КОРЕКЦІЙНІ ЗАНЯТТЯ З ЛФК ДЛЯ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ ОПОРНО-РУХОВОГО АПАРАТУ

ПОРАДИ ВЧИТЕЛЯ

ЛІКУВАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

ПОСТАВА

Вправи для правильної постави сидячи на стільці





Потиск плечима. Сядьте зручно, залиште свої ноги і руки в довільному положенні, та піднімайте плечі вгору й вниз. Повторювати 8-10 разів.





Зведення і розведення лопаток. Вам необхідно сісти прямо, опустити руки уздовж тулуба, тримати шию прямо, а плечі на одному і тому ж рівні паралельно землі. Почніть рухати плечима вперед і назад. Повторювати 8-10 разів




Обертання плечима. Вам необхідно сісти прямо, розставити ноги на ширину плечей, зігнути руки в ліктях, і ритмічно починати обертання вперед й назад. Чергуйте цю вправу виконуючи декілька обертань в одну та іншу сторону.




Повороти тулуба. Необхідно сісти на край стільця, покласти зігнуті в ліктях руки на плечі, і почати обертання тулубом вліво й право. Повторювати 6-8 разів




Нахили тулуба у бік. Сидячи на стільці, руки за головою. Виконуємо нахили вліво та право як можна сильніше. Повторювати 6-8 разів




Сидячи на стільці покладіть руки на коліна, потім зрушуйте середню частину спини вправо, а потім вліво. Повторювати 6-8 разів


Нахили тулуба вперед. Треба сісти на стілець з рівною спиною. Це буде наше початкове положення. Руки треба покласти за голову, і рівною спиною нахилятися вперед, і намагатися зробити кут 90 градусів. Після цього піднімаємося в тому ж положенні, та стараємося при повному піднятті корпусу як можна сильніше вигнути спину в протилежний напрям. Повторювати 6-8 разів


РАНКОВА ГІМНАСТИКА

ОЗДОРОВЧИЙ ФІТНЕС

Дивись та намагайся відтворювати рухи!

ЙОГА

Ігри-медитації.docx
Вправи на розслаблення.docx

ДИХАЛЬНА ГІМНАСТИКА

Кунг-фу.docx
Дихальні вправи.docx

Спеціальні вправи для корекції постави

із вихідного положення "лежачи"




"Ножиці"

В.п.-лежачи на спині, руки вздовж тулуба (або під сідницями).Підняти ноги та робити рухи ніби "ножиці".

Повторити 6-8 разів.




В.п.-лежачи на спині, руки вздовж тулуба. Піднімання та опускання прямих ніг.

Повторити 6-8 разів.




В.п.-лежачи на спині, руки вздовж тулуба, ноги зігнуті в колінах. 1- підняти таз вгору, руки в замок; 2-в.п.; 3-4-те саме.

Повторити 6-8 разів.




В.п.-лежачи на животі, ноги зімкнуті, руки вгорі. 1- одночасно підняти праву руку та ліву ногу; 2-в.п.; 3- одночасно підняти ліву руку та праву ногу.

Повторити 6-8 разів.



В.п.-лежачи на животі, ноги зімкнуті, руки вгорі. Одночасно підняти руки та ноги вгору, прогнутись і прийняти в.п.

Повторити 6-8 разів.




В.п.-лежачи на животі, ноги зімкнуті, руки вгорі. 1-підняти прямі руки вгору, 2-зігнути руки в ліктях, 3 -відвести прямі руки назад, 4 - в.п.

Повторити 4-6 разів.





В.п. - лежачи на правому боку, ліва рука на поясі, права-тримає голову. Піднімаємо 5 разів ліву ногу. Потім змінити положення тулуба на інший бік.

Повторити 6-8 разів.


Дивись і повторюй!

ВПРАВИ НА САМОВИТЯГУВАННЯ


1.Вихідне положення: дитина лежить на спині, голова, тулуб, ноги - на одній прямій лінії, руки вздовж тіла.

Притиснути підборіддя до грудей (не піднімаючи голови), носки підтягнути на себе; потягнутися, прагнучи верхівкою голови в одну сторону, п'ятами - в протилежну; розслабитися у в.п.

Притиснути підборіддя до грудей, носки на себе; потягнутися спочатку однією п'яткою, потім - іншою; верхівкою голови в цей час прогнутися в протилежну сторону; розслабитися у в.п.

2.Вихідне положення: дитина лежить на спині, голова, тулуб, ноги - на одній прямій лінії, руки витягнуті вгору.

Притиснути підборіддя до грудей, носками на себе;потягнутися верхівкою голови і руками в одну сторону, п'ятами - в протилежну; розслабитися у в.п.

3.Вихідне положення: дитина стоїть на колінах, спираючись на руки, голова і спина - на одній прямій лінії.

Нахилити тулуб вперед, не відриваючи таза від п'яток; витягуватися вперед, ковзаючи руками по підлозі; повільно повернутися у в.п


РУХЛИВІ ІГРИ

Липкі записки на дверях. Прикріпіть липкі записки до дверей і напишіть на кожній з них літери (у довільному порядку). Зробіть лінію «старт» на певній відстані від дверей (подалі для дітей старшого віку), і попросіть дитину стояти за нею з м’яким м’ячиком, мішком з бобами, іграшкою, парою згорнутих шкарпеток. Нехай тепер звідти спробують поцілити в «A», «T» тощо. Гравці з більш досконалими цілеспрямованими та орфографічними навичками можуть спробувати складати слова з літер. А для вищої складності, якщо одна з літер буде пропущеною, нехай починаються заново! Можна ввести елемент змагання, визначивши бали або кількість очок, обмежити кількість спроб тощо.

Місія неможлива. Використовуючи креп-папір, паперову стрічку або нитки, створіть складний лабіринт. Встановлюйте лінії високо та низько, змушуючи дітей їх переступати, повзати тощо.

Фігурне катання. Виділіть ділянку підлоги для встановлення «катка». Візьміть шапку та рукавиці та зробіть вигляд, що ви ковзаєте по льоду. Щоб виглядало все це максимально реально, використовуйте паперові тарілки, в які можна стати ногами та ковзати; натягніть на ноги вовняні рукавиці, які гарно ковзають по підлозі ; ковзайте на папері, шматках тканини, простирадла або чомусь подібному.

Кольорові кидки. Як і в попередній грі, розмістіть на підлозі кольорові шматочки будівельного паперу або килимки. І почніть кидати іграшки, шкарпетки тощо у нові цілі. Створіть власну оціночну систему, коли отримаєте 1 або 5 балів. Наприклад, завдання – кидати, стоячи на одній нозі, або вцілити всіма знаряддями лише у зелені килимки тощо.

Боулінг. Зробіть свою лінію старту для вашої «доріжки». Кеглями стануть пластикові пляшки, паперові стакани. Використовуйте будь-який тип шарів, м’ячів, кульок, які збиватимуть ваші кеглі. Мета – збити якомога більше. Кеглі можна встановлювати як в звичайному боулінгу, так і пірамідкою тощо.

Пінгвінова хода. Поставте повітряну кулю між колінами дитини і рухайтесь по кімнаті, тримаючи її. Ускладнюйте завдання для старших дітей, попросивши їх обійти кілька перешкод. Якщо вони загублять кульку, мають повернутися на початок гри. Для декількох дітей можна запропонувати таку команду гру, фіксуючи час, за який вони пройдуть перешкоди із кулькою, затиснутою між ногами.

Перегони кулі подихом. Встановіть «курс» і подивіться, чи може дитина додмухати повітряну кулю аж до фінішу. Для цього доведеться робити багато армійських повзань, працюючи верхньою частиною тіла та втрачаючи багато сили цією дорогою.

ПЛОСКОСТОПІСТЬ


Вправи для профілактики плоскостопості:

  • ходьба на носочках;

  • ходьба на п'ятах;

  • поперечна ходьба по дерев'яному брусу;

  • захоплення дрібних предметів ступнями і їх перекладання;

  • ходьба на зовнішній стороні стопи, при цьому пальці загнуті всередину.

Плоскостопість.mp4