Урок 3

 Тема уроку: Способи виготовлення виробів із бісеру. Визначення довжини нитки, способи закріплення ниток. Виконання вправ за картками схемами. Схема виконання смужки з «кілець», «квіточок». Правила безпеки праці та санітарно-гігієнічні вимоги під час роботи з бісером. 

Домашнє завдвння: Виконати вправи плетення за схемами. Підготувати матеріали до наступного уроку.

Повтори! Правила безпеки праці та санітарно-гігієнічні вимоги під час роботи з бісером. 

МІНІ-ПІДРУЧНИК.doc

               Звернися!

Закріпи знання набуті на попередньому уроці. Виконай вправи.

Продемонструй свою роботу. Розташуй на електронній дошці свої вироби. (підпишісь, дай назву та характеристику виробу)

Ознайомся!

Важливим фактором, крім техніки плетіння бісером, є закріплення нитки в процесі роботи. Є кілька простих способів закріплення нитки. Легше всього закріпити нитку при плетінні по колу. Для цього на нитку набирається необхідна кількість бісеринок і зав'язується в кільце, після чого короткий край нитки знову пропускається через п'ять-шість намистин і кінець обрізається. При інших техніках плетіння на початку роботи на нитку набирається одна бісеринка, потім крізь цю бісеринку протягується нитка в тому ж напрямку. Після закінчення роботи цю бісеринку знімають з нитки. Решту нитка зав'язують навколо петлі на один-два вузли і протягують через сусідні бісеринки. Зайву нитка зрізують. 

При плетінні вироби на волосіні найпростіший спосіб — підпалити кінець волосіні. Вона почне плавитися і на кінці утворюється потовщення, яке буде утримувати бісер. Також можна поступити і в кінці роботи, в цьому випадку доведеться залишати волосінь невеликої довжини (близько 2 см). Але у такого способу є деякі недоліки. По-перше, він підходить тільки для виготовлення вивороту або елементів, в яких такий вид кріплення буде добре прихований. По-друге, при даному способі закріплення в кінці роботи є небезпека пошкодити виріб, перетримавши вогонь або залишивши недостатньо довгий кінець волосіні. Перед тим як користуватися таким способом закріплення, варто потренуватися, щоб точно визначати ступінь оплавлення і не робити помилок.

Якщо ви працюєте з простою ниткою, можна пропустити її через віск (вощіння), щоб в процесі плетіння нитка не растрепывалась і працювати з нею було зручно. Хочеться відзначити, що, як і в будь-якому рукоділлі, в бісероплетінні неможливо обійтися без помилок, особливо на початку шляху. І справа тут не у відсутності досвіду або бажання навчитися чомусь новому. Необхідно просто грамотно організувати свою роботу. 

Робота в зошиті (запиши до зошиту): Плетіння бісером передбачає проходження підстави всередину намистинки. Потрібно уважно вивчіть схему і відзначте максимальну кількість разів, коли дріт входить в бісеринку. Обрана дріт повинна проходити в намистинку на 1 раз більше. Намистини не повинні бовтатися на дроті, тому необхідна хороша щільність нанизування. Занадто тонка дріт буде тріскати від декількох перекручень, дуже товста - складно згинається, тому сплести з неї складні фігури майже неможливо. Ідеальним варіантом для плетіння бісером є м'яка мідний дріт, наприклад з прийшла в непридатність трансформаторної котушки. 

Попрацюйте з схемами. Виконайте зразки.

Попрацюйте з схемами. Виконайте зразки.

Увага.  Як плести за схемою

Перед тим, як плести з бісеру самостійно придумані малюнки, варто спробувати сплести найпростіше виріб. Найчастіше майстер клас з бісероплетіння додається до найяскравішим і якісним фото. Вибір розмірів бісеру та відповідної йому волосіні або дроту також не обмовляється. Майстер просто описує номер і сорт бісеру, ниток, волосіні. Якщо відео відсутнє, можна використовувати схеми бісероплетіння.

 

Закріпи свої знання, виконай вправу.