знамениті висячі сади Семіраміди, що увійшли до списку чудес світу. Вони являли собою серію насипних терас і східчастих платформ з декоративними рослинами, висадженими ярусами. 

У першому столітті до нашої ери мистецтво ландшафтного дизайну зародилося на Далекому Сході – у Китаї, де сади виконували не лише декоративну, а й духовну функцію. 

У Японії ландшафтний дизайн розвивався під впливом Китаю, як і багато інших мистецтв. Азіатські сади символізували світ у мініатюрі, і людина, споглядаючи сад, відкривала для себе шлях досягнення гармонії зі світом.

У Європі перші декоративні сади виникли на території стародавньої Греції, і виконували не тільки естетичну функцію, але і служили місцем проведення релігійних обрядів і лекцій філософів і вчених. Характерною рисою грецьких садів служили декоративні колони, статуї, сходи і фонтани.

Ландшафтний дизайн в його сучасному вигляді зародився наприкінці XIX століття, і причиною тому став технічний прогрес, що призвів до тотальної урбанізації. Міський простір теж потребує розумної організації та озеленення, усвідомили архітектори і садівники, які тепер працювали разом, щоб надати місту нового вигляду і створити нове поняття – громадські парки і сади.


Ландша́фт — це доволі однорідна за походженням ділянка географічної оболонки, що формується в результаті тривалої взаємодії компонентів природи на певних територіях: гірських порід, повітря, вод, ґрунтів, рослинності й тваринного світу.

А «ландшафтний дизайн» на вашу думку?

Ландшафтний дизайн – це розробка та впровадження заходів щодо перетворення та оформлення земельної ділянки. 


Перевір себе.

Практична робота: Розробка ескізу частини саду в одному зі стилів садового дизайну. Інструктаж з БЖД та охорони праці.

Створення сприятливого середовища для відпочинку людини є ключовим аспектом забезпечення загального благополуччя та здоров'я. Ось деякі основні принципи, які можна врахувати при створенні такого середовища: 

Комфортне освітлення: Забезпечте належне освітлення в приміщенні та на відкритому повітрі. Використовуйте природне світло, де це можливо, або м'яке, приємне штучне світло. Уникайте блискітливого освітлення, яке може створювати напругу. 

Природне середовище: Максимально використовуйте природні матеріали та елементи в дизайні. Рослини, природні текстильні матеріали, дерево - все це сприяє створенню затишного та здорового середовища. 

Ергономічні меблі та обладнання: Використовуйте меблі та обладнання, які підтримують правильну позу та комфортні умови для відпочинку. Наприклад, зручний матрац, ортопедичне крісло, підголовник або підлокітники. 

Підтримка тиші та спокою: Забезпечте можливість відпочинку у спокійному, тихому середовищі. Розгляньте використання звукоізоляційних матеріалів або бар'єрів для зменшення шуму зовнішнього середовища. 

Вентиляція та чистота повітря: Забезпечте належну вентиляцію приміщення та чистоту повітря. Це може включати вентиляційні системи, відкриті вікна для доступу до свіжого повітря та регулярне прибирання приміщення. 

Зручність та затишок: Створіть середовище, яке сприяє відчуттю затишку та зручності. Використовуйте м'які та приємні на дотик матеріали для меблів та текстилю, створюйте приємну атмосферу за допомогою кольорів та декору. 

Мета практичної роботи:  Засвоїти теоретичні знання та  застосувати їх у практичній діяльності, сприяючи розвитку їхніх навичок та усвідомленню важливості створення комфортного та здорового середовища для відпочинку. 

Таблицю характерних ознак кожного стилю.docx

ПРАКТИЧНА РОБОТА

А зараз ми з вами почнемо створювати  ескіз частини саду в певному стилі

2. Вступний інструктаж

3. Пояснення і показ методів самоконтролю правильності виконання операцій, прийомів і якості роботи;

Для початку обираєте стиль, який Вам найбільше сподобався. Перегляньте його характеристики, кольори які переважають (зверніться до таблиці)

4. Самостійна робота учнів.

На аркуші паперу спочатку малюєте форму нашої земельної ділянки. Далі малі архітектурні форми, притаманні обраному стилю. Не забудьте й про рослинність

5.  Поточний інструктаж

Оцінюється в першу чергу оригінальність ідей та складність композицій.
6.  Заключний інструктаж

Аналіз виконаних робіт

РЕФЛЕКСІЯ УРОКУ: 

Який стиль для вас видався ближчий та цікавіший?