Іван Багряний


Іван Багряний ( І.Лозов’ягін). Основні віхи життя й творчості митця, його громадянська позиція. «Тигролови» як український пригодницький роман.

Завдання 1. Запам*ятайте життєве кредо Івана Багряного. Хто з героїв роману сповідує такий же принцип? Запишіть у зошит.

Завдання 2. Подивіться відео матеріал та матеріали презентації.

16963-prezentaciya-na-temu-ivan-bagryanyy-biografiya
Іван Багряний_Зелений Клин_історія написання роману

Завдання 3. Опрацюйте матеріал про історію написання роману та хронотоп у романі.

Завдання 4. Подивіться один із буктрейлерів до роману.

Завдання 5. Заповніть картки та надішліть на перевірку//прикріпіть в ел щод.

Картка 1

Картка 2

Картка 3

Многогрішний Дем’ян Ігнатович (1630—1701) - Державно-політичний діяч.

Походив з Козацької родини. Брав активну участь у Національно-Визвольній війні 1648—1657 рр. Уперше про Д. Многогрішного згадано у Зборівському реєстрі у 1649 році, як про військового осавула. У 1665—1669 рр. він став Чернігівським полковником. У 1668 році Д. Многогрішний як противник Андрусівського перемир’я взяв участь у Антимосковському повстанні, яке розпочалось під керівництвом І Брюховецького. Підтримував політику гетьмана П. Дорошенка. У 1668 році Петро Дорошенко призначив Д. Многрішного наказним гетьманом Лівобережної України, оскільки сам був змушений повернутися на Правобережжя.

Внутрішня політика

Д. Многогрішний намагався проводити політику, спрямовану на захист державних інтересів України: домігся, щоб Київ з округою, незважаючи на умови Андрусівського перемир’я, залишалися у складі Лівобережжя.

Вів таємні переговори з П. Дорошенком про можливість переходу Лівобережної України під протекторат Туреччини.

Така політика викликала незадоволення як частини старшинської верхівки, так і московського уряду. У ніч 12—13 березня 1672-ого року у Батурині козацька старшина (П. Забіла, І. Самойлович, К. Мокієвич, Д. Райча, П. Рославець і П. Уманець) за підтримки начальника московської залоги заарештувала Д. Многогрішного й видала його представникам царського уряду. Гетьмана привезли до Москви, де в середині квітня 1672 року над ним розпочався суд. Його звинуватили в державній зраді, піддали тортурам, а потім — засудили до страти, яку згодом замінили на довічне заслання. Разом з родиною гетьмана вивезли до Сибіру й ув’язнили в Іркутській тюрмі. 1688 року Д. Многогрішного звільнили з тюрми. У 1696 році колишній гетьман постригся в ченці. Помер він в Іркутську після 1701 року. (За матеріалами сайту "Українці у світі")



4-398-46729.pdf

Роман "Огненне коло"

Матеріал для роздумів

Это Ягринский исправительно-трудовой лагерь для детей врагов народа, сокращённо «Ягринлаг». Дети попадали туда только за то, что их родители оказались неугодными сов. власти.

А теперь, любители совка, сталинисты и ватники – расскажите о том, какое в СССР было вкусное мороженое.