ТРУДОВЕ НАВЧАННЯ

02.04.2020.

Тема. Здоров'я та краса волосся. Проектування прикраси для волосся з текстильних матеріалів. Організаційно-підготовчий етап роботи над проектом.

Прочитай та запам’ятай

1. Типи волосся та догляд за ним.

Волосся може бути коротким або довгим. Але довжина волос­ся не є показником його здоров’я. Нормальне волосся, будь-якої довжини виглядає добре навіть 3-4 дні після останнього його миття, не справляючи враження брудного або неохайного, збері­гає блиск і пружність.

Для ефективного догляду за волоссям важливо правильно ви­значити його тип. Розрізняють сухе, жирне, нормальне та зміша­ний типи волосся.

Сухе волосся характеризується відсутністю блис­ку, легко рветься й плутається, січеться на кінцях. Зазвичай таке волосся пряме і висить млявими пасмами. Часто волосся стає су­хим завдяки неправильному догляду. Треба повністю відмовити­ся від фарбування волосся і від хімічної завивки. Мити сухе во­лосся бажано один раз у п’ять-шість днів.

Жирне волосся швидко брудниться, набуває жир­ного блиску, з’єднується в окремі пасма, зачіска тримається не­довго. Мити його рекомендується один раз в день м’яким шампу­нем, призначеним спеціально для жирного волосся.

Нормальне волосся характеризується доброю еластичністю, а це означає, що воно отримує всі необхідні для його росту і здоров’я поживні речовини. Рекомендується його мити двічі на тиждень, іноді використовуючи профілактичні оздоровчі маски.

Існує ще змішаний тип волосся, жирне біля ко­рінців і сухе на кінчиках. Таке волосся треба мити раз у 3- 4 доби шампунем для частого застосування, а раз у два тиж­ні — шампунем для жирного волосся.

Для підтримання волосся в гарному стані його потрібно пра­вильно розчісувати та мити.

2. Поради щодо правильного розчісування волосся.

Щоб волосся мало гарний вигляд, роз­чісувати його слід ретельно і правильно. За грубого розчісування волосся рветься, зав’я­зується у вузлики, заплутується. Коротке во­лосся розчісується від корінців, а довге — від вільних кінців, а потім від корінців.

Якщо волосся заплуталося, треба розді­лити його на невеликі пасма і поступово роз­чісувати від кінців до центра.

Процедура розчісування не тільки очи­щає волосся, а й масажує шкіру голови, ви­кликає приємні відчуття тепла, покращує живлення волосяних цибулин і сприяє більш інтенсивному росту волосся. Цю процедуру слід проводити щодня протягом 5-10 хв.

3. Поради щодо правильного миття волосся

Вода має бути м’якою, тому що тверда вода містить солі, які залишають на волоссі осад.

Вода повинна бути теплою, а не гарячою. Узагалі, найкра­ще, щоб вода була прокип’яченою або хоча б відстояною, щоб з неї вийшов хлор.

Для пом’якшення води добре додати до неї харчову соду (на 5 л води — 1 чайну ложку).

Мити голову необхідно в міру забруднення, правильно доби­раючи відповідний до стану свого волосся шампунь. Після миття волосся треба прополіскувати водою з ополіскувачем, який знімає з волосся залишки мийних засобів, при цьому захищаючи його від шкідливих впливів навколишнього се­редовища.

Не бажано використовувати для висушування волосся фен. Це добре для економії часу, але шкідливо для здоров’я волосся. За частого користування феном волосся стає ламким та сухим. Краще загортати волосся в підігрітий рушник.

4. Пристосування для догляду за волоссям

Найпростішими пристосуваннями для догляду за волоссям з давніх часів були гребінці. До сьогодні вони не втрати­ли своєї функції. Для розчісу­вання волосся використовують, крім гребінців, щітки.

Гребінці і щітки виготовля­ють із деревини, металу, кера­міки, пластику і навіть слонової кістки й силікону. Щетина на щітках може бути як натураль­ною, так і штучною.

Щоб не травмувати волосся та шкіру голови, дуже важливо правильно добирати гребінці й щітки. Щітка не повинна бути за­надто жорсткою, а гребінець гострим.

Нині виготовляють гребінці не тільки різні за виглядом, ай за призначенням:

для масажу — щітка;

для щоденного розчісування — плоский гребінець;

для фарбування волосся і нанесення масок — гребінець з тон­кою довгою ручкою і густими зубцями;

для довгого волосся — гребінець з довгими рідкими зубцями;

для укладання волосся за допомогою фена — брашинг вели­кого діаметра для додання об’єму, маленького — для моделюван­ня чубчика і пасм;

для нанесення на волосся гелю або воску — антистатичний гребінець з рідкими зубцями;

для моделювання пасм і чубчика — тонкий гребінець з окре­мими зубцями у вигляді вилки.

5. Засоби догляду за волоссям.

Надати волоссю блиску та укласти його в гарну зачіску допо­магають засоби для догляду за ним: шампуні, ополіскувачі, баль­зами, кондиціонери, маски тощо.

Шампуні виготовляють для різних типів волосся: сухого, нор­мального, жирного, пошкодженого, ламкого та ін. Бувають шам­пуні лікувальні, для підсилення кольору волосся, шампуні, у склад яких входить кондиціонер.

Кондиціонер для волосся — засіб для догляду за волоссям, який змінює його текстуру і зовнішній вигляд.

Бальзам-ополіскувач — засіб від сплутування волосся, менш густий, ніж кондиціонер.

Виробники засобів для догляду за волоссям зазначають на етикетці, для якого типу волосся вони призначені.

Нині більшість шампунів, бальза­мів, засобів для зміцнення волосся та запобігання утворенню лупи містять корисні добавки - настої та екстра­кти цілющих рослин. Щоб з’ясувати це, слід уважно прочитати етикетку на засобі.

Переглянь презентації та запам’ятай

6. Прикраси для волосся (відомості з історії)

7. Види матеріалів для виготовлення прикрас для волосся.

презентация Заколка 8кл.pptx

Відомості з історії заколки


презентация заколка ч.2.pptx

Види матеріалів для виготовлення прикраси для волосся


Етапи практичної роботи:

- Робота з інформаційними джерелами: відомості з історії техніки канзаші, моделі - аналоги прикрас (заколка, резинка, ободок) для волосся у техніці канзаші( інтернет – ресурси).

Історичні відомості

Близько 400 років тому у японок з'явилася мода на складні зачіски, які вимагали використання різних шпильок, гребенів, спеціальних паличок. Зрозуміло, жодна жінка не захоче обмежуватися простим дерев'яним або кістяним гребенем, а побажає в міру сил його прикрасити. І тому з примітивного утилітарного предмета гребінь в волоссі японок перетворився в фантастичний аксесуар, одночасно розкішний і вишуканий.

В основу нової прикраси лягло улюблене мистецтво японців перетворювати плоске в об'ємне - орігамі. Тільки на цей раз складався не папір, а квадратики натурального шовку. Ця техніка отримала назву цумамі.

Шпилька для волосся (канзаші), прикрашена шовковою квіткою, і дала назву цілому новому виду декоративно-прикладного мистецтва. У цій техніці виготовлялися і прикраси для гребенів, і для окремих паличок, а також для складних конструкцій, складених з різних аксесуарів.

Цумамі канзаші (або хана канзаші) аж до середини минулого століття були дуже значущою частиною жіночої моди в Японії, будучи при цьому більш, ніж просто прикрасою. По гребеню в зачісці середньовічної японки можна було зрозуміти, заміжня вона чи ні, чи є у неї діти, до якої верстви суспільства вона належить. Також японські красуні носили спеціальні канзаші для кожного сезону.

У сучасній Японії постійно носять класичні хана канзаші лише ті жінки, яким за родом діяльності доводиться надягати кімоно. Та ще наречені використовують національні прикраси під час весільної церемонії. Але в останні роки елементи в техніці цумамі стали з'являтися на сучасних шпильках, гумках і обідках; поряд з традиційними темами прикрас виникають нові. І ось в такому вигляді - відродженому і оновленому - стародавнє мистецтво цумамі канзаші стає все більш популярним не тільки в Японії, але і далеко за її межами.

- Переглянути відеоуроки з виготовлення прикрас та вибрати модель прикраси для себе.

- Зробити ескіз майбутнього виробу на аркуші формату А4, обов'язково вказавши назву свого виробу.

- Підготувати матеріали та інструменти для роботи по виготовленню прикраси (заколка, резинка, ободок ) для волосся: нитки, голка, ножиці, бісер й намистини ( коли потрібно), атласні стрічки, термоклей та основа ( резинка, зажим, ободок, шпилька).

Заколка з квітами канзаші

Яскраво - персиковий бантик канзаші

Резинка з бантиком

Ободок

" Весняночка"

09.04.2020.

Тема. Технологічний етап роботи над проектом.

Технологія обробки та з’єднання головних деталей виробу.

Виготовлення будь-якого виробу в техніці канзаші вимагає дотримання певної послідовності (технології). Від цього залежить відповідність виробу його естетичним та функціональним вимогам. Для того, щоб вироби із стрічок були красиві, зручні в користуванні, необхідно в першу чергу дотримуватися правил повузлової обробки стрічки. Помилки, допущені під час виготовлення пелюсток виробу, не завжди вдається виправити. Тому під час практичної роботи намагайтеся бути максимально уважними і точно дотримуйтеся інструкційних карт(або рекомендацій відеоуроків).

Послідовність практичної роботи

- Для роботи приготувати робоче місце, матеріали та інструменти.

- Виконувати обробку та виготовлення елементів виробу за інструкційною картою (можна використовувати відео уроки) у потрібній послідовності.

Дивись приклад обробки та виготовлення елементів виробу за інструкційною картою:

8 кл. інструкц. карта канзаші для сайта.doc

16.04.2020.

Тема. Технологія виготовлення оздоблювальних деталей та елементів виробу.

1. Для роботи підготувати робоче місце, матеріали та інструменти.

2. Підібрати готові оздоблювальні елементи( бісер, намистинки, штучні маленькі квітки, мереживо, тасьма) або виготовити нові оздоблювальні деталі за вибраною моделлю виробу (можна використовувати відеоуроки) у потрібній послідовності.

3. Під час практичної роботи необхідно дотримуватися правил безпеки праці.