ПОРАДИ БАТЬКАМ

24.04.

22.04. "Увага! Інтернет"

17.04.

15.04. МУЛЬТФІЛЬМ ДЛЯ БАТЬКІВ ПРО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

10.04. "Як допомогти дитині з уроками?"

07.04. "Навіщо дітям правила?"

Чому діти обманюють батьків і що з цим робити

Приблизно 70% дітей обманює, бо боїться викликати гнів у дорослих та отримати покарання. І в майже половині випадків “брехати” змушують самі батьки. Вони формують занадто високі вимоги до дітей, неадекватно реагують на погані оцінки школярів, дратуються під час виконання своїх обов'язків.

Приведемо приклад: 10-літньому хлопцю важко дається математика. Тато пробує пояснити матеріал і дратується через те, що “до нього нічого не доходить”. Аби припинити агресію з боку батька, син повідомляє, що він усе зрозумів, йде на урок та отримує двійку. Тепер для уникнення сварки або тілесних покарань, школяр підробляє оцінку в щоденнику…

Простіше кажучи - брехня часто використовується дітьми для згладження проблем. І якщо ви хочете чути від своїх дітей правду - робіть все можливе, аби вирішити їх складнощі без агресії та насилля.

Що ще змушує дітей обманювати мам і татів

Діти говорять неправду по наступним причинам:

  • поганий приклад - якщо батьки та інші близькі не дотримують свого слова, дитина буде чинити так само.

  • сором - не кожен малюк здатен признатися в своїх помилках та чесно описати неприємні ситуації.

  • меркантильність - люди з самого раннього віку обманюють для отримання вигоди. Мабуть, це найгірший вид неправди. Дітям потрібно одразу пояснювати помилковість такої поведінки.

  • захист близьких - обман дозволяє вигородити друзів та допомогти їм виплутатися зі складної ситуації.

Також діти схильні перебільшувати власні переваги та додумувати деталі біографій батьків. У такому перебільшенні немає нічого поганого. Головне, аби малюк не втрачав звязок з реальністю і не жив у видуманому світі. Якщо ви бачите, що він постійно все перебільшує та постійно щось вигадує, спробуйте з ним про це поговорити.

Як відучити дитину обманювати інших

Аби виховати чесну людину, потрібно дотримуватися наступних правил:

  • подавайте хороший приклад.

  • одразу реагуйте на погані дії малюка.

  • не створюйте надто високих очікувань.

  • кожного дня пояснюйте дитині правила життя.

  • нагороджуйте за хороші звички і карайте за брехню.


Як виховати ініціативного підлітка, що хоче і буде розвиватися

Аби дитина вчилася, працювала та займалася хобі “з вогнем у очах”, її потрібно винагороджувати за успіхи. Хваліть малюка за всі добрі справи, котрі він виконав (навіть якщо це його обов'язок). Не критикуйте за помилки. Замість цього пояснюйте, чому їх слід уникати і як цього можна досягти.

Не сваріть дитину за невдачі. Краще скажіть: “наступного разу ми зробимо це разом і в тебе все вийде добре”. Приведемо приклад: син вирішив приготувати суп, але спалив каструлю. Розлючена матір підняла крик і образила хлопця.

Тепер він знає, що проявлена ініціатива може завершитися невдачею і призвести до проблем. А отже - слід уникати відповідальності.

Якщо ж ви разом помиєте кастрюлю і приготуєте страву з нуля, окрилений син знову спробує себе у кулінарії, але на цей раз - успішно.

Як “виправити” безініціативну дитину

Психологи рекомендують розвивати ініціативність наступними способами:

  • давати прості завдання, котрі не викликають страху провалу і хвалити дитину за кожен успіх. Згодом обов'язки слід ускладнювати, а нагороду - збільшувати.

  • виправити власні помилки. Потрібно менше сварити вихованця і хвалити його за всі досягнуті успіхи.

  • придумувати цілі, котрі цікавлять дитину. Юного історика можна попросити скласти родинне дерево, ботаніку можна довірити вирощування рослин у горщику і т. д.

А що з навчанням?

Якщо дитина відстає від програми - допоможіть їй наздогнати однокласників своїми силами, або за допомогою репетиторів. Після цього не змушуйте здобувати хороші оцінки під страхом покарань. Краще заохочуйте отримати гідний результат винагородами.

Поясніть, що відмінник матиме поважне ставлення, зможе приходити до дому пізніше, отримає більше кишенькових грошей. Цікавтеся шкільним життям і хваліть за успіх. Якщо ж ви побачите, що оцінки псуються - не сваріть школяра, а запропонуйте допомогу у вирішенні проблеми...