Урок 58
Інструктаж з БЖД. Знаходження суми та середнього значення елементів списку.
9-А дата уроку 8 травня
9-Б дата уроку 8 травня
Код класу на GoogleClass: iwbszhi
Тема уроку: Виконання навчального проекту. Етап ІІ: збирання інформації.
Обладнання: підручник 9 клас Інформатика, Інтернет
План
Створити план реалізації проекту, записати на Google диск документ.
Розписати ролі кожному з учасників проекту (дизайнер, редактор, дослідник, менеджер ...)
Знайти інформацію (тексту, малюнки, відео) та зберегти в папку на Google диск розкласти по папкам текст, малюнки, відео.
Відзвітувати вчителю.
Домашня завдання: Повторити §9-12
apl = [6,10,5,7,2,8,4,15]
print(apl)
max = apl[0]
max_i = 0
min = apl[0]
min_i = 0
sum = 0
for i in range(0,len(apl)):
print (apl[i])
sum = sum + apl[i]
if max < apl[i]: max = apl[i] max_i = i if min > apl[i]:
min_i = i
min = apl[i]
print ('мінімальний елемент',min,' номер ',min_i)
print ('максимальний елемент',max,' номер ',max_i)
print ('сума елементів списку',sum)
print ('середне значення',sum/len(apl))
Мета: ознайомити учнів із методами знаходження суми та середнього значення елементів списку. Формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, конспектувати, порівнювати, зіставляти. Забезпечити диференційований підхід. Установити зв'язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, соціально-трудову, уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Python.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Привітання з класом
Доброго дня, діти.
Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ми з вами продовжимо ознайомимось із алгоритмами опрацювання списків та навчимось знаходити довжину списку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Не забувайте про правила поведінки на уроці.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Сформулюйте визначення списку
Які основні дії можна виконувати зі списками?
Як отримати зріз списку?
Як записується список значень у командному інтерфейсі?
Як записується список значень у графічному інтерфейсі?
Які методи використовуються для роботи із багаторядковим текстовим полем?
Для чого служить метод grid()?
Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя з демонстрацією презентації (слайди 4-9)
Фізкультхвилинка
Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок
Практичне завдання (Слайд 11)
Релаксація
Слайд 12. Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
Підведення підсумків уроку
Бесіда за питаннями (Слайд 13)
Яке призначення функції len()?
Як отримати зріз списку?
Як звернутись до елементу списку?
Як звернутись до останнього елемента списку?
Що називають кортежем?
Як сформувати кортеж?
Домашнє завдання
Опрацювати конспект.