Звіт керівника 2017

Звіт керівника Лісовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів

за 2016/2017 навчальний  рік

    Згідно наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 №55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та наказу МОНУ від 23.03.2005 №178 «Про затвердження примірного Положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», відповідно до п. 95 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою КМУ від 27.08.2010 № 778, Державного стандарту початкової загальної освіти (зі змінами, внесеними рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України від 20.10.05, протокол №10/1-2), від 20.04.11 № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», від 14.01.04 № 24 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.10 № 766, Примірного Положення про класи з поглибленим вивченням окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 08.04.09 № 312 «Про затвердження Примірного Положення про класи з поглибленим вивченням окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах», «Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу» ДСанПіН 5.5.2.008-01 директор зобов’язаний щорічно звітувати про виконану роботу протягом навчального року.

     І. У  2016/2017 навчальному  році  педагогічний колектив школи підійшов відповідально до навчання та виховання учнів , основні напрямки плану роботи підготовки школи виконано успішно.

Мета діяльності шкільного колективу:

    - створення умов для здобуття повноцінної освіти на рівні Державних стандартів;

    - для реалізації індивідуальних творчих потреб, повноцінного морального, психічного, фізичного розвитку, забезпечення умов для самовираження, самореалізації, саморозвитку учнів через різні види діяльності;

    - формування творчо мислячої особистості, здатної до продуктивної праці у світі, що динамічно розвивається;

    - виховання патріота, здатного активно розвивати громадянське суспільство.

Головними завданнями, які ставила перед собою  школа,  є:

    1.Забезпечення реалізації права громадян на загальну середню освіту, формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної самосвідомості, підготовленої до професійного самовизначення, а також створення умов для оволодіння системою наукових знань про природу, людину й суспільство.

    2. Забезпечення моральної, інтелектуальної та психологічної готовності учнівської молоді до здобуття освіти.

    3. Забезпечення відповідних умов для навчання і виховання фізично та психічно здорової особи.

    4. Створення сприятливих умов для самовираження особистості учнів у різних видах діяльності, розкриття в них позитивних природних нахилів, здібностей і обдарованостей.

    5. Запровадження системи варіативного навчання відповідно до потреб і здібностей учнів за рахунок факультативних занять, гурткової роботи та профільного навчання в старших класах.

У 2016-2017 н.р. педагогічний колектив продовжив працювати над вирішенням наступних проблем:

    1. Робота над підвищенням навчальних досягнень учнів, їх вихованості. Робота з обдарованими дітьми.

    2. Активізація всіх ланок учнівського самоврядування.

    3. Ресурсне забезпечення якості освіти. Поліпшення матеріально-технічної бази школи, дидактичного забезпечення навчального процесу.

    4. Проблема збереження здоров’я учнів.

Виходячи з цього аналізу, на 2015-2016 н.р. педагогічний колектив працював над вирішенням трьох головних проблем:

    1. Ліквідація розбіжністі між Державними стандартами та рівнем знань, умінь та навичок учнів.

    2. Формування виховного поля впливу школи, сім’ї та громадськості  на формування здорового  способу життя  учнівської молоді.

    3. Формування громадянської позиції та патріотизму особистості .

Виходячи з намічених проблем, була сформульована основна мета школи – створення умов для розвитку освіченої, морально і фізично здорової, естетично розвинутої, трудолюбивої, життєтворчої особистості, громадянина України.

Головні показники якісних змін в 2016-2017 н.р.  стали:

    1. Заходи для створення безпечних та комфортних умов навчання для учнів.

    2. Результативність участі учнів школи в олімпіадах, конкурсах та спортивних змаганнях.

    3. Зміцнення патріотичних поглядів серед  учнів школи.

    4. Модернізація навчальної бази школи.

    ІІ. У школі на початок 2016-2017 н.р. нараховується 21 педпрацівник. З них всі мають основну роботу в даній школі. Вищу педагогічну  освіту мають 19 вчителів, а базову вищу - 2 вчителі, які продовжують здобувати повну вищу освіту. 11-ти педагогічним працівникам присвоєно кваліфікаційну категорію „спеціаліст вищої категорії” та 8 з них звання «Старший вчитель», вчителів,  які мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст першої категорії”  - 7, вчителів, які мають кваліфікаційну категорію „спеціаліст другої категорії”  - 1, 1 має кваліфікаційну категорію „спеціаліст”, 1 вчитель  має  9-ий тарифний розряд.

    Тижневе навантаження вчителів здійснюється тарифікаційною комісією. У 2016/2017 навчальному році потреба закладу в педагогічних кадрах забезпечена на 100%.

Розстановка працівників здійснювалася у відповідності до їх фаху та кваліфікаційного рівня.

Згідно з планом навчально - виховної  роботи педагогічними працівниками закладу науково-методична робота проводилась  на рівні вивчення передових педагогічних технологій, участі педагогів в обласних школах передового досвіду.

    У школі діють 4 методоб’єднання та методична рада школи.  Головні зусилля членів методичної ради та керівників шкільних методичних об’єднань зосереджені на наданні реальної, дієвої допомоги педагогічним працівникам, особливо молодим, у підвищенні їхньої професійної майстерності, створенні творчої атмосфери, такого морально – психологічного клімату, який сприяв би пошуку кращих технологій педагогічної праці, ефективному втіленню інновацій, що сприятиме покращенню виховного процесу в школі.

    Під керівництвом учителів учні нашої школи беруть участь у Всеукраїнеських учнівських олімпіадах І,   ІІ  та ІІІ етапів.

    За результатами участі в предметних олімпіадах школа входить до першої п’ятірки серед шкіл району. (Порівняльна таблиця додається).

    На жаль не всі вчителі на цьому рівні досягли поставленої  мети , є над чим працювати протягом наступного навчального року. Учні школи постійно беруть активну участь конкурсах з української мови та літератури («Соняшник»),  з математики („Кенгуру”), з історії («Лелека»),  з  фізики („Левеня”) та інших. Конкурси ці проводяться в Україні на платній основі, але коли підводимо підсумки, учні отримують сертифікати та призи. Це   свідчить про великий потенціал педагогічного колективу в роботі з обдарованими дітьми у цьому напрямку. Порівняльний рейтинг участі учнів школи в районних конкурсах віддає школі 5 місце.

    Методична робота в школі проводиться планово, систематично відповідно до річного плану роботи, планів методичної ради та методичних об’єднань. Робота МО планується виходячи з потреб та інтересів вчителів. Пріоритетними є питання методики викладання навчального предмета, організації наставництва, допомоги вчителеві у виборі змісту навчального курсу, календарно-тематичного планування, особливостей викладання предметів з використанням новітніх технологій, проведення учнівських конкурсів, олімпіад, змагань.

Основні завдання і зміст методичної роботи школи визначається такими напрямками:

Першочерговими завданнями, спрямованими на реалізацію теми є:

    Методична рада постійно протягом року надає реальну дієву допомогу всім членам педагогічного колективу у підготовці до проведення педагогічних рад, відкритих уроків.

Усі рішення, прийняті педагогічни​ми радами, допомагають скоригувати роботу пе​дагогічного колективу школи, направити її на рі​шення проблем, які диктує сьогодення, на підвищення якості освіти, вдоско​налення навчально-виховного процесу.

    З метою вивчення стану викладання предметів в школі складений перспективний план на п’ять років з 2015по 2020 рік. На його основі складається план вивчення стану викладання предметів на поточний рік, який відображається у річному плані роботи і здійснюється за таким етапами:

     Підвищенню педагогічної майстерності та розповсюдженню досвіду роботи вчителів сприяв  розгляд  педагогічних наробок вчителів, які атестуються, на предметодичних методтчних об’єднаннях.

Багато уваги приділяється вивченню питань вікової психології учнів. На психолого-педагогічних семінарах розглядалися питання, пов’язані з розвитком індивідуальних особливостей учнів. Велику роль в даному масиві роботи відіграє практичний психолог Поліщук В.В.

     Запроваджений дієвий контроль за ефективністю використання вчителями різних методик, технологій навчання предмету, відстеження їх впливу на результати навчання, а також чіткий контроль та встановлення зв’язку між відвідуванням занять та якістю знань учнів, своєчасне виставлення оцінок як у журнал, так і у щоденники учнів.

Проведення районних зрізів з математики підтвердило відповідність оцінок за виконання контрольних робіт з семестровими оцінками, виставленими вчителем.

     Виховна робота в школі у   2016/2017 навчальному році реалізована через науково - методичну тему «Створення умов для формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя», при цьому застосовувались здоров’язберігаючі технології, розвивалась суспільна активність учнів, формувались ціннісні орієнтації, спрямовані на здоровий спосіб життя.

     Виховна робота школи спрямована на розвиток формування здорової, соціально зрілої, творчої особистості з високим національним культурним потенціалом, розвиненим почуттям прекрасного.

Учні школи приймали участь в переважній більшості районних заходів учнівського самоврядування.

    Патріотичне виховання учнів.

    Проводилася робота щодо виховання поваги у молодого покоління до Конституції України, державних символів, любові до рідної землі, української мови, національної культури та традицій. З метою висвітлення історії розвитку України як правової, соціальної, демократичної країни у школі проведено виховні години, брейн-ринги,  круглі столи, тренінги, усні журнали, історичні читання.

    З метою реалізації громадянського виховання у кожному кабінеті створені куточки державної символіки, в коридорі школи оформлений ритуальний куточок, змістовна експозиція до подій Революції Гідності.

    Спортивно-масова робота включала в себе шкільні спортивні змагання, участь у районній учнівських змаганнях, Дні здоров’я, Олімпійські уроки, фізкультхвилинки на уроках, рухливі перерви. Учні школи беруть активну участь в спортивно-масовій роботі: змаганнях з  футболу, тенісу.

    В звітному році команда школи зайняла друге місце в зональних змаганнях обласного етапу Всеукраїнського дитячого фестивалю «Джура».

    Медичне обслуговування співробітників школи та учнів здійснюється  лікарем сімейної медицини амбулаторії загальної практики сімейної медицини  с. Лісовичі» та медичною сестрою, яка працює на 0,5 ставки.   Всі працівники школи мають медичні книжки та вчасно проходять медичні профілактичні огляди. Також  протягом навчального року згідно графіків  було  проведено поглиблений профілактичний медичний огляд учнів. Учнів, віднесених до основної групи – 65   ,   до підготовчої –16     , до спеціальної –8     , звільнені –  -    . Найбільший відсоток   з  виявлених патологій – це ДЖВШ по кардіальному типу, вади зору, постави, хвороби зубів. Взимку збільшується кількість простудних хвороб.   На диспансерному обліку перебуває 10 учень.

     Значна увага приділялася попередженню дитячого травматизму. У вересні та травні пройшли тижні безпеки дорожнього руху  «Увага, діти на дорозі!», в рамках якого проведено тематичні бесіди, практичні заняття, тренінги. Систематично проводяться  інструктажі з безпеки  життєдіяльност для учнів та працівників школи. Це позитивно впливає на  зменшення випадків травмування дітей та працівників.

     Шкільні гуртки, шкільні факультативи та районні факультативи  на базі школи сприяють всебічному розвитку наших вихованців.

Стан матеріально-технічного забезпечення:

     В  Лісовицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів діють  4 навчальні класи – кабінети (інформаційних технологій, фізики, біології, історії),  комп’ютерний клас вприміщенні початкової школи, ігровий спортивний майданчик.

     Класи укомплектовані учнівськими меблями відповідно до ростових вимог. Меблі промарковані.

     Протягом 2016-2017 навчального року. За сприяння депутата ВР Гудзенка В.І. було придбано  нову класну дошку з комбінованою поверхнею,  кольоровий принтер, меблеву стінку, мультимедійний центр.  Посильну допомогу школі надають місцеві підприємці та  голова села Дубровський М.О.

     В бібліотеці книги розміщені на книжкових стелажах, бібліотечний фонд становить: 3679

Забезпеченість підручниками становить: 1-4 класи – 100 %, 5- 9 класи – 100% Проблемним питанням залишається   отримання книг на класи, де учні навчаються за новою пограмою, хоч замовлення через репозитарій  проводиться  вчасно.

     Харчування учнів здійснюється в їдальні школи, яка знаходиться в окремому приміщенні, згідно державним санітарним правилам і нормам влаштування та утримання загальноосвітніх навчальних закладів. Їдальня обладнана інвентарем, каналізацією, водогоном.

Учні початкових класів та пільгових категорій харчуються безкоштовно, за рахунок бюджету сільської ради.

     Двотижневе меню рекомендоване відділом освіти та погоджене з санепідемстанцією.  Асортимент обідів різноманітний.

     Учні 5 - 11 класів харчуються за рахунок батьків. Двотижневе меню затверджене адміністрацією школи  за погодженням з санстанцією.

Учні харчуються на великій перерві. Посуду  для харчування учнів достатньо.  Посадкових місць у їдальні на 50 учнів.

     Заклад має комп’ютерний клас.  Кількість ПК у навчальному кабінеті з інформатики - 11. Кабінет має санітарний паспорт і відповідає санітарним вимогам для проведення навчально-виховного процесу.

 

     В школі  існує локальна мережа та Wi-Fi зона вільного доступу.  Всі учні використовують ресурси мережі для пошуку інформації. ПК підключені до  мережі Інтернет.  Оплата послуг зв’язку здійснюється за рахунок районного бюджету. Є у наявності електронні засоби навчального призначення, які мають гриф МОНУ.

     У закладі  є сканер, 3 МФУ, принтер, 2 мультимедійні проектори, телевізор з можливістю підключення комп’ютера.  Більшість вчителів використовують  комп’ютерні технології і  проводять уроки з використанням ІКТ.

     З метою збереження та зміцнення матеріально-технічної бази для покращення навчально-виховного процесу було здійснено ряд заходів по зміцненню матеріально-технічної бази школи за звітний  період, залучено додаткових коштів:

Кошти Лісовицької сільської ради  на харчування учнів початкових класів та учнів соціально незахищених категорій –  43000  грн.:

    Спонсорські – 11550 грн.:

    на ремонт приміщень школи загального користування використано матеріалів на еквівалентну суму – 5880 грн.;

    господарські витрати,   відрядження учнів, обслуговування принтерів – 5670грн.

  

Бюджетні  36155,62 грн. :

У бухгалтерії  відділу освіти Таращанської районної державної адміністрації оприбутковано матеріальних цінностей на суму    36155.62  грн.

На наступний рік ланується встановлення проекторів ще в двох кабінетах.

Завдання на наступний навчальний рік такі:

     1.  Покращувати  знання  учнів за рахунок впровадження в практику роботи учителів досягнень інноваційних технологій, використання позаурочної роботи з учнями, які мають достатній та середній рівні навчальних досягнень.

     2. Учителям школи систематично працювати над підвищенням рівня самоосвіти, особливо над використанням інтерактивних  та інформаційно - комунікативних технологій.

     3. Адміністрації школи продовжувати роботу по зміцненню та оновленню матеріальної бази школи, поновити меблі в класних кімнатах, продовжувати проведення роботи по залученню коштів для придбання сучасного інноваційного обладнання, зменшення енергоспоживання школи (заміна джерел освітлення, заміна вікон в корпусі початкової школи по можливості).

     5. Удосконалювати спільну роботу педагогічного колективу та батьків щодо виховання підростаючого покоління, виховання поваги у молодого покоління до Конституції України, державних символів, любові до рідної землі, української мови, національної культури та традицій, висвітлення історії розвитку України як правової, соціальної, демократичної країни.

     6. Продовжити спільну роботу педагогічного колективу школи та батьків щодо залучення учнів до здорового способу життя, охоплення дітей 100 % гарячим харчуванням, недопущенням дитячого травматизму як під час навчально-виховного процесу, так і у побуті.

 

Директор школи                               Ткаченко О.С.

26.05.2017 р.