ПОРАДИ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА

ПОРАДИ "Як підготуватися до ЗНО"

02.04.12 способів підкорити свій час із максимальною користю


“Той, хто наважується змарнувати хоча б 1 годину часу, ще не відкрив для себе цінність життя”, — одні з найвідоміших слів самого Чарльза Дарвіна. Ця думка особливо близька людям, які націлені на успіх і прагнуть кожну хвилину провести продумано та з користю. Але багато хто з нас живе інакше. Інколи нам не вдається керувати своїм часом і це завдає багато клопоту, ми прокрастинуємо і докоряємо собі за це.

Якщо і ти не завжди вмієш мудро організувати свою діяльність, то тримай 12 порад з тайм-менеджменту, які допоможуть тобі стати більш продуктивним.

1. Знай свої цілі

Займайся тільки тим, що допоможе реалізувати твої коротко- чи довготривалі цілі. Для цього ти завжди маєш пам’ятати, що тобі потрібно та до якої мети зараз ідеш. Бережи свій час і не витрачай його на речі, які не мають значення.

2. Записуй все і завжди

Не вір, що можеш запам’ятати все, що тобі потрібно. Записуй нові ідеї для реалізації, цікаві теми для обговорення, випадкові питання, які потребують відповіді. Розпиши детально план дій на завтра і на тиждень, список бізнес-дзвінків, перелік необхідних покупок тощо. Це допоможе організувати твій щоденний розклад, не загубити цінні думки і звільнити мозок для ефективнішої роботи.

3. Користуйся правилом 20/80

Принцип 20/80 полягає у тому, що 20% твоїх зусиль дає 80% бажаного результату. Знання цього допомагає переглянути щоденні пріоритети та правильно вибрати той мінімум найважливіших дій, які приведуть тебе до успіху. З часом ти помітиш, як з твого списку справ зникла ціла купа пунктів, а результати стали тільки кращими.

4. З’їж свою жабу

Марк Твен колись сказав: “якщо зранку з’їсти жабу, то день буде прекрасним, бо найгірше вже позаду”. Якщо хочеш багато досягти в житті, кожного ранку в першу чергу “з’їдай свою жабу”. Твоя “жаба” — це найважча, найважливіша справа, яку тобі хочеться відкласти якнайдалі. Зроби її швидко, не вагаючись. Коли закінчиш — відчуєш себе вольовою, могутньою людиною.

5. Не бійся сказати “Ні!”

Просто необхідно вміти казати “ні” завданням, на виконання яких в тебе немає достатньо часу або енергії. Варто звузити коло своїх обов’язків так, щоб у тебе була можливість приділити кожній справі максимум уваги та зусиль і при цьому не “вигоріти” самому.

6. Не відволікайся

Нескінченні сповіщення на дисплеї, гортання сторінок соцмереж, чати ні про що з друзями — все це знижує продуктивність в рази, а ти цього навіть не помічаєш. Дослідження показали, що середньостатистична людина відволікається від роботи на непотрібні дрібниці сумарно протягом 6 годин за день. Досягнення такої людини відповідні. Тому якщо ти не збираєшся бути середньостатистичною людиною, то візьми себе в руки нарешті. Не відволікайся.

7. Менше зустрічей

Зосередся на якості, а не на кількості. Значна частина зустрічей — даремна втрата часу, а тому їх можна переформатувати у телефонні дзвінки або електронну переписку. Бери участь тільки у найбільш значущих зустрічах.

8. Очікуй з користю

Твій час дорогоцінний, розумієш? Навіть коротка поїздка в громадському транспорті, очікування в черзі магазину чи до стоматолога — можливість робити маленькі кроки до своєї мети. Найкраще в таких ситуаціях займатись самоосвітою. Для цього використовуй аудіокниги чи електронні підручники, подкасти або статті. Всі технології до твоїх послуг.

9. Делегуй

Не всі справи доцільно виконувати самостійно, особливо коли твій бізнес розширюється. Часу стає все менше, а роботи — все більше і більше? Тоді саме час доручити частину завдань підлеглим. Головне — знайти людей, які розуміються в конкретній роботі краще за тебе.

10. Встановлюй дедлайни

Це допоможе швидко зібратись, менше прокрастинувати та краще сконцентруватись на ділі. До того ж приємно знати, коли саме закінчиться напруженість та стрес, які супроводжують кожну важливу справу.

11. Сортуй справи

Схожі види діяльності зручно виконувати разом. Наприклад, відповідати на всі електронні листи чи самому надсилати ділові повідомлення краще в якийсь конкретний час, а не впродовж цілого дня. Таким чином дрібні справи не будуть заважати основній роботі. Ця техніка дуже ефективна, бо різні види діяльності вимагають різних видів інтелектуальної активності. І без хаотичного переключення з одного на інше твоя продуктивність в цілому зростає.

12. Піклуйся про себе

Повноцінний сон, фізична активність та здорове харчування — обов’язкові передумови твого успіху. Ніколи ними не нехтуй, якщо хочеш зберегти енергійність, концентрацію та стати володарем свого часу.

Успіху!