1993

FABRIKKSTEAM:

FORD: Francois Delecour, Miki Biasion, Malcolm Wilson, Mikael Ericsson, Sebastian Lindholm

LANCIA (Jolly): Carlos Sainz, Andrea Aghini, Gustavo Trelles,

MITSUBISHI: Kenneth Eriksson, Armin Schwarz

RENAULT (Diac): Jean Ragnotti, Alain Oreille,

SKODA: Emil Triner, Pavel Sibera

SUBARU: Colin McRae, Hannu Mikkola, Markku Alen, Ari Vatanen, Possum Bourne, Richard Burns, Alister McRae,

TOYOTA: Didier Auriol, Juha Kankkunen, Mats Jonsson, Markku Alen, Ian Duncan, Yasuhiro Iwase, Francois Chatriot, Hannu Mikkola

Antall startende/I mål: Rally Monte Carlo: 170/106, Svenska Rally 109/52, Rally Portugal: 84/32, Safari Rally: 44/17, Tour de Corse: 85/44, Acropolis rally: 93/46, Rally Argentina: 86/30, Rally New Zealand: 75/46, Rally Finland: 113/61, Rally Australia: 84/44, Rally San Remo: 120/57, Rally Catalunya: 95/39, RAC Rally: 165/94.

Svenska Rallyt vunnet av Mats Jonsson. Franske Didier Auriol blir nummer to, men anklages for å ha etterfylt olje på ulovlig sted, og Toyota trekker han fra resultatlisten.

Marian Bublewicz omkommer i en trafikkulykke på en transportetappe under Winter Silesian Rally.

Polske Rally, Rajd Polski, blir kjørt for 50. gang.

Kartleseren til Possum Bourne, Roger Freeth, omkommer etter en avkjøring under Rally Australia.

Eierforholdet til Toyota team Europe blir overtatt av Toyota i japan fra tidligere Andersson Motorsport.

I Norge blir det på høsten gitt klarsignal for klassen Volvo Original.

Resultatregnskapet for Rally Norge i 1992 viste et underskudd på 500.000 kroner, noe som foranlediget at hele styret i KNA Oslo trakk seg, og det ble dannet et interimsstyre, der bla. Sverre M. Bryde og Monty Karlan var med. Man valgte også å droppe arrangementet for 1993.

Leif Høglund tar med sin Mini-Cooper til Tromsø for å kjøre Polar-Rally.

Richard Støen ble gjenvalgt som president i European Rallycross Assosiation (ERA).

Truls Johansen tildeles NBF’s fortjenstmedalje i gull.

KNA og Bellona samarbeider om å arrangere et el-bil rally.

Odda kommune sier nei til å sponse lokale deltageres start i Paris-Dakar 1994.

Mange ryker etter tekniske kontroller av Gruppe-N biler.

Ludvig Hunsbedt tildeles Sørlandets sportsjournalisters bragdpris.

Colin McRae vinner sin første VM runde i Rally New Zealand.

DEBUTANTER: Achim Mörtl, Toni Gardemeister, Janne Tuohino,

DØD: Marian Bublewicz, Roger Freeth, Brian Ginger, Hans Ingier, Basil Wadham, Sven Aaserud,

Vinnere:

Abruzzo: Pianezzola/Roggia – Lancia Hf Integrale

Akropolis: Miki Biasion/T. Siviero – Ford Escort

Algarve: Carvallho/Alves – Mitsubishi Galant

Alsace-Vosges: Beguin/Chiaroni – Ford Escort RS Cosworth

Antibes: Baroni/Giraudet – Lancia HF Integrale

Arctic: Sundstrøm/McNiven – Mazda 323

Ardennes: de Mevius/Lux – Nissan Pulsar

Argentina: Juha kankkunen/Nicky Griest – Toyota Celica

Artemis Forest: Watson-Clark/Connelly – Ford Escort RS Cosworth

Asturias: Alonso/Benzunces – Ford Escort RS Cosworth

Aurskog-Høland Sprinten: Roar Vannebo/Edgar Ellingsen – Toyota Celica GT-4

Australia: Juha Kankkunen/Nicky Griest – Toyota Celica

Azores: Miguel/Manuell – Ford Sierra Cosworth

Barum: Baumschlager/Wicha – Ford Escort RS Cosworth

Bettega memorial: Colin McRae

Bohemia: Blahna/Schovanek – Ford Sierra Cosworth

Boucles de Spa: Gregoire de Mevius/Lux – Nissan Pulsar

Cambrian: John Roberts/Mark Lewis – Ford Sierra Cosworth

Caminos del Inca: Raul Orlandini/Oscar Davila – Nissan 240 RS

Catalunya: Francois Delecour/Daniel Grataloup – Ford Escort RS Cosworth

Charlevoix: Carl Merrill/Jon Wickens – Ford Escort Cosworth

Circuit of Ireland: Austin McHale/Dermot O’gorman – Toyota celica

Condroz: Snyers/Colebunders – Ford Escort RS Cosworth

Cork 20: James Cullen/Ellen Morgan – Ford Escort Cosworth

Corte Ingles: Trelles/Del Buono – Lancia HF Integrale

Cyprus: A. Fiorio/V. Brambilla – Lancia Delta Integrale

Delta: Baumschlager/Wicha – Ford Escort RS Cosworth

Deutschland: Patrick Snijers/Dany Colebunders – Ford Escort RS

Donegal: Bertie Fisher/Rory Kennedy – Subaru Legacy

Drammensløpet: Per H. Barrikmo/Ingvar Braaten

Dukeries: Matthew Clark/Stephen Leighton – Ford Sierra

Elmot: Pawel Przybylski/Krysztof Geborys – Toyota Celica GT 4WD

Elpa: Pasquali/Tedeschini – Ford Escort RS Cosworth

Finland: Juha kankkunen/Denis giraudet – Toyota Celica

Finnskog Norway: Mats Jonsson/Lars Backmann – Toyota

Flesberg: Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica

Galway: Austin McHale – Toyota Celica GT-4

Golden Tulip: Depping/Eckart – Ford Sierra Cosworth

Granite City: Grierson/Merry – MG Metro 6R4

Grasse-Alpin: Baroni/Giraudet – Lancia HF Integrale

Grusspruten, Norge: Roar Vannebo/Edgar A. Ellingsen – Toyota Celica

Hanki: Lindholm/Hantunen – Ford Escort RS Cosworth

Hebros: Kolev/Manolov – Ford Escort RS Cosworth

Hedemarken, Norge: Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica GT-4

Hermes: Jeropoulos/Mithalakis – Mitsubishi Galant VR-4

Hessen: Weber/Hiemer – Mitsubishi Galant

Hokksund, Norge: Roar Vannebo/Edgar A. Ellingsen – Toyota Celica

Hunsruck: Weber/Hiemer – Mitsubishi Galant

Indonesia: Possum Bourne/Rodger Freeth – Subaru Legacy

Istappen, Sverige: Kurt Rønnlund – Opel Kadett GTE

Jim Clark Memorial: Murray grierson/Stewart Merry – MG Metro 6R4

Kayel Graphics: Grierson/Merry – MG Metro 6R4

Kerridge: Grierson/Merry – MG Metro 6R4

Killarney: Bertie Fisher/Rory Kennedy – Subaru Legacy

Kråkdansen, Sverige: Jørgen Edholm – Mazda 323 4WD

Lana: Longhi/M. Imerito – Lancia HF Integrale

Lille Mats: Tommy Nilsson - Subaru

Lindisfarne: Richard Mawson/Ross Mawson –

Lygnasprinten, Norge: Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica GT-4

Lyon-Charbonnieres: Oddoux/Aujogue – Ford Sierra Cosworth

Madeira: Snyers/Colebunders – Ford Escort RS Cosworth

Magnum: Milan Dolak – Ford Escort Cosworth

Malaysia: Colin McRae – Subaru Legacy

Manx International, UK:Richard Burns/Robert Reid – Subaru Legacy

Manx national: Rowe/Wood – Ford Escort RS Cosworth

Mazda: Finlay/D. Wilson – Ford Sierra Cosworth

Mille Miglia: Longhi/M. Imerito – Lancia HF Integrale

Mont Blanc: Bugalski/Renaud – Lancia HF Integrale

Monte Carlo: Didier Auriol/Bernard Occelli – Toyota Celica

Mossesprinten, Norge: Birger Gundersen/Sverre Røss – Toyota Celica GT-4

Mysensprinten, Norge: Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Astra GSi

Neglespretten, Norge: Roar Vannebo/Edgar A. Ellingsen – Toyota Celica GT4

New Zealand: Colin McRae/Derek Ringer – Subaru Legacy

Niedersachsen: Holderied/Thörner – Mitsubishi Galant

Numedal, Norge: Roar Vannebo/Ragnar Spjut – Toyota Celica GT-4

Olympic: “Stratissimo”/Pavli – Nissan Pulsar

Paris-Dakar: Bruno Saby/Dominic Serieys – Mitsubishi Pajero

Piancavallo: Longhi/M. Imerito – Lancia HF Integrale

Pirelli International: R. Burns/R. Reid – Subaru Legacy

Plains: Brian Bell/Phil Mills – Ford Escort Cosworth

Polar, Norge: Odd Liengen/G. Engen – Mazda 323

Polen: Droogmans/Joosten – Ford Escort RS Cosworth

Portugal: Francois delecour/Daniel Grataloup – Ford Escort

RAC: Juha Kankkunen/Nicky Griest – Toyota Celica

Race of Champions: Didier Auriol

Romania: Tirabassi/Decour – Lancia Delta Integrale

Rota do Sol: Peres/Caldeira – Ford Escort RS Cosworth

Rouergue: Beguin/Chiaroni – Ford Escort RS Cosworth

Safari: Juha kankkunen/Juha Pironen – Toyota Celica

San Marino: Grossi/Borri – Lancia HF Integrale

San Remo: Franco Cunico/Steve Evangelisti – Ford Escort RS Cosworth

Saturnus: Wittmann/Pattermann – Toyota Celica GT-4

Scottish: Richard Burns/Robert Reid – Subaru Legacy

Semperit: Wittmann/Pattermann – Toyota Celica

Sigdalsrally, Noreg: Trond Sveinsvoll/Bent Helle Jensen

Snøfreser’n, Norge: Torfinn Heller/Tommy Elvestad

South Swedish: Mats jonsson/Backman – Toyota Celica Turbo 4WD

Svenska: Mats Jonsson/Lars backman – Toyota Celica

Targa Florio: Cunico/Evangelisti – Ford Escort RS Cosworth

Thailand: Possum Bourne – Subaru Legacy

Tour de Corse: Delecour/grataloup – Ford Escort Cosworth

Trossachs Toyota: David Gillanders/doug Redpath – MG metro 6R4

Trøndelag: Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica GT-4

Tulpen Rally Historic: Peter van Merksteijn/Hans van Beek – Porsche 911

Tyrkia: Atakan/Okan – Lancia Hf Integrale

Ulster: Malcolm Wilson/Bryan Thomas – Ford Escort RS Cosworth

Utrikesrundan, Sverige: Sten Erik Eriksson – Nissan Sunny GTI-R

Valais: Burri/Hofmann – Ford Sierra Cosworth

Van Looi, Belgia: P. Lietaer – Ford Escort

Var: Baroni/Neyron – Ford Escort RS Cosworth

Volta a Portugal: Bica/Capelo – Lancia HF Integrale

Weldex: Murray Grierson/Stewart Merry – MG metro 6R4

Welsh: R. Burns/R. Reid – Subaru Legacy

Ypres: Snyers/Colebunders – Ford Escort RS Cosworth

YU: Petrov/Tonev – VW Golf GTI

Zlatni piassatzi – Baroni/Sauvage – Lancia HF Integrale

MESTERSKAP:

EM: Pier Cesar Baroni - Lancia

VM Førere: Juha Kankkunen – Toyota Celica

VM Gruppe N: Alex fassina – Mazda 323

Ladies Cup: Christiane Driano – Citroen AX

VM Konstruktører: Toyota

Formula 2: General Motors europe

FIA Afrika: Satwant Singh - Toyota

FIA Asia Pacific: “Possum” Bourne – Subaru Legacy

FIA Middle-East: Hamad Al Thani – Mitsubishi Galant VR-4

Greta Molanders Fond: Tommy Jahnsrud

British: Richard Burns – Subaru Legacy

Italia: Gilberto Pianezzola - Lancia

Skottland: Murray Grierson

Suzuki Sverige: mats Bergeå

Sveits: Olivier Burri – Ford Sierra Cosworth

Tyskland: Dieter Depping – Ford Sierra Cosworth

Opel Rally Cup Noreg: Jørn Ola Krogh.

Australias GP: Ayrton Senna

Belgias GP: Damon Hill

Brasils GP: Ayrton Senna

Canadas GP: Alain Prost

Englands GP: Alain Prost

Europas GP: Ayrton Senna

Frankrikes GP: Alain Prost

Italias GP: Damon Hill

Japans GP: Ayrton Senna

Monacos GP: Ayrton Senna

Portugals GP: Michael Schumacher

San Marinos GP: Alain Prost

Spanias GP: Alain Prost

Sør-Afrikas GP: Alain Prost

Tysklands GP: Alain Prost

Ungarns GP: Damon Hill

VM Formel 1: Alain Prost - Williams

VM F1 Konstruktører: Williams

MESTERSKAP:

EM i Rallycross: : Ludvig Hunsbedt – Ford Escort, Jean-Luc pailler – Citroen BX

1993:

KLASSISKA RALLYCUPEN:

Nr. 1 - Leif Nilsson – Porsche 911

TV-SVÄNGEN (KRC):

Totalt: 1). Leif Nilsson - Porsche, 2). Åke Gustavsson - Porsche, 3). Jerry Larsson - Porsche, 4). Stig Kristiansson - Porsche og Uno Svensson - Volvo.

Klasse 1: 1). Håkan Lidebjer – BMC Cooper S, 2). Per-Olov Flogner – BMC Cooper S, 3). Lars Ingvar Ytterbring – BMC Cooper S, 4). Søren Beggren – Saab Sport, 5). Ingvar Linfberg – Saab Sport, 6). Kenneth Nilsson – Saab Sport.

Klasse 2: 1). Lennart Kristensson – Ford Cortina GT, 2). Jan Olof Blixt – Ford Cortina GT, 3). Jan Säfstrøm – VW 1500 S.

Klasse 3: 1). Uno Svensson – Volvo Amazon, 2). Tommy Silverberg – Volvo Amazon, 3). Mats Adolfsson – Volvo Amazon, 4). Jan Sönegård – Volvo Amazon, 5). Lennart Gustavsson – Ford Mustang, 6). Nils Brage Pettersson – Volvo Amazon.

Klasse 4: 1). Leif Nilsson – Porsche 911, 2). Åke Gustavsson – Porsche 911, 3). Jerry Larsson – Porsche 911, 4). Stig Kristiansson – Porsche 911.

RALLYE DES ALPES HISTORIQUE:

Nr. 1 - Pfaeltzer/Burkhardt – Porsche 911 1965

MONTE CARLO CHALLENGE:

Norske deltagere var Dag Johannesen/Kjell Solberg/Knut Samuelsen – Ford Coupe V8 1948, Bjørn Kristoffersen/Steinar Løchen – VW 1200 1964, Omar Lie/Trine Nicolaysen – MAG 1957, Kjell Gudim/Arild Antonsen – Volvo Amazon 1963, Per Lund/Alfred Liene – Morgan Plus 4 1956, Jan Heftye Blehr/Jaen Wang – Daimler Majestic 1957, Morten Wedon/Trond Bråthen – Morgan Plus 4 1959, Morten Jakhelln/Knut Hallan – Morgan Plus 4 1962, Harald Hellum – Volvo PV.

1993 - RAC HISTORIC RALLY:

1). Åke Andersson/Lars Thorell – Porsche 911, 2). Leif Nilsson/G. Persson – Porsche 911, 3). Monty Karlan/Kurt Bodd – Porsche 911, 4). Bjørn Waldegård/Sam Hill – Porsche 911, 5). Jerry Larsson/Torbjørn Henrysson – Porsche 911, 6). Martyn Griffiths/Max Harvey – Porsche 911, 7). Stig Blomqvist/Beatty Crawford – Porsche 911, 8). John Handley/Tom Moy – Ford Lotus Cortina, 9). Jon Everard/Adrian Robinson – Austin Healey 3000, 10). Roger Powley/Brian Goff – Porsche 911

RALLY BRITANNIA:

1). Monty Karlan/Åke Gustavsson – Porsche 911, 2). Geoffrey Crabtree – Porsche 911, 3). Åke Andersson – Porsche 911, 4). Jonathan Everard – Austin Healey, 5). Stephen Hall – Triumph.

11) John Haugland – MGB.

SANREMO RALLY STORICO:

Nr. 1 - Zanchi/Belotti – Lotus Elan

COPPA DEI FIORI:

Nr. 1 - Cane/Calliani – Porsche 356

TULPEN RALLY HISTORIC:

1). Peter van Merksteijn/Hans van Beek – Porsche 911, 2). Hendrik Blok/Michel Smeets – Porsche 911, 3). Frans Verbaas/Bettine Vlasman – Mini Cooper S.

1993 - RALLY VIKING:

Internasjonal klasse: 1). Monty Karlan/Åke Gustavsson – Porsche, 2). Mats Adolfsson/Richard Nilsson – Volvo Amazon, 3). Kjell Gudim/Lars Askersrud – VW 1500 S, 4). Lars Ingvar Ytterbring/Bo Källgren – BMC Cooper, 5). Jerry Larsson/Torbjørn Henrysson – Porsche 911, 6). Asgeir Engjom/Torbjørn Fredriksen – Volvo PV 544.

Nasjonal Klasse: 1). Per Kristiansen/Terje Nygren – Volvo Amazon, 2). Arne Ingier/Tom Arne Ingier – Saab V4, 3). Tom Stensrud/Bjørn Riise – Volvo Amazon, 4). Jarle H. Røren/Tom Persson – Saab V4, 5). Magne Sveen/Hege A. Tandsether – Volvo Amazon, 6). Arild Berg/Terje Hansen – Volvo 122.

Glida Rundt: 1). Finn R. Jacobsen/Arild Antonsen – Saab 96, 2). Ulf Johannessen/Kjell O. Nilsen – Alfa Romeo GTV, 3). Jon S. Norstad/Jan Egil Jenssen – Volvo, 4). Morten Weden/Kjetil Sørensen – Morgan +4, 5). Tor A. Foss/Torgeir Alm – Volvo PV Sport.

1993:

1993 - LYGNASPRINTEN:

1). Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica, 2). Roar Vannebo/Jan Svanstrøm – Toyota Celica, 3). Valter Chr. Jensen/Erik Pedersen – Ford Sierra Cosworth, 4). Bengt Thorsell/John Berthelsen – Mazda 323, 5). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 6). Trond Lyseng/Pål Iversen – Mazda 323, 7). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru, 8). Vidar S. Johansen/Bente Johansen – Mazda 323, 9). Trond Sveinsvoll/Bent Helle Jensen – Mazda 323, 10). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Bernt Kollevold/Glenn Carlsen – Peugeot 205.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Einar A. Staff Jr./Bjørn heier – Peugeot 205, 2). Terje Farnes/Jim Atle Bakke – Toyota Corolla, 3). Stig Nyengen/Johnny Nyengen – Peugeot 205, 3). Terje Vegard Bø/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta, 5). Olaf Stedal/Rune Tveit – Opel Corsa.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 2). Trond Lyseng/Pål Iversen – Mazda 323, 3). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 4). Vidar S. Johansen/Bente Johansen – Mazda 323, 5). Trond Sveinsvoll/Bent Helle Jensen – Mazda 323, 6). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 7). Helge Menkerud/Cato Menkerud – Mazda 323, 8). Kjetil Bråthen/Jo-Erik Wolden – Mazda 323, 9). Rudi Henriksson/Kent Kneppen – Mazda 323, 10). Thomas Myhre Hansen/Camilla Myhre Hansen – Peugeot 309.

Gruppe A int. 1300 ccm: 1). Ole Henry Olsen/Tor A. Olsen – Citroen AX Sport, 2). Eivind Steffensen/Tony H. Bisgaard – Skoda.

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Rune Andresen/Harald Torjussen – Peugeot 205, 2). Nils K. Tronrud/Morten Paulsrud – Opel Corsa, 3). Roy Eriksen/Ole G. Digerud – Lada Samara, 4). Rune Ingebrigtsen/Kjell Ingebrigtsen – Peugeot 205.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 2). Steinar Jøranli/Per Tore Henriksrud – Opel Kadett, 3). Knut Boberg/Thor W. Olsen – VW Golf, 4). Arne Røyneberg/Espen Thoresen – VW Golf, 5). Oddbjørn Ottosen/Raymond Harring – Fiat Abarth.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica, 2). Roar Vannebo/Jan Svanstrøm – Toyota Celica, 3). Valter Chr. Jensen/Erik Pedersen – Ford Sierra Cosworth, 4). Bengt Thorsell/John Berthelsen – Mazda 323, 5). Gunnar Stenberg/Dag Halvorsen – Mazda 323, 6). Nils Petter Gill/Roar Kvarud – Subaru 1800.

Nasjonal int. 1600 ccm A og B-førere: 1). Lasse Boberg/Pål Boberg – VW Golf, 2). Per Morten Løberg/Finn E. Løberg – Toyota Starlet, 3). Frode Haugland/Jan Petter Haugland – Skoda, 4). Øyvind Knudsen/Tom W. Knudsen – Toyota, 5). Arild Sundeng/Kjell Bekkebråten – VW Golf, 6). Steinar Nygaard/Knut Bakken – Toyota Starlet, 7). Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf.

Nasjonal over 1600 A og B-førere: 1). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel manta, 2). Knut Høistad/Arild Ekeberg – Ford Escort, 3). Svein Lauvlid/Leif Kristiansen – Ford Escort, 4). Leif Erik Haga/Rune Ødegård – Volvo 242, 5). Bjørn A. Viko/Lars Ness – Ford Escort, 6). Bjørn Riise/John B. Killingmo – Fiat Abarth, 7). Rolf Ingar Schou/Hans Martin Faraas – Ford Escort, 8). Peter Warren/Henning Jørstad – Opel Ascona, 9). Stian Sveen/Kai Chr. Johansen – Opel Ascona.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Per W. Fosseidengen/Hans Petter Aarstad – VW Golf, 2). Per Biksrud/Jørn Moen – Opel Ascona, 3). Vidar Larsen/Geir Salaas – Opel Ascona, 4). Geir Hagadokken/Ståle Hagadokken – Ford Escort, 5). Harald Lauritzen/Arve Aasbjørg – Ford Escort, 6). Tore Haldammen/Per Helge Jacobsen – Opel Manta, 7). Knut Arne Johansen/Kjell Pettersen – Ford Escort, 8). Ingar Engan/Arvid Kolgrov – Opel Ascona, 9). Kjetil Engan/Monica G. Engan – Opel Ascona, 10). Sverre Kvakkestad/Terje Ødegård – Ford Escort.

Veteraner: 1). Øistein Haugerudbråten/Jan Johansen – Saab V4, 2). Arild Bråthen/Herman Tærud – Datsun, 3). Magne Sveen/Helge A. Tandseter.

1993 - FLESBERGRALLY:

1). Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica, 2). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 3). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett, 4). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 5). Bjørn A. Viko/Lars Ness – Ford Escort, 6). Thomas Tiedemann/Torstein Øiseth – Ford Cosworth 4x4, 7). Helge Menkerud/Cato Menkerud – Mazda 323, 8). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 9). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 10). Svein Lauvlid/Leif Kristiansen – Ford Escort.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Tor Erik Rismyhr/Rolf Moe – Suzuki Swift, 2). Atle Bjørklund/Henning Olsen – Citroen AX.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Terje V. Bøe/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta, 2). Tor Slemdal/Stig Nyengen – Peugeot 205, 3). Petter F. Stenseng/Ingunn Lorentzen – Ford Fiesta, 4). Terje Farnes/Tom Erik Eek – Toyota Corolla.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 2). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 3). Thomas Tidemann/Torstein Øiseth – Ford Sierra Cosworth, 4). Helge Menkerud/Cato Menkerud – Mazda 323, 5). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 6). Ove Olofsson/Henning Isdal – Ford Sierra Cosworth 4x4.

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Trond Murstad/Cato Risberg – Toyota Corolla, 2). Øyvind Sørhaug/Jan T. Rogneby – Opel Corsa, 3). Rune Ingebrigtsen/Kjell Ingebrigtsen – Peugeot 205, 4). Nils K. Tronrud/Morten Paulsrud – Opel Corsa, 5). Eldar Vågan/Tore Magnussen – Ford Fiesta, 6). Roy Eriksen/Ole G. Degerud – Lada Samara, 7). Camilla Antonsen/Merete Antonsen – Toyota.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett, 2). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 3). Knut Boberg/Ingjerd Solvold – VW Golf, 4). Steinar Jøranli/Per Tore Henriksrud – Opel kadett.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica GT4, 2). Nils Petter Gill/Roar Kvarud – Subaru 1800.

Nasjonal int. 1600 ccm A og B-førere: 1). Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf, 2). Lasse Boberg/Pål Boberg – VW Golf, 3). Frode Haugland/Jan Petter Haugland – Skoda.

Nasjonal over 1600 ccm A og B-førere: 1). Bjørn A. Viko/Lars Ness – Ford Escort, 2). Svein Lauvlid/Leif Kristiansen – Ford Escort, 3). Kjetil Grøterud/Germund Grøterud – Ford Escort, 4). Magnar Røren/Arne H. Sørbye – VW Golf, 5). Jørn Ola Krog/John Thoreby – Opel Manta, 6). Roger Bakken/Trond Saastad – Ford Escort, 7). Stian Sveen/Kai Chr. Johansen – Opel Ascona, 8). Tom J. Myrvang/Lasse Olsen – Volvo 240, 9). Stig Gjestrum Larsen/Dag Henriksen – Saab 96, 10). Leif Erik Haga/Geir Finnbråten – Volvo 240.

Nasjonal int. 1600 ccm C-førere: 1). Reidar Foss/Inga Venås – Saab 96, 2). Per W. Fosseidengen/Hans Petter Aarstad – VW Golf, 3). Rune Gjestrum Larsen/Kristian Haugberg – Saab 96, 4). Ole Johnny Dahl/Jan Roverudseter – VW Golf, 5). Thomas Holand/Ivar Bakke – Saab 96.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Geir H. Gundersen/Bjørn I. Storberg – Opel Ascona, 2). Knut Bråten/Inge H. Eide – Opel Ascona, 3). Sverre Kvakkestad/Terje Ødegård – Ford Escort, 4). Vegard Joa/Ingebret Stana – Opel Kadett, 5). Petter Hjalmarsen/Ragnar Wenner – Opel Manta, 6). Harald Lauritzen/Anne Berit Johansen – Ford Escort, 7). Rune Asak/Jan Tore Bergheim – Opel Ascona.

Veteraner: 1). Arild Bråthen/Herman Tærud – Datsun, 2). Arne Ingier/Rolf Hammer – Saab 96.

«Glida Rundt»: 1). Ulf Johannessen/Kjell Nilsen – Alfa Romeo, 2). Stein Erik Kjølås/Lars G, Thorshaug – Ford Escort, 3). Knut Wolland/Per Steinar Dybdal.

1993 - RALLY SNØFRESER’N:

Løpet hadde en lengde på 260 km hvorav 150 var fartsetapper, som til dels var svært raske.

53 år gamle Helge Menkerud var den store sensasjonen med en 2. plass totalt, 17 sekunder bak vinneren.. Underveis hadde han litt problemer med brillene, og litt lite lys mot slutten.

1). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy 4WD, 2). Helge Menkerud/Cato Menkerud – Mazda 323, 3). Odd Liengen/Henning Øwre – Mazda 323, 4). Kristian Kolberg/Thomas Kolberg – Mazda 323, 5). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta, 6). Per W. Fosseidengen/Hans-Petter Aarstad – VW Golf, 7). Trond Murstad/Kato Risberg – Toyota Corolla, 8). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf GTI, 9). Vidar S. Johansen/Bente Johansen – Mazda 323, 10). Sigbjørn Hansen/Tommy Slåstad – Opel Ascona.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Atle Bjørklund/Henning Olsen – Citroen AX, 2). Bernt Kollevold/Leif A. Neset – Peugeot 205.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Tor Slemdal/Stig Nyengen – Peugeot 205, 2). Terje Farnes/Jim Atle Bakke – Toyota Corolla.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 2). Helge Menkerud/Cato Menkerud – Mazda 323, 3). Odd Liengen/Henning Øvre – Mazda 323, 4). Kristian Kolberg/Thomas Kolberg – Mazda 323, 5). Vidar S. Johansen/Bente Johansen – Mazda 323.

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Trond Murstad/Kato Risberg – Toyota Corolla, 2). Rune Ingebrigtsen/Kjell Ingebrigtsen – Peugeot 205, 3). Egil Stenshagen/Nils K. Tronrud – Opel Corsa, 4). Roy Eriksen/Ole G. Digerud – Lada Samara.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 2). John Skar/Knut Østmo – Opel Kadett.

Nasjonal int. 1600 A og B-førere: 1). Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf, 2). Arild Sundeng/Kjell Bekkebråten – VW Golf, 3). Roger Jensen/Steinar Nygård – Toyota, 4). Eivind Skjolden/Rune Thornstrøm – NSU.

Nasjonal over 1600 ccm A og B-førere: 1). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta, 2). Sigbjørn Hansen/Tommy Slåstad – Opel Ascona, 3). Simen Østlie/Per Inge Eikåsen – Opel Ascona, 4). Peter Warren/Henning Jørstad – Opel Ascona, 5). Tom Broden/Jostein Swan – Ford Escort.

Nasjonal int. 1600 ccm C-førere: 1). Per Werner Fosseidengen/Hans Petter Aarstad – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Per Biksrud/Einar H. Halstenrud – Opel Ascona, 2). Sverre Kvakkestad/Terje Ødegård – Ford, 3). Frank Grimsrud/Ola Fløene – Opel Ascona, 4). Rune Asak/Oddbjørn Asak – Opel Ascona, 5). Kjetil Engan/Monica G. Engan – Opel Ascona, 6). Geir H. Gundersen/Bjørn I. Storberg - Opel Ascona, 7). Roger Enger/Tom Enger – Ford Escort, 8). Hugo Haverstad/Kjersti M. Pedersen – Volvo 240, 9). Odd V. Larsen/Audhill Valli – Opel Ascona, 10). Thomas Holand/Ivar Bakke – Saab 96.

Veteraner: 1). Kjell Gudim/Lars Askersrud, 2). Arne Ingier/Rolf Hammer, 3). Magne Sveen/Helge A. Tandseter, 4). Harald Hellum/Jan O. Bråthen.

RALLY NEGLESPRETTEN:

1). Roar Vannebo/Edgar A. Ellingsen – Toyota Celica GT4, 2). Trond Lyseng/Pål Iversen – Mazda 323, 3). Steinar Jøranli/Per Tore Henriksrud – Opel Kadett GSi, 4). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta, 5). Sigbjørn Hansen/Tommy Slåstad – Opel Ascona, 6). Per Werner Fosseidengen/Hans Petter Aarstad – VW Golf GTI, 7). Sigbjørn Fossum/Nils A. Skartlien – Opel Kadett, 8). Helge Menkerud/Cato Menkerud – Mazda 323 4WD, 9). Lars Morten Berntsen/Ragnar Engen – Ford Escort, 10). Svein Kopland/Wenche Gulbrandsen – Opel Ascona.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Bernt Kollevold/Glenn Carlsen – Peugeot 205.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Terje Farnes/Tom Erik Eek – Toyota Corolla.

Gruppe N over 2000 ccm. 1). Trond Lyseng/Pål Iversen – Mazda 323 4WD.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Steinar Jøranli/Per Tore Henriksrud – Opel Kadett.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Roar Vannebo/Edgar A. Ellingsen – Toyota Celica GT4.

Nasjonal over 1600 ccm A+B-førere: 1). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta.

Nasjonal int. 1600 ccm C-førere: 1). Per Werner Fosseidengen/Hans Petter Aarstad – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Arnfinn Bergseng/Kjetil Olsen – Ford Escort.

Veteraner: 1). Arne Ingier/Rolf Hammer – Saab V4.

1993 - RALLY HOKKSUND:

1). Roar Vannebo/Edgar Ellingsen – Toyota Celica GT4, 2). Trond Lyseng/Pål Iversen – Mazda 323, 3). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 4). Helge Menkerud/Cato Menkerud – Mazda 323, 5). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 6). Kjetil Grøterud/Gjermund Grøterud – Ford Escort, 7). Rune Andresen/Harald Torjussen – Peugeot 205, 8). Knut Boberg/Thor W. Olsen – VW Golf, 9). Roger Stensøy/Gustaf Rabo – Ford Escort, 10). Vidar Lande/Hellik Vingestad – Opel Kadett GTE.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Sverre Følid/Georg Nystrøm – Suzuki Swift, 2). Øyvind Bråthen/Svenn Wingmyr – Suzuki Swift.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Einar A. Staff Jr./Bjørn Heier – Peugeot 205, 2). Stig Nyengen/Tom Slemdal – Peugeot 205, 3). Petter F. Stenseng/Ingunn Lorentzen – Ford Fiesta, 4). Terje Farnes/Tom Erik Eek – Toyota Corolla.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Trond Lyseng/Pål Iversen – Mazda 323, 2). Helge Menkerud/Cato Menkerud – Mazda 323, 3). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 4). Bjørn Lukashaugen/Anders Hagen – Mitsubishi Galant.

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Rune Andresen/Harald Torjussen – Peugeot 205.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 2). Knut Boberg/Thor W. Olsen – VW Golf, 3). John Skar/Morten Karset – Opel Kadett GSi.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Roar Vannebo/Edgar Ellingsen – Toyota Celica GT4.

Nasjonal over 1600 ccm A+B-førere: 1). Kjetil Grøterud/Gjermund Grøterud – Ford Escort, 2). Roger Stensøy/Gustaf Rabo – Ford Escort, 3). Vidar Lande/Hellik Vingestad – Opel Kadett GTE, 4). Monty Karlan/Øyvind Lande – Opel Ascona, 5). Peter Warren/Henning Jørstad – Opel Ascona.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Geir Hagadokken/Espen Halvorsen – Ford Escort, 2). Knut Høistad/Askild Ekeberg – Ford Escort, 3). Kjetil Engan/Monica G. Engan – Ford Escort, 4). Sverre Kvakkestad/Terje Ødegård – Ford Escort, 5). Erik Fjeld/Birger Bråthen – Ford Escort, 6). Roger Enger/Tom Enger – Ford Escort, 7). Knut Bråthen/Inge Haakon Eide – Opel Ascona, 8). Steinar Hunstad/Kjetil Solli – Opel Ascona, 9). Odd Johansen/Kjetil Risåsen – Opel Ascona, 10). Runar Gulbæk/Marianne Andersen.

Veteraner: 1). Jarle H. Røren/Svein E. Larsen – Saab V4, 2). Arild M. Bråthen/Hermann Tærud – Datsun 510, 3). Leif Høglund/Tor Løkke – Morris Cooper.

SIGDALSRALLY:

1). Trond Sveinsvoll – Mazda, 2). Roger Bakken – Ford Escort, 3). Svein Lauvlid – Ford Escort, 4). Ketil Grøterud – Ford Escort, 5). Per Biksrud – Opel Ascona, 6). Roger Stensøy – Ford Escort

POLAR RALLY:

1). Odd Liengen/G. Engen – Mazda 323, 2). Nils P. Gill/F. Alvegg – Subaru, 3). Bjørn Lukashaugen/A. hagen – Mitsubishi, 4). Kyrre Sollund/Ole jacob Hildonen – Peugeot 205, 5). Terje Heggeli/P. Nilsen – Opel Ascona, 6). Jan Arild Nielsen/Ruben Simonsen – Ford Escort, 7). Bjørn Kjølmoen/Jørn Thorbergsen – Peugeot 205, 8). Ingar Helstrup/Geir Inge Kristiansen – Opel Ascona, 9). Johannes Haldorsen/B. Blindheim – Subaru, 10). Alf Are Johansen/Jørn Olsen – Ford Fiesta

RALLY FINNSKOG NORWAY: 93

1).Mats Jonsson/Lars Bäckmann – Toyota Celica, 2). Roar Vannebo/Jan Svanstrøm - Toyota Celica, 3). Bengt Thorsell/Christian Boden – Mazda 323, 4). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi, 5). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 6). Bruno Arntsen, 7). Trond Lyseng, 8). Morten Østberg, 9). Helge Menkerud, 10). Marek Tomme/Aleksander Kao – Toyota Celica.

Klassevinnere: Frode Øyhus/Trond Øyhus – Citroen AX, Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi Galant VR4, Raimo Näsänen/Harri Kononen – Opel Corsa, Trond Murstad/Kato Risberg – Toyota Corolla GT, Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn, Mats Jonsson/Lars Backman – Toyota Celica GT4.

RALLY FINNSKOG:

1). Åke Andersson/Ragnar Spjut – Porsche 911, 2). Per Inge Walfridsson/Per Andersson – Porsche 911, 3). Ole V. Såtvedt/Kjetil Bolneset – Volvo 242, 4). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta, 5). Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf GTI, 6). Magnar Røren/Arne Håkon Sørbye – VW Golf, 7). Roger Bakken/Trond Saastad – Ford Escort, 8). Svein lauvlid/Arne Sandum – Ford Escort, 9). Knut Høistad/Askild Ekeberg – Ford Escort, 10). Per Biksrud/Lars Haga – Opel Ascona.

Klassevinnere: Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf, Ole V. Såtvedt/Kjetil Bolneset, Ole Johnny Dahl/Jan Roverudseter – VW Golf, Per Biksrud/Lars Haga – Opel Ascona, Åke Andersson/Ragnar Spjut – Porsche 911, Jan Gustavson/Lars B. Brustad – Volvo, Håkon Gustavsson/Kent Gustavsson – Volvo 242, Arild M. Bråthen/Herman Tærud – Datsun.

1993 - NUMEDALSRALLY:

127 startende hvorav 39 brøt. 300 funksjonærer gjorde en kjempeinnsats. Egil Nygård var løpsleder.

Birger Gundersen var i teten fram til etappe åtte. Allerede opp Smådøla første gang røyk noen drev i gearkassa, som imidlertid ble byttet, men dessverre ikke holdt. Han hadde dermed små sjanser i NM-sammendraget. Vannebo kommenterte det hele med at ”Birger kjører som en villmann og er skvær gær’n”

Morten Østeberg kjørte av på samme sted som Sveinsvoll.

Per Engseth fikk problemer allerede på den første etappen, og bilen mistet etter hvert mer og mer futt. På smådølaetappen fant man årsaken, som viste seg å være en turboslange som hadde hoppet av. Mulighetene var da små til å ta igjen teten.

Roar Vannebo kunne ikke få fullrost sin svenske kartleser Ragnar Spjut.

Torbjørn Larsen åpnet pent, men var kjempefornøyd med 12. plassen totalt.

Trond Sveinsvoll dro av veien på etappe 5, Bjerkeflåta.

1993 – NUMEDALSRALLY:

1). Roar Vannebo/Ragnar Spjut – Toyota Celica GT4, 2). Ove Olofsson/Henning Isdal – Ford Sierra Cosworth, 3). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi Galant VR4, 4). Trond Lyseng/Pål Iversen – Mazda 323, 5). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Astra GSi, 6). Torfinn Heller/Tommy Elvestad, 7). Vidar S. Johansen/Bente Johansen – Mazda 323, 8). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 9). Bjørn A. Viko/Lars Ness – Ford Escort, 10). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Frode Øyhus/Trond Øyhus – Citroen AX, 2). Tor Erik Rismyr/Rolf Moe – Suzuki Swift, 3). Bernt Kollevold/Leif A. Neset – Peugeot 205.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Petter F. Stenseng/Jan Røskedal – Ford Fiesta, 2). Helge Kollbær/Paul H. heyerdahl – Alfa Romeo 33 4x4, 3). Terje Farnes/Jim Atle Bakke – Toyota Corolla.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Ove Olofsson/Henning Isdal – Ford Sierra Cosworth, 2). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi Galant, 3). Trond Lyseng/Pål Iversen – Mazda 323, 4). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 5). Vidar S. Johansen/Bente Johansen – Mazda 323, 6). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 7). Odd Liengen/Henning Øvre – Mazda 323, 8). Kristian Kolberg/Thomas Kolberg – Mazda 323, 9). Bjørn Lukashaugen/Anders Hagen – Mitsubishi Galant VR4, 10). Per Erik Helgesen/Jan Erik Helgesen – Mazda 323.

Gruppe A int. 1300 ccm: 1). Jan Snellholm/Karl Erik Böckvall – Skoda Favoritt, 2). Eivind Steffensen/Tony H. Bisgaard – Skoda.

Gruppe A: 1300 – 1600 ccm: 1). Rune Andresen/Harald Teigen Torjussen – Peugeot 205, 2). Rune Ingebrigtsen/Kjell Ingebrigtsen – Peugeot 205, 3). Øyvind Sørhaug/Jan Terje Rogneby – Opel Corsa, 4). Nils K. Tronrud/Morten Paulsrud – Opel Corsa, 5). Bo Granfors/Hendvig Raisinan – Toyota.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Astra, 2). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 3). Kjell Kaasa/Edgar A. Ellingsen – VW Golf GTI, 4). Steinar Jøranli/Tore Viggo Solberg – Opel Kadett, 5). Knut Boberg/Olav Bodilsen – VW Golf, 6). John Skar/Morten Karset – Opel Kadett, 7). Arne Røyneberg/Egil Solstad – VW Golf.

Nasjonal int. 1600 ccm A+B-førere: 1). Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf, 2). Øyvind Knudsen/Tom W. Knudsen – Toyota, 3). Eivind Skjolden/Kjell Hakkebo – NSU, 5). Lasse Boberg/Pål Boberg – VW Golf, 6). Arild Sundeng/Kjell Bekkebråten – VW Golf.

Nasjonal int. 1600 ccm C-førere: 1). Per Werner Fosseidengen/Petter Aarstad – VW Golf, 2). Ole Johnny Dahl/Jan Roverudseter – VW Golf, 3). Rune Gjestrum Larsen/Kristian Haugberg – Saab V4, 4). Reidar Foss/Inga Venås – Saab V4, 5). Gullik Støvern/Tom Røste – VW Golf, 6). Jan Tore Johnsen/Hans Arne Kristensen – Lada, 7). Lasse T. Andresen/Jan V. Andresen – Ford Fiesta, 8). Frank A. Schonhowd/Cato L. Wagner – Toyota Corolla.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Vidar Larsen/Geir Solaas – Opel Ascona, 2). Helge Kåre Solberg/Grete S. Solberg – Volvo, 3). Geir Hagadokken/Espen Halvorsen – Ford Escort, 4). Jan Sommar/Ola Rudi – Saab, 5). Stian Håkonsen/Pål Pendrup – Volvo, 142, 6). Tom Sødal/Jon Paulsen – Opel Ascona, 7). Geir H. Gundersen/Bjørn Inge Storberg – Opel Ascona, 8). Rune Asak/Jan Tore Bergheim – Opel Ascona, 9). Arnfinn Bergseng/Kjetil Olsen – Ford Escort, 10). Terje Helgesen Sannerud/Ståle Johannesen – Opel Ascona.

Nasjonal over 1600 A+B-førere: 1). Bjørn A. Viko/Lars Ness – Ford Escort, 2). Tor Larsen/Stein Rudi – Ford Escort, 3). Per Gulbrandsen/Terje Bråthen – Ford Escort, 4). Svein Lauvlid/Arne Sandum – Ford Escort, 5). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta, 6). Roger Bakken/Trond Saastad – Ford Escort, 7). Knut Høistad/Askild Ekeberg – Ford Escort, 8). Tom J. Myrvang/Lasse Olsen – Volvo, 9). Jan Lorentsson/Henrik Lewerth – Volvo 242, 10). Peter Warren/Henning Jørstad – Opel Ascona.

Volvo Original: 1). Arne Solbakken/Jim Bleikvassfors.

Veteraner: 1). Arild M. Bråthen/Herman Tærud – Datsun, 2). Ingar Engan/Trond Schea – Opel Ascona, 3). Jan B. Kolstad/Tom Stensrud – Volvo Amazon.

1993 - AURSKOG-HØLAND SPRINTEN:

80 km langt med en avsluttende etappe inne i Bjørkelangen. 70 deltagere, hvorav 65 fullførte. Sju fartsetapper, som alle ble vunnet av Roar Vannebo.

1). Roar Vannebo/Edgar Ellingsen – Toyota Celica, 2). Bjørn A. Viko/Lars Ness – Ford Escort, 3). Trond Lyseng/Pål Iversen – Mazda 323, 4). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 5). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant VR-4, 6). Bruno Arntsen – Opel, 7). Tommy Jahnsrud, 8). Bjørn Lukashaugen.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Bernt Kollevold/Bjørn Lie – Peugeot.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Terje Vegard Bøe/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta, 2). Terje Farnes/Jim Bakke – Toyota Corolla, 3). Camilla Antonsen/Merete Antonsen – Opel Corsa.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Trond Lyseng/Pål Iversen – Mazda 323, 2). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 3). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant.

Gruppe A int. 1300 ccm: 1). Frode Haugland/Ronny Nilsson – Skoda Favorit, 2). Wiggo Klatran/Leif A. Neset – Lada Samara, 3). Eivind Steffensen/Tony Bisgaard – Skoda 130L.

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Øyvind Sørhaug/Jan T. Rogneby – Opel Corsa, 2). Rune Andresen/Harald T. Torjussen – Peugeot 205, 3). Rune Ingebrigtsen/Kjell Ingebrigtsen – Peugeot 205.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Bruno Arntsen/Per Falla – Opel Astra, 2). Steinar Jørandli/Thor W. Solberg – Opel Kadett, 3). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Roar Vannebo/Edgar Ellingsen – Toyota Celica GT4, 2). Nils Petter Gill/Roar Kvarud – Subaru 1800.

Nasjonal int. 1600 ccm. A+B-førere: 1). Eivind Skjolden/Rune Thornstrøm – NSU TT, 2). Lasse Boberg/Knut Boberg – VW Golf, 3). Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm A+B-førere: 1). Bjørn A. Viko/Lars Ness – Ford Escort, 2). Knut Høistad/Åshild Ekeberg – Ford Escort, 3). Roger Bakken/Trond Saastad – Ford Escort, 4). Sigbjørn Hansen/Tommy Slåstad – Opel Ascona.

Nasjonal int. 1600 ccm C-førere: 1). Per W. Fosseidengen/Hans P. Aarstad – VW Golf, 2). Ole Johnny Dahl/Jan Roverudseter – VW Golf, 3). Jan Petter Haugland/Anne K. Meiland – Skoda 120LS.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Per Biksrud/Lars Haga – Opel Ascona, 2). Jarle Granum/Øystein Thomassen – VW Golf, 3). Tom Sødal/Jon Paulsen – Opel Ascona, 4). Espen Dugstad/Henning Christensen – Opel Ascona, 5). Erik Fjeld/Espen Hovde – Ford Escort.

Veteraner: 1). Hilding Haustreis/Anne Berit Johansen – Ford Escort, 2). Jan Gustavsson/Lars Brustad – Volvo 142, 3). Arild M. Bråthen/Herman Tærud – Datsun.

RALLY TRØNDELAG:

75 deltagere. Lengde på 298 km og 70 km fartsetappe.

Birger Gundersen hadde hastigheter på over 200 km/t på enkelte etapper. Fikk motorstopp på siste etappe slik at seiersmarginen bare ble tre sekunder. Gundersen levde opp til oppnavnet ”Gale Mathias”.

Roar Vannebo tapte for mye tid på de første etappene og uttalte at han ”ikke hadde dagen”

Per Engseth fikk punktering på siste prøven og ble slått av Ove Olofsson med 6 sekunder. Bilene til Engseth, Olofsson og Trond Lyseng ble tatt inn til kontroll og der bvle det funnet uregelmessigheter på Olofssons bil, slik at Engseth igjen vant gruppe N.

1). Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica, 2). Roar Vannebo/Edgar A. Ellingsen – Toyota Celica, 3). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 4). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Astra, 5). Trond Lyseng/Pål Iversen – Mazda 323 4WD, 6). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi Galant, 7). Bjørn A. Viko/Lars Ness – Ford Escort, 8). Valter Chr. Jensen/Erik Pedersen – Ford Sierra Cosworth, 9). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 10). Trond Sveinsvoll/Bent Helle Jensen – Mazda 323.

Klassevinnere: Frode Øyhus/Trond Øyhus – Citroen AX, Terje V. Bøe/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta, Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, Frode Haugland/Mike Billit – Skoda favorit, Rune Ingebrigtsen/Kjell Ingebrigtsen – Peugeot 205, Bruno Arntse4n/Geir Kirkhorn – Opel Astra, Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica, Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf, Bjørn A. Viko7Lars Ness – Ford escort, Per W- Fosseidengen/Hans Petter Aarstad – VW Golf, Harald Lauritzen/Anne Berit Johansen – Ford Escort, Arild M. Bråthen/Herman Tærud – Datsun 510.

1993 - MOSSESPRINTEN:

1). Birger Gundersen/Sverre Røss – Toyota Celica, 2). Trond Sveinsvoll/Bent Helle Jensen – Mazda 323, 3). Morten Østberg/Christian Østberg – Mitsubishi Galant, 4). Per Engseth/Arne Eikåsen - Mazda 323, 5). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 6). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Kadett, 7). Svein Lund/Espen Hangaard – Ford Escort, 8). Roger Bakken/T. Saastad – Ford Escort, 9). Knut Høistad/T. Kristoffersen – Ford Escort, 10). Vidar Larsen/Ivar Løkken – Opel Ascona.

Gruppe N: 1). Trond Sveinsvoll/Bent Helle Jensen – Mazda 323, 2). Morten Østberg/Christian Østberg – Mitsubishi Galant, 3). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 4). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 5). Per A. Bakke/B. Nilsson – Ford Sierra, 6). Camilla Antonsen/Merete Antonsen – Opel Corsa, 7). Terje Farnes/Tom Erik Eek – Toyota Corolla, 8). Jon E. Helgesen/Anne K. Miland – Mazda 323.

Gruppe A: 1). Birger Gundersen/Sverre Røss – Toyota Celica, 2). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Astra, 3). T. Norstad/E. Otterstad, 4). Rune Ingebrigtsen/Kjell Ingebrigtsen – Peugeot 205, 5). Frode Haugland/Mike Billett - Skoda Favorit, 6). John Skar/Morten Karset – Opel Kadett, 7). Oddbjørn Ottosen/Raymond Harring – Fiat Ritmo.

Nasjonal A+B førere: 1). Svein Lund/Espen Hangaard – Ford Escort, 2). Roger Bakken/Trond Saastad – Ford Escort, 3). Knut Høistad/T. Kristoffersen – Ford Escort, 4). Lars M. Berntsen/S. Grimsrud – Ford Escort, 5). Kjetil Hebnes/Ove Kullsrud – Ford Escort, 6). Jørn Ola Krog/Jostein Ruud – Opel Manta, 7). Roger Stensøy/Gustaf Rabo – Ford Escort, 8). Stian Sveen/H, Ellingsen – Opel Ascona, 9). Eivind Skjolden/Erik Tandberg – NSU, 10). Tom Myrvang/Jan Myrvang.

Nasjonal C-Førere/Veteran: 1). Vidar Larsen/Ivar Løkken – Opel Ascona, 2). Harald Østheim/Jan A. Enger – Ford Escort, 3). Per Biksrud/Rune Ødegård – Opel Ascona, 4). Tom Heitmann/Roy Meyer – Opel Ascona, 5). Bård S. Aspjot/Kyrre Aspjot – Opel Ascona, 6). Gullik Støvern/Kristin Kihle – VW Golf, 7). Vegard Joa/George Smith – Opel Ascona, 8). Kjetil Engan/Monica Engan – Opel Ascona, 9). Rune Asak/Oddbjørn Asak – Opel Ascona, 10). Espen Dugstad/Henning Christensen – Opel Ascona.

1993 - MYSEN SPRINTEN:

1). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Astra, 2). Ole Vincent Såtvedt – Volvo 240, 3). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 4). Knut Høistad/Askild Ekeberg, 5). Morten Østberg – Mitsubishi Galant VR-4.

Gruppe A: 1). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Astra, 2). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 3). Thomas Myhre Hansen/Petter Moholdt – Peugeot 309, 4). Runar Pedersen/Jostein Ruud – Fiat Abarth, 5). Frode Haugland/Mike Billett – Skoda Favorit.

Gruppe N: 1). Morten Østberg – Mitsubishi Galant, 2). Bjørn Lukashaugen/Anders Hagen – Mitsubishi Galant, 3). Trond Sveinsvoll/Bent Helle Jensen – Mazda 323, 4). Bernt Kollevold/Bjørn Lie – Peugeot 205, 5). Stig Nyengen/Kjell Pettersen – Peugeot 205.

Nasjonal A+B-førere: 1). Ole Vincent Såtvedt – Volvo 240, 2). Knut Høistad/Arild Ekeberg – Ford Escort, 3). Roger Bakken/Trond Saastad – Ford Escort.

Nasjonal C-førere: 1). Per W. Fosseidengen/Hans Petter Aarstad – VW Golf, 2). Tom Heitmann/Roy Meyer – Opel Ascona, 3). Per Biksrud/Rune Ødegård – Opel Ascona, 4). Hartvik Andersen/Marlow Hjørnerud – Ford Escort, 5). Vidar Larsen/Geir Solaas – Opel Ascona.

RALLY HEDEMARKEN:

Løpet hadde base på Olrud Hotell ved Hamar. Løypa var på 250 km med 60 km fartsetapper og gikk over Furnes, Ringsaker, Løten, Elverum og Stange. Rundt 200 funksjonærer var ute i løypa for å få løpet i hamn.

Viko og Tommy Jahnsrud kolliderer på en transportetappe mellom Vollmo og Vea i Løten og Viko ble sendt på sjukehus, men fikk ingen større skade.

Sigbjørn Fossum i en Opel Ascona vant klasse Nasjonal foran Tom Myrvang.

Frode Haugland/Mike Billett hadde problemer med gearkassa.

Rune Andresen/Harald Teigen Torjussen måtte bryte etter avkjøring på den 10. og siste spesialetappen.

1). Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota celica, 2). Roar Vannebo/Edgar A. Ellingsen – Toyota Celica, 3). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 4). Trond Sveinsvoll/Bent H. jensen – Mazda 323, 5). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Astra.

RALLY GRUSSPRUTEN:

Arrangert av NAF Asker og Bærum Jr. Start fra Kongsberg sentrum. 170 km langt hvorav 60 km spesialetapper fordelt på 9 stykker.

1993 – RALLY GRUSSPRUTEN:

1). Roar Vannebo/Edgar A. Ellingsen – Toyota Celica, 2) Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica, 3). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 4). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi Galant, 5). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru legacy, 6). Runar Pedersen/Egil Solstad – Lancia Integrale, 7). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 8). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Astra GSI, 9). Kjell Kaasa/Bjørn G. Eng – VW Golf, 10). Nils Petter Gill/Roar Kvarud – Subaru Turbo.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Frode Øyhus/Trond Øyhus – Citroen AX, 2). Bernt Kollevold/Leif A. Neset – Peugeot 205, 3). Thomas Holand/Kai Evensen – Suzuki Swift, 4). Ronny Riise/Anders Hakkim – Citroen AX.

Gruppe N 1300-1600 ccm: 1). Terje V. Bøe/Hans I. Svendsen – Ford Fiesta XR2, 2). Jan P. Pettersen/Berit P. Poverud – Alfa Romeo 33, 3). Petter F. Stenseng/Ingunn Lorentzen – Ford Fiesta, 4). Terje Farnes/Jim Atle Bakke – Toyota Corolla.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Per Engseth/Arne Eikåsen – Mazda 323, 2). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi Galant, 3). Torfinn Heller/Tommy Elvestad – Subaru Legacy, 4). Morten Østberg/Gunnar Andersen – Mitsubishi Galant, 5). Odd Liengen/Frank Grimsrud – Mazda 323, 6). Per Erik Helgesen/Jan Erik Helgesen – Mazda 323.

Gruppe A int. 1300 ccm: 1). Frode Haugland/Michael Billett – Skoda Favorit,

Gruppe A 1300-1600 ccm: 1). Nils K. Tronrud/Morten Paulsrud – Opel Corsa, 2). Tor Erik Rismyhr/Morten E. Abrahamsen – Peugeot 205.

Gruppe A 1600-2000 ccm: 1). Bruno Arntsen/Geir Kirkhorn – Opel Astra, 2). Kjell Kaasa/Bjørn G. Eng – VW Golf, 3). Morten Ellingsen/Rune Johnsen – VW Golf, 4). Atle Bjørklund/Henning Olsen – VW Golf, 6). Rune Andresen/Harald T. Torjussen – Peugeot 309, 6). Arne Røyneberg/Espen Thoresen – VW Golf, 7). Oddbjørn Ottosen/Raymond Harring – Fiat Ritmo.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Roar Vannebo/Edgar A. Ellingsen – Toyota Celica GT4, 2). Birger Gundersen/Petter Vegel – Toyota Celica, 3). Runar Pedersen/Egil Solstad – Lancia Integrale, 4). Nils Petter Gill/Roar Kvarud – Subaru Legacy.

Nasjonal int. 1600 ccm A+B-førere: 1). Eivind Skjolden/Kjell Hakkebo – NSU, 2). Geir Nymoen/Even Wiger – VW Golf, 3). Per W. Fosseidengen/Hans Petter Aarstad – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm A+B-førere: 1). Ole V. Såtvedt/Tor Øvrum – Volvo 240, 2). Svein Lauvlid/Arne Sandum – Ford Escort, 3). Knut Høistad/Askild Ekeberg – Ford Escort, 4). Sigbjørn Hansen/Tommy Slåstad – Opel Ascona, 5). Simen Østlie/Ola Fløene – Opel Ascona, 6). Ole G.T. Olsen/Arild Harstad – Opel Ascona, 7). Ketil Hebnes/Ove Kulsrud – Vauxhall Chevette, 8). Vidar Lande/Trond A. Johansen – Opel Kadett GTE, 9). Lars M. Berntsen/Ragnar Engen – Ford Escort, 10). Magnar Røren/Arne H. Sørbye – VW Golf.

Nasjonal int. 1600 ccm. C-førere: 1). Sindre Berg/Anne Bodil Karlsen – Fiat 128, 2). Lasse T. Andersen/Jan V. Andersen – Ford Fiesta.

Nasjonal over 1600 ccm C-førere: 1). Per Biksrud/Rune Ødegård – Opel Ascona, 2). Hugo Haverstad/Kjersti A. Pedersen – Volvo 240, 3). Geir Håvard Gundersen/Bjørn Inge Storberg – Opel, 4). Tom Heitmann/Roy Meyer – Opel Ascona, 5). Odd Johansen/Thomas Fredriksen – Opel Ascona, 6). Peter Hjalmarsen/Ragnar Wenner – Opel Manta, 7). Kjetil Engan/Monica Gulbæk Engan – Opel Ascona, 8). Sverre Kvakkestad/Terje Ødegård – Ford Escort, 9). Hartvig Andersen/Marlow Hjørnerud – Ford Escort, 10). Gunnar Solheim/Bjørn V. Røgeberg – Ford Escort.

Veteraner: 1). Per Kristiansen/Terje Nygren – Volvo, 2). Arvid Kolgrov/Terje Hansen – Volvo Amazon.

«Glida Rundt»: 1). Håkon Isdahl/Håkon Isdahl – DKW 1000, 2). Paul Hotvedt/Rune Dambakken – Auto-Union, 3). Ulf Johannessen/Kjell Nilsen – Alfa Romeo.

NM I RALLY:

Gruppe A: 1). Roar vannebo, 2). Bruno Arntsen, 3). Birger Gundersen, 4). Morten Ellingsen, 5). Rune Andresen, 6). Nils Petter Gill, 7). Gunnar Stenberg, 8). Nils K. Tronrud, 9). Kjell Kaasa, 10). Bengt Thorsell.

Gruppe N: 1). Per Engseth, 2). Tommy jahnsrud, 3). Torfinn heller, 4). Trond Lyseng, 5). Frode Øyhus, 6). Morten østberg, 7). Terje farnes, 8). Trond Sveinsvoll, 9). Terje V. Bøe, 10). Bernt Kollevold.

Nasjonal: 1). Geir nymoen, 2). Jørn Ola krog, 3). Per W. Fosseidengen, 4). Ole V. Såtvedt, 5). Svein lauvlid, 6). Knut Høistad, 7). Bjørn A. Viko, 8). Sigbjørn Hansen, 9). Lasse Boberg og Eivind Skjolden.

NORGESCUP RALLY:

Gruppe A: 1). Bruno Arntsen, 2). Morten Ellingsen, 3). Rune Andresen, 4). Nils K. tronrud, 5). Kjell kaasa, 6). Frode haugland.

Norgescup Gruppe N: 1). Frode Øyhus, 2). Terje Farnes, 3). Terje Vegard Bøe, 4). Bent Kollevold, 5). Petter F. Stenseng, 6). Tor Erik Rismyr.

Nasjonal C-førere: 1). Per W. Fosseidengen, 2). Per Biksrud, 3). Hugo haverstad, 4). Vidar larsen, 5). Tom heitmann, 6). Geir H. Gundersen, 7). Harald lauritzen, 8). Sverre Kvakkestad, 9). Geir hagadokken, 10). Kjetil Engan.

KNA’S RALLYCUP:

1). Birger Gundersen, 2). Roar Vannebo, 3). Per Engseth, 4). Torfinn Heller, 5). Tommy Jahnsrud, 6). Trond Lyseng og Geir Nymoen, 8). Morten Ellingsen, 9). Trond Sveinsvoll, Morten Østberg og Per W. Fosseidengen.

BAKKE ASKIM:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). 1). Per Rygge – Ford Fiesta, 2). Ivar Frydenlund – VW Polo, 3). Rolf Arne Gulliksen – Simca.

Corsa Cup: 1). Kjell Narve Indreeide, 2). Bård Moen, 3). Petter Bodin, 4). Tom Brenna, 5). Morten Lillestrøm, 6). Bruno Skogman.

1993 - BAKKE-NM ASKIM (Oktober):

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Johnny Torp – VW Golf, 2). Geir Nymoen – VW Golf, 3). Svein Jacobsen – Simca R3. 4). Kjetil Stien – VW 1303S, 5). Tord Linnerud – VW, 6). Lars Thore Kjær – VW Golf, 7). Jørn Tore Morgenlien – NSU TT, 8). Lisbeth Jørgensveen – VW 1303 S, 9). Jon Emil Martiniussen – Ford Escort, 10). Stein Svardal – VW 1303 S.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Richard Paulsen – Ford Escort, 2). Petter Solberg – Ford Escort, 3). Harald Lauritzen – Ford Escort, 4). Frank R. Skaugerud – Opel Kadett, 5). Ståle Johansen – Ford Escort, 6). Tomm Vestli – Volvo 240, 7). Jan Erik Øynebråten – Ford Escort, 8). Svein Roger Andersen, 9). Raymond Pettersen – Porsche 911, 10). Harald Sachweh – Ford Escort.

Supernasjonal: 1). Magnus Krokstrøm – Volvo PV, 2). Steinar Larsen – Volvo 240, 3). Per Jørgensveen – Volvo 240, 4). Henning Solberg – Volvo 340, 5). Bo Edvinsson – Volvo 480, 6). Morten Bermingrud – Volvo 240, 7). Arnt Mago Stutlien – Volvo 240, 8). Geir Ove Moe – Ford Escort, 9). Stein Trondseth – Ford Escort, 10). John Berthelsen – Chevrolet Monza.

Gruppe A/N: 1). Roar Vannebo – Toyota Celica, 2). Steinar Jøranli – Opel Kadett GSi, 3). Vidar Christensen – Ford Escort RS Cosworth, 4). Tom Einar Aaserud – Ford Sierra Cosworth, 5). Arne Røyneberg – VW Golf GTI, 6). Jan Håkon Sølvberg – Toyota Corolla, 7). Lennart Karlsen – Mazda 323.

Fri klasse 2WD: 1). Svein Lund – Ford Escort, 2). Urs Hauenstein – Renault Alpine.

Mestermøte: 1). Roar Vannebo, 2). Henning Solberg, 3). Per Jørgensveen, 4). Magnus Krokstrøm, 5). Steinar Larsen.

1993 - BAKKE FESTNINGSLØPET:

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Johnny Torp – VW Golf, 2). Øyvind Sørhaug – VW Golf, 3). Geir Nymoen – VW Golf, 4). Per W. Fosseidengen – VW Golf, 5). Arild Sundeng – VW Golf, 6). Jøran Fallet – VW 1303.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Bjørn A. Viko – Ford Escort, 2). Wiking Fallgren – Opel Ascona, 3). Holm Jacob Matheson – Ford Escort, 4). Kjetil Grøterud – Ford Escort, 5). Svein Lund – Ford Escort, 6). Torstein Øiseth – Ford Escort.

Supernasjonal: 1). John Berthelsen – Chevrolet Monza, 2). Ove Skifjeld – VW 1303.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Per Engseth – Mazda 323, 2). Tommy Jahnsrud – Mitsubishi Galant, 3). Torfinn Heller – Subaru Legacy.

Gruppe A int. 2000 ccm: 1). Steinar Jøranli – Opel Kadett, 2). Bruno Arntsen – Opel Astra, 3). Vidar Hansen – Opel Kadett.

Gruppe A over 2000 ccm: 1). Birger Gundersen – Toyota Celica, 2. Roar Vannebo – Toyota Celica.

Rallycross Divisjon 2: 1). Kjetil Bolneset – Ford Escort, 2). Martin Schanche – Ford RS200, 3). Jorulf Aalberg – Ford Fiesta XR2.

Veteraner: 1). Hilding Haustreis – Ford Escort.

1993 - BAKKE GEITERYGGEN:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Ivar Frydenlund, 2). Bjørn Johansen, 3). Rolf Arve Gulliksen.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Jan Martiniussen, 2). Ole Morten Aasgrav, 3). Inge Martinsen.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Kjetil Grøterud, 2). Petter Solberg, 3). Oscar Lund.

Supernasjonal: 1). Morten Bermingrud, 2). Henning Solberg, 3). Øyvind Melsom.

RC Divisjon 2: 1). Jarle Granum, 2). Atle Bjørklund.

Gruppe N: 1). Per Egil Nordgaard.

1993 - BAKKE HAKAVIKA:

Nasjonal under 1600 ccm: 1). Johnny Torp – VW Golf, 2). Svein Jacobsen – Simca R3, 3). Johnny Sandmo – VW Golf, 4). Geir Nymoen – VW Golf, 5). Lisbeth Jørgensveen – VW 1303, 6). Ole Helleberg, 7). Øyvind Melsom, 8). Jan A. Rolfsen, 9). Paul T. Anderson – Hillman, 10). Ivar Frydenlund – VW Polo.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Raymond Pettersen – Porsche 911, 2). Åsmund Kviseth – Ford Escort, 3). Svein Roger Andersen – Volvo 240, 4). Petter Solberg – Ford Escort, 5). Richard Paulsen – Ford Escort, 6). Robert Skaugerud, 7). Svein Lauvlid – Ford Escort, 8). Harald Lauritzen – Ford Escort, 9). Kjetil Grøterud – Ford Escort, 10). Svein Bjarte Holten – Ford Escort.

Supernasjonal: 1). Henning Solberg – Volvo 340, 2). Morten Bermingrud – Volvo 240, 3). Tommy Rustad, 4). Per Jørgensveen – Volvo 240, 5). Otter Ødegården – Volvo 340, 6). Knut Helge Lundeby – VW 1303, 7). Åke Holtet – Volvo 340, 8). Jarle Mellomseter, 9). Børre Rønning, 10). Geir Ove Moe – Ford Escort.

Gruppe A/N: 1). Roar Vannebo – Toyota Celica GT4 og Steinar Jøranli – Opel Kadett GSi, 3). Kristian Kolberg – Mazda 323, 4). Tor Anton Hassel – Toyota Celica, 5). Arne Røyneberg – VW Golf, 6). Harald H. Foss.

BAKKE MELÅS/HEDDAL:

Nasjonal under 1600 ccm: 1). Geir Nymoen – VW Golf, 2). Ole Helleberg – Simca 1000.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Svein lauvlid – Ford Escort, 2). Roger bakken – Ford escort, 3). Kjetil Grøterud – Ford escort.

Gruppe A under 2000 ccm: 1). Arne Røyneberg – VW Golf, 2). Thomas Myhre Hansen – Peugeot 309.

Gruppe A over 2000 ccm. 1). Roar vannebo – Toyota celica

Supernasjonal: 1). Henning Solberg – Volvo 343, 2). Otter ødegaarden – Volvo 343, 3). Morten bermingrud – Volvo 240, 4). Åke Holtet – Volvo 340, 5). Sigmund Haugan – Volvo 240.

1993 - BAKKE HØNEFOSS:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Ivar Frydenlund, 2). Bjørn Johansen, 3). Tina J. Dahl.

Nasjonal under 1600 ccm: 1). Johnny Torp – VW Golf, 2). Geir Nymoen – VW Golf, 3). Svein Jacobsen – Simca R3, 4). Roy Sandmo – VW Golf, 5). Kjetil Stien – VW 1303, 6). Jørn E. Morgenlien, 7). Børre Biksrud – VW Golf, 8). Nils Østby – VW 1303, 9). Ole Braathen, 10). Jøran Fallet – VW 1303.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Holm Jacob Matheson – Ford Escort, 2). Raymond Pettersen – Porsche 911, 3). Richard Paulsen – Ford Escort, 4). Kjetil Grøterud – Ford escort, 5). Ståle Hagadokken – Ford Escort, 6). Svein Lauvlid – Ford Escort, 7). Håvard Lauritzen – Ford Escort, 8). Svein Roger Andersen – Volvo 240, 9). Åsmund Kviseth – Ford Escort, 10). Bjørn A. Viko – Ford Escort.

Supernasjonal: 1). Henning Solberg – Volvo 340, 2). Morten Bermingrud – Volvo 240, 3). Per Jørgensveen – Volvo 240, 4). Knut Helge Lundeby – VW 1303, 5). Otter Ødegården – Volvo 343, 6). Ove Skifjeld – VW 1303, 7). John Berthelsen – Chevrolet Monza, 8). Arnt M. Stutlien – Volvo 340, 9). Sigmund Haugan, 10). Trond Opsahl.

Gruppe A/N: 1). Birger Gundersen – Toyota Celica GT4, 2). Roar Vannebo – Toyota Celica, 3). Kristian Kolberg – Mazda 323, 4). Trond Lyseng – Mazda 323, 5). Steinar Jørandli – Opel Kadett, 6). Bruno Arntsen – Opel Astra, 7). Tom Einar Aaserud – Ford Cosworth, 8). Arne Røyneberg – VW Golf, 9). Atle Bjørklund – VW Golf GTI.

RC Div. 2: 1). Jarle Granum – Ford RS 200.

BAKKELØP MERÅKER:

Klasse 1 nasjonal under 1600 ccm: 1). Øyvind Sørhaug, 2). Svein Jacobsen, 3). Tore Kristiansen, 4). Geir Nymoen, 5). Johnny Torp, 6). Hilding Haustreis, 7). Atle Granås, 8). Kjell Sundli, 9). Nils Østby, 10). Ole Helleberg.

Klasse 2 – Nasjonal over 1600 ccm: 1). Svein Lauvlid, 2). Harald Lauritzen, 3). Bjørn Anders Viko, 4). Raymond Pettersen, 5). Holm Jacob Matheson, 6). Åsmund Kviseth, 7). Petter Solberg, 8). Kjetil Grøterud, 9). Richard Paulsen, 10). Svein R. Andersen,

Klasse 3 Supernasjonal: 1). Tommy Rustad, 2). Henning Solberg, 3). Per Jørgensveen, 4). Morten Bermingrud, 5). Stein Trondseth, 6). Otte Ødegården, 7). Geir Ove Moe, 8). Arild Lyseng, 9). Lars Flakk.

Klasse 4: Rallycross: 1). Roar Vannebo

Klasse 5 Gruppe N/A 2WD: 1). Steinar Jøranli, 2). Arne Røyneberg.

1993 - BAKKE ONSØY:

Nasjonal int 1150 ccm: 1). Ove Helleberg – Simca, 2). Ivar Frydenlund – VW Polo, 3). Per Rygge – Ford Fiesta.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Johnny Torp – VW Golf, 2). Svein Jacobsen – Simca R3, 3). Geir Nymoen – VW Golf, 4). Tore Kristiansen – VW 1303, 5). Kjetil Stien – VW 1303, 6). Jan Fr. Ørmen – VW Golf, 7). Jon E. Martiniussen – Ford Escort, 8). Øyvind Melsom – Renault Gordini, 9). Johnny Sandmo – VW Golf, 10). Toralf Brådland – Simca R3.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Richard Paulsen – Ford Escort, 2). Bjørn A. Viko – Ford Escort, 3). Holm Jacob Matheson – Ford Escort, 4). Petter Solberg – Ford Escort, 5). Svein R. Andersen – Volvo 242, 6). Ståle Johansen – Ford Escort, 7). Harald Lauritzen – Ford Escort, 8). Sigbjørn Fossum – Opel Ascona, 9). Per Gulbrandsen – Ford Escort, 10). Svein Lund – Ford Escort.

Supewrnasjonal: 1). Morten Bermingrud – Volvo 240, 2). Tommy Rustad – Volvo 240, 3). Otter Ødegaarden – Volvo 343, 4). Henning Solberg – Volvo 340, 5). Stein Trondseth – Ford Escort, 6). Steinar Larsen – Volvo 240, 7). Per Jørgensveen – Volvo 240, 8). John Bertelsen – Chevrolet Monza, 9). Trond Martinsen – VW 1303, 10). Geir Ove Moe – Ford Escort.

Gruppe A/N: 1). Tom Einar Aaserud – Ford Cosworth RS500, 2). Steinar Jøranli – Opel Kadett, 3). Arne Røyneberg – VW Golf, 4). Roar Vannebo – Toyota Celica, 5). Rolf Ingar Schou – Ford Sierra Cosworth 4x4, 6). Kristian Kolberg – Mazda 323, 7). Bjørn Lundem – Toyota Corolla, 8). Roar Kjøniksen – Toyota Corolla, 9). Bruno Skogman – Opel Corsa, 10). Camilla Antonsen – Opel Corsa.

BAKKE VAMMALØPET:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Per Rygge – Ford Fiesta, 2). Paul T. Andersson – Sunbeam Imp.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Jonny Torp – VW Golf, 2). Svein jacobsen – Simca R3, 3). Tore kristiansen – VW 1303, 4). Geir nymoen – VW Golf, 5). Øyvind Sørhaug – VW Golf, 6). Lisbeth Jørgensveen – VW 1303, 7). Kjetil Stien – VW 1303, 8). Jon E. Martiniussen – Ford Escort, 9). Jan Fredrik ørmen – VW Golf, 10). Michael Qvistgaard – Toyota.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Richard paulsen – Ford escort, 2). Harald lauritzen – Ford escort, 3). Bjørn A. Viko – Ford escort, 4). Ståle Johansen – Ford escort, 5). Åsmund Kviseth – Ford escort, 6). Holm Jacob matheson – Ford escort, 7). Petter Solberg – Ford Escort, 8). Svein Lund – Ford Escort, 9). Svein lauvlid – Ford escort, 10). Svein Roger Andersen – Volvo 240.

Supernasjonal: 1). Tommy Rustad – Volvo 240, 2). Morten bermingrud – Volvo 240, 3). Steinar larsen – Volvo 240, 4). Otter ødegården – Volvo 340, 5). Geir Ove Moe – Ford Escort, 6). Henning Solberg – Volvo 340, 7). Axel aamodt – Ford escort, 8). Per Jørgensveen – Volvo 240, 9). Arnt Mago Stutlien – Volvo 340, 10). John Berthelsen – Chevrolet Monza.

Gruppe A/N int. 2000 ccm. 1). Steinar Jøranli – Opel kadett, 2). Bruno Arntsen – Opel Astra, 3). Arne Røyneberg – Vw Golf, 4). Jan Håkon Sølvberg – Toyota Corolla.

Gruppe A/N over 2000 ccm: 1). Roar vannebo – Toyota celica GT4, 2). Tom Einar aaserud – Ford RS500, 3). Tor Anton hassel – Toyota celica, 4). Torfinn Heller – Subaru legacy.

Veteraner: 1). Hilding haustreis – Ford escort TC, 2). Harald Hellum – Ford Cortina Lotus, 3). Ronald Torp – Saab 96.

RALLYCROSS BOLLANDSMOEN:

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Fredrik Skorild, 2). Roar Aune, 3). Kjell Sundli, 4). Bruse Kaurin, 5). Stig Evensen, 6). Stein Danielsen.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Steinar Larsen, 2). Kjell Grønningseter, 3). Mindor Lien, 4). Jan Norstad, 5). Morten Langørgen, 6). Pål Blåsmo.

RALLYCROSS FORUS:

Nasjonal: 1). Oskar lund – Opel Ascona, 2). Svein Bjarte Holten – Ford escort, 3). Jan Roger Hoff – Ford escort, 4). Arnfinn Gåsholt – Ford Escort, 5). Helge Skjæveland – Ford escort, 6). Nils Kleven – Opel Ascona, 7). Lars arild Nilsen – VW Golf, 8). Bjørn T. Rosland – Fiat.

Supernasjonal: 1). Håvard Gaasand – VW 1303 S, 2). Ole Vidar Helland – VW, 3). Sigmund Haugan – Volvo 240, 4). Sveinung Tinnes-Mork – VW 1303, 5). Ove Skifjeld – VW 1302, 6). Egil nevland – Volvo 240, 7). Otter ødegården – Volvo 343.

RALLYCROSS HOVLAND:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Hans A. Kristensen – Skoda, 2). Jostein Soknes – Talbot R3, 3). Tormod Gjevik – Talbot R3, 4). Oddvar Martinsen – Autobianchi.

Nasjonal 1150-1600 ccm: 1). Odd Jensen – VW 1303, 2). Jan Arild Rolfsen – Renault, 3). Johnny Sandmo – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Per Chr. Wienche – Porsche 911, 2). Steffen Gislerud – Ford Escort, 3). Einar Slevikmoen – Volvo PV, 4). Ole Mellegård – Opel Kadett, 5). Øyvind Rønning – Porsche 911, 6). Jon Erik Haug – Volvo Amazon.

Supernasjonal: 1). Helge Jacobsen – VW 1303, 2). Angeir Ruud – VW, 3). Even Hvaal – VW, 4). Per Ivar Sønderol – Ford Escort, 5). Geir Ove Moe – Ford Escort, 6). Paul Erik Broz – VW.

RALLYCROSS HOVLAND:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Bjørn Johansen – Renault Gordini, 2). Jostein Soknes – Simca Rally,3). Ivar Frydenlund – VW Polo.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Magne Svardal – VW 1303, 2). Nils Østby – VW, 3). Johnny Sandmo – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Jan Chr. Østberg – Ford Escort, 2). Ronny Kristiansen – Volvo 242, 3). Trond Opsahl – Ford Escort.

Supernasjonal: 1). Jarle mellemseter – VW, 2). Bjørn Erik Andersen – Volvo 240, 3). Sigmund Haugan – Volvo 240.

RALLYCROSS LÅNKE:

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Magne Svardal – VW 1303 S, 2). Erik Hansen – VW Golf, 3). Tore Kristiansen – VW 1303, 4). Harald berg – VW Golf, 5). Kjetil Stien – VW 1302, 6). Stein danielsen – VW Golf, 7). Brynjulf Strømsaas – VW, 8). Terje Vestli – Sunbeam Avenger, 9). Lisbeth Jørgensveen – VW, 10). Toralf Brådland – Simca Rally 3.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Raymond pettersen – Porsche 911, 2). Tomm Vestli - Volvo 240, 3). Svein Roger Andersen – Volvo 240, 4). Åsmund Kviseth – Ford, 5). Terje S. Enerberg – Volvo 142, 6). Petter Solberg – Ford Escort, 7). Knut Erik Dahlen – Volvo 240, 8). Arnfinn Bergseng – Ford Escort, 9). Frank R. Skaugerud – Opel Kadett, 10). Geir helge Frøslid – Ford RS2000.

Supernasjonal: 1). Eivind Røsnes – Chevrolet, 2). Stein Trondseth – Ford Escort, 3). Henning Solberg – Volvo 340, 4). Morten Bermingrud – Volvo 240, 5). Per Jørgensveen – Volvo 240, 6). Stein Svardal – VW, 7). Steinar Larsen – Volvo 240, 8). Otter Ødegården – Volvo 343, 9). Helge Stenseth – VW, 10). Knut H. Lundeby – VW.

1993 - RALLYCROSS MOMARKEN:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Endre Lie – NSU, 2). Ole Helleberg – Simca, 3). Tom Rune Johansen – Skoda, 4). Ivar Frydenlund – VW, 5). Ivar Engen – Skoda, 6). Thor Svein Olsen – Simca.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Tore Kristiansen – VW, 2). Johnny Sandmo – VW, 3). Jøran Fallet – VW, 4). Harald Berg – VW Golf, 5). Arild Nordby – VW, 6). Lisbeth Jørgensveen – VW.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Richard Paulsen – Ford Escort, 2). Svein R. Andersen – Volvo, 3). Olav Sletmoen – Volvo, 4). Knut Erik Dahlen – Volvo 240, 5). Ole Mellegaard – Opel Kadett, 6). Stian Sørlie – Volvo, 7). Terje Tofthagen – Opel, 8). Trond Opsahl – Ford Escort, 9). Hans Olav Frøslid – VW, 10). Petter Solberg – Ford Escort.

Supernasjonal: 1). Per Jørgensveen – Volvo, 2). Henning Solberg – Volvo 340, 3). Helge Jacobsen – VW 1303, 4). Rune Bakken – VW 1303, 5). Axel Aamodt – Ford Escort, 6). Eivind Røsnæs – Chevrolet Monza, 7). Frank Saga – VW 1303, 8). Sigmund Haugan – Volvo 240, 9). Angeir Ruud – VW 1302, 10). Terje Hoff – VW 1302.

1993 - RALLYCROSS RUGLANDSBANEN:

Supernasjonal: 1). Henning Solberg – Volvo 343, 2). Per Jørgensveen – Volvo 240, 3). Morten Bermingrud – Volvo 240, 4). Helge Jacobsen – VW 1303, 5). Lars Sveum – VW 1303, 6). Paul Erik Broz – VW 1303, 7). Knut Helge Lundeby – VW 1303, 8). Stein E. Staxrud – Volvo 343, 9). Otter Ødegården – Volvo 340, 10). Audun Ove Olsen – VW 1303, 11). Steinar Larsen – Volvo 240, 12). Geir Ove Moe – Ford Escort, 13). Jarle Mellemsether – VW 1303, 14). Ove Skifjeld – VW 1303, 15). Angeir Ruud – VW 1303, 16). Jens Magnus Larsen – VW.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Raymond Pettersen – Porsche 911, 2). John Berger – Ford Escort, 3). Jon Erik Haug – Volvo Amazon, 4). Rune Ørke – Ford Escort, 5). Petter Løken – Volvo 142, 6). Svein Bjarte Holten – Ford Escort.

RALLYCROSS TYNSET:

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Magne Solheim – VW, 2). Tore Kristiansen – VW, 3). Terje Vestli – Sunbeam, 4). Magne Svardal – VW, 5). Brynjulf Strømsaas – VW, 6). Stein Danielsen – VW, 7). Kjetil Stien – VW, 8). Nils Østby – VW, 9). Lisbeth Jørgensveen – VW, 10). Arild Nordby – VW.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Raymond Pettersen – Porsche, 2). Tomm Vestli – Volvo, 3). Arnfinn Bergseng – Ford Escort, 4). Åsmund Kviseth – Ford Escort, 5). Steffen Gislerud – Ford Escort, 6). Terje S. Enerberg – Volvo, 7). Robert Skaugerud – Opel Kadett, 8). Olav Sletmoen – Volvo, 9). Knut Erik Dahlen – Volvo, 10). Steinar Lindskog – Volvo.

RALLYCROSS VIKEDAL:

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Rune Ørke, 2). Sigvald Velde, 3). Arne Chr. Sandsengen, 4). Tore S. Flydal, 5). Svein Bjarte Holten, 6). Nils Kleven.

Supernasjonal: 1). Audun Ove Olsen, 2). Terje Hoff, 3). Sigmund Haugan, 4). Ernst Amundsen, 5). Egil Nevland, 6). Håvard Gaasand.

1993 - RALLYCROSS VINJARMOEN:

Nasjonal int. 1150 ccm: 1). Ivar Frydenlund – VW Polo, 2). Jostein Soknes – Talbot, 3). Ivar Engen – Skoda, 4). Rolf Arve Gulliksen – Simca R3.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Lisbeth Jørgensveen – VW 1303, 2). Magnar Solheim – VW 1303, 3). Johnny Sandmo – VW Golf, 4). Nils Østby – VW 1303, 5). Brynjulf Strømsaas – VW 1303, 6). Stein Danielsen – VW Golf, 7). Erik Nordal – VW, 8). Tor Jostein Kvam – VW, 9). Stig Evensen – VW, 10). Bruse Kaurin – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Arnfinn Bergseng – Ford Escort, 2). Petter Solberg – Ford Escort, 3). Jarle Ødegårdstuen – Ford Escort, 4). Sigbjørn Fossum – Opel Kadett, 5). Svein Roger Andersen – Volvo 240, 6). Hans Olav Frøslid – Ford Escort, 7). Olav Sletmoen – Volvo, 8). Ole Mellegaard – Opel Ascona, 9). Jan Erik Øynebråten – Ford Escort, 10). Jon Erik Haug – Volvo Amazon.

Supernasjonal: 1). Per Jørgensveen – Volvo, 2). Geir Ove Moe – Ford Escort, 3). Lars Sveum – VW, 4). Helge Jacobsen – VW 1303, 5). Johan Molander – VW 1303, 6). Stein E. Staxrud – Volvo 340, 7). Arnt Mago Stutlien – Volvo 340, 8). Morten Bermingrud – Volvo 240, 9). Angeir Ruud – VW, 10). Terje Hoff – VW 1302.

RALLY-RACING LARVIK:

Nasjonal: 1). Vidar Arnesen – Ford escort, 2). Ole Mellegaard – Opel ascona, 3). Kjetil grøterud – Ford escort, 4). Svein Frustøl – Ford escort, 5). Lars morten berntsen – Ford escort, 6). Børre biksrud – Vw Golf, 7). Nils østby – Vw 1303, 8). Lasse Andresen – Ford Fiesta, 9). Hagadokken – Ford escort, 10). Robert langård – Opel manta.

Supernasjonal: 1). Morten Bermingrud – Volvo, 2). Helge Jacobsen – VW 1303, 3). Per Jørgensveen – Volvo 240, 4). Otter Ødegården – Volvo 343, 5). Arnt M. Stutlien – Volvo 340.

Gruppe N under 2000 ccm: 1). Tor Erik Rismyr – Suzuki Swift, 2). Jan poverud Pettersen – Alfa Romeo.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Tommy Christensen – Ford escort.

Gruppe A under 2000 ccm: 1). Arne Røyneberg – VW Golf, 2). Stig Gjestrum Larsen – Fiat Abarth, 3). Atle Bjørklund – VW Golf.

RC Div. 2: 1). Jan Hroar Bjørklund – Audi Quattro.

Veteran: 1). Hilding Haustreis – Ford Escort, 2). Arvid Kolgrov – Volvo Amazon.

1993 - RUDSKOGEN:

Formel Opel Lotus: 1). Tommy Rustad, 2). Mikael Kinnmark, 3). Carl Rosenblad, 4). Kjell Andersson, 5). Peter Hallén, 6). Vegard Fyrileiv, 7). Torbjørn Kvia, 8). Lars Svelander, 9). Andre Westby, 10). Herald Hagen, 11). Niclas Svensson, 12). Pontus Stridh.

Opel Corsa Cup: 1). Rolf Erik Narvestad, 2). Petter Bodin, 3). Jon Erik Jullum, 4). Bård Moen, 5). Lars Åge Thorvaldsen, 6). Stein Cato Holt, 7). Svein Eng, 8). Erik Fossum, 9). Kjell Narve Indreeide, 10). Jan Erik Jørgensen.

Lady Opel Corsa: 1). Nettan Halldin, 2). Annika Flink, 3). Anette Persson.

Nasjonal under 1600 ccm: 1). Jan Fredrik Ørmen – VW Golf, 2). Sverre Løchen – Mini, 3). Lars Ingebrigtsen – Peugeot, 4). Michael Qvistgaard – Toyota, 5). Bjørn Henning Bøe – VW Golf, 6). Jon Emil Martiniussen – Ford Escort, 7). Ole M. Aasgrav – VW Polo, 8). Eirik Nilsen – VW Golf.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Anders Berggren – Chevrolet Camaro, 2). Per Gulbrandsen – Ford Escort, 3). Clas Esbjug – Ford Escort, 4). Arve Aasbjørg – Opel Kadett GTE, 5). Roger Enger – Ford Escort, 6). Steffen Gislerud – Ford Escort, 7). Øyvind Sæther – Alfa Romeo, 8). Harald Sachweh – Ford Escort.

Gruppe N int. 1300 ccm: 1). Eric Persson, 2). Heidi Akre, 3). Hans kr. Heireth.

Gruppe N int. 1600 ccm. 1). Øystein Borgen – Honda Civic, 2). Jan O. Pedersen – Honda, 3). Jonny Paulsen – Honda Civic, 4). Christer Johansson – Honda Civic, 5). Toni R. Ruokonen – Honda Civic, 6). Øyvind Andersen – Honda Civic, 7). Clas Esbjug – Honda Civic, 8). Henning Isdal – Honda.

Gruppe N 1600-2000 ccm: 1). Sten Erik Nilsen – Nissan Primera, 2). Jorma Hannula – Peugeot, 3). Sonja Svinndal Granås – Opel Kadett, 4). Jukka Helpi – Peugeot, 5). Vidar Sæther – Opel Astra.

Gruppe N over over 2000 cccm: 1). Markku Kuusijärvi – Nissan Skyline, 2). Jan Robert Wandt – Ford Sierra, 3). Nils Carl Nielsen – BMW M3.

Formel Ford 1600: 1). Jan Neumann, 2). Jacob Sund, 3). Hans Jørn Andersen, 4). Allan Berndt, 5). Joachim Johnsen.

FF2000/Formel 4: 1). Carsten Boye, 2). Ole Martin Lindum, 3). Torben Petersen. 6). Rune Skullerud, 7). Jan Nordeng, 9). Jan Inge Jørgensen.

1993 - RØSSVOLL MO I RANA:

Gruppe N int 1600 ccm: 1). Clas Esbjug – Honda Civic, 2). Jonny Paulsen – Honda, 3). Roger Moen – Honda Civic, 4). Øystein Borgen – Honda Civic, 5). Henning Isdal – Honda Civic, 6). Hans Kr. Heireth – Citroen AX.

Gruppe N 1600-2000 ccm: 1). Vidar Sæther – Opel Astra, 2). Sten Erik Nilsen – Nissan Primera, 3). Kent Inge Dahl – Peugeot 309, 4). Sonja Svindal Granås – Opel Corsa.

Gruppe N over 2000 ccm: 1). Jan Robert Want – Ford Sierra Cosworth, 2). Johannes Haldorsen - Subaru.

Nasjonal int. 1600 ccm: 1). Jon E. Martiniussen – Ford Escort, 2). John Rasmussen – Alfa, 3). Bjørn Henning Bøe – VW Golf, 4). Michael Qvistgaard – Toyota Corolla.

Nasjonal over 1600 ccm: 1). Clas Esbjug – Ford Escort, 2). Anders Berggren – Chevrolet Camaro, 3). Arne Rasmushaugen – Chevrolet Camaro, 4). Arve Aasbjørg – Opel Kadett, 5). Roger Enger – Ford Escort, 6). Svein Kristoffersen – BMW 323, 7). Geir Sundt –Ford Escort, 8). Reidar Andersen – Volvo 242.

Formel Ford/Formel V: 1). Georg Peelen – Vee-max, 2). Kaare Pettersen – Dolling, Bjørn Glestad Hansen.

Opel Corsa Cup: 1). Petter Bodin, 2). Lars Åge Thorvaldsen, 3). Rolf E. Narvestad, 4). Jon Erik Jullum, 5). Tom Brenna, 6). Svein Hagen, 7). Bent Brekk, 8). Kjell N. Indreeide, 9). Jan Erik Jørgensen, 10). Svein Eng, 11). Bruno Skogmann, 12). Rune Rudberg, 13). Tommy Dyrstad.

KNA’S HASTIGHETSCUP:

1). Raymond Pettersen, 2). Morten Bermingrud, 3). Petter Bodin, 4). Geir Nymoen, 5). Jan Fr. Ørmen, 6). Svein Jacobsen, 7). Roar Vannebo, 8). Steinar Larsen, 9). Johnny Sandmo, 10). Jan Robert Want.

BILCROSS BOLLANDSMOEN:

1). Karl Soknes, 2). Jan A. Gustafson, 3). Rolf Tiller, 4). Åsmund Lien, 5). Stig Hulsund, 6). Stig Nesset, 7). Arne Johansen, 8). Bjørn M. Bye, 9). Torgunn Hugubakken, 10). Knut A. Ustad.

BILCROSS EGERSUND:

Damer: 1). Aud Dvergsnes, 2). Gerd Turid Ørsland, 3). Gerd Oddny Lindefjell, 4). Lillian Egeland, 5). Anita Helland, 6). Terese Valand.

Herrer: 1). Tommy Nodeland, 2). Åsmund Samslått, 3). Guttorm Lindefjell, 4). Oddbjørn Bjørnstad, 5). Stein Gomsrud, 6). Frank Selebø.

BILCROSS GEITERYGGEN:

1). Olav Galteland, 2). Åge Kjærran, 3). Jørn R. Olsen, 4). Vidar Løberg, 5). Borgar Hobæk, 6). Arne Eilef Weholt, 7). Dag Arne Halvorsen, 8). Tony Lund Tjelle.

BILCROSS GOL:

1). Ragnar Løstegård, 2). Jarle Bergli, 3). Ture Haugen, 4). Trygve Lehn, 5). Geir Olav Lutro, 6). Stein Kåre Evjen, 7). Dag Strand, 8). Geir Brennhovd, 9). Lars Slettmoen, 10). Terje Medgård.

BILCROSS HANNEVOLD:

Herrer: 1). Bernt Roligheten, 2). Jostein Rasmussen, 3). Kim Steinsholt, 4). Nils Olav Høiseth, 5). Bjørn harald Erga, 6). Runar hagen, 7). Svenn Rønningen, 8). Tony Lund Tjelle, 9). Bjørn Håkonsen, 10). Kjetil Rønningen.

Damer: 1). Elisabeth Mailund, 2). Monica Ormestad, 3). Wenche Rognlien, 4). Kari Gutu Holt, 5). Mariann Fimland, 6). Mette Møyland.

BILCROSS HANNEVOLD:

Damer: 1). Åse Skredderberget, 2). Marianne Fimland, 3). Kari Gutu Holt, 4). Trude Eliassen, 5). Gro Brattekværne, 6). Elisabeth Mailund.

Herrer: 1). Terje Holtmoen, 2). Arne Andersen, 3). Svenn Rønningen, 4). Vidar Løberg, 5). Åge Kjærran, 6). Bjørn h. Erga, 7). Øivind Hansen, 8). Stian Johnsen, 9). Kjell Solli, 10). Øyvind Brathaug.

BILCROSS HANNEVOLD:

Herrer: 1). Vidar Løberg, 2). Knut Hellvik, 3). Rolf O. Somerstad, 4). Ronny Abrahamsen, 5). Bernt Roligheten, 6). Bjørn H. Erga, 7). Odd Thorstein, 8). Olav Galteland, 9). Nils Olav Høiseth, 10). Harald Weseth.

Damer: 1). Wenche Rognlien, 2). Renate Fimland, 3). Kari Gutu Holt, 4). Trude Eliassen, 5). Gro Brattekvernet, 6). Heidi Steinsholt.

BILCROSS HANNEVOLD:

Herrer: 1). Dag Arne Halvorsen, 2). Arild venås, 3). Bjørn Harald Erga, 4). Svenn Rønningen, 5). Øyvind Hansen, 6). Kjetil Rønningen, 7). Vidar Løberg, 8). Arvid Lian, 9). Tor Vidar Haugland, 10). Roy Egil Fimland.

Damer: 1). Torunn Larsen, 2). Renate Fimland, 3). Trude Eliassen, 4). Gunnlaug Venås, 5). Heidi Aagård, 6). Wenche Rognlien.

BILCROSS HELLERSTAD-CUPEN 1:

Damer: 1). Elisabeth Mailund, 2). Laila Halvorsen, 3). Siv Tandberg, 4). Grethe J. Ruud, 5). Siv Iren Solli, 6). Camilla Aamodt.

Herrer: 1). Vidar Halvorsen, 2). Terje Holtmoen, 3). Bengt Ruud, 4). Bjørn berg, 5). Ernst O. Johansen, 6). Steinar hagen.

BILCROSS HELLERSTAD NMK EIDSVOLL KM:

Herrer: 1). Bengt Ruud, 2). Kjell Delebekk, 3). Jan Ove Løken, 4). Odd Erik Mobakk, 5). Bjørn Berg, 6). Torbjørn Ulla.

Damer: 1). Grete Johansen Ruud, 2). Unni Jensen, 3). Anita Johansen Ruud, 4). Siv Tandberg, 5). Elisabeth Ekholt, 6). Solveig Hagen.

BILCROSS HOVLAND:

Damer: 1). Monica ormestad, 2). Camilla Løken, 3). Wenche Rognlien, 4). Turid Skjeggerød, 5). Gunnlaug Venås, 6). Marianne Aslaksen.

Herrer: 1). Jørn R. Olsen, 2). Tom Erik Pedersen, 3). Trond Marthinsen, 4). Arne Eilif Weholt, 5). Åge Kjærran, 6). Even Hvaal, 7). Stig Pedersen.

BILCROSS KRABY/GJØVIK:

1). Tøger Danielsberg, 2). Frank Jevne, 3). Jan Erik Jenshus, 4). Arne Særnmo, 5). Frode Leirhol, 6). Dag Strand, 7). Tor Einar Bråten, 8). Magne Lundteigen, 9). Steinar Fjeld, 10). Tor M. Furusethagen, 11). Geir A. Tålesen, 12). Runar Sivesind, 13). Thor Olav Olsen, 14). Arne Wiik, 15). John Østlie, 16). Bjørn Einar Bye.

.

BILCROSS LYNGÅS ”VÅRVELTA”:

Herrer: 1). Steinar Hagen, 2). Per Ole Koltenrud, 4). Ole Graasten, 5). Morten Hamre, 6). Kåre Hodnungseth, 7). Odd Arne Fallmyr, 8). Åge Kjærran, 9). Kenneth Olav Berg, 10). Helge M. Utengen.

Damer: 1). Stine Biksrud, 2). Marianne Kjøniksen, 3). Ingunn Eknes, 4). Inger Fennebø, 5). Anne Tine Sigvartsen.

BILCROSS MOMARKEN:

Damer: 1). Marianne Madsen Moe, 2). Suzanna Mellegaard, 3). Mette Eklund, 4). Anne Tine Sigvartsen, 5). Berit Lone.

Herrer: 1). Ola Frøshaug, 2). Kai Atle Rensmoen, 3). Tommy Hjørnerud, 4). Øyvind Martinsen, 5). Roy Gunneng, 6). Marlow Hjørnerud, 7). William Bakke, 8). Vidar Berge, 9). Kjell O. Sæther, 10). Morten Kristoffersen.

BILCROSS MOMARKEN:

Damer: 1). Marianne Kjøniksen, 2). Anne Tine Sigvartsen, 3). Mariann Madsen, 4). Berit Lone, 5). Mette Eklund, 6). Camilla Løken.

Herrer: 1). Trygve Enger, 2). Bjørn Torper, 3). Harald Andersen, 4). Hans petter Lier Sylliaas, 5). Einar Lund, 6). Lars Erik Andersen.

1993 - BILCROSS NORE OG UVDAL:

1). Torkjell Bergheim, 2). Åge Kjærran, 3). Johan Johnsrud, 4). Øyvind Hansen, 5). Tommy Odden, 6). Vidar Øynebråthen, 7). Jan Egil Halland, 8). Steinar Johannessen, 9). Truls Gunnar Tveiten, 10). Wenche Fønnebø, 11). Auen A. Bergfødt, 12). Terje Medgård, 13). Bjørn Olav Olesrud, 14). Bjørn Håkonsen, 15). Geir Olav Lutro.

BILCROSS RUGLAND:

Damer: 1). Torunn Larsen, 2). Tone Skarpeid, 3). Trine Hauge, 4). Aud Dvergsnes, 5). Gerd O. Lindefjell, 6). Sonja Brådlid.

Herrer: 1). Guttorm Lindefjell, 2). Tommy Nodland, 3). Alf Reidar Meland, 4). Frank Selebø, 5). Karl R. Svendsen, 6). Edmund Ausdal, 7). Kjell Inge Hunsbedt, 8). Bjørgulf Homme.

BILCROSS SANDNES & JÆREN:

Damer: 1). Siv Meland, 2). Anita Helland, 3). Sonja Brådli.

Herrer: 1). Per Høyland, 2). Ernst Roar Lutsi, 3). Bjørn Harald Erga, 4). Stein Johnny Nevland, 5). Øyvind Bratthaug, 6). Ståle Bergene, 7). Geir Olav Lutro, 8). Per Gaute Østbø.

BILCROSS TYNSET:

1). Thor Øverby, 2). Olav Eggen, 3). Jens Jensen, 4). Stein Haglund, 5). Jan Størbæk, 6). Knut Sagen, 7). Tore Oldertrøen, 8). Bjørn Støholen, 9). Geir Torgersrud, 10). Frode Røisåsen, 11). Arne Særnmo, 12). Torgunn Hugubakken, 13). Ole Ivar Vermundsdammen, 14). Erik Kørra, 15). Vidar Torp.

BILCROSS VENDKVERN/HAMAR:

Frontmotor: 1). Frank Jevne, 2). Fred Anton Kile, 3). Tor Magne Furusethagen, 4). Jan Millegrend, 5). Øystein Enger, 6). Rune Berntsen.

Hekk-motor: 1). Tore Svendsberget, 2). Jens Jensen, 3). Tøger Nadielsberg, 4). Per Arne Nyhagen, 5). Stein Hagelund, 6). John Olav Lien.

BILCROSS VENDKVERN/HAMAR:

Front-motor: 1). Ole Gråsten, 2). Frank Jevne, 3). Helge Rustad, 4). Bjørn Andersen, 5). Bjørn erik Vangen, 6). Trond Henriksen.

Hekk-Motor: 1). Tøger Danielsberg, 2). John Olav Lien, 3). Frode Rønningen, 4). Britt Brovoold, 5). Frank Jevne.

BILCROSS VIKEDAL:

1). Rune Lutsi, 2). Arne J. Skrunes, 3). Arve Fatnes, 4). Per Gaute Østbø, 5). Leif Roald Bjelland, 6). Johannes Tjelta, 7). Kjell Rødberg, 8). Svein Arne Moland, 9). Magnus Kirkhus, 10). Ernst Roald Lutsi, 11). Ernst Egil Ødegård.

BILCROSS VINJARMOEN/DOKKA:

1). Ådne Toftehagen, 2). Ole Johan Smedrud, 3). Johnny Lind, 4). Asbjørn Hermansen, 5). Jørn Moen, 6). Per A. Jørgensen, 7). Terje Nygård, 8). Jan Tore Haldsrud.

LANDSFINALE BILCROSS (Rana):

1). Frode leirhol, 2). Torfinn Grønnset, 3). Ture haugen, 4). Tor E. Bråten, 5). Øyvind Hansen, 6). Sten Jørgensen, 7). Tore Finstad, 8). Morten Fineide, 9). Bjørn H. Erga, 10). Egil Iversen, 11). Arve Morken, 12). Knut Sandnes, 13). Runar Heggetun, 14). Terje Svare, 15). Asbjørn hermansen, 16). Stig Hangås.

KNA’S GOKARTCUP:

1). Bjørn Georg Gravdahl, 2). Morten Larsen, 3). Jahn Otto Paulsen, 4). Tom Kristian Lien, 5). Kent Vidar Johansen, 6). Kjell Einar Svendsen, 7). Jarle Svarstad, 8). Nils Erik Isaksen og Anton Jørgen Jensen, 10). Anders Granheim.

1993:

ACROPOLIS RALLY: 93

Nr. 1 - Miki Biasion/Tiziano Sivero – Ford Escort RS Cosworth

Nr. 2 - Carlos Sainz/Luis Moya – Lancia HF Integrale

Nr. 3 - Armin Schwarz/Nicky Griest – Mitsubishi Lancer

4). Andrea Aghini – Lancia, 5). Gustavo Trelles – Lancia Delta.

ARGENTINA RALLY: 93

Nr. 1 - Juha Kankkunen/Nicky Griest – Toyota Celica Turbo

Nr. 2 - Mika Biasion/Tiziano Siviero – Ford Escort Cosworth

Nr. 3 - Didier Auriol/Bernard Occelli – Toyota Celica Turbo

AUSTRALIA RALLY: 93

1). Juha Kankkunen/Nicky Griest – Toyota Celica Turbo, 2). Ari Vatanen/Bruno Berglund – Subaru Legacy 4WD, 3). Francois Delecour/Daniel Grataloup – Ford Escort Cosworth, 4). Ross Dunkerton/Fred Gocentas – Mitsubishi Lancer RS, 5). Sepp Haider/Klaus Wendel – Audi S2, 6). Colin McRae/Derek Ringer – Subaru Legacy, 7). Ed Ordynski/Mark Stacey, 8). Neal Bates/Coral Taylor – Toyota Celica, 9). Kiyoshi Inoue/Satoshi Hayashi – Mitsubishi Lancer, 10). David Officer/Kathryn Officer – Mitsubishi Lancer

CATALUNYA RALLY: 93

Nr. 1 - Francois Delecour/Daniel Grataloup – Ford Escort RS

Nr. 2 - Didier Auriol/Bernard occelli – Toyota Celica Turbo

Nr. 3 - Juha Kankkunen/Nicky Griest – Toyota Celica Turbo

RALLY MONTE CARLO: 93

Eneste norske deltager var Vidar Christensen i VW Golf. Leif Vold-Johansen stilte ikke til start dette året. Arrangøren fikk en del kritikk for dårlig publikumsikring, og en 73 år gammel mann omkom etter å ha blitt påkjørt av Jean-Pierre Ballet, men dødsårsaken viste seg å være hjertesvikt.

1). Didier Auriol/Bernard Occelli – Toyota Celica Turbo 4WD, 2). Francois Delecour/Daniel Grataloup – Ford Escort RS Cosw, 3). Miki Biasion/Tiziano Siviero – Ford Escort RS Cosworth

NEW ZEALAND RALLY: 93

1). Colin McRae/Derek Ringer – Subaru Legacy 4WD, 2). Francois Delecour/Daniel Grataloup – Ford Escort RS, 3). Didier Auriol/Bernard Occelli – Toyota Celica Turbo, 4). Sainz/Moya – Lancia Integrale, 5). Kankkunen/Griest, 6). Bourne/Freeth – Subaru Legacy.

RALLY PORTUGAL: 93

1). Francois Delecour/Daniel Grataloup – Ford Escort RS Cosw, 2). Miki Biasion/Tiziano Siviero – Ford RS Cosworth, 3). Andrea Aghini/Sauro Farnocchia – Lancia HF Integrale, 4). Markku Alen – Subaru Legacy, 5). Kenneth Eriksson – Mitsubishi Lancer, 6). Alex Fiorio – Lancia, 7). Colin McRae – Subaru Legacy.

RAC-RALLY: 93

1). Juha Kankkunen/Nicky Griest – Toyota Celica Turbo 4WD, 2). Kenneth Eriksson/Staffan Parmander – Mitsubishi Lancer, 3). Malcolm Wilson/Bryan Thomas – Ford Escort Cosworth

SAFARI RALLY: 93

1). Juha Kankkunen/Juha Piironen – Toyota Celica Turbo 4WD, 2). - Markku Alen/Ilkka Kivimaki – Toyota Celica Turbo 4WD, 3). Ian Duncan/Ian Munro – Toyota Celica turbo 4WD

RALLY SAN REMO: 93

Francois Delecour brøt etter motorproblemer i sin Ford Escort.

I februar 1994 tok FIA avgjørelsen som innebar at man fant Lancia skyldig i å ha benyttet ikke godkjent bensin. Dette innbar at Carlos sainz ble fratatt 2. plassen, og at anmelderen, Jolly Club, ble fradømt retten til å delta i de fem første løpene i VM-serien 1994.

1). Gianfranco Cunico/Stefano Evangelista – Ford Escort RS, 2). Carlos Sainz/Luis Moyo – Lancia HF Integrale, 3). Patrick Snyers/Dany Colebunders – Ford Escort RS Cosworth, 4). Planezzola/Roggia – Lancia Delta, 5). Piero Liatti/Allesandro Alessandrini – Subaru Legacy, 6). Bruno Thiry/Stephane Provot – Opel Astra.

SVENSKA RALLY: 93

Norge var representert med Birger Gundersen/Petter Vegel - Toyota Celica, John Skar/Morten Karset - Opel Kadett GSI, Helge Menkerud/Cato Menkerud - Mazda 323, Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud - Mitsubishi, Bjørn Lukashaugen/Anders Hagen - Mitsubishi

Birger Gundersen/Petter Vegel måtte bryte etter den niende etappen, sent på fredagskvelden, men lå da på en 11 plass totalt. Fikk motorhavari i sin Toyota og ble formelt utelukket for å ha gått over respittiden.

Didier Auriol ble disket for å ha mottatt service utenom de fastlagte stedene.

Malcolm Wilsom ledet totalt etter to etapper, men på den tredje bar det ut i naturen.

Mats Jonsson vant for annet år på rad. 13 sekunder foran Juha Kankkunen. De hadde kjempet om seieren hele løpet igjennom.

Tommy Jahnsrud kjørte imponerende og havnet på en total 14. plass og femteplass i gruppe N.

1). Mats Jonsson/Lars Backmann – Toyota Celica Turbo 4WD, 2). Juha Kankkunen/Juha Piironen – Toyota Celica Turbo 4WD, 3). Colin McRae/Derek Ringer – Subaru Legacy 4WD Turbo, 4). Tommi Mäkinen/Seppo Harjanne – Lancia Delta, 5). Bjørn Johansson/Anders Olsson – Mazda 323, 6). Per Eklund/Johnny Johansson – Subaru Legacy, 7). Sepp Haider/Klaus Wendel – Audi Coupe Quattro, 8). Kenneth Bäcklund/Tord Andersson – Mitsubishi Galant, 9). Jarmo Kytolehto/Arto kapanen – Mitsubishi Galant, 10). Per Svan/Johan Olsson – Opel Astra GSi, 11). Stig Olov Walfridsson/Gunnar Barth – Mitsubishi Galant, 12). Juha hellmann/Tapio Järvi – Mitsubishi Galant, 13). Magnus Gustavsson/Kenneth Jöransson – Citroen BX, 14). Tommy Jahnsrud/Werner Seigerud – Mitsubishi Galant, 15). Bjørn Gustavsson/Jan Pettersson – Toyota celica.

35). John Skar/Morten Karset – Opel Kadett GSi.

TOUR DE CORSE: 93

Francois Delecour ledet fra start til mål, men tapte verdifull tid da en ødelagt tennplugg gjorde at ledelsen krympet. Vant 15 av de 24 spesialetappene.

1). Francois Delecour/Daniel Grataloup – Ford Escort RS Cosw., 2). Didier Auriol/Bernard Occelli – Toyota Celica Turbo 4WD, 3). Francois Chatriot/Daniel Giraudet – Toyota Celica Turbo, 4). Carlos sainz/Luis Moya – Lancia Delta Integrale, 5). Colin McRae/Derek Ringer – Subaru Legacy, 6). Bernhard beguin/Jean-Paul Chlaroni – Ford escort RS Cosworth, 7). Miki Biasion/Tiziano Siviero – Ford escort RS Cosworth.

TUSEN SJØERS RALLY: 93

1). Juha Kankkunen/Denis Giraudet – Toyota Celica Turbo, 2). Ari Vatanen/Bruno Berglund – Subaru Impreza, 3). Didier Auriol/Bernard Occelli – Toyota Celica Turbo 4WD

RALLYCROSS-EM FRANKRIKE:

Divisjon 1: 1). Richard Hutton – Ford Escort, 2). Eivind Opland – Nissan Sunny, 3). Ludvig Hunsbedt – Ford Escort, 4). Peter Kramer – Ford Sierra, 5). Anders Norstedt – Nissan Sunny, 6). Tony Bardy – Nissan Sunny, 7). Bernd leinemann - Ford Sierra, 8). Pavel Koutny – Ford Escort, 10). Jos Kuypers – Ford Escort.

Divisjon 2: 1). Jean Luc Pailler – Citroen BX, 2). Tommy Kristofferson – Audi Quattro S2, 3). Pat Doran – Ford Escort, 4). Per Eklund – Subaru Legacy, 5). Martin Iversen – Ford Escort, 6). Kenneth Hansen – Citroen ZX, 7). John Cross – Ford Fiesta, 8). Bjørn Skogstad – Ford Escort, 9). Marc ver Eecke – Audi Quattro S2, 10). Kamiel Vereeken – Ford Escort.

RALLYCROSS-EM HOLLAND:

Divisjon 1: 1). Ludvig Hunsbedt – Ford Escort, 2). Peter Kramer – Ford Sierra, 3). Pavel Koutny – Ford Escort, 4). Anders Norstedt – Nissan Sunny, 5). Richard Hutton – Ford Escort, 6). Eivind Opland – Nissan Sunny, 7). Niels Verkooyen – Nissan Sunny, 8). Bernd Leinemann – Ford Sierra, 9). Jacques Franssen – Subaru Legacy, 10). Vidar Christensen – Ford Escort, 15). Gunnar Kittilsen – Ford Escort.

Divisjon 2: 1). Kenneth Hansen – Citroen ZX, 2). Jean Luc Pailler – Citroen BX, 3). John Cross – Ford Fiesta, 4). Will Gollopp – Peugeot 309, 5). Barry Squibb – Ford Escort, 6). Martin Schanche – Ford Escort, 7). Martin Iversen – Ford Escort, 8). Philippe Chanoine – Renault 19, 9). Jan Langenberg – Ford escort, 10). Jos Sterkens – Ford Fiesta.

RALLYCROSS-EM IRLAND:

Divisjon 1: 1). Eivind Opland – Nissan Sunny, 2). Ludvig Hunsbedt – Ford Escort, 3). Peter Kramer – Ford Sierra, 4). Richard Hutton – Ford escort, 5). Vidar Christensen – Ford escort, 6). Anders Norstedt – Nissan Sunny, 7). Rob Coates – Nissan Sunny, 8). Pavel Koutny – Ford escort, 9). Tony Bardy – Nissan Sunny, 10). Helmut Holfeld – Ford Sierra, 11). Jan Willy Norgaard – Subaru legacy, 12). Nick Jones – Ford Sierra, 13). Jan Arthur Iversen – Subaru.

Divisjon 2: 1). Jean-Luc Pailler – Citroen, 2). Tommy Kristofferson – Audi, 3). Will Gollop – Peugeot 309, 4). Kenneth Hansen – Citroen ZX, 5). Martin Schanche – Ford escort, 6). Per Eklund – Subaru legacy, 7). Martin Iversen – Ford Escort, 8). Kamiel Vereeken – Ford Escort, 9). John Farrell – Ford Escort, 10). David Patton – Ford Escort, 11). Tommy Graham – Ford Fiesta, 12). Noel Farrell – Peugeot 205.

MANX RALLY:

1). Richard Burns – Subaru Legacy, 2). Kenny McInstry – Subaru Legacy, 3). Robbie Head – Ford Escort Cosworth 4x4, 4). Frank Meager – Ford Sierra, 5). Chris Birkbeck – Ford Escort, 6). James Cullen – Ford Escort, 7). David Llewellyn – Vauxhall Astra.

RALLYCROSS EM PORTUGAL:

Divisjon 1: 1). Richard Hutton – Ford escort, 2). Eivind Opland – Nissan sunny, 3). Bernd leinemann – Ford Sierra, 4). Ludvig Hunsbedt – Ford Escort, 5). Anders Norstedt – Nissan sunny, 6). Jos Kuypers – Ford escort, 7). Peter Kramer – Ford Sierra, 8). Vidar Christensen – Ford Escort, 9). Pavel Koutny – Ford escort, 10). Jaime Sousa.

Divisjon 2: 1). Jean Luc Pailler – Citroen BX, 2). Kenneth hansen – Citroen ZX, 3). Tommy Kristoffersson – Audi Quattro S2, 4). Per Eklund – Subaru Legacy, 5). Bjørn Skogstad – Ford Escort, 6). Martin schanche – Ford escort, 7). Will Gollopp – peugeot 309, 8). Jan Langenberg – Ford Escort, 9). Jos Sterkens – Ford Fiesta, 10). Marc ver Eeck – Audi Quattro S2.

RALLYCROSS EM SVERIGE:

Divisjon 1: 1). Eivind Opland – Nissan, 2). Ludvig Hunsbedt – Ford escort, 3). Pavel koutny – Ford Escort, 4). Richard hutton – Ford Escort, 5). Pekka rantanen – Audi, 6). Anders Norstedt – Nissan Sunny, 7). Roger Ericsson – Subaru legacy, 8). Vidar Christensen – Ford Escort, 9). Bernd leinemann – Ford sierra, 10). Per Engseth – Ford Sierra, 11). Etienne van den Branden – Vw Golf, 12). Jacques Franssen – Subaru legacy, 13). Jan Willy Nordgaard – Subaru legacy, 14). Gunnar kittilsen.

Divisjon 2: 1). Kenneth Hansen – Citroen ZX, 2). Tommy Kristoffersson – Audi, 3). Mikael Jernberg – Ford escort, 4). Per Eklund – Subaru, 5). Pat Doran – Ford escort, 6). Martin Iversen – Ford escort, 7). Bjørn Skogstad – Ford Escort, 8). Barry Squibb – Ford escort, 9). Finn Jespersen – Ford Escort, 10). Jan Hroar Bjørklund – Audi S2.

F1 – CANADAS GRAND PRIX

1). Alain prost – Williams, 2). Michael Schuhmacher – Benetton, 3). Damon Hill – Williams, 4). Gerhard berger – Ferrari, 5). Martin Brundle – Ligier, 6). Karl Wendlinger – Sauber, 7). JJ lehto – Sauber, 8). Eric Comas – Larrousse.


F1 - ENGLANDS GRAND PRIX:

1). Prost, 2). Schumacher, 3). Patrese, 4). Herbert, 5). Senna, 6). Warwick, 7). Blundell, 8). Lehto, 9). Alesi, 10). Barrichello, 11). Alliot, 12). Fittipaldi, 13). Katayama, 14). Brundle,


F1 - FRANKRIKES GRAND PRIX:

1). Alain Prost, 2). Damon Hill - Williams, 3). Michael Schumacher - Benetton, 4). Senna, 5). Brundle, 6). Andretti, 7). Barrichello, 8). Fittipaldi, 9). Alliot, 10). Patrese, 11). Boutsen, 12). Suzuki, 13). Warwick, 14). Berger, 15). de Cesaris, 16). Comas.

F1 – JAPANS GRAND PRIX:

1). Ayrton Senna – McLaren, 2). Alain Prost – Williams, 3). Mika Häkkinen – McLaren, 4). Damon Hill – Williams, 5). Rubens barichello – Jordan, 6). Eddie Irvine – Jordan, 7). Mark Blundell – Ligier, 8). JJ lehto – Sauber, 9). Martin Brundle – Ligier, 10). Pierluigi Martini – Minardi.

F1 – SAN MARINOS GRAND PRIX:

1). Alain Prost – Williams, 2). Michael Schuhmacher – Benetton, 3). Martin Brundle – Ligier, 4). JJ Lehto – Sauber, 5). Phillippe Alliot – Larousse, 6). Fabrizio Barbazza – Minardi, 7). Luca badoer – Lola, 8). Johnny Herbert – Lotus, 9). Aguri Suzuki – Footwork.

F1 – SPANIAS GRAND PRIX:

1). Alain Prost – Williams-renault, 2). Ayrton Senna – McLaren, 3). Michael Schuhmacher – Benetton, 4). Riccardo Patrese – Benetton, 5). Michael Andretti – McLaren, 6). Gerhard berger – Ferrari,


F1 - TYSKLANDS GRAND PRIX:

1). Prost, 2). Schumacher, 3). Blundell, 4). Senna, 5). Patrese, 6). Berger, 7). Alesi, 8). Brundle, 9). Wendlinger, 10). Herbert, 11). Fittipaldi, 12). Alliot, 13). Boutsen, 14). Martini, 15). Hill.