ПОРАДИ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

ПЛАН тиждень психології.docx

Творчий конкурс «Психологія у моєму житті»

В рамках Тижня психології розпочинається творчий конкурс «Психологія у моєму житті». Пропоную створити творчі роботи, малюнки, твори, підготовлені як дітьми, так і дорослими з даної теми.

Запрошую всіх бажаючих долучитися до конкурсу та поділитися своїми наробками.

Свої роботи можна надіслати на мою електронну пошту irene.me8606@gmail.com


23.04. Вправа

"Як радіти кожному дню"

23.04.docx

25 цікавих психологічних фактів...

25 порад.docx
рекомендации-родителям-одаренных-детей.pdf
Стратегия-решения-конфликта.pdf
рекомендации-родителям-детей-склонных-к-правонарушениям.pdf
розвиток пам'яті.docx

Шановні батьки!

Пропоную Вашій увазі переглянути посилання на тему "Чим зайняти дітей вдома на карантині". Цікаві та корисні ідеї не змусять вас нудьгувати! Повчальні казки, веселі танці та навіть відвідування видатних музеїв Світу! Залишайтеся вдома! Бережіть себе та своїх близьких! Та цінуйте той час, який можете провести в колі рідних!

Танграм своїми руками

Документ Microsoft Word (1).docx

Тест для батьків "Стилі і методи виховання дитини в сім'ї"

тест батьки.docx

9 фраз, які варто говорити дітям щодня!

Слова, якими варто замінити звичні зауваження в сторону дитини, прийом, який справді працює!

поради.docx

Рекомендації батькам щодо профілактики суїцидальної поведінки дітей

поради суицид.docx

2 вправи, щоб відчувати себе щасливим під час карантину

№1 Щоденник подяки

Протягом карантину ведіть щоденник подяк: достатньо 10 в день. Починайте свої подяки словами «Я вдячний за…», «Я щасливий(а), що…».

Є експерименти, які підтверджують працездатність даної вправи. Наприклад, Марк Селигман, відомий психотерапевт, провів експеримент серед пацієнтів, які займалися психотерапією, а так само приймали антидепресанти, внаслідок чого, встановив, що 92% респондентів відмовилися від психотерапії в цілому, а так само від прийому антидепресантів.

Роберт Емонс і Майкл Маккалоу в 2003 році провели експеримент, розділивши свою вибірку на 3 групи, де учасники 1-ої групи писали щоденники щастя (подяк), 2-ої групи — щоденники проблем, і 3-ої групи — на нейтральні теми.

У ході цього експерименту було встановлено, що лише учасники 1-ої групи досягли позитивних результатів у кінці дослідження.

Так що, раджу спробувати виконувати це проста вправа. Думаю, багато хто з вас знають, що в буддизмі багато починається з «подяки», а там, як показує статистика, люди живуть в добробуті і гармонії з собою. Щиро бажаю цього і вам!

№2 Відстежувати настрій

Наступна вправа направлено на роботу з емоційним інтелектом.

Як показують останні дослідження в області психології, вміння розпізнавати емоції, керувати ними, розуміти наміри і мотивацію, дає можливість людям відчути себе щасливими. Тому протягом дня постарайтеся відстежити динаміку свого емоційного стану.

Це можна зробити за допомогою смартфона або блокнота: робіть запис кожен раз, коли ваш настрій змінилося. Повірте, це можливість усвідомити свої емоції краще і, власне, відчути себе щасливішими.

Нагнітати депресію або розквітати, розвиваючись — це ваш вибір і тільки ваш.

Не варто звинувачувати когось за обставини, в яких ви опинилися. Почніть з себе й зі свого внутрішнього людини.

Під час карантину українці відчувають тотальне заперечення. Багато не продовжує гуляти вулицями. А ті, хто лишається вдома, ризикують занепасти духом.

Як не впасти у депресію і пережити карантин:

· По-перше, слід думати, а не відчувати. Це допоможе не піддаватися паніці. На жаль, для українців - це складно.

"На сьогодні, українці живуть у постійному стресі. І більшість вдалих рішень - емоційні. Ми звикли до того, що поки будеш думати, тебе зжеруть. Це дуже тваринне, і називається "стадний інстинкт", він закладений, як частина виживання. Так, наприклад, і в антилоп - одна почула шурхіт, побігла, і всі ринулися за нею. По-перше, вона інстинктивно не залишається подивитися, що ж там видавало звуки. По-друге, інші, можливо, нічого і не чули. Проте, якщо у цих тварин не буде закладений інстинкт виживання, загинуть всі. Українці теж живуть у невизначених умовах, де було кілька зламів, постійні економічні події, революції, війни, пертурбації. І це все змушує нас керуватися глибинними механізмами виживання", - пояснила психологиня. Однак слід навчитися вчасно зупиняти себе, аби емоції не заволоділи розумом.

· По-друге, треба вирішити для себе, задля чого ви пішли на карантин.

"Людина, для якої ізоляція вартуватиме грошей чи планів, шукатиме підтвердження правильності своїх дій. Під час пошуку вона зверне увагу лише на трагічну інформацію. У такому стані, людина може зірватися. Тож має для себе відповісти на питання: задля чого ви пішли на карантин? Порахувати всі ризики від хвороби", - зауважила експертка. Додала, що можна врахувати, скільки обійдеться день вентиляції легенів. Тоді зрозумієте, чого уникаєте.

· По-третє, варто зробити дорослий вибір, тобто концентруватися на тому, що ви отримуєте. А це здоров'я близьких і рідних.

По-четверте, карантин - прекрасний час для роботи над собою. Можна навчитися малювати, в'язати, нарешті зайнятися фітнесом вдома, на який не вистачало часу. Також подивитися улюблений серіал чи-то прочитати кілька книг.

Як у період тривог заспокоїти своїх дітей, а також зробити так, щоб удома вони не закинули навчання і водночас не відчували себе напружено?

навчання вдома. практичны поради.docx

Чому дитина краде?

чому дитина краде.docx

Психолог запропонувала 5 ідей для проведення корисного дозвілля з дітьми:

Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх варто обирати за віком. Для учнів початкової школи буде цікаво пограти у «ходилки-бродилки з кубиком», для підлітків та старшокласників – монополію та інші ігри, які розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.

Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей. А ще можна запропонувати дитині виготовити фотоколаж сім’ї. На великому аркуші паперу можна намалювати велике дерево, на гілках якого приклеїти фотографії членів сім’ї. Таке заняття неодмінно сподобається вашій дитині.

Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога. Можна разом помити посуд, приготувати смачну страву або полити вазони. А ще можете разом з дитиною посадити якусь рослину в горщик та стежити за її ростом.

Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней. Для цього необхідно встановити настільну лампу біля стіни і руками показувати фігури тварин.

Ведення щоденника. Купіть для дитини гарний блокнот, який застібається на замочок чи закривається на ключик. Їх у продажі є безліч варіантів. Запропонуйте своєму чаду щоденно вести блокнот, записувати туди свої думки та описувати, як минув день. Це допоможе розвивати пам’ять дитини та розвине здатність чітко висловлюватися.

«Кожним мамі та татові корисно задавати собі одне запитання: «Коли моя дитина підросте і буде згадувати своє дитинство, що вона буде пам’ятати?» Відповідаючи на це запитання кожен повинен зрозуміти, чи правильно дитина проводить своє дозвілля. Зрозуміло, що батьки, які прийшли з роботи, не завжди можуть активно проводити з дитиною час. І телефон для батьків інколи є рятівним. Але пам’ятайте, що діти дуже швидко виростають. Тому шукайте скрізь баланс – аби був час і для себе, і для дитини», - радить батькам практичний психолог Ірина Володимирівна Ващенко.